Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

delfi75
28. říj 2015

děkuji za srdíčka, ale asi je momentálně potřebuje někdo více🙂 proto předávám dál a díky!

delfi75
28. říj 2015

@cermi77 rozkaz splněn 🙂

myskat
28. říj 2015

holky, může být partner s vámi po zákroku na pokoji? např. po opu, laparce, nebo hysteroskopii? a šly jste na zákrok nalíčené, vím, blbá otázka, ale já jsem nenalíčená jak vyblitý zelí... 🙂

kejt29
28. říj 2015

@myskat partner zalezi na tom, jestli budes na pokoji sama nebo s nekym dalsim. Sama - partner muze, s dalsi pacientkou ne. Na zakroky jsem sla nalicena, neni to jako v nemocnici 😃

myskat
28. říj 2015

@kejt29 aha, tak to se dozvím stejně, až jak tam budu... není to předem dané... tak fajn, jsem ráda, že si nebudu připadat tak "nahá" 😀 😀 😀

myskat
28. říj 2015

a ještě se zeptám, ohledně hysteroskopie, jestli jste po ní krvácely? a za jak dlouho vás pustili? a jestli jsou na pokojích TV....

kejt29
28. říj 2015

@myskat spinila jsem jen par hodin a pak uz v pohode. Propustena po cca dvou hodinach. Ale na zakrok jsem cekala dlouho nez se to cele rozjelo, nevim, jestli je to bezne, ale jak to spustili sly jsme rychle po sobe... Tv nejsou...

myskat
28. říj 2015

@kejt29 já jsem objednaná na 11h s tím, že ve 12 mám jít na zákrok, ale počítám, že nás tam bude hafo, tak ani nepočítám se se manžel dostane ke mně na pokoj, tak uvidím, začínám být trochu nerv, tak ať už je to za mnou...

delfi75
28. říj 2015

@myskat ahoj, neboj se, byla jsem na sálku na zákroku asi 5 minut, za necelé 2 hodiny jsem šla domů a měla jsem jen slipovku a to pro jistotu...určitě to dobře dopadne!

myskat
28. říj 2015

@delfi75 díky moc, já se nejvíc těším, že si poté vyzvednu léky k IVF... 🙂

sikulik
28. říj 2015

@delfi75 děkuji za vysvětlení, určitě už to bude OK i po vysazení 😉 , jeee máš termín přesně na den jako se narodil můj syn, "malý čarodějíček", už je to teda větší zlobidlo, ale i s dcerou jsou to naše největší životní výhry 🙂

kejt29
28. říj 2015

@myskat ja mela mozna smulu pac jsem hodne dlouho cekala, ale to tam tenkrat vsechny. Nevim, na kolik jsem sla, ale na sal az po jedne, hladova jako blazen 😃 Nic me pak nijak nebolelo, jen malinko jako pri menses, takze drzim palce at to mas rychle za sebou a pak je hodne kvalitnich vajicek 😉

katjja123
28. říj 2015

prosím prosím, nemáte některá mail na paní doktorku Pospíšilovou, děkuji

myskat
28. říj 2015

@katjja123 když napíšeš na to info@ tak na to odpovídají jen doktoři, tak bych to tam poslala s tím, že je to adresované přímo jí...

myskat
28. říj 2015

@kejt29 díky moc, jsi zlatá... !!! díky! 😉

ivka3901
29. říj 2015

@soleilll dakujem pekne,ale už nepazráme po príčine prečo sa nľdarí už po 10 rokich chodenia po dochtoroch sme prestali veriť verila som,že RP nám pomožu ☹ síce macháč twraz vymyslel pipelle biopsiu,lepidielko a skúsime KETv native

ivka3901
29. říj 2015

Baby ešte sa chcem spýtať,že po tolkých neúspechoch že či pipelle biopsia a lepieielko by mohlo pomocť?

janmike
29. říj 2015

Holky, omlouvám se, že vám vstupuju do diskuze, ale může mi některá poradit. Jsem po 1.cyklu IVF bez úspěchu a hledám jiné centrum. Jsem objednaná na genetiku a tak nevím, zda ji mám zrušit a nechat postup už na nové klinice nebo se tomu podrobit. Slyšela jsem hodně chvály na Reprofit v Olomouci, ale pro mě je příznivější a dostupnější Brno. Jak jsem na tom s názorama o brněnské klinice? Mockrát vám děkuji za názory, rady, protože jsem jsem teď v takovém rozpoložení, že nevím z které do které ☹

soleilll
29. říj 2015

@janmike Genetiku určitě neruš, kdoví, jak dlouho budeš čekat na výsledky. Ty pak můžeš donést kamkoli. Každý, komu se v RF zadařilo, ti tohle centrum doporučí, takže objektivní hodnocení je hrozně těžký. Důležitý je, že tam, kde jsi teď, nejsi spokojená a ztrtila jsi v ně důvěru. Já vystřídala 3 brněnský CAR a tohle je podle mě nejlepší (i když výsledek zatím žádný). Myslím, že je tu velmi dobrý poměr prostředí, přístupu a odbornosti personálu. Držím palce.

janmike
29. říj 2015

@soleilll Díky za názor, samozřejmě komu se zadaří - doporučí a naopak, tomu rozumím. Zkouším se dívat i na statistiky, ale to je taky trochu neobjektivní. Pro 1.IVF jsem si vybrala státní kliniku, z hlediska zkušeností a finančního hlediska, ale jak se tak na to s odstupem času dívám, berou to jako pokus-omyl a navíc pokaždé seš u jiného Dr. a každý říká něco jiného. Nic Ti nedoporučí, neřeknou, všichni mladí Dr. po škole. Opravdu jsem z toho taková v rozpacích.

soleilll
29. říj 2015

@janmike Víš, nikde nejdeš na jistotu a statistiku si každý CAR dělá vlastní a je hodně zavádějící. Podle toho se vůbec neřiď. Podle mě je 1. pokus vždycky zkušební a málokomu vyjde. Klidně se do RF můžeš objednat na konzultaci, za to nic nedáš a uvidíš, jak to na tebe bude působit. Asi všude je to tak, že na kontrolu jdeš k lékři, který má zrovna službu, což s velkou pravděpodobností nebude ten, který tě zaregistroval. To pro mě bylo poprvé taky velké zklamání, ale pak si zvykneš - v průběhu léčby se holt musí dodržet nějaký termíny, který se nemusí shodovat se službou "tvého" doktora. 🙂 Pokud se mi ale nějaké vyšetření v RF nezdálo (byla jsem u někoho jiného), napsala jsem o tom tomu svému e-mail a obratem jsem měla jeho reakci.

soleilll
29. říj 2015

@handous1 Pokud máš až tak vážné problémy, pak bude zřejmě nejlepší, když ti to ne/doporučí tvůj terapeut. Z čistě "gynekologického hlediska" je ale opravdu nejlepší začít hned po těchto zákrocích, protože sliznice bude perfektně připravená.

monicka79
29. říj 2015

@janmike ja za seba mozem povedat, ze v Brne sa mi pacilo, vsetci mili a ustretovi, podarilo sa na prvykrat IVF Soft, momentalne som v 34 tt. Len ma mrzi, ze som tam nesla skor, snazili sme sa bez uspechu 5 rokov, liecol ma moj gynekolog, ale presnu pricinu preco sa nam nedarilo sme nevedeli, lebo podla vysetreni sme boli obaja v poriadku. Taze ja urcite mozem doporucit, ale je to len moj nazor. Drzim palce aby to na buduce vyslo 🙂

ninanela
29. říj 2015

@janmike RF take doporucuji,zacinala jsem ve statnim a pak po několika letech presla do RF.Lepsi prostředí,lepsi pristup a jeden lekar!Nedalo se to srovnat. Byla jsem nadsena a hlavne jsem zacala nekomu verit a nespochybnovat lecebny postup.Vse vysvetli a hlavne te do niceho netlaci,jede se taky podle tebe a tvých prání.Objednej se na první konzultaci a když se ti tam nebude libit,hledej dal. Drzim palce.

moni34
29. říj 2015

@handous1 také trpím depresemi, beru léky, i spousta těch, co prochází IVF je na tom podobně. Kdybych měla čekat, až na tom budu lépe, tak bych musela počkat na příští život. Neboj, i s depresí jsem otěhotněla hned 2x, i když to nedopadlo, ale jde to 😉 Brala jsem léky i v těhotenství, protože jsou menší zlo, než deprese, takže se toho vůbec neboj ! Všechny jdeme do každého dalšího transferu zklamané a nešťastné, rozhozené, unavené z předchozích neúspěchů. Někdy je dobré si od toho odpočinout, přijít na jiné myšlenky, ale moje zkušenost je, že se mi to pak před dalším transferem stejně všechno vrátilo 🙂

moni34
29. říj 2015

@janmike taky jsem na poprvé byla ve státním, bylo to tam strašné, jak na běžícím pásu, žádná snaha o léčbu, pak jsem byla v centru, kde byly šílené ceny a byla jsem zklamaná z přístupu, v RF je to o něčem úplně jiném, jsem hrozně spokojená, doktoři jsou milí a příjemní, můžu se na cokoliv zeptat, kdykoliv napsat email a dobře se tam cítím 😉

78marcela
29. říj 2015

@janmike ja jsem taky spokojena. Nemam srovnani s jinymi centry, ale tady jsem mela vzdy pocit, ze se mi opravdu venuji a delaji maximum pro to, abych otehotnela. I kdyz se nepodarilo hned a trvalo to dele, nakonec se povedlo a mame krasnou holcicku. Drzim pesti, myslim ze RaF je opravdu dobra volba.

lleap
30. říj 2015

Ahoj holky, od zítřka si mám píchat Puregon a sestřička v RF mi řekla, že je lepší ráno ve stejný čas. Já ale každý den vstávám do práce jinak a budu si to muset všechno přeorganizovat. Píchala jste některá večer? Má to velký vliv na výsledek? Díky za radu 🙂

eliotka1
30. říj 2015

@lleap Já píchala večer, i když Gonal a ničemu to nevadilo 🙂

handous1
30. říj 2015

@moni34 děkuji za povzbudivá slova !! Včera jsme to řešili s manželem a já měla na to stejný názor jako ty.... Nemám na co čekat, jelikož už také nejsem nejmladší a potom kdo ví jestli mi za pár týdnů/ měsíců bude lépe. Je rozhodnuto jdeme si brzy pro mrazačky ,jen je mi líto že nejsou zrovna nejlepší kvality ☹ ale už jsem tady četla že se některým holkám i tak zařadilo a tak musím věřit, protože nic jiného mi stejně nezbývá.... 🙂 Moni a co ty máš za problém ,určitě už si to tu psala ale nějak mi to uniklo.....
Po laparce a hysterosk. mi doktor řekl že jsem měla první stupeň endometr. není to prý hodně ale je dobře že jí odstranili. Jinak vše o.k.