Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

catchulinecka
19. pro 2014

@zuzicek2013 ahojky 🙂 jsem ráda, že ses ozvala a že ti to s Dr. Souškovou šlo dobře. Každopádně myslím, že na kontroly se nechodí, až ke konci stimulace jdeš určitě na min jeden ultrazvuk, aby věděli co a jak. Aspoň já to tak měla.

zuzicek2013
20. pro 2014

Vis co, me to prijde divne, prot. Ve fakultce nam rikali, ze v prubehu stimulaci bych dosla nekolikrat na kontrolu a v Rrprofitu vubec? A co kdyz me treba prestimuluji? Nebo nebudu reagovat vubec. Nevim no, vzdycky, kdyz uz si reknu, ze su rozhodla zustat v Reprofitu, tak prijde neco, o cem zase pochybuju 😨. Treba i u iperace, kterou maji delat mojemu, tak tady propousti hned domu a ve Fn nechavaji v nemocnici 2 dny. Nemelo by to byt naopak kdyz je to mnohonasobne drazsi? A tobe jak se dari?

berblin
1. led 2015

@zuzicek2013 před punkcemi jsem byla též jen na jednom UTZ. Bohužel mám takovou zkušenost, že vše začnou řešit teprve, až je nějaký problém. Každému vyhovuje něco jiného, švagrová je z nich nadšená a já jsem z RF raději odešla.

scukova
3. led 2015

ahoj snazim se otehotnet us 4 roki a porat semito nedari vi nekdo co bimi pomohlo abich bila v jinem vstavu dekuji

zuzicek2013
6. led 2015

@berblin a muzu se zeptat kam jsi nakonec presla a jestli se ti jinde zadarilo? Nezkousela si FN v Olomouci?

zuzicek2013
6. led 2015

Ahoj holky, je tady nejaka, ktera chodila k dr. Souskove, nebo jste chodily vsechny k Machacovi? Zajimalo by me totiz, kdyz budu chodit k dr.Souskove,zda bude delat vsechny ukony s dr. Machacem nebo sama. Vsude totuz ctu, jak je Machac uzasny, ale me je teda sympatictejsi pani doktorka, ale zase se bojim, jestli je dostatecne zkusena, jestli to radej neprekousnout a jit k Machacovi. Diky

berblin
6. led 2015

@zuzicek2013 za sebou mám celou řadu center, začínali jsme v brněnském Heliosu ( 3x IUI, 1xivf, 2xmimoděložní těhu) , omylem jsme zavítali do Fertimedu, 5 let jsme byli ve FN Ol. ( 4xivf, 3x ket, 2x zamlklé těhu do 10tt), Reprofit (2xivf, 2xket) - jedno zmražené embryo převezeno do brněnského Heliosu. V říjnu jsem k překvapení všech otěhotněla přirozenou cestou.

lussipirka
6. led 2015

ahoj holky, zabrousila jsem na tyhle stranky a vidim, ze diskuse je pomerne bohata. 🙂 chtela bych se zeptat - ke konci ledna jsme s muzem objednani na prvni konzultaci k dr. Machacovi do OL. Nevim, co nas ceka a tak se chci zeptat, jak to probiha? budou uz pri prvni navsteve delat nejake testy? Priznam se, ze o tom moc zatim nevim. Prejeme si moc mimco a cca po pul roce zkouseni zatim nic. Chci to nechat pokud to pujde prirozenou cestou, bez hormonu atd., ale zaroven nechci ztracet cas, kdyby se nejaky problem nasel. Zkratka chci vedet, jak na tom jsme. Takto jsem se domluvila i s mym gynekologem, ktery mi pana doktora doporucil a pak se uvidi, co a nak dal. Dekuji moc.

pollka
7. led 2015

Otěhotněla jste některá z KET? Děkuji

ferdice
8. led 2015

@zuzicek2013 my nejprve chodili k dr. Machacovi, pak jednou nahodou k dr. Souskove a uz jsme zustali u ni. naplanovala nam IVF (nebylo prvni), vcetne potrebnych vysetreni. byli jsme takovy beznadejny pripad a ona se nebala zkusit neco pro co sice dle vysledku u nas nebylo asi opodstatneni, ale vyslo to. po 8 letech mame holcicku. za mne je dr. Souskova dostatecne zkusena, empaticka, proste mela jsem z ni vzdy dobry pocit, ze vi co dela. myslim, ale ze treba na nejaky ukon natrefis treba na Machace, zalezi asi jak to vyjde, my jezdili jeste na zakroky do Brna a tam byl pokazde nekdo jiny.
@lussipirka za nas byla prvni navsteva ciste konzultacni, predpokladam ze je to tak nadale. dr. Machac ani dr. Souskova nejsou z tech co by te tlacili hned napr. do IVF, dr. Machac chtel, at zkusime 3 mesice jen volny styk, s nacasovanim lekare, jezdili jsme k nemu tedy jen aby rekl, kdy je ten spravny cas a jestli je nejaky folikul. az pak jsme sli do nejakych zakroku. ale my meli uz pri vstupu do Reprofitu nejaka zakladni vysetreni za sebou.

ferdice
8. led 2015

holky a jeste neco. preji vam hodne zdaru, at se to podari!!!

lussipirka
8. led 2015

@ferdice moc díky za info. My právě žádné vyšetření nemáme, žádný hormonální profil, spermiogram, atd. Můj gynekolog mě poslal rovnou tam, že se tam domluvíme. A myslíš, že při té první konzultaci dělá i klasickou prohlídku? A jsem ráda, že do ničeho netlačí, to je totiž to poslední, po čem bych toužila. Takže doufám, že jsme místo vybrali dobře.

zuzicek2013
8. led 2015

@ferdice dekuji moc za odpoved. Jeste se te zeptam, jak casto si jezdila na kontroly foliku pri stimulaci na IVF? Ona mi prave rekla, ze se jezdi akorat v pripade nejakych problemu.. Tak bud jsme si nerozumneli a nebo pak nechapu, jak zjisti, jestli na lecbu reaguju nebo ne?je to hrozne, posledni dobou sem z toho vseho na prasky... :(, nejdriv jsme se nemohli rozhodnout pro centrum, ted pro doktora, porad me v hlave vrta, jestli smd udelali dobre, jestli nam opravdu pomuzou, jestli to s nama mysli dobre, nebo jim jde jen o prachy... Ach jo, proc to muselo potkat zrovna nas.

britka
10. led 2015

@ferdice Ahojki tak jak se daří?Maly roste jak z vody a tcrdohlavy už teď ukazuje že je chlap. 🙂

pollka
10. led 2015

@ferdice
@britka Poznávám známe tváře,když jsem jsem chodila dříve....

britka
11. led 2015

@pollka Ahojki čas neuprosně běží maly už má taky 22měs.A je to čislko,anděl s ďablem v těle.Ale je to zlatíčko a šikovny na práci všechno ho zajímá.

ferdice
11. led 2015

@lussipirka mi pri prvni konzultaci delali UTZ a klasickou prohlidku taky asi. ja mela hormonalni profil, manzel nemel spermiogram taky. ale meli jsme jiny problem, dokazala jsem otehotnet i bez CARu, ale vzdy jsem potratila. tak asi ten spermiogram nebyl hned na zacatku tak dulezity. fakt do niceho netlacili. libilo se mi i , ze se platilo az po celem probehlem IVF, nekde se pry plati uz pri konzultacich... proste vim ze jim jde o penize, ze z nich zijou, ale nemela jsem ten pocit hned na pocatku jestli mne chapes. vyhovovalo mi i ze oba lekari komunikuji po emailu.
@zuzicek2013 no je to uz skoro 3 roky, ale ja myslim ze jsem tam na kontrolu urcite parkrat byla, hlavne aby se nacasoval ten spravny den odberu a taky si pamatuji ze u nejakeho cyklu IVF mi v prubehu docela hybali s tema davkama injekci, ze to rostlo pomalu ci co. takze ja myslim ze nejakou kontrolu mit budes, teda jestlli se za ty 3 roky neco vyyyyyrazne nezmenilo pri tom IVF. no a k tem prachum, jsem jiz psala vyse. proste je mi jasne ze jim jde o prachy, ale mela jsem pocit ze jim jde i o nas. a to i u lekaru v Brne, kde jsme byli na zakrok. napr. pri zavadeni tusim jsme museli cekat asi 3/4 hodiny (rekli nam to uz kdyz jsme tam prisli, tak jsme se sli projit), vzali pred nami akutne nejakeho cizince a MUDr. ktera nam zakrok delala, nam hned dala 2000 slevu, za cekacku. a jeste se nam omluvila. proste meli jsme tam s manzelem oba dobry pocit.

ferdice
11. led 2015

@britka ahojki, dari se dobre. je to super s maloskama ze? emca roste jako z vody. a sice je to holka, ale taky palicata, pry po mamince. a hroooozna heeeerecka. asi ji dame do dramataku. vcera mi rekla, ze chce nosit, kdyz jsem ji vytahla z auta, ze fouka vitra a odfoukne ji to pry 😀
@pollka a jak se dari tobe?

pollka
12. led 2015

@ferdice Jj děkuji za optání,daří se nám dobře i když Terezka je ďáblík ale jinak nám dělá velkou radost a je to pro nás nejkrásnější období. Chceme jí pořídit ještě sourozence tak doufá že se zadaří dříve než mi bude čtyřicet 😉 . Máme v plánu KET.

nikiwal
13. led 2015

ahoj holky, tak už jsem taky objednaná do reprofitu 🙂 doteď jsme chodili do Gyncentra v OVĚ, ale nejsme spokojeni s přístupem a celkovým chodem. Diagnozu už víme, manžel je zcela v pořádku a já mám v sobě protilátky na vlastní ovaria a k tomu PCO. O miminko se s manželem snažíme 2 a půl roku, ale jiná cesta, než uměle už pro nás asi není. Nejdříve jsme zvažovali Fertimed, protože byl cenově nejepší, ale nakonec jsme se rozhodli pro reprofit, tak snad nebudeme litovat 🙂

ferdice
14. led 2015

@pollka napodobne, taky bychom pro Emcu radi sourozence driv nez mi bude 40, ale bojim se bojim, ze to snadne nebude. kdyz se vlastne nikdy neprislo na to proc to u nas neslo. lepsi je mit nejakou konkretni diagnozu. drzim palce, at ma Terka brzy sourozence.

britka
14. led 2015

@nikiwal jenom ne prosím tě Fertimed to zname všechny co jsme jim prošli radím ti taky Reprofit a neuvažuj o jinym.Přečti si co holky psaly víc jak před rokem a dál a přesvědčíš se sama.

britka
14. led 2015

@ferdice Já nevím po kom ty děti jsou Dominiček je ryba,ale tvrdohlavy jak beran.Je to chlap každym coulem.Ale jsme rádi že ho mame.

pollka
14. led 2015

@ferdice taky nám nikdy nic nezjistili,mám na to stejný názor. Lépe je když vědí čím to je.... Tak uvidíme ale zázrak je i to jedno pro mě......

ferdice
14. led 2015

@pollka presne tak, taky je pro nas Emicka zazrak. vzdycky si rikam, ze to stalo za ty roky cekani. mit 2 zazraky by bylo fajn 😉
@britka to bude asi tim vekem ne? Emca je nekdy zlata, chce se vsim pomahat, ale jak se sprajcne, tak s ni nehnu. co mne trosku toci, tak asi tim ze je holka, tak se snazi si vse ziskat hysterickym zachvatem s placem, vzdycky ji chvili trva nez ty slzy vytlaci, tak nejprve jen tak hraje a pak i place. kluci to asi zase resi nejakymi vzteklejsimi zachvaty ne? aspon co porovnavame s kamaradkou ktera ma taky palicateho klucika.

britka
16. led 2015

@ferdice je to stejne ať je to kluk nebo holka je to paličate a hned na to zlatíčko a tuli se.Pej do 3 let je to přejde.Teď spinka v kočárku tak je klideček.

andygr
16. led 2015

@lussipirka já při první návštěvě u dr. Machače neabsolvovala žádné vyšetření ani UTZ, řekla bych že záleží jaký den cyklu zrovna budeš (já byla nějak těsně po MS myslím). Mě poslal na hormonální profil, manžela na spermio. Pak podle výsledků u nás byl postup - plánovaný styk, pak IUI. I když je třeba horší spermio, což se stalo nám v průběhu roku, tak netlačí hned do IVF, ale posílali manžela na další vyšetření. Já strašně chtěla k dr. Machačovi, ale jednou nebyl, tak jsem šla k dr. Souškové a svým přístupem mi sedla mnohem víc, tak jsme u ní zůstali. Ale každému sedí něco jiného. Jinak mi dr. při první návštěvě řekl, že rok snažení nic není, že jsem mladá atd. Takže pokud můžeš tak si nějaký ten měsíc snažení přidej (pokud nemáš na doporučení od gyndr. vyloženě něco napsané, my šli bez doporučení, tak nevím).

lussipirka
16. led 2015

@andygr Ahoj, moc díky za informaci. Jedeme tam př. týden a to budu mít těsně před menses, takže právě mě to zajímalo, jestli bych mohla jet, i kdyby si menses usmyslela, že přijde zrovna v ten den. Takže ale hormon. profil a spermio dělat budou jo? O to hlavně mi jde. A můžu se zeptat, co znamenají zkratky IUI a IVF - já se v tom ještě neorientuju. No my se snažíme cca půl roku. Mi je 32, tak jsem zvědavá, jestli bude reagovat stejně. Ale zasahovat zatím do toho nechci nějakými hormony atd. no uvidíme. každopádně díky moc.

andygr
16. led 2015

@lussipirka v ten den hormonální profil ani spermio nedělali, takže i když budeš mít menses určitě tam jeďte, říkala mi to tenkrát i sestřička. Hormonální profil se dělá myslím 2. nebo 3. den cyklu a na spermio je třeba se objednat předem na IVF Clinic o patro víš, to ti řekne a taky vždycky dostaneš zprávu, kde je to podstatné napsaná. Já občas jsem fakt mimo z toho všeho, tak si to pak doma v klidu přečtu, co vlastně mám dělat.
Ještě se poprvé ptal, na léky, které oba bereme, případné operace, rodinná anamnéza.
IUI - inseminace je zavedení sperma do dělohy, absolvovala jsem dvakrát a nebolí to, a IVF (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Oplodnění_ve_zkumavce nebo i jinde na netu), ne že bych si hrála na chytrou, ale jelikož nás čeká možná IVF asi tak za za 3 - 4 měsíce, tak si nejsem úplně jistá vysvětlením 😉
Tak mě bylo 27, když jsme to s ním začali řešit a to jsem byla prý mladá, teď mi bude 29 a stále stejná písnička, těžko říct, kde je pro něj ta hranice 🙂 Jinak hormony se řeší určitě dle horm. profilu, jinak doporučuji říct, vše co si myslíš, cítíš. Určitě se ozvi, kdybys ještě něco chtěla vědět, když budu vědět, ráda poradím, mě před první návštěvou zdejší diskuze hodně uklidnila, že jsem věděla, co se bude zhruba dít a tak 😉

lussipirka
16. led 2015

@andygr aha, ok, takže to bude spíše taková seznamovací návštěva, kdy se na všechno bude ptát a dělat si o nás obrázek 🙂 jj, určitě vše řekneme na rovinu, jak se k tomu stavíme a jak to vidíme. Máme za sebou řízenou detoxikaci, já i na harmonizaci hormonálního systému a bereme teď oba homeopatika na podporu početí, já mám doporučen NosiFol od té samé paní a i od mého gynekologa, tak mu to takhle na rovinu vysypeme a uvidíme. Já do sebe další hormony cpát nechci, stačí ty na štítnou žlázu. Já právě nevím, jak se tam staví i k alternativní medicíně... A ty jsi podstoupila i hysterosonografii, což by mělo být vyšetření ultrazvukem, kde se kontroluje děloha a nějaké nepravidelnosti a je možné hodnotit, jestli jsou průchodné vejcovody pomocí aplikované tekutiny. To je ještě něco jiného než laparoskopie že? A nevíš, jestli se tohle dělá taky pod narkózou jako laparka? Jinak držím moc palečky i tobě samozřejmě a díky za rady!