Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

katapola
21. lis 2009

Já se snažím furt najít čas na pohyb - spinning, aerobik, aquaerobik (ten už v poslední době ne)...

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

teda ty jsi dobrá,to já se nemůžu přinutit

teddyna
21. lis 2009

dobrý večer všem. tak jsme přijeli od Vojtíška. dneska byl zlatej - očička otevřený,protahoval se,zíval,dával si ručičky před oči,když sestřička rozsvítila. Manžel ho měl poprvé u sebe a nechtěl mi ho půjčit. zkoušeli jsme přiložit,tak otevřel pusinku,přisál se a dál nic. sestřička sice říkala,že je to moc úspěch u takhle malinkého miminka.že on začne sát až tak kolem 1700g. včera měl 1540,takže 30g přibral. Říkala,že když to fakt půjde takhle ideálně dál,tak ho máme na vánoce doma nebo těsně po vánocích. ale že je šikulka.
beruško,cesta na SOkolskou je zcela jednoduchá. pojedeš trolejbusem č. 103,vystoupíš na zastávce "nová radnice"(je to 4.zastávka) a jsi na Sokolské třídě.kam tam přesně jdeš?? jo,ten trolejbus vyjíždí z "náměstí republiky",na který se z UANu dostaneš podchodem.podchod vede z UANu přímo k těm trolejbusům - je to cca 500m. a nebo se můžem domluvit na scuka a zavedu tě. třeba se přidají i holky a uděláme si srazík.

katapola
21. lis 2009

Beruško, pro mě je sport relax od stresů v práci. Akorát vždy z toho cvičení vypadnu po dovolené anebo nemoci, to mi pak dlouho trvá se zas dokopat. Teď mě štve to škrabání v krku☹

sara.max
21. lis 2009

teddy, to je tak fajn, když čtu, že se Vojtíškovi daří. Nevím proč, ale každou chvilku na něj musím myslet. Moc bych vám přála, aby byl s vámi na vánoce doma. Byly by to ty nejhezčí vánoce, viď?

No já už jsem začala s vánocema víc než laškovat. Perníky jsou upečené, ještě se budou zdobit, ale to až později. Dnes jsem děckám upekla perníkový advent, takový stromeček z perníkových hvězdiček. Na každé je jedno číslo (datum) do vánoc a jsou poskládané na špejli nad sebou. Třeba se jim to bude líbit. No a taky jsem dostala dobrý recept na mazanec z tvarohu a hned jsem ho vyzkoušela. Fakt moc dobrý a celkem ne moc pracný. Kdyby někdo chtěl recept, klidně pošlu. 🙂

britka
21. lis 2009

Jak jsem byla včera v OL tak celou cestu bylo krásně a jak jsem vyjela Přáslavicen tak mlha jak hrom a zima.U nás na Ostravsku se počasí drží.Dnes sluníčko krásně svítilo.Moni to je s prckem super,že dělá pokroky..Dnes jsem ukazala fotky Tomovi i Lucce tak ti koukali. 🙂

sara.max
21. lis 2009

katapolko, všimla jsem si že máš ráda podobné sporty jako já. Já jsem na spinningu a běhu ujetá. Před pár dny jsem byla i na maratonu v Brně a tu v Olomouci. Super zážitek 🙂 Teď co píchám , tak se bojím moc hýbat, aby mi nepopraskaly folíci. Ale už mi to docela chybí. Navíc pořád něco dobrého baštím a dřív jsem to vyběhala, ale teď to pěkně střádám 😠

katapola
21. lis 2009

Saro, to mi povíídej, tak mi vždy pohyb chybí, když nemůžu z jakéhokoli důvodu. A bohužel jsem od července pár kilo nabrala a nějak to nejde dolů, tak až přejde nachlazení, budu muset máknout🙂 A ty při injekcích určitě na spin nechoď, to by nebylo pro folíky dobré.

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

Teddy moc díky,užjsme to s manželem taky našli.No a vidíš jak se Vojtíšek snaží,on chce být už taky brzy doma a věřím tomu,že vánoce oslavíte doma 🙂

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

saro já bych ten recept na mazanec chtěla,můžu tě o něj poprosit?

sara.max
21. lis 2009

katapolko, já jsem zase od jara deset kilo shodila. Když nám nevyšlo to prní IVF, tak jsem potřebovala nějakou jinou snahu 🙂 . Začalo se mi to líbit a tak mám momentálně nejlepší váhu, jakou jsem kdy měla. Je to prima pocit vážit na stará kolena stejně jako o maturitě 🙂

berusko, utíkám pro to a hned ho napíšu, je fakt dobrej.

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

saro díky,taky ho vyzkouším,ať jsem na vánoce připravená 😉

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

Holky já bych chtěla mít vaši vervu do toho cvičení,já se musím nutit,ale teď mám důvod-mimi a taky shodit ty špeky 😒

sara.max
21. lis 2009

Takže ten receptík na mazanec:

500 g hl. mouky, 1 tvaroh, 7 lžic mléka, 150 g másla, 150 g ml. cukru, 3 celá vejce, 1 van. cukr, 2 prášky do pečiva, citronová kůra a kdo má rád rozinky, tak je lépe je asi hodinu předem namočit v rumu. Případně také posekané mandle na ozdobu na posypání, ale nemusí být.

Všechno se to zpracuje dohromady, jde to trošku obtížněji, těsto je tuhé. Rozdělit na 2 poloviny a udělat z bochánků tvar mazance. Vršek nastřihnout do kříže a potřít vejcem s troškou mléka. Pokládá se to na alobal potřený máslem. Peče se cca 50-60 minut na 160 C. Já jsem pekla v horkovzdušné troubě.

Vzniknou 2 bochánky, jsou krásně zlatavé, cca po 45 minutách jsem je zkoušela špejlí, jestli už jsou.

Ještě je varianta, že se dají tvarohy 2, ale nedává se mléko. To zkusím příště, protože tvaroh milujeme 🙂

Tak dobrou chuť!

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

moc díky,mňam už mám na něj chuť

sara.max
21. lis 2009

Když se nedaří jedno musí se podařit druhé. U mě to tak funguje. Když se moc zlobím na něco co se mi nedaří potřebuje se začít hodně soustředit na jinou věc. Líp se z toho oklepu.

Jo a ten mazanec je takovej sladší, není to klasika jak ho znáte z obchodu. Trošičku to připomíná chuťově olejovou bábovku, ale na první pohled je to klasický mazanec.

katapola
21. lis 2009

Saro, já to tak měla po loňském neúspěchu v prosinci. Od ledna jsem začala makat a do června jsem zhubla 7kg. Cítila jsem se skvěle. Jenže pak byla dovolená a 2. IVF a mám nahoře 4 kg a to ještě budou vánoce. Stačilo by mi 2-3 kg dolů a budu spokojená.

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

koukám že tam není droždí 😕

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

saro a do těsta 3 vejce nebo jedno je myšleno na potření,takže tam dát dvě?

sara.max
21. lis 2009

já dala 3 do těsta a jedno jsem pak ještě rozšlehala na potření. Jo a droždí tam fakt není. Je to jak říkám, spíš trošku chuťově smrnclé bábovkou. Ale na první pohled to vidět vůbec není a ten tvaroh tomu dává takovou vláčnost. A co se mi líbí, tak není moc nádobí a nemusím čekat na vykynutí. 🙂

katapolko, mně už teď bude stačit, když si přes vánoce udržím to co teď mám. No ale vidím to dost bledě. Už teď jsem si nachystala cca 10 druhů cukroví co budu péct a jak se znám, ještě jich pár přibude. No a to ti pak nedá nesednout si ke kafíčku a nedat si ty dobrůtky 🙂

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

saro to já mám výhodu,když peču,tak to moc nejím.

britka
21. lis 2009

ten recept vypadá dobře taky ho vyzkouším 🙂

sara.max
21. lis 2009

beruško ty se máš, tak to já se snažím hlídat kalorie, abych to moc nepřešvihla, ale maso a sladné je moje vášeň. Každý normální člověk je buď na jedno nebu druhé, ale já bych se utloukla po obojím.

Tak jsem se teď správně vyblbla. Jeden ten mazanec jsem polila bílou polevou a nastrkala do toho 42 vlaječek s gratulací a zítra ho dám švagrovi k narozkám. Vyfotila jsem to a je to v albíčku 🙂 Pořád jsem přemýšlela jako krávovinku mu zase letos vymyslet a tohle nějak přišlo samo 😀 Takže bude mít ještě o jeden dáreček navíc a třeba se zasměje.

b.e.r.u.s.k.a
21. lis 2009

saro super nápad

britka
21. lis 2009

koukla jsem na ten výtvor k narozeninám tak to se ti saro povedlo.

sara.max
21. lis 2009

Díky, tak si snad ostudu neudělám. Každopádně vnitřek je moc dobrej 🙂

britka
22. lis 2009

Teď jsem si napsala recept a za chvíli ho půjdu upect tak jsem zvědavá.Přiznám se s droždím je pečení zdlouhavé,ale tenhle bez se mi zamlouvá

sara.max
22. lis 2009

Tak dobrou chuť britko 🙂 Já jsem jej dnes chutnala a je stejně dobrý jako včera. Rozhodně se nemusí snít ten den jak se upeče. Možná bych tam přidala ještě jeden van. cukr aby byl víc voňavý, ale být to nemusí. Já jsem jen teď v poslední době hrozně moc na sladké 😀

katapola
22. lis 2009

Zvládne to těsto i robot? Možná bych někdy zkusila poloviční dávku (jsme jen 2)

sara.max
22. lis 2009

Tak to určitě bude stačit jen polovina. Robot nevím, já ho nemám, tak nevím co všechno umí. Ale je to dost tuhé, já jsem měla co dělat s vařečkou, nakonec jsem si i musela pomoc rukama a dodělat ručně.