Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

soleilll
31. pro 2014

@mirka000 Stejnou otázku jsem ti psala do soukr. zprávy, ale nereagovala jsi, proto jsem se zeptala i tady. Nikdo po tobě podrobnosti o zdravotním stavu nechce. Tak držm palce, aby ses brzo dočkala.

simkar
1. led 2015

Holky, všem vám přeji do nového roku, abyste se dočkaly svých zdravých miminek. Taky hodně zdraví a štěstí!

maikkynna
1. led 2015

@78marcela To mě opravdu moc mrzí. Musíš být silná a věřit, že další pokus dopadne dobře. Vím, že to je těžké. Sama mám před prvním IVF a už teď nejsem tak pozitivní, jak bych měla. Proč to prostě nemůže vyjít, když už to všechno absolvujeme :/

soleilll
1. led 2015

Víte co mě zarazilo...? Setkala jsem se s názorem, že je divný, že kliniky nevezmou jako svou zodpovědnost, že pár u nich nepočne. Za ty peníze, co jim prý nasypeme, by se prý k tomu měly stavět podobně, jako k zakoupení služby, která ovšem nefunguje a vyřídit to v podstatě jako záruční opravu, tedy zdarma. Nikdy mě nenapadlo, se na celou věc dívat z tohoto pohledu. 🙂 To píšu jen tak mimochodem... Tohle mi řekla kamarádka, která nemá s umělým oplodněním žádné zkušenosti a ani neví, jak to probíhá, ale byla hrozně překvapená, proč platíme za něco, co nevyjde a ještě opakovaně, kdežto klinika jen kasíruje bez garance výsledku. 🙂

ivka3901
1. led 2015

@soleilll súhlasím s tebou my sme do RP vkladali velké nádeje dali sme im 4000 eur na darcovský program a ni teda máme 2 mrazené embryjká tak sa na nás možno usmeje šťastie 😒 aj ked sa bojím všetko zas absolovať je to na nás už dosť po psychickej stránke

78marcela
2. led 2015

@soleilll no jo, nebylo by to špatné, kdyby to takhle fungovalo. Jen se obavam, že by do tohoto rizika nikdo už moc nešel a že by pak nebyly žádné cary. Nikdo přece neví jak kdo bude reagovat..

78marcela
2. led 2015

@kacatka
@cermi77
@mirka000
Ženy, tak u nás se stal vánoční zázrak. Z pondělního hcg 30,6 je dnes za pouhé čtyři dny hcg 230,6. Takže přece jen bobis v bříšku zabral a hezky se snaží. Věřím že se bude hezky snažit i dal do konce srpna.

soleilll
2. led 2015

@78marcela Jsem k různým gratulacím a podobně hodně skeptická, protože vím, jak to chodí, takže píšu jen, že ti moc držím palce, aby to dopadlo, jak má.

kacatka
2. led 2015

@78marcela ty jo Marci, gratuluji a zároveň Tě obdivuju, jak to zvládáš 🙂 Se mnou už by to snad dávno švihlo 😀 Kolikátý den si po KET? Tak jen tak dál a už by to chtělo, aby bobiš zabral a vydržel v bříšku celých 8m 🙂

78marcela
2. led 2015

@soleilll jsi hodná. Já vím moc dobre že vyhráno zdaleka není. Ale musím říct, že jak jsem v srpnu byla hodně nejistá, pořád jsem se bála, že se něco stane a ono se taky stalo, tak teď jsem optimistická. Tak uvidíme. Jistota není nikdy nikde.

78marcela
2. led 2015

@kacatka dnes jsem 15. den po KET. Myslím že ta hodnota je slušná. Sice mi vrtá hlavou ta pondělní velmi nízká, ale asi se prostě jen zavrtalo později. Kupodivu jsem klidnější než v tom srpnu. V pondělí jsem to uzavřela, dali jsme si při návštěvách koňak, jelzina, večer u našich víno a šampaňské, já s jistotou, že už můžu a že to stejně nevyšlo a tak jsme pokračovali skoro celý týden. No a pomohlo to asi..🙂🙂🙂

sikulik
2. led 2015

@78marcela ahojky, to je nádherná zpráva, nebudu ani říkat nic nahlas, abych něco nezakřikla, ale ty určitě víš, že ti držím vše co mám 😉 Drž se!!!

cermi77
2. led 2015

@78marcela mlčím a mooooc držím pěsti 😉.

kvakuska
2. led 2015

@78marcela 😎 🤐

ninanela
2. led 2015

@78marcela 🙂

ivka3901
2. led 2015

@78marcela ahoj chcem sa spýtať,že či si si dávala vkladať 1 alebo 2 embryjká 🙂

78marcela
2. led 2015

@ivka3901
Ahoj. Dávala jsem dvě vždycky. Měla jsem teď šestý transfer a vždy jsem dávala dvě. Chytlo se při pátém transferu jedno (potratila jsem v 9.týdnu) a teď asi podle výše hcg taky jedno (aspoň věřím že se chytlo) Předtím nikdy nic, jen jednou biochemické.

ivka3901
2. led 2015

@78marcela dík za info,ale my máme 2 kvalitné embryjká a chceme mať aspom 2 šance:-I kedže Toto bolo naše 5 IVF s darovanými vajkami a tiež sa 2 IVF podarilo ale tiež v 9 tt MA a odvtedy nič ☹ kedže čakáme na výsledky z reprodukčnej imunologie a v marci by sme chceli ísť na KET a ak sa to nepodarí tak ešte skúsime darované embryjko apotom už končíme

78marcela
2. led 2015

@ivka3901 no podle mého názoru je celkem jedno, jestli dáš dvakrát po jednom embryu nebo jednou dáš dvě. Ta šance je přece stejná, pořád se jedna o ty dvě embrya a atd se chytnou nebo ne. Šance je pouze že se chytnou obě. Já měla mražené po dvou a poslední dávku mám po třech. A chtěla jsem vždy zavést dvě. Nechtěla bych je nechat znovu mrazít, tím se jejich kvalita snižuje. Pokud máš mražené po jednom, tak dej po jednom. U nás je zvláštní, že když jsme na prvních čtyřech pokusech měli vždy embrya nejlepší kvality, tak nikdy nic. Na pátém a teď na šestém byly embrya už celkem špatná. A chytlo se a i teď to vypadá dobře. Přitom říkal doktor, že sice k transferu dostačující ale že tedy bohužel žádná kvalita.

Každopádně ti moc moc přeji štěstí. Máš toho za sebou už taky dost, zasloužila by sis to. Určitě trvej na všech možných vyšetřeních. Držím vše co mám, ať to vyjde.

ivka3901
2. led 2015

@78marcela dakujem pekne za info áno mám mrazené po jednom a velmi ma mrzelo,že tie menej kvalitné embryjká nemrazili a celé IVF sme si hradili samy čiže 4000eur a aj tie morulky nemrazili ☹ a mám toho dosť zasebou a nikdy sme nemali tolko embryjok až darkyna mala13 vajok a msli sme9 embryjok 🙂

78marcela
2. led 2015

@ivka3901 tak to je slušně. Já měla 33 vajíček a z toho 15 dobrých embryí. Dvě zavedli hned a 13mrazíli. Nechali mi taky jenom blasty.

ivka3901
2. led 2015

@78marcela tak ty di dobrá nosnica🙂já som max.4 vajká a to ledvaj 1-2 embryjká☹ tak preto sme šli na darcovské☹ a ako som písala ešte skúsime darované embryjko ak by KET nevyšiel

sblanch
2. led 2015

@78marcela Držím všechny palce co mám a posílám plnou náruč těhu bacilů 😉 Moc ti přeju aby to vyšlo 😉 Já to měla u Adélky podobně, nevěřila jsem tomu, tak jsem v klidu popíjela panáčky a ono to vyšlo 😉 Takže ať je dalších 8 měsíců bezproblémových a ty si užíváš těhotenství 😉

78marcela
2. led 2015

@ivka3901 to teda jsem🙂🙂🙂 já běžně nemám vůbec ms a jak mě nastimulovali, tak mi dozrálo kde co.
Určitě se dočkás. Já též věřím že se dočká každá, jen někdo déle a někdo hned. My jsme také v car od 2010 a až teď vidím nějaký úspěch. Ale věřím že to špatné už jsme si odbyli a teď už konečně bude miminko.

78marcela
2. led 2015

@sblanch snad ano. Tobě už ty týdny taky krásně naskočily, to je hezké. Už se těším až taky budu mít takové krásné číslo u svého profilu 🙂🙂

ivka3901
2. led 2015

@78marcela no my už za bábo bojujeme 9 rokov a dochádzajú nám peniažky takže pičítam ešte pár pokusov a končíme už som si vypítala aj papiere na adopciu☹

soleilll
2. led 2015

@ivka3901 Už jsem to psala Mirce - rozhodně nic nevzdávej. Pokud na to máte rozpočet, určitě bojujte dál! Je to strašně psychicky náročné a vlastně i fyzicky, ale když to klapne, rozhodně to stojí za to. Držím palce, abys našla sílu projít si znovu ten složitej proces a brzo se dočkala.

ivka3901
2. led 2015

@soleilll no my sme si zobrali už na toto 5 IVF požičku 4000 eur takže dalšiu si dovoloť nemožeme takže máme ešte 2 šance na miminko a koniec☹ ale dík za podporu

78marcela
3. led 2015

@ivka3901 já to chápu, my už jsme teď taky na stotisících, co už jsme dali a to je v podstatě pořád první placený pokus na pojišťovnu. Je to mazec ty peníze. Moc ti přeju ať už konečně to vyjde.

soleilll
3. led 2015

@ivka3901 Naše dítě stálo bezmála 150 tis. a vyčerpali jsme na něj všechny pojišťovnou podporovaný pokusy, takže tě úplně chápu. Jsme ve fázi, že jedeme už jen za svoje a rozhodně se nechceme zadlužit nebo utratit všechny rezervy, ale je to jiná situace, když aspoň ten jeden kousek vyšel. Musíš si sama rozmyslet, co do toho jste ještě ochotní dát, to ti nikdo neporadí. Co se má stát, to se stane. Každopádně opravdu držím moc palce, abys to zvládla, ať už bude další cesta jakákoli...