Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

unkarka
10. dub 2014

@bubulina1983 tak vsázím botky samochodky 😀

hannyy
10. dub 2014

@unkarka no tak ja mam jasno, pokud prirozene by jsem do 30 neotehotnela, tak by jsme si dite adoptovali 🙂 ja jsem tehu uz byla dvakrat ale ani jednou se to bohuzel neudrzelo. Kazdopadne se snazime dal a jako nahradni varianta je pak adopce. Jsem si ale 100 % jista . ze by jsem ty penize nedala , to by jsem radsi ty penize dala na cestovani ale jak rikam, obdivuji vsechny kteri se do toho daji 😉 😉 😉 😉 😉 Preji brzke zadareni 😉 😉 😉 😉

bubulina1983
13. dub 2014

Ahoj holky,tak ja si valim šunky v nemocnici,v 9 nastup,je tu hrozna nuda,dostala sem k obedu polivku,pak sraci napoj,pujdu zitra az po obede,tady chcipnu hladem🙂

unkarka
13. dub 2014

@bubulina1983 :DDDDDDDD srací napoj to mě rozsekalo :D tak se drž budu na tebe myslet.Drž se papa

ivekr
autor
14. dub 2014

@bubulina1983 ahooj,myslím na tebe.za 3,5hodinky to mas za sebou! Krasne se vyspinkas🙂. Držím pesticky co mame,i můj pejsek Eliska ;). Jak budes moci,dej vedet!

luca16
14. dub 2014

@bubulina1983 Nemáš tam někoho na pokoji? Když jsem byla v nemocnici, tak jsme to s ženskýma prokecali a jak nám to uteklo🙂 Po operaci byl každý rád, že byl rád, ale před ní jsme si to užili. Moc moc moc na tebe myslíme, dobře to dopadne, uvidíš.

bubulina1983
14. dub 2014

@luca16 - jo mám tu paní,tak jsme si povídali,ale ta mi za chvilku odchází,ale přišla jiná,ale ja po obede vyrazim na sal,tak budu mrtvá,a snad brzy pujdu domu,tak vám všem pak napisu..

ivekr
autor
14. dub 2014

@bubulina1983 tak co zlatíííí myslím na tebeééé

unkarka
14. dub 2014

@bubulina1983 tak jak je???????????

luca16
15. dub 2014

@bubulina1983 Dnes by tě mohli pustit, ne? Jak se cítíš?

bubulina1983
15. dub 2014

Ahoj holky,tak mám verdikt,neprůchodnost levého vejcovodu,endometrioza,srusty odstraneno,avšak ložiska zůstávají.takže otěhotnět muzem pravděpodobně jednou za 2 mesice,v nedeli v pohode,cistila sem se cely odpol.,vcera v 10.30 na sal,návrat v 12.30,nic nevim,nic si nepamatuju,vcera sem celý den prospala,po zvednuti na zachod bylo blee,asi 4 kapacky,z břicha mi čouhá hadicka kde vytéká modra barva co sem měla ve vejcovodech.tak nevim,co si s toú informací počít.moc vám všem děkuji za podporu ste moje zlaticka...

luca16
15. dub 2014

@bubulina1983 Dobré ránko. Můžu se zeptat, co jsou to ty ložiska? Je super, že konečně víš, co ti je a můžeš s tím bojovat. Podle mého názoru je mnohem lepší vědět, kde je problém (i když by bylo nejlepší, kdyby žádný nebyl, že). Co bych za to dala, kdyby mi někdo řekl, proč nám to nejde. Otěhotnět můžeš a to je nejdůležitější! Teď se hlavně potřebuješ dát po zákroku do pořádku. Pořádně si odpočiň a naber síly😉

bubulina1983
15. dub 2014

No rikala doktorka,ložisko te eneometriozy,asi se to neda celé odstranit,ještě se radši zeptám,teď mi vytáhli z břicha dren s hadickou.uzasnej pocit,jak když ti to tahají az někde ze strev,no na puštěni domů to vidím nejdříve zitra.A vy uz jste někde byli na vyšetření? Jak je to dlouho,co se snazite?

luca16
15. dub 2014

@bubulina1983 To nejhorší už máš za sebou, takže teď už můžeš jen "relaxovat" a těšit se domů 😉 Manžel byl na spg, který dopadl na výbornou. Já jsem rok a půl po konizaci. Z krve mi nic nezjistili, měla jsem teď anovulák a našli mi cystu. Mívám jen jednodenní krámy, takže někde být chyba musí, ale zatím mi nikdo neřekl, kde. V pátek jsem dobrala utroš a čekám, kdy je dostanu a pořád nic. Dnes jsem volala do Sanusu a říkali, ať tam nelezu, když nemám krámy. Ale to mi neřekli, jak je mám dostat ☹ Taky se může stát, že tam půjdu až za měsíc, pokud vůbec. Každý měsíc je to horší a horší, jsou slabší a slabší. Přijde mi, že se nám vůbec nic nedaří a všechno hraje proti nám ☹ Jinak se snažíme třičtvrtě roku. Na jednu stranu nám říkají, ještě se nesnažíte ani rok, buďte v klidu a na druhou nás všichni otravují, jestli už jsem těhotná, kdy budu a kdo to brzdí atd. Je to vážně na palici a o nervy ☹ ☹

bubulina1983
15. dub 2014

@luca16 - na lidi se vys..,ať si kazdej hledí svyho,popr.jim řekni ze o tom nechceš mluvit,chytrej to pochopi,a debil je proste debil🙂 tak tam bude problem s tím tvým cyklem,jeden den MS uz je divny, a ze nemas.ovu je taky mozne,bylinky na cyklus si nezkousela? Ivekr tady psala o vitaminech Inofolic,zkus se na to podívat,holky o tom psaly dobrý recenze,na me čekají doma 3 krabičky..je potreba se od něčeho odpichnout,a nejlepší by bylo srovnat cyklus.jinak my jsme dnes 2,3 roky snazeni.

ivekr
autor
15. dub 2014

@bubulina1983 ahojjjjj, tak konečně jsem se sem dostala...hele já to vidím, jako pozitivní. Prostě víš, kde je problém, vejcovod profoukli, endom. skoro odstranily....takže jupíí, teď už určitě nic nebrání!!! Všechny moje kamarádky (a že jich kolem je) tak když měly u laparo problém, tak po zákroku otěhotněly!!!!!! Né jak já, 2 roky po laparo se nic nedělo, protože jsem byla ok. Takže to vidím jasně růžově 🙂 Teď pěkně odpočívej, pár dní to bude bolet, pak ten plyn jak bude ucházet orgánama tady mě bolelo v ramenech hlavně. takže pěkně hajej, odpočívej a jasně tě vidím s bříškem 🙂

@luca16 Ach jo, ti doktoři...to se v tom sanusu zachovali fakt super ty jo. no já od nich po půl roce prostě utekla. JEště mám doma pár injekcí..a ty asi nevrátím, poněvadž mě tam už nikdo neuvidí. Já bych zkusila ten inofolic......přešla jsem k jiné dr. a ta mi ho doporučila hned jako první. že upravuje krásně cyklus, srovná hormony....za pokus nic nedáš, než se hned cpát hormonama. Držím moc pěstičky!!

luca16
15. dub 2014

@bubulina1983 Hezky řečeno 😉 No vidíš, taky mi ten 1 den MS přijde nenormální ale žádnému dr. to nevadí. Užívám kontryhelový čaj a kyselinu listovou už asi rok a teď jsem si koupila tinkturu z jeřábu ptačího. Infolic je dostupný v lékárně? A může se brát běžně s ostatními léky a vitamíny třeba jako kys. listová? Jinak 2,3 roku je pro mne nepředstavitelná doba. Ale je pravda, že to rychle utíká. Půl rok sem, půl rok tam. Pořád mi přijde, že na něco čekáme. Ty máš výhodu, žes byla na té laparce a víš, kde je problém. Teď se na něj jen zaměřit a věřím tomu, že se vám za chvíli zadaří. Rozhodně si to zasloužíte. Jo a na tu laparku tě poslali po neúspěšném IVF nebo sis o to řekla sama?

ivekr
autor
15. dub 2014

@luca16 ten inofolic je dostupný v lékráně. je to takovej "prášek"co se 1x denně pije. Mrkni na netu. jinak s ním nic brát nemusíš, on už kys.listovou v sobě má taky.....mělo by to být dostačující jen on.
Jinak mě na laparku poslal ještě tehdá klasický gynekolog, než jsem nastoupila do sanusu.

luca16
15. dub 2014

@ivekr Co ti provedli, žes z tama utekla, jestli se můžu zeptat? Inofolic si určitě koupím, vysadím kys. listovou a zkusím to. Jsem z ní stejně už přejezená. Kdo ví, jestli to ještě vůbec zabírá po takové době 😀 Jinak jsem vděčná za jakoukoliv radu, která by mohla pomoci 😉 Moc děkuji.

luca16
15. dub 2014

@ivekr I když je to „velký“ zásah do těla, je to dobře. Měla jsi to za sebou a věděla jsi, na čem jsi. Mně gynekolog vůbec nepomohl a v Sanusu mi řekl, že je to zatím zbytečné😀

ivekr
autor
15. dub 2014

@luca16 určitě se ptej 🙂. Akorát to musím nějak zkrátit, poněvadž nám se snažení táhne 4 roky....ale po 2 letech mě můj gyndař poslal do jihlavy do sanusu. Vzali mi pouze krev...s tím že nějaká ta hodnota je blbá, ale aby to mělo vliv, tak ta druhá k tomu je dobrá..takže to berou, že jsem ok (to jsem si říkala..cožeee?) Pak manžel na spermiu - 5%....ten laboratorník nám řekl, že by to mohla být příčina nedaření...a dr. že je manžel zcela v pořádku, že TABULKY dávají 4% a manža má 5%..takže je zcela zdráv....hmm ale že to teda roky nešlo že, když jsme zcela zdraví. No a pak mi nedělali žádná vyšetření prostě nic. Prej nemám ovulaci, dělali mi jeden ult při nástupu a to tam ještě nebyl folikul..no závěr, neovulujete, nedozrávají vajíčka a hned mi nasadily menopur injekce a léky a dělali nám IUI (celkem 7x)...no a takto furt dokola. Nikdy mě nevyšetřily bez léků, prostě NIC. A když jsem se pak zmínila, jestli by nešly udělat teda asoň nějaké testy ty imuno, genetika....tak mi řekli, že je udělají, ale AŽ u nich podstoupím IVF. Prostě ho vyzkoušet a když se něco nepovede, tak pak testy proč. "aháá takže já zaplatím 20-30tis (to mi řekl částku) jen tak na zkoušku, abych teda konečně se dočkala nějakých testů???!" V žádným případě. nehledě po lécích +13kg nahoře, deprese, bolesti, zavodněná, zblázněné hormony...ale nic neřešili. Furt do mě valili a IUI dokola. No tak jsem se prostě sama "nasrala" a už nepřišla......Od té doby se mi naskytly lymfa. masáže, akupunktura, homeopatika......před měsícem a půl jsem sebrala odvahu a přestoupila k jíné obvodní gyndařce, úžasná paní, prožívá to se mnou, udělala mi ult a řekla, že ovuluju, že krásně vidí, jak ovuluju a není třeba a nechápala halvně, proč do žen hned valí hormony. Doporučila mi ten inofolic a popřála mocc štěstí. Odcházela jsem od ní suprově pozitivně naladěná a necháváme to jen na "přírodě". Tělu jsem dala zabrat jak sviňa a stejně to k ničemu nebylo.......tak tak nějak v kostce můj příběh...hoddněěě zkrácený 😅 Ale nechci veřejně pohoršovat CAR v jihlavě, jen na mě za ty peníze....prostě to neodpívdalo mým představám,....brala jsem to že jsou odborníci a snaží se, ale pak mi přišlo že lidé jsou dojička na peníze a nic víc.
No a ta nová dr. mi doporučila CAR v Brně...zatím neuvažuju, ale kdyby náhodou, tak bych zkusila tam...prostě přístup jiný, vyšetření a testy hned, před zavedením léčby.....ale asi už to vidím moc averzně 😀

luca16
15. dub 2014

@ivekr Jinak řečeno, cítíš se dobře, snažíte se doma po svém a jsi spokojená 😉 Moc ti přeji, aby ti toto krásné rozpoložení vydrželo *THUMBS UP*. Prožila sis vážně dost☹ Stejně se divím, že jsi šla 7x na IUI. S námi se bavil tak, že zkusíme párkrát IUI a když se nezadaří, tak nás pošle IVF. S tou krví jsem měla podobnou zkušenost. Koukl na 1 hodnotu a říká, mmnt.... ne pardón, to zase sestřička špatně vzala krev, tato hodnota je v pořádku (a přitom ji srovnal s jinou). Jinak souhlasím, ten přístup by jakžtakž stále odpovídal realitě. Najednou mi zjistili anovulační cyklus a cystu na konci cyklu. Pokud na začátku cyklu nic nenašel a na konci mi tvrdil, že mám 25 mm cystu, což je neprasklý folikul - tak jsem ovulaci mohla mít, ne? No, kroutila jsem nad tím hlavou, ale nechala to být. Mám holt anovulák a můžu po prasknutí cysty HNED na IUI. Jako kdyby to chtěl uspíšit, abychom na ten zákrok mohli co nejdřív🙂 Ale kdo ví, může to být jen můj dojem. Taky jsem slyšela, že na testy posílají až po nevydařených pokusech. S manželem jsme si říkali, že se nedáme odbýt nebo si popř. ty testy zaplatíme ze svého, pokud to půjde. My jim tam ještě zvedneme mandle😀

ivekr
autor
15. dub 2014

@luca16 no jenže ty testy jsou šíleně drahé..to vás výjde víc než to IVF si myslím ☹ . A to IUI takto ještě, pár mi jich dělal můj obvodní gyndař a pár oni..né celých 7 v CAR.....můj gyndař se tehdá divil dokonce, proč mi zase dělají IUI....a nešli do IVF (no asi chtěli víc penízků 😀 ).

bubulina1983
15. dub 2014

@luca16 - inofolic v lékárně,ja si ho objednala přes www.lakarna.cz,jedno bal. Za 299 kč,beran 20 sáčku.jak píše ivekr obsahuje kys.listovou a prvek inocitol - to nějaký druh vitam.B.,pak ještě sem užívala tabletky kořene maca,něco zkuste a uvidíš.Dr.Kučera me napsal zadanku na toto laparo po 3 neúspěšných IUI pokusech,tak az me pustí pojedu tam s výsledky a uvidime co dál..

luca16
15. dub 2014

@ivekr To bych se taky divila🙂 Pokud víš, že ti nezabraly a z IVF mohly mít víc peněz.... Kdo ví, jak tehdá přemýšleli🙂

luca16
15. dub 2014

@bubulina1983 To je docela drahé. Ale pokud to má taková doporučení....😉 Věřila bych tomu, že ti doporučí IVF. Nebo je IVF s neprůchodným vejcovodem nevhodný?

unkarka
15. dub 2014

@bubulina1983 ahojky tak jsem vás tady dočetla,Jsem rada že to máš za sebou a víš co se děje.Ja byla dneska na ultrazvuku,vyfasovala jsem zase prášky a injekce a v utery jdu na KET.Tak snad se zmrzlinky rozmrazí v pořádku a hned mi tam 2 šoupnou.

ivekr
autor
15. dub 2014

@unkarka jůůjj to to takto uteklo!!! tak pěkně odpočívat a nabrat sil a mimisky 🙂 moc moc držím pěstičky :-*

unkarka
15. dub 2014

@ivekr děkuji budu se valet nebudu nic dělat a necham se obletovat taky jednou od manžílka 😀

rendy73
15. dub 2014

Ahoj všechny po dnešní kontrole,po lednovém propadáku(vajíčko se ani neoplodnilo),následně mnohonásobné cysty,se konečně blížíme k poslednímu pokusu.Jen čekám na MS a jdem do toho a prostě to musí vyjít.Teď jsem hrdinka,ale dušička je maličká a to všechny dobře znáte.
Je to bez pár dnů 10let, co jsem tímto procházela,ale vše bylo tak snadné a bez náznaku pochybností,vyšlo to hned a mám dvojčata.
Píšu to jen proto, jak je čas neúprosný,nikdy jsem neměla problém otěhotnět,vše šlo jak má,děti jsou dospělé.Díky operaci jsem pak musela na IVF,bývalej chtěl svoji krev a vyšlo to také hned.
No a teď, když mám konečně úžasného manžela, je jeden problém za druhým,ale to končí, teď to vyjde 🙂 jinak to vzdávám a nechám to mladým. 😔
Tak se držte a ať je tady co nejvíce //. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂