Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

tichavodabrehymele
7. pro 2015

byla jsem darovat oocyty 2x přes Reprofit Brno (s pobočkou v Olomouci) a vše probíhalo bez problémů, přístup skvělý, doporučila bych v Olomouci více "proškolit" injekce ale dalo se to i tak. Peníze jsem jako dárkyně dostala takové jaké slibují, o nic méně (bez toho by to málokdo dělal). Zkušenosti tedy dobré.

fidac
7. pro 2015

@tichavodabrehymele jak proškolit injekce??? 😕

ivisek17
7. pro 2015

Mate prosim někdo zkušenost s dr. Pospisilovou??? Byli jsme jednou u dr. Kurecove ale ta je pry ted na neschopence. A mame se domlouvat prave s pospisilovou. Dekuji

myskat
7. pro 2015

@ivisek17 podle mě jsou všici prima... ono je prakticky nakonec jedno, u koho jsi, protože v průběhu stimulace, ultrazvůků, OPU apod se stejně potkáš pokaždé s někým jiným... 🙂 alespoň tak jsem to měla já.... 🙂

kvakuska
7. pro 2015

@ivisek17 když pominu doktory Koudelku a Machače, tak z těch lékařů, kteří dnes v Reprofitu jsou, je tam doktorka Pospíšilová nejdýl, jen si mezitím 2x odskočila na mateřskou ... je to výborná zkušená lékařka, takže se vůbec nemusíš bát 😉

ivisek17
7. pro 2015

@kvakuska
@myskat
Dekuji moc

drndapetka
7. pro 2015

@fidac no jdeme tam už ve čtvrtek, tak uvidím 🙂 Dnes jsem se dívala do protokolu z minulého KET a taky jsem začínala 2DC s Estrofenem. Ten Estrahexal je pro mě novinka 🙂
A Ty už máš KET za sebou? 😉

fidac
7. pro 2015

@drndapetka já jsem měla problém se sliznicí, že rostla buď hodně málo anebo zase hodně moc, tak jsme to zkoušeli první cyklus...plánujeme asi až na únor, po horách... 😀

alc
7. pro 2015

Ja jsem tam chodila a chodim porad k Mudr.Otevrelovi,je to skvely odbornik.Moc mi pomohl jak psychicky tak fyzicky.

drndapetka
8. pro 2015

@fidac to vadí, když je sliznice moc vysoká? Já myslela, že je to právě na nidaci embrya super!😉

fidac
8. pro 2015

@drndapetka jj, vadí...u mě byl hlavně ten problém, že mě rostla pořád a růst nepřestávala, takže se embryo němělo kde chytit a navíc jsem už 3 den po KETu začala špinit... 😒

myskat
8. pro 2015

@alc na něj se já těším koncem ledna .... 😉

drndapetka
8. pro 2015

@fidac aha. No já s Nelinkou taky špinila od 7. den po KET až do 10tt. Ale měla jsem sliznici 12dc jen 7,9mm to si myslím ze je tak normal. No jsem zvědavá jak to půjde teď, protože od porodu mám ms po 3-4 měsících, vůbec mi tělo nefunguje ☹ Ale ono nefungovalo nikdy, tak proč mě to překvapuje 😀

fidac
8. pro 2015

@drndapetka tak to jsme na tom stejně...malého máme po IUI a v těhotenství jsem nikdy nešpinila. teď na utz jsem měla sliznici po tom Estrahexalu 8,5 mm. A už asi 2 roky pícháme Agolutin a i tak mívám MS třeba jenom 3 dny, takže žádná sláva a pokud mám nějaké léky jako třeba Estrofem, tak to pak stojí za to, že skoro nemůžu ani do práce 😖

handous1
8. pro 2015

Holky chtěla bych se zeptat po laparoskopii a hysteroskopii mám MS dva dny a pak nic . Před operací vždy 4 dny a pak spinění tak nevím asi moje tělo taky nějak nefunguje. Máte s tím někdo zkušenost ? Ještě jsem se ani doktora na to neptala....

drndapetka
8. pro 2015

@fidac jj to znám. Já skoro celý život cyklus 60-90 dní, pak je to utrpení ☹ Několikrát jsem i omdlela bolestí. Kdybych tu mrchu nepotřebovala k těhu, tak by mi to nevadilo, že nechodí. Ale takto se otěhotnět přirozeně prostě nedá.

fidac
8. pro 2015

@drndapetka a ani po porodu se to trochu nezlepšilo???

drndapetka
8. pro 2015

@fidac právě že spíš zhoršilo ☹ Jsem prostě divná 😀

78marcela
8. pro 2015

@drndapetka ja to mam podobně, akorat u me prijde ne po dvou trech mesicich jak u tebe, ale po dvou trech letech. Taky tvrdili, ze po porodu se to mozna spravi. A mala bude mit za chvili ctyri mesice a nic. Takze ani necekam, ze by se neco spravilo, bohuzel.

fidac
8. pro 2015

@78marcela ono je to hrozně individuální...Machač mě říkal, že může a nemusí...u mě se to teda spravilo, ale jenom tak na rok než jsme chtěli druhé...a to i při PCO jsem měla ovu, otěhotněla jsem normálně a pak už nic 😒

78marcela
9. pro 2015

@fidac ja s tim ani moc nepočítala, ze by se to mohlo u me spravit. Takze dalsi ditko, pokud prijde, tak prijde zase pres KET. Mam v planu na nej jit v cervnu nebo cervenci.

drndapetka
9. pro 2015

@78marcela já teda rok kojila a během kojení ms vůbec nedošla. Pak jsem malou odstavila od prsa a za 10. dní ms došla. Tak jsem si říkala, super, tělo začíná fungovat. Pak byly 3 cykly v rozmezí 30-34 dní, tak jsem byla nadšená. No a pak zas při starým. Já spoléhám na KET. Ani bych asi přirozeně otěhotnět ani nechtěla- bála bych se, aby z toho nebylo opět mimoděložní ( mám jeden neprůchozí vejcovod) nebo zamlklé. To že budu od začátku pod dohledem doktorů je pro mě míň stresující než se od začátku bát co z toho bude nebo nebude. Jinak pokud KET nevyjde, tak budu hodně moc zvažovat jestli jít ještě do stimulace. Mám ještě jeden pokus IVF hrazený pojišťovnou, ale protože mám PCO stejně jako
@fidac tak se bojím hyperstilace (40-50 vajíček u mě není vůbec problém). Takže jedině minimálka, ale i tak to bude horší, protože nesmím hormonální léčbu, pouze pod aplikací miniheparinu ( mám trombofilní mutaci). Tak jsem jednu dobu i zvažovala, zda vůbec do druhého těhu ještě jít. Ty hormony mi daly zabrat jak po psychické tak i fyzické stránce ( jako asi každé), ale já to beru nějak hůř, či co. Tak uvidíme, nějak to dopadne , kdyžtak bude Nelinka jedináček, nebude první ani poslední 🙂

soleilll
9. pro 2015

@handous1 Já bych řekla, že když je to "tam" operačně vyčištěný, je menzes slabší, než býval dříve. Jen nevím, jak dlouho ten stav bude trvat.

akris123
9. pro 2015

Ahoj, omlouvám se, že se vracím k něčemu, co bylo mnohokrát řečeno. Máme teď čerstvě za sebou neúspěšné IVF na jiné klinice v Brně a uvažujeme o REPROFITU. Po prvním "kole" a všech okolnostech, co nás potkali v sobě mám pořád velký strach. Vlastně zatím moc nevím, jak se rozhodnout dál. Ale časem bude určitě všechno lepší a pak bych chtěla mít lepší informace než poprvé. Považujete tedy Reprofit v Brně za dobrou volbu? Hlavně by mě zajímal názor někoho, kdo tím prochází teď a má čerstvé informace. Moc děkuju za pomoc.

moni34
9. pro 2015

@handous1 nevím, jestli by ses raději neměla zeptat doktora, já teda měla po laparoskopii a hysteroskopii vždycky zase silnou a dlouhou MS jako předtím.

moni34
9. pro 2015

@akris123 jsem teď po KETu a za mě můžu rozhodně RF doporučit, všichni jsou tam milí, nic nenutí, vysvětlí, nemusíš se bát na cokoliv zeptat. Já jsem tam spokojená. Všude se najde něco, dokonalé není nic, ale pro mě to zatím nebylo nic zásadního 🙂

josefina79
9. pro 2015

@kvakuska prosím, Machac je ještě v Brně? Já myslela, ze už jen v Olomouci na IVF clinic?

myskat
10. pro 2015

@akris123 ahoj, vždyť se tam můžeš objednat jen na "návštěvu" ... 🙂 doktoři mají své konzultační ordinace, můžeš si tam s nimi o všem, co Tě trápí promluvit a potom se rozhodnout... jestli zůstaneš, nebo se vrátíš a nebo půjdeš někam jinam.... já to taky tak udělala... a zůstala jsem tam... 🙂

rezni
10. pro 2015

@akris123 ahoj za mě Reprofit je ten nejlepší CAR. Byla jsem i v Heliosu a nikdy opakuji nikdy více 🙄 🙄 Pokud přemýšlíš kam zajít tak tě prostě musím varovat.

josefina79
10. pro 2015

@rezni můžu se zeptat, proč ne HELIOS? Já na něj tedy mám taky negativní názor, ale spíš jen z toho, jak čtu odpovědi Dr. Texla na netu. Přijde mi , že "má patent na rozum", ale přitom kolikrát radí dost pitomosti.