Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

katapola
7. pro 2009

HOlky, tak jsem dostala další antibiotika. Mám zánět průdušek, takže jsem zůstala doma a musím se šetřit.

juvik
7. pro 2009

Ahojky,
byli jsme nakoupit nějaké dárky, ale je tam teda venku pěkně hnusně 😖 A jsem z toho celá nějaká znavená 😅

Mici, tak hodně štěstíčka na transfer 😉 ...a 10 mimíšků to je nádherný výsledek, určitě se podaří 😵

donnald
7. pro 2009

donnald 29.11 - 0 - tak tohle je závěr ☹
jessica 1.12.//
asmen 4.12.-KET
Juvik 13.12
mici 21.12.

STIMULKA

Jaja35

ČEKATELKY NA ZAČÁTEK STIMULACE

Beruska
Britka
Capenka
Daisy14
Irinka j.
Katapola
RencaV

TĚHULKY

Lenka-1miminko
Zuzka 72-dvojčátka-chlapečci
Certina - 1 miminko

MAMINKY

teddyna-Vojtíšek

donnald
7. pro 2009

Ahojte děvčata,

všechny vás mooooc zdravím!!!!!

Jak můžete vidět na předchozí tabulce, u nás radost netrvala dlouho. Sice na testu bylo několik dní //, ale 14den po ET přišla mrcha ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Sice tu byla ještě malá náděj na to, že i přesto se alespoň 1 mimčo udrželo, ale ta už taky padla.............

Takže holky, čeká nás vše znovu..... . Musím se objednat u Marušky. Proto jsem si řekla, že prosinec a leden si užiju a nebudu se nervovat. Děvčata, vám všem přeju brzy // a těhulkám klidné a beztarostné porody 🙂. Z toho je jasné, že koníka teď omezím. Nebojte, budu si vás chodit pravidelně číst, ale s přispíváním to bude ještě horší než do teď 😉 .

Zuzi a Peti - jak jste psaly - když se ozvu, tak to stojí za to 😉

juvik
7. pro 2009

Donnald, to je mi líto, že to tak dopadlo ☹ ...mám podobnou zkušenost, takže vím co prožíváš, nejdřív se člověk raduje a pak během chvilky je všechno fuč 😒
Tak se opatruj, užij si v klidu svátky a po Novém roce do boje

Já jsem dneska 8.den po ET a mám PMS jak vyšitý 😔 ...no uvidíme, jak to dopadne

micinka22
7. pro 2009

Ahoj vespolek

Donnald to me mrzi:/(((
Juvik držím palce na testík..za dva dny už mužeš co?.-)

No info..vajíčka byly oplodněny isci- ale neplatily jsme ho..pry je to zadarmo když je dárce 😲 😲 no a z našich 10 bojovníčku se 5 dostalo do stádia expandované blastocysty a dvě do blastocysty🙂) tři byly max 8 buněčné a prý by z nich děti nebyly...zavedli nám jednu krásku https://www.modrykonik.cz/_gallery/17898/17898_... 😵 😵 😵 bylo to moc pěkny a vubec nebolelo..s Fertimedem nesrovnatelné!!!!! při transferu me Machač rozesmál tak mi skákalo mimčo v břichu 😀 😀 😀 no nemá to dělat že jo.-) zbytek se pokusí zamrazit🙂

b.e.r.u.s.k.a
7. pro 2009

Donald to je mi líto,já doufala,že jsi to konečně prorazila-tu smůlu.Snad Jessica se drží.
Mici,tak to nechápu nám zaváděli 8 buněčné a říkali,že je to super a tobě řekli,že by z nich miminka nebyly,nechápu 😢

micinka22
7. pro 2009

berusko ale tobe nezaváděli 5 den ne?? jako 3 den je 8 buněk krásné..ale ty naše se zastavily ..už měli být blastocysty .-) proto je nemá cenu ani zamrazit..
jinak Lilinka je z 8 nebo 6 bunecneho a zaváděli mi 3 den ... .-)

b.e.r.u.s.k.a
7. pro 2009

aha,díky za vysvětlení.
Jináč mocinky doufám,že se jí u vás bude líbit a zůstane 😉

asmeena
7. pro 2009

ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, dnes jsme měli pohřeb, tak jsem z toho ještě trošku v prdeli a tak nemám ani moc chuť chodit na koníka. Pokud bude něco důležitého, tak mě prosím informujte přes IP. 😉

micinka22
7. pro 2009

Veru :(( to jsi mela smutny den...tak at jsou ty dalsi kapku po kapce veselejsi.-))

holky sem si vzpomela jak me po prvním IVF bolelo tak bricho ze sem tyden lezela..a teprve pak se odvazila vstat a rozchodit to :/((
ted o nicem ani nevim..zadny krvaceni a bolest..fakt uzasne!!!

irinka.j
7. pro 2009

Zdravím holky,
Donnald je mi líto,že to nedopadlo,ale je dobře že jdeš dál.
Juvik, doufám,že ti to dopadne jak nejlépe může.
Mici, tak to nejlepší máš u sebe, držím pěsti. Pokud je ti dobře, tak to je fajn a užívej si to 😉

capenka
8. pro 2009

ahoj holky .prší a prší ,tak jen zkoukávám ,co se změnilo,než půjdu na odpolední
Mici,vidíš to já ani nevědělaq ,když je dárce za ICSI,ani tuk ,to ve Fertasu jsme vysálovali 10 000kč,ted budem potřepovat dárce,drahá polovička měla kontrolní spermiogram ,0 ani tuk ,bezva,hlavně že mám Pregnyl na prd,jak tam pojedu v lednu musím přitlačit na doktora ,že souhlasíme z dárcem ,
mám sice doma Pergnyl ale na vánoce mi vychází píchnutí ,myslíte že to mám risknout,ovulaci mám pravidelnou ,včetně mrchy,která zase přijede,chlap začal jít vytamíny z lékárny ,tváří se kysele,ale jak mu pohrozím dárcem ,ani nemukne 😀
Mici ,mě při IVF,taky nebolelo břicho,

micinka22
8. pro 2009

capenko..jo ja taky čučela jak puk..naše faktura byla 2000 spermie a 6000 PK..no nádhera..oproti 25tis ve Fertimedu:// taky jsme platili Isci..a milion jinejch veci:/(( ještě snad přijde učet za zmrazení..4000..ve Fertimedu nam ze 13vajíček nezbylo nic:///

micinka22
8. pro 2009

tak už došel email že máme 5 mražáčků 🙂

irinka.j
8. pro 2009

Ahoj Mici, tak to jsou pěkné finannční rozdíly a nejen to i ve kvalitě. Z reprofitu člověk odchází s pocitem,že pro něho udělali maximum a má v sobě to nejlepší, ikdyž to třeba nakonec nemusí vyjít. (tak to vnímám). Když jsem odcházela z ferťasu po IVF, tak jsem takový pocit neměla.

katapola
8. pro 2009

No teda, to hledím. Jaký je rozdíl mezi spermiema manžela a spermiema dárce? ICSI se přece dělá stejně, tak jaktože my bez dárce musíme platit??? Jinak Reprofit je levnější jak v čem, třeba cyklus s dárcovským vajíčkem mají drahý jak sviňa. Za inseminaci jsem ve Fertimedu nic platit nemusela a tu jste některá psala, že se v Reprofitu za inseminaci platí (snad jsem to nepopletla).
Micinko, nechci se zastávat Fertimedu, ale myslím, že to mohla být i náhoda, že se tentokrát dařilo embryjkům líp. Třeba za to můžou lepší spermie jiného dárce. To přece nemůžeš vědět, jak to je.

katapola
8. pro 2009

Jinak si myslím, že seš Mici jasná těhule už teď. Jednak už ti to jednou vyšlo, jednak mám dojem, že když je problém jen ve spermiích, tak to IVF pak vychází, protože tělo ženy embryo v pohodě přijme a není problém. Uvidíš, že to tak bude🙂

micinka22
8. pro 2009

Irinko presne tak i kdyz to nevyjde..budu se s tim lip srovnavat..
Kat nevim jestli ma kazdy isci zadarmo..mozna zalezi na kvalite spermii darce..my meli D..ISci jsme nechteli..udelali to podle jejich zvazeni..

Kat pred dvema lety jsme za darce ve Fertimedu platila 500..ted jsem se divala a mají tam už 1500..jinak je IUI hrazeno z pojisteni..my platily 1000 za ten katetr či co..nevim..

kat to tomu teda neverím...vajíčka byly i tenkrát kvalitní a nezbylo nic..a nemuzes vedet co s tema vajickama delaji ve Fertimedu že?...ja jim proste uz neverim ani nos mezi ušima..maji tam v tom bordel a je jejich vinna že jim pacientky utíkají i třeba k dražší konkurenci...

a tebe taky nikdo nenuti chodit do Reprofitu ne...když se ti zdá drahý..

micinka22
8. pro 2009

kat vyjít to nemusí..doufám jako každá tady...IUI my nikdy nevyšlo..ani v jednom institutu ...takže možna nekde problem je jen se o nem nevi..kdo ví že?...
..zrovna potratily naši kamarádi..a maji desny problemy s tim:/(( tak si rikam že jsem na tom ješte v pohode..že me nic skaredyho jeste nepotkalo...

katapola
8. pro 2009

Jé, Mici, dyť tys ani ICSI neměla, tak to je jasný, že ho nemusíte platit🙂 Tak už to chápu.
Mici, mi Machač říkal, že do kvality vajíček a spermií žádní doktoři nevidí. A to je asi problém, proč u nás na nic nepřišli.
Já neříkám, že Reprofit je dražší, řekla jsem jak co, ale prostě se mi nelíbí, jak se tady slepě haní Fertimed. Taky jsem přešla a měla jsem pro to důvody, ale upřímně, úspěšnost mají +- všechna centra stejný. Tady ty neúspěchy to jen dokazují.
Víš, Machač je supr, dokáže povzbudit, ale občas si říkám, že v některých věcech to tam taky není ideální. Zatím na mě nejlíp působí přístup fakultky v Olomouci, konkrétně MUDr. Oborné. Přešla k ní moje kamarádka z Fertimedu a připadá mi, že tam to vzali zgruntu. Vyšetřili znova vše (kromě hydrolaparoskopie), vyžádali si kartu z Fertimedu. No přecházet už nechci, jen jsem chtěla naznačit, že Reprofit není všelék.

katapola
8. pro 2009

Holky, já jsem teď hodně přemýšlela (jsem doma kvůli tomu zánětu průdušek, tak se nudím) a uvědomila jsem si, že kromě plazmy při transferu a neodolatelného humoru dr. Machače nám Reprofit nic nového nepřinesl. Jeden z důvodů, proč jsem přecházela, bylo, že mi ve Fertimedu odmítli nasadit Prednison na sníženou buněčnou imunitu. Jenže Machač mi ho nasadit taky nechce. Co když je u nás ten problém opravdu v té buněčné imunitě? Co když má pravdu dr. Madár z Podolí a ne dr. Machač. Co když furt to chození na IVF a minimálky je zbytečné?

micinka22
8. pro 2009

kat neříkám ,že je všelék...jen říkám že přístup je nesrovnatelný!!! a u mě i uspesnost a vývoj vajíček...
já do fakultky nechtela proto že nemám ráda tvrdnudí pár hodin na chodbě a dlouhé čekání ..proto jsem se poprve rozhodla pro Fertimed kde jsme meli do pul roku mimco zaděláno..holciny co začínali chodit do Caru jeste prede mnou nemeli jeste zadne vysetreni a nic moc no..a ja jsem nedockavec .-))
no a v podstate mi vyhovovalo i to ze kdyz sem rekla ve |Fertimedu chci IVF tak proste bylo že..ovsem arogance personálu byla sílená..clovek se tesí že ma sanci mit miminko a ty jejich nabubřelí a kyselý obličeje ženskejm moc nepomohou://( ovšem zase ze začátku byly v pohodě a uspevavé..ale až sem šla na IVF tak katastrofa) nevim co se s nima stalo:/(

micinka22
8. pro 2009

kat tak to Machačovi řekni ,že pochybuješ..a ten Madár ti predison dát nemůže? nebo nejsou ještě nejake vysetrení co by dokazali že to potrebujes? ja mam akorat geneticky vysetreni..jinak nic:/

katapola
8. pro 2009

Asi to tak udělám. Madár nepředepisuje, oni v praze dělají to speciální imuno vyšetření, ale s léčbou posílají zpět do caru nebo gyndr. Musí se přeléčit všechny záněty a nasadit ten prednison.
Holky, nevíte, jaké jsou stránky té diskuze, kde dr. Machač odpovídá na dotazy? Paradoxně to byla diskuze kam odpovídal Machač i Madár.

micinka22
8. pro 2009

Kat mozna na neplodnost.org?

katapola
8. pro 2009

jj, už jsem si to našla a už píšu dotaz. Asi napíšu stejný dotaz na Madára i na Machače.

irinka.j
8. pro 2009

Kat, mě ve fertimedu neublížili, odešla jsem, protože jsem si přečetla tuhle diskusi od začátku a zjistila,že je něco i lepšího. Ve fertimedu se mi nelíbilo, že mi při ET mezi nohy z rohu zdi koukala kamera a dole v seterně kdo tam prošel mohl všechno vidět... trošku neetické. Pak si zaplatím teda nocleh v domění,že budu na pokoji a oni mě nechají na té jejich jipce a když se zmíním o tom sestře jaktože nemám pokoj, tak to ani neřeší. A tady na těchto stránkách se dozvím,že nemusím zůstávat na noc po ET a ještě k tomu vše vidím na plazmě....
Určitě, na každém CARU se da něco vyčíst, ale když je ta možnost ho změnit, tak to člověk udělá. Každý přece chceme pro sebe udělat to nejlepší.

holky mějte se utíkám na odpolední...

micinka22
8. pro 2009

no když si vzpomenu ja k byl sestřička ve fertimedu nasr..že nebudu přes noc po transferu..no mazec:// a po transferu 3 hodiny se zadkem nahoru ..aby náhodou nevypadli..:/

katapola
8. pro 2009

Irinko, souhlas, každý chceme pro sebe udělat to nejlepší. Ale když dva doktoři - kapacity ve svém oboru se liší v názorech? Jak mám vědět, co je pro mě nejlepší?