Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

andreee86
13. bře 2016

@cucito pracuji ve zdravotnictví, takže co se týká pojišťoven, vím o tom své. A přesně jak říkáš, pořád nebyla potřeba o tom uvažovat a najednou, když si člověk připadá, že už je připravený, co se týká psychických i fyzických sil, najednou to prostě nejde. Já volila Sanus, nemám tedy s čím srovnávat, ale u mě hrálo roli i dojíždění. Do Sanusu to mám 50 kilometrů, takže to jde, mohla jsem se vždycky vrátit i po kontrole do práce a zvládla jsem to sama. Kdybych jezdila do Prahy, byla bych víc nervózní, neříkám, že bych to nezvládla, ale byl by to větší stres, alespoň pro mě. Kdyby mi nevyšel Sanus, asi bych potom volila Motol.

andreee86
13. bře 2016

@luist a k jakému lékaři chodíš? Teď si to přesně nevybavuji, ale Škurla bývá opravdu na slovo skoupý. Mně přijde, že pokud bych se neptala sama, neměla bych informace žádné. Držím palce, nesmíme si nic nechat líbit. Škurla mi plánoval mezi vánočními svátky KET, protože mi nastavovat mesntruaci hormony, tak mi to naplánoval na určité dny, taky kvůli cystě, zrovna sloužil v nemocnici a byl strašně ochotný, ať ho chytím i v té nemocnici, když mi to tak vyjde, atd. No, jenže jsem mesntruaci dostala déle než plánoval, a kontrola mi vyšla na sobotu. Tak jsem tam volala a slyšela jsem, jak se tam baví, že v sobotu ať mi řeknou že ne. Tak mě to tak nakrklo, protože tam byli a já jsem teda cpala dalšíma hormonama úplně zbytečně a zase se mi to všechno pak posunulo. A tak jsem taky pak byla na Škurlu připravená, protože to se mi opravdu nelíbilo, nehledě na to, že tohle všechno je tak psychicky náročné období.

luist
13. bře 2016

@cucito utrogestan beru jen nám to u prvního pokusu začalo podobne tak mám strach

luist
13. bře 2016

@andreee86 no právě tohle přeci musejí respektovat když se na to dali. My s toho přeci musíme mít ten nejlepší pocit a ne ten že to dělají pro peníze ať už je úspěch jakýkoliv. Já uvidím zítra. Jak říkám pokud to není čirá červená nestracím nadeji

cucito
13. bře 2016

@andreee86 My chodíme do Sanusu od května 2014. V Unice jsme byli, když se nepovedly 3 IUI a hlavně taky proto, že můj gynekolog s nimi má smlouvu (to jsem zjistila až poté!). Sanus mám 12 km od domu, takže pro mě taky výhoda. Zatím se mi nechce přemýšlet, kam bych šla příště...

andreee86
13. bře 2016

@luist sestra mi říkala, když jsem volala do Sanusu, že jsem začala krvácet, abych Utrogestan polykala, až to bude zase lepší, znovu zavádět.

andreee86
13. bře 2016

@cucito já doufám, že žádné příště nebude potřeba 🙂

luist
13. bře 2016

@andreee86 ja si ted odpo taky polkla ale byva mi zle když ho polknu. Zatím to trochu ustalo uvidím co zitra

cucito
13. bře 2016

@andreee86 Manžel už chodí se mnou, protože Škurla nic neřekne!!! Seděla jsem minulý týden u něj v kanceláři - cca 3 minuty trapného ticha, protože mu nešla tiskárna, aby mi vytisknul recept. A z té jejich společné ordinace-vyšetřovny slyším Kučeru: napravo je tolik folikul, ještě se podíváme nalevo...Toto od Škurly vůbec neznám! Ten pozdraví, sednu si, kouká do počítače, pak řekne: Podíváme se, jdu "na kozu", tam mlčí, pak řekne: Oblečte se, povíme si...A nepovíme si nic. Dá mi recept a pak se zeptá, jestli mám dotaz. Když mám, odpoví mi tak, jako bych ho otravovala!!! Jsem ráda, že mi ET dělal Kučera (jo, ani jsem nevěděla, že tam Škurla nebude, prostě se nikdo neobtěžoval mi to říci)... Na to byli v Unice super - doktor přesně ukázal obrázky špatných spermií, popsal, jak by IVF probíhalo...To v Sanusu vůbec! V pátek - při ET mi sestřička řekla, ať jdu dovnitř. Manžel byl venku. Myslela jsem, že ještě půjdeme za doktorem, abychom se domluvili na počtu vkládaných embryí...Už jsem byla převlečená na pokoji, přišla za mnou embryoložka, kolik jich prý budeme zavádět. Tak jsem řekla, že chci zavolat manžela i doktora - to přeci nemůžu rozhodnout sama!!! Kučera přišel, podal ruku, vše vysvětlil... Byl tedy trochu nepříjemný, když jsem se ptala, proč nemůžeme zavést 2 embrya, když jedno je dobré, druhé slabší. Tak začal, že přístup je pro pacienty ekonomicky výhodnější, když se zavádí při 1. dvou cyklech 1 embryo. Nemělo by se hledět na úspěšnost a ne ekonomickou výhodnost???.... Pak byl ale super - co dělal, to popisoval. To u Škurly vůbec z inseminací neznám. Tam jsem ležela, nohy roztažené (pardon za ten výraz) a bylo to takové - s mým tělem beze mě...Říkala jsem si, že Škurla je možná dobrý jako lékař, ale jako člověk už je to horší...Trochu lidskosti při té náročné situaci by neškodilo...

cucito
13. bře 2016

@andreee86 To já taky doufám, proto jsem nad tím ještě nepřemýšlela... 😉

veva1211
13. bře 2016

Tyhle otazky,odpovedi se mi take hedne honi hlavou zda jsem si dobre zvolila doktora.Ale clovek by nad timto nemel premyslet, srovnavat....

cucito
13. bře 2016

@veva1211 Já jsem si doktora nevybírala, zavolala jsem do Sanusu a dali mě ke Škurlovi...Neříkám, že je špatný, určitě je odborník na svém místě. Jen bych uvítala, kdyby více mluvil, vysvětloval...

veva1211
13. bře 2016

@cucito To ja taky.Ale leckdy je lepsi nevedet.Pak clovek ma zbytecne velkou hlavu.Urcite odbornik na svem miste je.A kdyby neco tak by urcite rekl.😉

andreee86
13. bře 2016

@cucito 😀 tak mi připadá, jako bys popsala úplně přesně mojí prohlídku. Jen bych ještě dodala, že Škurla si sedne, začne něco psát, já se dooblíknu, přijdu, sednu si. On vzdychne, zvedne se a dojde tam přepnout vypínač na volno. Jako kdyby řekl, tak ho samozřejmě přepnu, ale když mlčí a neříká nic, já to dělat nebudu. Dvakrát jsem byla u Kučery, když jsem měla stimulaci a Škurla měl zrovna dovolenou. A jak říkáš, přesně mi všechno ukázal, na ultrazvuku, jak to vypadá, kolik mám vajíček, jak jsou velká, kolik jich je nalevo, kolik napravo. Od Škurly bych se to nedozvěděla. Pak hezky poprosil, jestli bych přepla ten vypínač a bylo. Škurla mi dělal KET a celou dobu u toho neřekl ani jedno, opravdu ani jedno slovo, natož aby něco popisoval, co se děje, co udělá nebo tak. Pak jen řekl, jak se chovat po KETu asi víte, hodně štěstí a zmizel. Podle mě si to ani neuvědomuje, těžko říct. Když jsem přišla prvně do Sanusu, to bylo taky tak nějak březen 2014, chodila jsem ke Kafkovi, ten byl docela fajn, škada, že tam skončil. Jednou jsem tam přišla, jdu dovnitř a tam seděl Škurla, koukala jsem jako puk a on mi ani nebyl schopný nic říct, jen že pan doktor Kafka už tam není. Jak kdyby se nechumelilo.

veva1211
13. bře 2016

@andreee86 U me take 😀,ale nic s tim neudelame.Jak se citis?Co kasel?

cucito
13. bře 2016

@andreee86 Přesně s tím vypínačem - taky jsem si říkala - kdyby řekl, vypnu ho. Ale já se ho přeci nebudu ptát. No, mně zase neřekl, že v pátek na ET nebude...

cucito
13. bře 2016

@veva1211 Určitě nepotřebuji latinské názvy (sice jsem měla 2 roky latinu, ale lékařská mi nic neříká), jen by mi stačilo, kdyby laicky popsal, co mi dělá, co mě čeká, jak to bude probíhat. Chápu, že oni to dělají denně, ale kdybych si vše nenašla na netu, ani pomalu nevím, co a jak bude. Což je smutné, když si člověk uvědomí, kolik jim tam nechá peněz a že se jedná o lidské zdraví, resp. nové životy, není to obchod s oblečením...

veva1211
13. bře 2016

@cucito Jo to plne chapu u me dela to same.Nekdy me to stve ale rikam si kdyz by neco snad by to rek...😉!Ale stve me to taky nerikam ze ne.

andreee86
13. bře 2016

@veva1211 díky za optání, ale je to pořád stejné. Už opravdu nevím, jak na to. Asi jsem odsouzena celou tuhle dobu prokašlat 😒

veva1211
13. bře 2016

@andreee86 A zkousela si nejaky cajcky bylinkove?To uz musi byt pekne neprijemne.

andreee86
13. bře 2016

@veva1211 jj, pila jsem hodně lípu s medem a popravdě už mi je z toho špatně 😒

veervit
14. bře 2016

@andreee86 a nevyzkoušela jsi nějaký sirup? Třeba jitrocelový? To by jsi určitě mohla ne? Teď se objevují všude v obchodech. Ja začala užívat echinaceu na imunitu a konečně 1.zima bez chřipky. Tak třeba by ti to pomohlo. Ani se ti nedivím. Ty bylinkove čaje taky nemůžu pit dlouho..

andreee86
14. bře 2016

@veervit no vypila jsem už celý Stopkašel, pořád čekám, že se to zlepší a nic. Normálně bych cucala třeba Oscillo, to mi zabírá vždycky, nebo echinacea je taky dobrá, jak říkáš, ale nic z toho nemůžu, protože mám nasazený prednison, aby mi oslabil imunitu, aby se mimi chytlo, tak jí nemůžu zvyšovat, když jí mám uměle potlačenou. Já už opravdu nevím, co si na ten kašel vzít. Asi si snad udělám i šťávu z cibule 😒

andreee86
14. bře 2016

@luist ahojky, tak co dnes, ustalo to špinění? Je to lepší?

luist
14. bře 2016

Ahojky neustálo ale ani se nezhoršilo tak doufám že to bude dobrý .

andreee86
14. bře 2016

@luist vypadá to nadějně, tak lež a vypodlož si nohy, ať máš víš pánev, držím palce.

missuttka
14. bře 2016

Tak odbery za nama. Manzel byl nervozni,ale je sikula 😉 a pristi tyden zase na ultrazvuk a budou vysledky.

veervit
14. bře 2016

@missuttka nebyli jste dnes okolo 9?

veervit
14. bře 2016

@andreee86 ajo, ten prednison.. to je určitě kvůli tomu, že kašel nechce utichnout! Jo, nakrájej si cibuli! Jasný! To mi taky pomáhá.

andreee86
14. bře 2016

@veervit a jak jste dopadli??