Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
15. zář 2009

Katy-tak to jo, tak to fakt nemůžu sloužit, to už nevím.

certina
15. zář 2009

Holky - hlavně když bude vědět Štěpán, ne???Je machr a vymyslí něco dobrého!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katapola
15. zář 2009

Kéž by 🙂

micinka22
15. zář 2009

Kat ja myslím že klidně do konce roku ..uvidíš co řekne .-)))
Zuzi jj vlnáčky znám .-)) ale já si koupím vlnenou látku na kalhotky🙂 je to pro me jednodussi nez pletení...
http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/merino-vlne...

jaja35
15. zář 2009

Ahojte holky,
jsem permanentně zavalená prací, tak jsem se sem dostala až teď. Katy, je mi to moc líto, že Ti to nevyšlo ☹ . Vím, jak se cítíš. Jsme na tom stejně, já mám také za sebou 2 IVF a nic. Navíc jsem ještě určitě starší než ty. Je mi 35 pryč. Tak buď v klidu. U prvního IVF jsem si říkala, že hned na poprvé se zadařit nemusí. Ořvala jsem to. U druhého jsem si dost věřila, folíků narostlo víc, ale ta zimnice a horečka před transférem..... Ale už jsem z toho byla tak otupělá, možná i vyrovnanější, že jsem skoro nebulila. Věř, že jsou holky, které jsou na tom hůř než my. Stačí se podívat na reprofiťačky z Brna. Dorra opět zamlklé těhotenství, Paneska zánět svého jediného vaječníku (hrozilo že ji ho vezmou i s dělohou), Nica 3.IVF nic. Věřím, že jednou se to prostě musí povést.
Odpočiň si, užijte si dovolenou a uvidíš, že bude zase líp.
Nevím, jak Machač, ale ve Fertimedu říkali o pauze mezi IVF tak 5 měsíců. Já byla nejdříve v dubnu a pak mně chtěli hnát na další v září, což je pauza jen 4 měsíce, tak fakt nevím. Ale já měla po poslední inseminaci teploty, tak jsem šla na 2. IVF až v říjnu. A neuvažovala jsi o nativu? Nebo jsi ho už zkoušela? S Machačem jsme se dohodli právě na něm. Prý to není taková bomba pro tělo jako ty injekce.
Mici, ať je výsledek inseminace OK. Zuzko, neboj dvojčátka budou určitě v pořádku. Užívej klídku dokud to jde. Ségra má dvojčata kluky (teď 3,5) a od porodu se ještě nezastavila. 🙂
Teddy, hezkou dovču, ale po horách moc nešil. 🙂 Dávej na sebe pozor.

katapola
15. zář 2009

Jaji, díky za povzbuzení. Je jasné, že se z toho smutnění musíme dostat. Ono člověku ani nic jiného nezbývá. A příběh Dorky znám, je to fakt síla, moc ji obdivuju, jak to zvládá. My si dáme určitě delší pauzu než 4 měsíce. Už jen kvůli tomu, že ivf nechci podstupovat v zimě. To je vždy takové depkové období. Viděla bych to nejdřív tak duben květen. O nativu jsem četla, můžu se na to dr. Machače zeptat, ale myslím, že oni to dělávají, až jsou všechny 3 pokusy vyčerpané nebo ne? Nevíš náhodou, kolik vajíček se může podařit při nativu odebrat? My totiž vždy máme dost slušný "odpad". Bohužel. Tentokrát 13 folikulů, z nich jen 8 zralých, 7 se oplodnilo, 5denní kultivaci zvládly 3 embryjka, za což jsem byla šťastná jako blecha. Ani jednou nebylo nic ke zmražení☹ Takže nevím, jak bychom dopadli, kdyby se odebraly třebas jen 2 vajíčka při nativu.

teddyna
15. zář 2009

čaute,zdraví vás výletníci.dneska nám padl za oběť Lomnický štít. bylo hezky,ale byla jsem ráda,že stojím na nohách.ta lanovka je děs!jak to visí na dvou špagátech nad propastí.... a myslím,že mímu se to taky moc nelíbilo.páč jsem chvílema uvažovala,jestli zvracet te´d nebo až vylezem.ale statečně jsme zvládli. teď už jen opéct párek venku a jít nynat.

asmeena
15. zář 2009

ted: já tě teda obdivuju, já být těhule, tak asi takové výlety nepodnikám. A máte pěkné počasí?

jaja35
16. zář 2009

Ahoj Katy,
jak už jsem psala, mám vyčerpané 2 pokusy a sám Machač mi hned nabídl nativ, že na 3. IVF je čas vždycky. Podívej se na holky z Reprofitu Brno - Lenajsek album "Napodruhé se zadařilo". Otěhotněla po 5 letech z nativu, měla 4 folikuly - 4 vajíčka - 3 embrya. Nejsem žádný odborník, ale mylím si, že čím míň folikulů, tak mají zase naopak větší šanci dozrát všechny. Fakt nevím, zeptej se na to Machače a uvidíš. Doktor mi vždycky říkal, že si nehrajeme na kvantitu ale na kvalitu. Já měla u 1. IVF 8 folikulů, z toho 6 vajíček, 1 se rozpadlo, 4 se oplodnily, 1 mělo na sobě cysty, tak ho vyřadili a zbyly 3 embrya, z toho jedno podivně se dělící. U 2.IVF jsem měla 10 folikulů, z toho jen 6 vajíček, všech 6 se oplodnilo, po prodloužené kultivaci byla 2 embrya pomalejší, ale stejně mi dali 3 embrya a ostatní prý vyhodili. Ještě nikdy jsem to nedotáhla na zamražení. ☹ Samozřejmě počítám, že se nám ani ten nativ nemusí povést, ale chtěla bych tomu věřit. Při nejhorším vyhodíme 10000 Kč + 1000 Kč za každé vajíčko. IVF po vyčerpání rádoby hrazených pokusů vyjde nesrovnatelně víc.

zuzka72
16. zář 2009

Jaja a co je to ten nativ? Tak to já jsem asi divná, u mě počítali tak se 3-4folikama a já jich měla 38, 2 jsem si nechala zavést a 14 zamrazit. Je to ale nespravedlivy, už mi asi na nic nebudou a vzhledem k věku je nemohu darovat a to je mi líto, když tady kolem všechno čtu.

micinka22
16. zář 2009

Zuzi jasne kazdej na lecbu zareaguje jinak 🙂) 38 je silene moc🙂

teddyna
16. zář 2009

asmena:není to tak strašné,máme lehké túry a spíše vše odpočinkově.nebo se svezem lanovkou. dávám na sebe pozor a manžel na mě.přece nebudu celý těhotenství sedět doma a nic nedělat,když je mi dobře a doktorka to schválila-je tuu čerstvý vzduch a dobře se dýchá.tak doufám,že to přežijem ve zdraví a v neděli se vrátíme v pořádku domů. tak se mějte hezky a zase se večer ozvu,jak vyjde čas a nálada.

zuzka72
16. zář 2009

Mici, jen si říkám, že tím, že jich bylo 38, tak, že byly slabší možná a z toho to jedno pozitivní. Mno asi už blbnu, ale napadá mě vše. Co je to ten Nativ-holky víte, že nejsem znalá světa, tak mi to někdo osvětlete.

micinka22
16. zář 2009

Nativ je minimalni stimulace..co nejmene leku..treba ja bych ho mohla mit i bez leku jak sem mela ted hodne folíku..nebo s malinkym mnozstvim..

katapola
16. zář 2009

Jaji, tak to je fajn, pokud se dá při nativu získat třebas i 4 vajíčka. Samozřejmě každá žena reaguje jinak, to je jasný. A že můžou být kvalitnější, mi zní docela logicky. No já uvidím, co Machač navrhne. Cenově by nás ten nativ vyšel přibližně stejně jako teď 2.icsi s pk. Necháme to na něm. Když řekne nativ, zkusíme nativ. Taky jsem o tom četla, že jsou případy, kdy nativ dopadne dobře, přestože předtím několik ivf bez úspěchu. Rozhodně bych nativ zkusila v případě, kdybychom měli už vypotřebované 3 pokusy přes pojišťovnu.

jaja35
16. zář 2009

Tak nějaké to moudro z internetu:
Nativní cyklus IVF má několik specifik. Jedná se o mimotělní oplodnění v rámci přirozeného mestruačního cyklu zcela bez hormonální stimulace nebo pouze s minimální stimulací, která má podpořit růst jednoho max. dvou folikulů.

Tato metoda je vhodná spíše pro mladší ženy, které samy ovulují a příčinou jejich neplodnosti jsou neprůchodné vejcovody nebo horší spermiogram partnera. Není vhodný pro starší ženy a ženy s nízkou odpovědí vaječníků na hormonální léčbu.

K nativním cyklům se často uchylují ženy, které již vyčerpaly možnosti hrazených cyklů nebo ženy, které již mají děti a nepřejí si vícečetné těhotenství.

Paradoxně bývá nativní cyklus občas úspěšný v případech nevysvětlené příčiny neplodnosti, kdy ženy neúspěšně podstoupily několik klasických IVF cyklů...

Jak probíhá nativní cyklus:
Pár projde všemi standardními vyšetřeními jako před IVF. Nejčastější je nativní cyklus se stimulaci clomifen citrátem. Žena užívá jednu tabletu clomifen citrátu dvakrát denně po dobu pěti dnů od pátého dne menstruačního cyklu - tj. od pátého dne poslední menstruace do desátého dne.

Pokud cyklus probíhá zcela bez stimulace, je žena pouze pozvána 11. den cyklu na kontrolu růstu folikulů.

Jedenáctý den cyklu se žena dostaví na UZ kontrolu růstu folikulů. Jestliže je na vaječnících přítomen alespoň jeden folikul o min. velikosti 1,8 cm, obdrží žena hCG v injekční formě ( Pregnyl 10 tis. jednotek ), který si aplikuje podkožně nebo nitrosvalově obvykle tentýž den večer. 48 hodin po aplikaci hCG dochází k ovulaci zralého vajíčka. V té době se žena dostaví k punkci oocytu.

V nativních cyklech, kde jsou přítomny max. dva folikuly probíhá odběr bez narkózy. Celá procedura je rychlá a jen minimálně bolestivá. Stejně jako při klasickém IVF jsou folikuly punktovány přes poševní stěnu dlouhou jehlou. Nejedná se o klasickou bolest, spíše o nepříjemný tlak, který ustoupí ihned po vytažení jehly. Celý zákrok trvá max. 5 minut a ihned po zákroku může žena odejít sama bez doprovodu.

Získaná vajíčka se většinou pomocí ICSI oplodní spermiemi partnera ( ten odevzdá spermie zatímco žena podstupuje punkci ). Dle dohody s embryologem se získaná embrya zavádějí do dělohy 24-72 hodin po oplodnění.

Výhody nativních cyklů:
- Díky minimální stimulaci hormony je tento cyklus šetrný k organismu ženy - embrya se vyvíjejí v přirozenějším hormonálním prostředí.

- Cyklus je časově nenáročný - i punkci zvládnete v "obědové pauze"

- Cyklus je finančně nenáročný - průměrná cena kompletního nativního cyklu včetně ICSI na dvě vajíčka, minimální stimulace clomifen citrátem a kultivace embryí 72 hodin, činí 6 000 Kč.

- Nehrozí OHSS (hyperstimulační syndrom)

- Výjimkou jsou vícečetná těhotenství

- Etická otázka - není nutné řešit problém, co s nadbytečnými embryi

zuzka72
16. zář 2009

Aha, tak to je dobry ten Nativ, to mi mohli taky udělat-no jenže ještě nevěděli, že ten můj nemůže mít děti. No tak příště. 😀

beras
16. zář 2009

Ahojky holky 😀 Katapol neboj miminka se dočkáš.Už jsem to sem psala 3 ivf ve Fert a nic.Vždy dost vajíček a těhotenství nikde.V Rep. po minimálce jsem měla dvě vajíčka a jen jedno zralé.Už jsem depkařila,že je to zase v čoudu a on se nám ten jeden bobek krásně oplodnil a ted už se chystá vykouknout na svět 😀 😀 😀 Takže i jedno vajíčko stačí k úspěchu .A to já zase až tak velky štěstí v životě nemívám a to už se asi unavilo a po nekonečných pěti letech si dalo říct. 😀 😀 😀 Zdravím samo všechny reprofitačky at už těhulky maminky a čekatelky.Teddy tak si Tater užij .Byla jsem tam loni a já teda lanovky taky nemusím 😝 tak jsem taky trpěla.Letos jsem ve 30tt podnikala výlety na Bezděz,Trosky a tak kolem Českého ráje.Hlavně kdo byl na Bezdězu ví o čem mluvím a to byl ke všemu pařák jako hrom .Pokud se maminka cítí v pohodě tak není proč ležet.Takže věřím tomu,že ted vylízt větší kopec tak už se ten cvrček podere na svět dobrovolně. 😀 😀 Hlavně nic nevzdávat a věřit Štěpánovi ,protože u mě na to měl velkej vliv jeho perfektní přístup a jeho povzbuzování až jsem mu opravdu uvěřila,že se zadařit může.Vždyt on to řekne tak přesvědčivě ,že člověku nic jinýho nezbude. 😀 😀 😀

katapola
16. zář 2009

Beras, tak to je supr. Však my to nevzdáváme. Sama jsem zvědavá, co dr. Machač navrhne. Jsme objednaní až v půlce října, protože mezitím chceme odjet na dovču.
JInak v ceníku to mají takto
Nativní IVF cyklus (ICSI každý ooocyt) 10 000 / 1 000 Kč
Nativní IVF cyklus bez ET 6 000 Kč
Nativní IVF cyklus přerušený před odběrem oocytů 2 500 Kč

certina
16. zář 2009

achoj - holki....... 😎 jak je????
Dneska tu máme pěknej pařák - pro mě teda opět děs a hrůza................nejraději bych se teď vybulila na gauč a spala až do večera, ale povinnosti volaj!!!!!!!!
Večer budem opékat párky - dokud je teda takové počasí - tak aspoň něco.......... 😀

Téééda Beras - Ty už to máš za pár, co????A pořád nevíte co to bude??Nebo víte a nepovíte???A jaké máte vybrané jména??U nás to se jmény bude teda pěkný boj ještě!!!!!!!!
tak pa, pa

zuzka72
16. zář 2009

Holky, já jsem grogy ruplo mi v zádech, nemůžu se hýbat a je mi blbě, ani do školy jsem nešla. ☹

beras
16. zář 2009

Zuzi dávej na sebe pozor kor s dvojkama to bude větší zátěž na tělíčko a ty záda v poslední době cítím dost často,protože už nevím v noci jak si mám lehnout. 😝 Dávám si pozor na to at neležím na pravé straně,protože dr. říkala,že tam je dutá žíla a taky ,že jo.Předevčírem v noci jsem se probudila jak mi bylo děsně špatně no a samo na pravé straně.Miminko už je velky a pěkně na to tlačilo.No při prvním těhu jsem slyšela ,že se nemá ležet na zádech ted mi bylo řečeno,že můžu ale já se děsně těším na to jak si po porodu blaženě lehnu na bříško.Certi mám to za pár.Už se to chystá,čípek se začíná zkracovat,kontrakce dělohy taky cítím a min. týden dr. říkala,že jsem otevřená na špičku prstu.Je to zatím málo ale už se něco děje.Miminko už má docela dost dole hlavičku takže ty tlaky na spodek jsou velky. 😝 Ale mě to vůbec neva při představě toho jak moc jsem ho chtěla a kolik už jsem pro něj udělala 😀 😀 😀 Jména chceme Tomášek nebo Nelinka. 😀 😀 Ještě jsem koukala kdy jsem byla poprvé u Štěpána a bylo to 1.10.Takže do roka a do dne máme miminko od nich.Termín mám posunutej dřív na 9.10 ale nevím jestli teda vydržíme. 😝

zuzka72
16. zář 2009

Holky prej Štěpán čeká třetí dítě. 🙂

certina
16. zář 2009

téééda - třetí dítě - taky bych chtěla mít 3 děti...............
No se spaním mi ber ani nemluv, páč taky od té chvíle co mě ve druhém měsíci začaly hodně bolet prsa, jsem přestala spát na mé oblíbené pozici na břiše - pak jsem ležela na zádech - dozvěděla jsem se že to není dobré, takže teď úplně minimálně a když teda na boku tak raději na pravém - tak to jsi mě teď teda fakt nepotěšila, že budu muset spát na nejvíc nepřející straně boku!!!!!!!!!!
Do roka a do dne - to je ale krásné.... 😎 A kdy se Ti otočilo hlavičkou dolů???Ber a kdy jsi cítila první pohyby - jaké to bylo????

Zuzi - proisímtě dávej na sebe bacha a nepřepínej tělo..............pěkně ty klučiny hlídej v klidu!!! 😝 😕 😉

beras
16. zář 2009

Zuzi no nekecej to je asi už jeho profesionální deformace 😀 😀 😀 Má dvě holky tak se mu snad zachtělo asi chlapa. 😀 Certi já jako druhorodička jsem cítila mimino v 16 tt.Při prvním těhu jsem to měla až ve 20tt.Nejdřív to je jenom jako když tě něco zašimrá a projedou bublinky.Fakt jemnoučky a jenom když jsem ležela na zádech v klídku.Zato ted to je masíčko. 😀 😀 Ve 28 tt už bylo miminko hlavičkou dolů ale měla jsem problém,že se mi nechtěla vytáhnout placenta.Takže tam hrozil císař ale nakonec si tělo poradilo jak ted se tam nasunula ta hlavička tak jí pěkně vytlačila.Holky nevím jestli jste to zaregistrovaly ale v Reprofitu se rodí větší převaha kluků jak holek.Už jen tady Zuzky,Teddy,já a v našem pokojíku kam chodím jsou to chlapáci všechno.Teda krom jedné mamči co má páreček.Už jsme to takhle sledovaly na neplodnosti než jí zrušili a fakt i tam z Reprofitu byla větší převaha chlapů. 😀

asmeena
16. zář 2009

jaji: to jsi pěkně napsala o tom nativu, teď mi to přijde jako hodně jednoduché, takže už teď se těším na středeční první pohovor a doufám, že se domluvíme hned na další cyklus na nativ. Myslíte, že předním se taky musí brát antikoncepce jako před IVF? Protože budu příští týden ve středu 18 DC, tak bych se hned domluvila na další cyklus.
A nevíte holky,Ostravačky, když se chodí na krev kvůli hormonálnímu profilu 2 a 3 DC a vychází to na víkend, kam se tady v Ostravě chodí?

certina
16. zář 2009

ahoj asmi já su tu, ale s tím horm.profilem Ti moc neporadím - nezažila jsem to - spíš vyčkej - určo Ti tady Moňa napíše - co a jak ??? Ta to stopro bude vědět 😅

asmeena
16. zář 2009

a musí se i před nativem chodit na hormonální profil? Já už jsem tak šíleně nedočkavá

asmeena
16. zář 2009

mici: koukala jsem ti do profilu a malá je úžasná 😉

micinka22
16. zář 2009

ahojj hoolkyyy...toz sem opilá 🙂)) jsme slavily dve maly holky sousedovic.-) no..nejka s mi to v podbrisku hejbe..ale nechci si dávat nadeje..to uz tu bylo nekoliokrat ze...

asmeena diky..jooo je fajn,...je nase ne-)) jeste kdyby se trochu krotila ..joo je to nase barmanka..dneska sem ji pozorovala..michala jablecnej dzus s ddetskym sampanem .-ú)) musim jui naucit pina coladu 😀 😀 😀 😀 😀

a Stepan treti dite joo?? 😵 😵 😵 že toho nema dost v práci 🙂) .--fakt je pro to asi stvorenej..to se jentak nevidí 🙂

teddy uzivejte si 🙂) pak už to bude hodně jiny🙂)
kecam jak star amatka co...
ale fakt..druhy dite se uz tak mooooooc neproziva :((( to je fakt...