Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

certina
16. únor 2010

hezký večer všem.............teda jestli tady ještě někdo je..........
Vy jste toho teda dneska napovídaly............

my byli dnes na poslední plánované přednášce co se týká těhotenství a porodu a takových těch různých .... a v pondělí mám ještě poslední kurz z předporodky........no tak snad ten ještě zvládnu, ale pak už bych ten porod opravdu už brala.......ufff.....břicho je fakt dost těsné, velké a porodu se šíleně bojím...zdají se mi o něm sny....atd.............no ale co Vám chci hlavně teda napsat je to, že jsem si dneska ráno fotila břuch, abych ho sem šoupla a přítel mi hlásil, že to nějak blbne.........tak jsem to vzala do svých rukou a opět to fungovalo , no a když mě chtěl vyfotit teď večer, tak už to neklaplo vůbec..................prostě se nám v 38tt pokazil totál foťák................tak jsem z toho na nervy, páč je starší 2roky a než nám ho někdo opraví, tak určo porodím............takže nám nezbývá nic jiného , než zítra shánět NĚJAKÝ foťák........prostě paráda.........tak snad se do zítřka mimi nebude chtít tlačit ven a foťák stihnem v klidu koupit a taky se s ním naučit manipulovat, že??????????

tak se všechny mějte fajn............Juvi - Ty se uzdravuj a nabírej síly............a všem ostatním přeju hezký večer........

teddyna
16. únor 2010

čaute holky.tak jsem vás dočetla,ale bylo to trhaně na několikrát. čas je můj nepřítel.veškerý čas zabírá Vojtíšek a to,aby to doma nějak fungovalo a vypadalo a hlavně si měl Vojtík co obléct,páč pračka a žehlička jsou každodenní kamošky.a to se Vojtík ještě nehýbe.jak se bude šmejdit,tak bude pročůraných a prokaděných věcí asi víc.teď kadí jednou týdně a to je v pohodě.je dobře,že tak výborně tráví mléko a nemá zbytky ve stolici,takže nemá takovou tu typickou stoličku typu míchaných vajec-takže super.dostali jsme pochvalu od doktorky,že mu vyrábím asi nějakou BIO stravu.ale čert ví,jak to dělám,páč mi přijde,že má pořád málo.napije se a huláká na mě,že má hlad.no,zatím to jde.někdy navečer mu manžel dá z lahvičky odstříkané mléko z mražáku,abych si chvíli odpočla.přeci jen,z té lahvičky to má vypité dříve a má toho více,tudíš po tom delší dobu spí - třeba 4 hodiny,což je pro mě luxus.jinak se budí co 3 hod a v noci někdy i častěj(jak kdy).
ono je to krásné vidět načančané mimčo v kočárku,ale ta celodenní šichta je fakt náročná.zvláště,když chlap je pořád někde v čoudu a přijde večer,kdy si ho vezme na chvíli-takže ty chvíle,kdy se čvachtám ve vaně si užívám
😉 .
Čerti,neboooj,už to klapne a budeš mít mimčo vedle sebe.a s tím foťákem to klapne,neboj.však víš,jak jsme dopadli my s kamerou.a klaplo vše.
a kdo tu čeká na pozitivní výsledek??
Zuzi,jak jsem tě pročítala... - ty můžeš vyloženě nesouhlasit s přirozeným porodem a podepsat revers,že žádáš porod operativní.nařídit ti nemůžou nic- to je podle zákona.takže se nenechej odbýt. ono,teď,co jsem rodila - tak při představě,že by ty mimča lezly dvě... no,potěš koště!

komira
17. únor 2010

Dobré ranko všem, nedá mi to abych vám nenapsala naše další poznatky 🙂 Takže jak jsem vám tu už psala minulý týden jsme byli na naší první návštěvě u Machače, předtím jsme chodili do Fertimedu, tam jsme prodělali několik IUI a jednou IVF+ICSI. Já mám syndrom polycystyckých vaječníků a manžel velmi špatný spermiogram!! - to vše samozřejmě podle Fertimedu. Machač se jen udivoval, za 1. proč jsme s takovým spermiogramem vůbec podstupovali IUI a za 2. když má manžel tak špatný spermio - proč ho ve Fertimedu neposlali na nějaké další vyšetření, před tím, než jsme šli na IVF. Takže manželovi napsal žádanku a včera jsme byli u Androloga - proto aby zkontroloval spermio a zjistil, proč tomu tak je. a výsledek??? Manžel má spermiogram ÚPLNĚ V POŘÁDKU a dokonce nadprůměrný!!!!! Když jsme řekli Andrologovi, co jsme již podstoupili a jaký měl manžel pokaždé špatné výsledky, tak nám narovinu řekl, že to není možné a že ví o tom, že "některá" centra záměrně nebo "náhodou" skreslují výsledky!!!! u pana doktora Machače nás ale ujistil, že s ním spolupracuje už nějakou dobu a že tady můžeme být naprosto klidní. Když si uvědomím, kolik jsme nechali ve Fertimedu peněz, času a nervů, tak mi bylo úplně do breku!! Nehledě na to, že teď se můžeme jen domnívat, jak to všechno bylo. Navíc jsme měli u IVF 12 kvalitních embryjek a na ET nám zbyly jen 2! Kam se podělo těch zbývajících 10 ??. Je to hnus, ani na to nemůžu myslet - je to neskutečnej byznys s lidským neštěstím.
Promiňte, že si vám tu tak vylívám srdíčko, ale musela jsem vám to napsat.
Jsem zvědavá, až půjdeme na kontrolu k Machačovi, co nám navrhne.
Jinak vám holky, co už to máte za pár, tak přeju ať vám to rychlo uteče a už držíte ty svoje drobečky v náručí a vám všem ostatním, ať se brzo zadaří - jak už se tu psalo, ať nám to jaro přinese to po čem toužíme 😉
Hezký den všem!

kvakuska
17. únor 2010

komiro co na to napsat?! 😠 ... myslím že o Fertimedu a jeho praktikách si tady nikdo nedělá iluze, ale tohle je fakt hnus, prachy, prachy a jenom prachy 😝 ... myslím že je jen dobře, že sem tyhle příspěvky píšete, třeba se sem někdo koukne než půjde k Sobkovi a ušetří si tak spoustu peněz a nervů ... buď ráda, že jste ve Ferťasu nevyplácali všechny tři hrazené pokusy, přeji moc moc štěstí při prvním Reprofiťáckém pokusu, jaro to jistí !!! 😎 ... a věřím, že boží mlejny melou a na Sobka a jeho kumpány také jednou dojde 🙄 ... miminům zdar, Ferťasu zmar !!! 😉

sukubka
17. únor 2010

hezké ráno i já přeji,
komira to je teda opravdu nechutný co v tom Fetimedu dělají.Já tam taky chodila takže jak sem si četla tvoji zprávu by se ve mě krve nedořezali.Když sme pak od tam aodchazeli dali mi zprávu na 2ztránky a chtěli za to 300kč no jednání opravdu katastrofální!Chodila jsem tam jen k vůli tomu že tam dělal můj gynekolog Vodička ale ten už tam není a já prcha v zápetí po něm(asi věděl proč od tama odejít) 🙂
Machač ti určitě vymyslí to nejlepší abys byla brzy těhule 😉

Teddy to mi ani neříkej že až budu mít mimčo se z mích nepřítelkyn pračky a žehličky stanou nej kamarádky jo?ale pro mimi cokoli i kamarádství s nima 😉

asmenko holka jedna,copak že nám ani nenapíšeš a my na tebe tak myslíme 🙂

jinak se budu zase pokoušet dovolat do olomouce abych se mohla obědnat,tak uvidíme jestli to klapne.Budu kdyžtak zkoušet tu Marušku 😉

certina
17. únor 2010

hezké ráno.....
Komiro - tak k tomu fakt není co dodat - hnus a hnus...............strašné co na lidi zkoušejí a člověk pak neví ani komu má věřit............no děs!

Asmee - ozvi se ............. snad je vše OK......a jen si pořádně z plných sil užíváš.......a hladíš bříško 😉

martin72
17. únor 2010

Ahoj Komiro.Tak teď jsi mě dostala.Já mám taky,podle Fertimedu spermiogram na prd,ale když jsem jsi ho nechal dělat ještě jednou a jinde,výsledek byl úplně jiný.Ještě,že chodíme s Renčou do Reprofitu a Machač je zlatý člověk.Holky držíme palce všem 🙂

juvik
17. únor 2010

Ahoj,
Komiro, to je teda něco 😕 Můj manžel měl blbé výsledky i v Ostravě i ve Ferťasu, je fakt, že tam nám řekli, že ho má hodně slabý, no a teď v Reprofitu měl lepší, sice taky nic moc, ale ne taková hrůza jak předtím. Takže problém tam určitě je...ale taky jsme nebyli u androloga, nikdy manžu nikam neposlali.

Mě je dneska o fous líp... ale nesmím to zakřiknout....takže pokračuju v kúře a piju jak o život 😀 ...blééé 😝

komira
17. únor 2010

Děkuju vám všem za podporu 🙂 od včerejška nejsem schopná na nic jiného myslet! je to děs, ale jak říká Kvakuska - doufám, že boží mlýny melou a na každyho jednou dojde!!
Juvik, ve Fertimedu měl manžel spermio jen v rozmezí 7 - 15 mil. a hodně špatnou morfologii - nic jiného nám neřekli a ani nikdy neukázali a teď má 57mil. a všechny hodnoty naprosto v pořádku! To je rozdíl co?
Už se nedivím, že nás ve Fertimedu nikdy nechtěli poslat na nějaké další vyšetření, několikrát jsem se ptala a chtěla aby ho poslali aspoň na urologii nebo někam, ale vždycky mě odpálkovali. pak jsem to chtěla řešit ještě přes obvoďačku a pak po tom spackaném IVF jsem se rozhodla že přestoupíme do Reprofitu - takže jsem to už chtěla nechat na nich! a dobře jsme udělali! Ani nevíte jak jsem šťastná, že jsme přestoupili!! 🙂 Už teď vidím, že v Reprofitu je všechno jinak - nesrovnatelny!!!
Teď ještě čekám, až mi dorazí mrcha abych mohla 2.nebo 3. den na krev a pak šup šup za Machačem
🙂 aby jsme zkonzultovali všechny výsledky a domluvili se co bude dál - už se těším!

juvik
17. únor 2010

Komiro, manžel mě ve Ferťasu dvakrát dokonce i jen 1 mil. , teda podle nich, a to jsme koukali jak puci 😕
Pak měl tak 10 mil. No a teď v Reprofitu měl tuším kolem 20 mil. I tak to není sláva, ale je to rozdíl.
Máš dobré, že nemáte vyplýtvané všechny pokusy a v Reprofitu se určitě zadaří. 😉
To my už jedem jen v minimálkách a nativech...právě i kvůli financím, jsme už samoplátci. 😒

zuzka72
17. únor 2010

Teddy-díky za radu, já to v pondělí zkusím, Vojtík je pašák.
Čerti-přiznej, že jsi nám ten pupík prostě nechtěla ukázat. 😀
Komira-to je děs, ale znám takovy případy 2.

juvik
17. únor 2010

Podle včerejška to tu dneska nějak vázne. Co podnikáte?
Já jdu dodělávat oběd...manžel dostal chuť na žemlovku. A pak asi začnu pomalu chystat a balit na ty hory. Už se těším 😵

ferdice
17. únor 2010

Jsem tak premyslela, tak memu manzelovi spermiogram jeste nikdy nedelali. ani machac nechtel. ze pry kdyz uz jsem 3x otehotnela, tak neni duvod ☹ a pred IVF se dela nejaky kontrolni spermiogram? jeste nez si zacnu pichat? chtela bych se pristi mesic uz s machacem zkusit na IVF domluvit tak shanim co nejvic info 🙂

juvik se mas ze jedete na hory a uz ted. nekam v cr nebo za hranice? ja jsem od soboty chora, takze jsem doma, ale zitra uz jdu do prace. aspon jsem mela cas trosku na konika 🙂 taky varim testoviny. mnam zemlovku uz jsem nemela dlouho, to bych si dala, davas do ni i tvaroh? mam rada s jabkama a tvarohem. uplne mam chute.

komira
17. únor 2010

Ferdice - nevím jak to s tím spermiogramem je, manžovi ho dělali ve Fertimedu hned při vstupním pohovoru a pak už kontrolní taky ne, ale tím, že jsme byli na několika IUI, tak nám ten výsledek zhruba vždycky řekli a při IVF za mnou doktor přišel po punkci a řekl, že výsledek je jen 13 mil. a že navrhuje ICSI jestli s tím souhlasím. Samozřejmě jsem souhlasila, co bysme neudělali pro mimi že. Ale výsledek byl nulový. ☹

sukubka
17. únor 2010

ferdice mojemu manžovi kontrolní spermiogram v Reprofitu nedělali,protože u nác je jediná možnost ICSI manža už má za sebou urologii a má varikokelu a tím jen 3mil spermijí,ale na operaci ho neposílají protože stejně musíme jezdit na ivf k vůli tomu že nemám vejcovody,jen musíme mít vždy ICSI jinak pohyb a murfologie je ok jen to množství a na to je právě super ta ICSI 🙂

já byla dneska na hromonálním profilu,ted sem dojela jsem totiž 2den cyklu,ale to po mě už Machač ani nechtěl to jen já abych věděla jestli je to mé FSH trochu lepší,měla jsem ho totiž s těch hormonů nějaké vysoké!
od zítřka clostík a v pátek jedu do neděle do Prahy nakupovat tak příjdu na super myšlenky 🙂 no snad se asmenka do té doby ozve jinak mě asi někerá zvás budete muset poslat na mobil co je nového,jinak tam nemám možnost netu a bez info s koníka umřu nervozitou 😀

juvik
17. únor 2010

Ferdi, jedem jenom tady k nám do Beskyd...ale i tu je nádherně 😵 ...jezdíme s partou známých takhle každý rok. A do žemlovky dávám jablíčka i tvaroh....tuhle kombinaci přímo milujeme a vždycky se jen zapráší 🙂 ...před chvíli jsem dojedla, tak jsem napuclá a asi prasknu 😅
Taky tě skolily bacily? Mám pocit, že všichni kolem jsou nemocní....tak snad budeš brzy OK 😉

Sukubko, takže ty jedeš do víru velkoměsta,jo? 😀 Tak si to užij. A zprávy ti nepodám, páč tu taky nebudu 😀 😀 😀 Takže se novinky dozvíme v neděli...snad budou samé skvělé zprávy...hlavně od Asmee 😵

ferdice
17. únor 2010

dik holky, takze asi to bude tak, ze stejne az pri tom odberu sperma mi pak navrhnou co je treba, ze jo. asi proto bylo zbytecne ho hnat do spermia a machac to vi. fakt se tesim az se zacne neco dit. i kdyz se samozrejme bojim, ze to zase nevyjde, ale to zname vsechny ze jo. nezbyva nez se zase zvednout a jit (fuj takova fraze).

sukub a ty vis jake maji byt hodnoty toho fsh? asi se to da nekde najit na netu, ze jo? ja jen, ze jsem si myslela, ze se sama sobe venuji v teto oblasti vic nez doktori. tak ale koukam, ze tady jsme vsechny takove - samy si planujeme vysetreni u endokrinologa, preventivni hormonalni profily apod.

juvik
17. únor 2010

Jo a s tím spermiogramem, v Ostravě i Olomouci nám ho dělali hned na začátku a pak se dozvíš hodnoty spermiogramu, když manžel dává spermijky a ty máš punkci vajíček. V Reprofitu už mu nedělali, až přímo při minimálce jsme pak dostali hodnoty. A taky byl na spermiu když jsem ze začátku byla za svám dr., že chceme mimi...poslal ho u nás do špitálu.

juvik
17. únor 2010

Ferdi, hodnoty FSH jsou v normě do 10 (nevím jaké jednotky používají)....když je vyšší znamená to nižší zásobu vyjíček, hrozící přechod a tudíž problém

ferdice
17. únor 2010

Beskydy staci 🙂 mame chatu na Celadne, ale ted v zime jsme tam jeste nebyli, snehu je az prilis mnoho, obavam se, ze bychom se k chate neprokopali. jojo tvaroh a jabka, idealni kombinace do zemlbaby. se chystam az mi bude lepe ze udelam tvarohove knedliky s jahodama co mam jeste v mrazaku, tak si mne na to sladke namlsala.
bacily uz jsem skoro premohla, tak snad se hned nevrati. u nas v praci je nas ted nemocna skoro polovina, ale nezavisle na sobe, jsme spolu ani nebyli a pres vikend se nam to vsem rozjelo.

se tesim na zpravicky od Asmeenky, snad budou skvele 🙂

juvik
17. únor 2010

Sladké my s manželem milujem...takže maso každý den mít naštěstí nemusí...a taky každý víkend peču, protože se po tom vždycky může utlouct. 🙂
Švagří zase měli všichni střevní chřipku....což je taky paráda 😅

sukubka
17. únor 2010

ferdice jak budeš mít OPU tak manža bude mít spermiogram a po OPU za tebou dojde na pokoj a řekne jak dopadl spermiogram a pokud je trochu snížený a moc se mu to nezná zeptá se tě pokud chcete rači ICSI.
neboj ani se nenadaš a budeš stimulovat.máš ale pravdu s tím že já se taky tak na minulou stimulku těšila a pak nebyl ET ted si to už nepřipouštím snad nenám až zase takovou smůlu a prostě i těch // se musíme konečně dočkat!!!je to o nervy to jo ale musíme pořád bojovat!!!!ted se těším na stimulku,pak na OPu pak na Et a pak se budu děsit dne testování,je to děs!!!!

juvík jojo jedu nakupovat,škoda že nejsem těhule hned bych nakupovala na mimčo 😀 ale co rada si tam pak zajedu znova 😀 manža bude určitě nadšenej,ted mi to toleruje protože je olimpiada ale jinak nemá moc rád když jezdím nakupovat to z globude mě vždycky žene ještě k tomu jak se jedná o hadry 😀
takže do beskyd jo?téda ty se máš,taky bych si dala říct i té žemlovky
😀

ferdice
17. únor 2010

my sladke tez radi, ale ja mam rada i masicko treba grilovane. nejlepe v lete na zahrade s kamarady. ale vcera jsme meli na obed bramborove sisky s makem 🙂 takze taky do sladka.
strevni mel manzel predminuly tyden, no to je taky parada. a jeste k tomu kdyz ji ma chlap, tak dvojnasobna parada.

fsh mi delal muj gyndar i ted v prosinci machac a tam mam vysledky dobre. jenze co z toho. nekdy si rikam, ze je lepsi, kdyz neco najdou a snazi se to lecit, clovek aspon odvede pozornost jinam, ale kdyz mi rikaji, ze mam vysledky dobre a nic z toho, tak to je naprd.

juvik
17. únor 2010

Sukub, tak to chápu...manžel taky když vidí, že se chystám do obchodu s hadrama tak zavelí na ústup 😀 ...jeho to příšerně nebaví...a nejvíc prská, když chci něco koupit jemu a chci aby si to zkusil 😀 😀 😀

Ferdi, tak grilované masíčko....to bych taky nepohrdla 😵 ...už aby bylo jaro a léto a šlo sedět venku 🙂
No a stím, když člověk neví, kde je problém, je to naprd. 😒 My sice víme, kde je problém, ale dr. říkali, že to není taková hrůza, že ivf pomůže ...a mimi zatím nikde 🙄

ferdice
17. únor 2010

asi si uzenu cukrovku, prave mi volala mamka, ze miri k nam a ze nam udelala palacinky plnene tvarohem 🙂 parada. tak ji zneuziju a vyvenci i psici. zlata mamuska. ja bych si ty deti prala i kvuli rodicu, to by bylo tak suprovni. ach jo.

sukub tak si uzij nakupovani. jsou tam v praze fakt tak jine veci nez tady u nas na morave? si totiz nedovedu predstavit takove 3 dny nakupovani. to jedes predpokladam bez manzela, ze jo? ten kouka na olympiadu. az zacne hokej, tak to teprve bude doma u nas prave silenstvi. stacilo kdyz se manzel dival na zensky hokej, sice brblal, ze je to pomale a oproti chlapskemu hokeji bezknotaktni. ale zase jsem mu rikala, vidi hodne golu 🙂

dik za nalejvarnu ohledne spermio.

sukub ja tim ze jsem nikdy na ivf jeste nebyla tak se dne testovani zatim nedesim. desim se odberu krve na hcg, protoze i kdyz jsem nekdy mela pozitivni test, tak vzdycky krev mne pak dostala do kolen. protoze hcg moc nizke, nerostlo apod.

no a pak se uz budeme bat asi porad. vsak holky co jsou dal nez my, by mohly vypravet

ferdice
17. únor 2010

ono je to asi snazsi kdyz je problem u chlapa. zrovna dneska mi psala kamoska, co byla loni touto dobou na svem prvnim IVF a ikdyz mela pak hyperstimulak jako hrom a skoncila v nemocnici na kapackach, tak ted v prosinci se ji narodila holcicka. ale oni vedeli od zacatku, ze problem je u manzy, pomale, malo jich bylo a jeste spatne, ale to ICSI jim pomohlo. se dockame taky. to je jasnacka.

sukub mne by i nekdy lakalo nakoupit uz neco pro mimco. obvzlaste kdyz vidim ty slevy na krasne vecicky, tak si rikam, ze by to bylo fajn uz neco mit. ale pak se vzdycky okriknu. akorat jednou jsem ted v zime neodolala a kdyz jsem v tescu kupovala neco kamaradcine holcice, tak jsem koupila tricecko s trakturkem v typicky klucicich barvach, tak si ani nemuzu namlouvat, ze to mam do foroty pro nekoho ve svem okoli, bo vsechny kamosky maji holcicky.

juvik
17. únor 2010

Ferdi, tak palačinky ? 😀 s tvarohem? 😀 No vidíš, taky dobré, mňam 😵 Tak dobrou chuť 🙂
Taky chci hrozně mimi i kvůli našim, když vidím jak si užívají malou od bráchy, je to jejich jediná vnučka, tak je mi to vždycky hrozně líto ☹

Tak já jdu balit, protože furt o tom jen kecám a sedím tady 🙄 😀 ...papa

ferdice
17. únor 2010

nasi prave zadne vnouce nemaji a rodice od manzela taky ne. tak je mi to lito. vidim na nich ze uz je ten cas, kdy by si to fakt uzivali a taky je uz drti, kdyz vseci okolo drandi s kocarkama. mamka je moc hodna a drandi alespon s nasim psem. ona prinesla malou palacinku i pro psa, samozrejme s tvarohem, ale jak zduraznila bez tuku 😀

jdi balit Juviku, nebo dostanes kapky od manzi, ze nejsi jeste zbalena 🙂

asmeena
17. únor 2010

Ahoj holky, vím, že na mě myslíte, ale nějak nemám co psát. Pocity zatím žádné, testy jsem si raději ještě nekoupila, protože bych byla schopná testovat od rána do večera. Chci to vydržet aspoň do příštího týdne. No uvidíme jak budu mít pevnou vůli.

ferdice
17. únor 2010

Myslime na tebe Asmeen. Mej pevnou vuli a my se budeme tesit s tebou na dve dalnice, pristi tyden 🙂