Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

asmeena
2. lis 2009

sari: a jakto, že jsi odešla z FN?

sara.max
2. lis 2009

Dobrou a díky za přivítání 🙂

sara.max
3. lis 2009

Koukám, že mi to tu včera s těmi odpověďmi nějak blblo 🙂 . Odešla jsem z FN kvůli jejich přístupu k pacientům. Dr. Dostál je určitě skvělý lékař, ale berou to tam víc než na běžícím páse a prakticky všechno co jsem se potřebovala dovědět o lécích, procedůrách, cyklech a tak dál, jsem se musela dočíst na webu. Když jsem se jednou zeptala dr. Oborné, která ho zastupavala v tu chvíli, tak se mi div ne vysmála, že jsem úplně blbá. No a když jsme dopadli tak špatně, že jsme nemohli zavádět žádné embryo, protože se z pěti nevyvinulo ani jedno, dala mi štempl a poslala mě do práce. A to jsem na tom v tu chvíli byla psychicky moc špatně po 4 hodinovém čekání na chodbě mezi samýma těhulkama. No prostě to s chováním moc neumí. Lékaři jsou asi dobří, ale já potřebuji trochu toho opatrnějšího zacházení 🙂 Myslela jsem si, že už do toho nikdy nepůjdu, že tohle nechci znouvu podstupovat, ale už to přebolelo a jsem zase na startu a plná síly !

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

Dobré ráno,tedy jak pro koho.U nás se žádné pupíčkování konat nebude,druhá čárka se mi neukázala ani náznakem. ☹ ☹ ☹ Ještě si zavolám sestřičce,jestli můžu přijít na krev,ale vůbec tomu nevěřím.Zdá se mi,že se nás ta smůla ohledně mimi nechce pustit a to jsem v to teď tak věřila.Mějte se hezky a vám všem přeji víc štěstí.

juvik
3. lis 2009

Berusko ☹ ach jo...já byla přesvědčená, že budeš hlásit dobré zprávy. Je mi to moc líto, věřila jsem holky, že Vám to vyjde, Asmee, pak tobě a že Vás budu následovat. Když to tak ale vidím, tak mě opouští optimismus, měly jste o moc lepší embryjka a nic 😠
Berus, a dneska jsi přesně 2 týdny po transferu? Skoč ale určo i na krev, sestra v Brně mi říkala, že i když test nevyjde, mám si zajít na krev.

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

Juvik díky,dnes je to 2 týdny,poctivě jsem vydržela netestovat a stejně nic.Už jsem volala sestřičce a můžu se během dopoledne stavit.A ty nevěš hlavu,někomu to už konečně musí vyjít a třeba to budeš zrovna ty.Já teď nemám moc dobrou náladu a chvíli potrvá než se stím vyrovnám,ale určitě to příští rok zase zkusíme.Před vánocemi to nemá cenu,budou dovolené a nahánět někde doktory to se mi nechce.

juvik
3. lis 2009

Berus, to chápu, že nemáš náladu...ale odpočineš a po Novém roce zase budete bojovat. 😉 Myslím na Tebe, ať je brzo líp...člověk potřebuje čas se z toho vzpamatovat.

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

Díky moc,jsem zvědavá jak to zvládnu v práci.Pořád se mi chce brečet a mám uslzené oči,tak snad to zvládnu a nikdo nic nepozná.

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

Tak pa jdu na krev.

teddyna
3. lis 2009

dobré ráno všem. tak vám řeknu,že se mě to nachlazení drží jak veš košile.je mi teda pěkně na prdlajs. v noci jsem toho moc nenaspala,páč jsem nemohla dýchat,v krku mě škrábalo,z toho jsem byla dvakrát čůrat(to teda nesouvisí s rýmou,ale těhu) a do toho o půl osmé ráno tu zvonila jak šílená osoba z vodáren,že si chce opsat vodu.nechápu,proč sem ti lidi z těch plynáren,vodáren a elektráren lezou v tak nekřesťanskou dobu.a navíc opět zvonila na náš zvonek a přitom je voda psaná na tchána,kterej má zvonek vedle.bych je třískla.tak jsem samosebou už ležet nešla,šla jsem naládovat pračku,vzít si všechny medikamenty,který tu mám,uvařit kotel čaje,posbírat 40 látkových plen z prádelny a teď jsem si na chvilku sedla k netu,abych se mrkla,jak cestuje kočárek.páč už k nám konečně cestuje.no v 01 byl na depu na zvážení,takže uvidíme,kdy dorazí k nám.a jdu dojíst to pomelo,páč jsem to včera celý nezvládla.
asmen,pokud budu ve čtvtek ještě kantoš,operativně písnu smsku a necháme to na jindy,ať tebe a čertinu nenakazím.

asmeena
3. lis 2009

berus: tak to je mi moc líto. Asi si volala sestřičce zrovna jak jsme tam byli, protože se ptala odkud jsi a pak řekla, že se máš stavit na tu krev dneska dopoledne. Budu držet ještě pěsti, aby se stal zázrak, ale reálně to moc dobře znám. Načerpej další síly a určitě to nevzdávej. Jednou se nám zadaří.
Já dnes vyfasovala od Machače receptík s léky a mám si 13.11. zajít ke svému gyndaři na kontrolu sliznice, ale já se svým nejsem moc spokojená, tak jsem se dnes objednala k nějakému jinému, který bere nové pacientky, ale nemá 13.11. volno, tak mám přijít 12.11., takže doufám, že to nebude vadit, ten jeden den dřív. A jinak KET mám plánovaný na 19.11.

asmeena
3. lis 2009

teddy: pokud ti není dobře, tak to nebudeme lámat přes koleno. Necháme to až ti bude lépe. Stejně je teď počasí úplně na nic.

Jo a musím se pochlubit, že jak jsme vyšli z Reprofitu, tak kousek vedle je nějaký obchůdek u Evy, tak jsem tam nakoupila domácí klobásy, koblížky a jiné dobroty, nechala jsem tam sice nehorázné prachy, ale je to opravdu mniamka.

donnald
3. lis 2009

Ahojte děvčata,
moc vás všechny zdrávím.
Jsem opica 😅, protože vás tu každý den zběžně čtu, ale nepíšu. jenže zatím nebylo co...de facto. ALE.....
DNES UŽ MÁM 😉.

Dnes jsem si už 2.den píchala Puregon a v pátek jdu na ULZ. Mám přijít někdy kolem 11:30hod. Nechystáte se náhodou některá za Štěpánem v pátek????
Jo a tyka už mám doma košilku s Iaáčkem 😉 , tak doufám, že ji budu mít kdy použít.

Holky, setkaly jste se některá z hyperstimulačním syndromem????? Mám z něj strach, ale moc o něm nevím. Musím večer pohledat na netu nějaké informace. břicho mám nafouklé, občas mě tam píchne, ale přikládám spíš tomu, že mám 3den měsíčky a já je mám klidně i 5 dní a silné....

A holky nebojte...........my se fakt jednou dočkáme. je to jen otázka času. A moc se mi líbí co píše sara.max - že dítě je dar, ne samozřejmost. ......

asmeena
3. lis 2009

donnald: nestraš tak brzy s OHSS, hodně pij a papej hodně bílkovin 😉

certina
3. lis 2009

ahojte všem vespolek..............holky je mně to taky mocinky líto jak to všechno dopadlo, ale nevěšte hlavu - jsme tady s Vám a opravdu to jednou musí vyjít - když né teď tak třeba hnedka příště......moc se na to neupínejte....vím, že se to píše dobře, ale já taky, když už jsem byla objednaná na první pohovor a vše o marném snažení pustila z hlavy - tak hleďme najednou to šlo....a teď už jsem za půlkou.......a to jsem to opravdu vypustila z hlavy a těšila se ke Štěpánovi a už se nebála, že nikdy nebudu mít děti - a věřila, že on vždycky něco vymyslí....................ono to prostě přijít musí a hlavně tady držíme všichni při sobě a držíme si moc palečky!!!!!!!!!!!!!!

Joo holky ten srazík asi necháme na příští týden....zatím nic nemám...tak asmee pisni kdy můžeš , jak pracuješ a domluvíme se - třeba se ještě někdo přidá - co holky???Mně osobně by to nejvíce vyhovovalo dopoledne , ale samozřejmě se přizpůsobím pracujícím silám 😀

juvik
3. lis 2009

Asmee, tak je super, uteče to jak voda a pojedeš si pro Sněhurku 😉
A máš pravdu, to počasí je nahouby, sluníčko už zas nikde, pořád zamračené, zima...zase jsem začala víc kýchat, tak nevím, kde furt ty bacily chytám, když jsem skoro furt doma 😒 ...ale byli tu malí od švagrové a ti jsou pořád taky unudlaní, tak asi to přiletělo z jejich strany. 😅

certina
3. lis 2009

holkýýý - jaký počasí na houby......je to paráda.....ještě by mohlo být víc zataženo 😎 😀 Páč už jsme si toho sluníčka užila dost od července.....a i teď když vysvitne - tak jsem jak bambula a ležím....prostě mi to nějak nesvědčí...takže stokrát lepší když je zataženo a klidně i prší...to je ta pravá paráda!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juvik
3. lis 2009

hele, bambulo 😀 , my chceme sluníčko!!! 🙂
Moje tchýně, je nemocná a celkem dost blbě taky snáší vedro a tak, vždycky vykřikuje, že pošle sluníčko do Iráku. 😅 Byste si pokecaly 😀

juvik
3. lis 2009

ale jinak chápu...neboj, příští jaro a léto už bude malý/á venku a ty se budeš na slunko taky těšit. 😉

certina
3. lis 2009

:- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

Holky moc díky za podporu.
Asmeen,tak to jsem byla já,když jsi tam byla.Volala jsem kolem půl deváté.A tobě hodně štěstíčka se sněhulkou.
A jak píšeš v tu krev moc nevěřím,naposled i doktor říkal,že když test nic neukázal,tak je to zbÿtečné,ale znáte to.Co kdyby. 🙂 Už jsem na tom trochu líp,takže v práci na mně nic nepoznali,ale dá to práci se přemáhat.Na výsledky si mám volat zítra po třetí,tak uvidím.

juvik
3. lis 2009

Ahoj Berus, až zítra? Já myslela, že to budeš vědět už dneska. I když ve Ferťasu to tak taky bylo, další den.

b.e.r.u.s.k.a
3. lis 2009

minule jsem byla na odběrech ve středu a volat jsem si měla až v pátek.No do zítra už to vydržím,ale jak říkám,žádné zázraky nečekám.myslím si.že je zbytečné se na to upínat.Jen nevím jak se příště chovat.Když v to nedoufám a neupínám se,že to vyjde,tak nic.A teď naopak jsem v to věřila,tak stejně taky nic.Nejlepší by bylo pustit to z hlavy,ale znáte to.NEJDE TO.

juvik
3. lis 2009

no nevím, jak to pustit z hlavy...protože rady typu: nesmíš na to tak myslet , mě vytáčejí do běla 😠
ono to moc nejde...zvlášť když se člověk snaží dlouho a čas letí. Takže taky nevím, jak to brát, jak píšeš zkoušela jsem obojí a prd.

juvik
3. lis 2009

a dneska ještě jdeš do práce nebo už máš volno?

sara.max
3. lis 2009

Hezké odpoledne 🙂 , měla jste některá krátký protokol? Jak je to s odběrem vajíček, pokud jde všechno dobře, kdy to asi může být od počátku MS. Plánuji si na odběr a případný transfer dovolenou a nevím na kdy na to připravit šéfku. když jsem měla dlouhý protokol trvalo to celé několik týdnů. Nejdřív byla ta pozastavovací injekce atd.

certina
3. lis 2009

jjjo - taky jsem z toho šílela, když mi nejlépe Ti co už kupu dětí mají - říkávali - nesmíš na to tak myslet a upínat se na to............tak to bylo pro mě něco............za to teď je to samé - už jste vybrali jméno??Jak se bude teda jmenovat - tak tohle už mi taky leze krkem........ale naštěstí jsme to vyřešili - prostě si tonecháváme pro sebe a je to!!!!

juvik
3. lis 2009

saro, já jsem měla krátký protokol dvakrát. Tuším, že od druhého nebo třetího dne menses jsem píchala injekce, pak kontroly jak folikuly rostou a nějak kolem 13. nebo 14. dne cyklu jsem měla OPU. Takže v podstatě u mě tak jako když mám normálně ovulaci. Ale je to individuální, záleží jak budeš reagovat na léky, jaký máš cyklus, takže přesně to asi nenaplánuješ.

sara.max
3. lis 2009

Díky, chtěla jsem je pro představu. Je to trošku rychlejší než ten dlouhý. A nevzpomeneš si cos měla za léky a injekce?

juvik
3. lis 2009

poprvé jsem měla fostimon, do zadku, celkem to štípalo, chodila jsem za známým doktorem a ten mi to píchal a podruhé jsem měla gonal,v předplněném peru, to bylo v pohodě, to jsem píchala sama do břicha