Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
8. črc 2013

@ivekr - záleží na tvém rozhodnutí, ať bude jakékoliv, určitě ti to prospěje...tak se teď věnuj plánování dovolené, vybírání nových plavek a šatů 🙂 s uvidíš třeba mořská voda udělá divy 🙂) přeji ti krásné léto, odpočívej, naber hodně sil, věnuj se sama sobě a třeba se tu v září objevíš s pupíkem 🙂

ivekr
autor
8. črc 2013

@bubulina1983 děkuju a určitě dej tady vědět, já na tebe budu nakukovat jo?

bubulina1983
11. črc 2013

tak dnes přesně 14 dní od IUI, samozřejmě jsem to neyvdržela a udělal test, je tam jako pidi midi duch, ale mám lady test z kauflandu, a četla jsme že ty dělají duchy docela často, tak nevím, příznaky žádné, MS tak jak chodila doposud by měla dorazil zítra,v sobotu.Holky myslíte že už by mělo být na testu něco vidět? a co s tím čípkem? mám tam takový důlek, ale jestli je tam dírka nebo ne, to nějak nepoznám..

samanta001
14. črc 2013

Ahoj tak jsem doma z dovolené. Dělala jsem test a ten je negativní ☹ Zítra mám jít na krev, ale nejradši bych tam ani nešla. A hlavně vůbec nevím co dál... Žádného mrazáčka už nemáme a znovu do celé procedůry IVF se mi nechce, hlavně z finančních důvodů, ale jedináčka mít samozřejmě taky nechci 😢
@ivekr asi bych to udělala jako ty a pořádně si užila dovolenou u moře. Ona změna prostředí taky dělá svoje takže se opravdu může stát, že se vrátíte tři 😉
@bubulina1983 testů už mám za sebou spoustu proto na ty "duchy" jak se říká moc nevěřím, ale samozřejmě jen můj názor... Když jsem byla opravdu těhotná, našla jsem dvě krásné // osmí den od transféru,ale u IUI je to asi dýl... no hlavně, když ms ještě nedorazila to ještě nějaká naděje zůsává...

ivekr
autor
15. črc 2013

@bubulina1983 ahojíky, já když bylo po IUI, tak jsem 14 dní po něm neměla na testu vůbec nic a volala sestře do CAR a ta mi řekla, že je ještě brzo, ať vyčkám ještě týden k tomu a pak testnu nebo příjde MS....a ona v tom 3 týdnu dorazila MS.....a po tom druhém IUI mi řekla, ať testuju až rovnou za 3 týdny a zase děsně před koncem 3 týdne došla MS. Takže podle mě, že už máš pidi ducha by mohlo něco být...já testuju už 3,5 roku a nikdy jsem ducha neměla, tak ještě vyčkej 🙂 držím pěstíčky
@samanta001 ahojíky, jéjda to mě mrzí, tak uvidíš ještě co ta krev, ale s tt po IVF nemám zkušenost ☹. Tak uvidíš a kdyžtak před dalším pokusem si taky dejte voraz jak já, člověk se nabije novou energií....jsem ráda, že jsem to na ty 3 měsíce "vzdala" cítím, jak jsem zase veselá a snažím si užít každý den, začala jsem cvičit apod.

bubulina1983
15. črc 2013

@ivekr - ahojky,no dnes je to uz 18 po IUI,ms zatím nic test zkusím zase zitra,ve čtvrtek to budou 3 týdny,mám strach z toho ze to je akorát tím utrousem,ze trochu tu ms posunuje,tak uvidim.. Je to super napad,cviceni me vždy chytlo,výlety na kole,pěší túry třeba pí skalách,nejvíc energie nacerpas v prirode...zase dam potom vědět..díky
@samanta001 - držím pesticky na krev,napis nám jak si na tom.. A když by to náhodou nevyslo,tak neztracej naději!! Jsme tu s tebou..

ivekr
autor
15. črc 2013

@bubulina1983 tak Utroš určo ms posune, mě ji posouval o cca 5-6 dní, tak uvidíš zítra ten test, pokud to TAM je, tak už by si měla mít //. Tak dej zítra ráno vědět 🙂

samanta001
15. črc 2013

Krev negativní...

bubulina1983
15. črc 2013

@samanta001 - moc me to mrzí,neztracej ale nadeji!

bubulina1983
16. črc 2013

@ivekr - ahojky, tak výsledek k dnešnímu ráno, MS nic, test taky prd, tak nevím .. ? ve čtvrtek to budou 3 týdny, co myslíš?

ivekr
autor
16. črc 2013

@bubulina1983 No tak bych zavolala sestře do CAR, že jsi 19-20 dní po IUI a test negativní..tak jestli máš utrogestan stále brát......Ona ti řekne asi, aby si ho brala dokavaď nepříjde MS...nebo tě třeba pozve na krev, těžko říct..takto daleko jsme se ještě nedostala, mě MS dorazila poprvé začátkem 3 týdne i přes utrogestan a teď podruhé jsem po negativním testu vysadila utrogestan a ms dorazila hned další den. Tak ti nevím....ale zavolej tam a optej se 🙂

ivekr
autor
16. črc 2013

@samanta001 to je mi moc líto ☹ Proč se nám tohletoto děje ☹ Drž se

bubulina1983
16. črc 2013

@ivekr - tak sem se tam dovolala, vzal mi to můj Dr. Kučera 🙂 až sem se lekla.. tak jsem mu řekla že jsem 3 týdny po IUI a že test nic, tak mi řekl že je to tím utoušem, tak že ho mám vysadit a do týdne prej MS dojde, a mám přijet ve čtvrtek domluvit se co dál...? tak nevím.. :-/ jestli mi vezmou krev? nebo nic..ví bůh

ivekr
autor
16. črc 2013

@bubulina1983 tak to po vysazení ti dojde MS....no myslím si, že spíš se zase domluvíte na další...já teda měla vždy po IUI měsíc jakoby pauzu, kvůli schávlení léků na stimulaci..ale ty si měla jen clostíka myslím? Takže si myslím, že se domluvíte, co dál, udělá kontrolní ult.....uvidíš. Mě si třeba Škurla vůbec po příchodu MS po IUI na kontrolu nezve....moje sestra před 3 roky byla taky na IUI a jí si pozvali i po příchodu MS a zjitili, že už léky nepotřebuje (že jí folíci vyrostly) a další IUI otěhotněla a mě si nikdo na kontrolní ult nezve, vždy IUI, pak jedna ovu nic a pak hned injekce......takže já ti tomu nerozumím co jak patří....

bubulina1983
16. črc 2013

@ivekr - asi jo, počítám s tím, že to tedy nevyšlo ☹ četla jsem o tom že u některých se to těma hormonama posunuje. Dr. mi říkal, že tento měsíc to nestihneme skrz pojišťovnu, ale já žádný injekce přes pojiš. nemám, ale asi nevěděl konkrétně o koho jde, protože ten měsíc čekání při té stimulaci injekcema od pojiš´tovny je asi standartní postup, tak holt budu muset počkat na 1.dc a od 3. zase nasadím clostík a zkusíme to znovu.
Ta první část měsíce se mi zdá že utíká strašně rychle ale potom to čekání 2-3 týdny je nekonečný ☹

ivekr
autor
16. črc 2013

@bubulina1983 no připadá mi totiž, že na to, že si to člověk platí a je v soukromém sektrou, tak mají trošičku bordýlek a hází to na jedno brdíko všechno....nevím. no. Taky jsem čekala, že mi udělá kontrolní ult, zda ty injekce pořád potřebuju a vůbec nic, furt jedeme jen injekce, ult, iui, utrogestan...tak jsem to stopla a poslední IUI necháme na říjen podle cyklu jak to výjde.
No holka, ráda bych ti napsala, jak to bude dobrý, ale pokud 3 týdny po IUI nemáš dušíka tak nevím, já už bych s tím nepočítala ☹. Ono u toho IUI je malá šance..cca 15% a málokdy to výjde na poprvé. Já jich mám za sebou už 6, čeká mě poslední 7 a pak dáme IVF (a na to bych fakt nerada kvůli financím)...ale před IVF bych dala taky pauzu na zotavení psychiky apod. Tak uvidíš, vysaď utrogestan a vyčkej....

bubulina1983
18. črc 2013

☹ tak jsem zpět z JI. na pravý straně kde byl 19mm folikul mám nyní 3 cm cystu + utrogestan = zpožděná MS, HCG neg., vysadit všechny léky, nebrat ani prednison, ani clostil jenom listovku a vit. D, mám čekat až MS dorazí, když do 14 dnů nedorazí, tak půjdu na odsátí, když dorazí tak potom kontrolní UTZ, zda cyste zmizela a dále pokus na 2.IUI, DR. mi říkal, že je možné že se ám nedaří, protože nám folíky nepraskají, ještě to prý zkusíme, co to bude dělat příště 1 - 2x, a jinak by to u nášs vypadlo rovnou na IVF ☹ takže my taky nic moc

ivekr
autor
19. črc 2013

@bubulina1983 ahojíky, tak to je mi moc líto ☹ Záleží jestli ti tu cystu nezpůsobil ten clostík....tak se drž. No ber to tak, že na to hlavně přišlo a už si tě pohlídají a možná odhalili ten "problém". Hlavní je, když se najde problém a řešení, než když se to zkouší zkouší a neví se co to je (viz jako já). Tak hlavu vzhůru a bude zase líp, držím pěstičky, aby cysta odešla sama

bubulina1983
19. črc 2013

@ivekr - díky za podporu,Ms dorazila vcera vecer,az skončí mám prijet na kontrolní UTZ,jestli ta cysta odešla,ci ne,takže to vidím někdy pristi týden,tak ti zase potom dám vedet..přeji ti krasne leto,odpocivej a cerpej nových sil..papa

bubulina1983
24. črc 2013

Ahoj holky,tak včera kontrolní UTZ,cysta je pryc,dokonce mám opet na prave strane folikul,vcera 13,9,vypada to pry ze tam budou 2😉 v pátek další kontrola,v pripade dobrého růstu v pondělí 2.IUI,tentokrát bez clostiku,když tak pekne rostou samy,tak zatím takto,zase dam vedet,pa,krasny den...

ivekr
autor
25. črc 2013

@bubulina1983 ty jo toto uteklo.....už další IUI, děsně to letí, te´d mám zažité tvé první a za pár dní už jdeš na druhé. No ale super, že folíci rostou sami....tak držím pěstičky, určo dej vědět, jsem z tebe napjatá jak struna 🙂

ivekr
autor
29. črc 2013

@bubulina1983 ahojíky, tak už máš druhé IUI za sebou? My zase jeli s manželem na víkend na Slovensko do termálů a já to tam nečekaně v sobotu dostala, po 22 dnech....děsně brzo, to jsem takto nikd yneměla....no zase teda na to koukám, ani náznak, ani prsa nebolela nic, prostě mě to úplně překvapilo. No tak ale rozhodla jsem se to vypustit (no ale kecala bych, ž emě to malink nezamrzelo)...ale jedeme dál, ještě měsíc a něco a moje pauza už bude fuč, děsně to letííí

bubulina1983
29. črc 2013

@ivekr - ahojky,ju,dnes jsem byla na 2.,tentokrát jsme to měli na etapy,prvně přítel,ja jela az za 3 hodky,od soboty zase utrous,poprali mi hodně štěstí a jela sem,je to tam jak na běžícím páse 🙂 je to s tím rozmnozovanim čím dál horsi..tak třeba se ti teď tělo pere s hormonama,co si brala a budes ještě nakonec koukat😉 takže ja teď 14 dní aspoň cekat cekat a cekat,achjo..krasny den přeji

ivekr
autor
30. črc 2013

@bubulina1983 Tak držím pěstičky, 14 dní uteče jako voda....no já nad sebou od MS zase dost přemýšlím, no uvidíme...nějak tomu nerozumím....luteální fáze (od OVU po MS by měla být vždy stejná a měla by být cca 12 dní) tzn, že pokud jsem měla ms po 22 dnech, tak jsem ovu měla 10 den a my se "snažilkujeme" až tak kolem 13-15 dne, jindy mám ms 33 dní.....tak já tomu nerozumím, ale sexovat každý den v měsíci by mě zabilo, jsem ráda že to po těch letech dáme jednou týdně 😀 . Tak dej vědět, jak se budeš cítit, 🙂

bubulina1983
30. črc 2013

@ivekr - díky, uvidíme jak to tentokrát dopadne, kéž by... snad z toho nebude akorát tak ta cysta ... no jo je to těžký, člověk se v sobě nevyzná, vedlejší příznaky nefungujou, a celej měsíc aby se člověk furt sledoval, něco měřil, čůral na testy, to stojí za hovnajs, jo, úplně ti rozumím, já mám taky pocit od té doby, co se intenzivnějc snažíme, že je to takový, že se za něčím ženeš a děláš to jen pro to mimi ☹ občas se k tomu člověk musí přemluvit a stejnak prd viď? co ta dovolená u moříčka? pojedete?

ivekr
autor
30. črc 2013

@bubulina1983 no poslední týden v srpnu jedeme s bandou a psíkama na chatu na šumavu a pak bychom chtěli to moře na last minute (asi turecko) ale nevím jak to dopadne, v práci mi dělají dusno s dovolenou i na tu šumavu, tak na to moře jsem ještě nesebrala odvahu se zpetat....no uvidíme, ale s manželem s tím na 100% počítáme, akorát já musím dořešit nějak tu práci 😨 .......
No celý to snažilkován je na prd, dokonce přemýšlím jestli zkusit pak ještě to poslední IUI a nebo už rovnou IVF....já ti nevím, no manžel chce to iui zkusit, abychom zkusili všechny nejlevnější varianty..tak asi dáme ještě to IUI poslední pak nějak jak to výjde ten říjen - listopad (nevím zas jak to bude s tou pojišťovnou) a pak IVF...no ale já ti mám i dost takovejch osobních sporů v sobě (naši, bydlení...a s určitýma věcma se mi těžko smiřuje), jeslti to nemá na to taky vliv a pak by nám ani to IVF nepomohlo.

bubulina1983
30. črc 2013

@ivekr - tak to je fajn, na šumavě je krásně, venku v přírodě, procházky, grilovačky 🙂 a s tím moříkem uvidíš, dá se vybrat krásně a levně nějaká last minute - třeba na zajezdy.cz, sbalíš se a za 2 - 3 jedete. my máme taky v plánu nějaký moře, až v září, chorvatsko autem, ale hlavně podle toho jak dopadnu... já jsem pro vyzkoušet všechny možnosti, kterých se dá využít... uvidíš jak se to do konce roku uklepe, je zbytečný se stresovat něčím dopředu, ju? 😉

ivekr
autor
30. črc 2013

@bubulina1983 jojo určitě, akorát to bude už moje 7 IUI tak si říkám, jestli už to není zbytečné zatěžovat tělo tímto a nejít rovnou na IVF...chápeš...no uvidíme, do října daleko 🙂 Tak se drží a dej zas vědět 🙂

pipinka
8. srp 2013

je tady některá která chodí do sanusu a přitom má riziko k vzniku trombózy a chodí na hematologii na odběry krve?

vercastehnova
8. srp 2013

ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla ale vsechno slo tak rychle ze jsem z toho byla az zaskocena 🙂
mam dotaz dneska jsem 10.den po transferu 1 embrya a zacala jsem slabe spinit,nemate s tim nekdo nejakou zkusenost? zacinam se bat ze je vsechno v haji ☹