Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

lenkas26
27. črc 2014

@elisc asi se ptam blbe ale co jeDPET? já v těch zkratkách nějak plavu.já jsem dneska 7.den po ET.

elisc
27. črc 2014

@lenkas26 10. den po ET ani nevím, jestli taková zkratka existuje, jen jsem líná to vypisovat 😀
ale DPO se normálně používá, tzn. dní po ovulaci, tak některé z nás používají místo toho DPET
no a 7. den je opravdu brzy

lenkas26
27. črc 2014

@elisc tak to jo já sem z těch zkratek uplně mimo 🙂 já jedu na krev až 4.srpna tak mě čeká ještě tejden doma to bude na palici.snažim se polehávat a nic moc nedělat naštěstí přítel je v pohodě a všechno za mě udělá tak aspoň něco můžu vypustit 🙂 a jak se cejtíš ty?se mnou ty hormony docela zamávali 😀

elisc
27. črc 2014

@lenkas26 Já akorát hezky tloustnu. Břicho mám jak v 5. měsíci 😀
Taky se snažím polehávat, ale dnes budu muset začít zase něco dělat. Když řeknu chlapovi, aby poklidil, řekne mi, že se mu to líbí jak to je, už si tady připadám jak v chlívku 🙂

bubulina1983
27. črc 2014

@elisc - potichoučku gratuluju, máš krásný čárky jako já, v pátek bude krev takovejch 800 jako sem měla já a za 10 dní bude ultrazvuk uvidíš, jak se budeš těšit, je to krásný moc, tak si bříško opatruj a nic těžkého nezvedej..já ti říkala že teď TO URČITĚ VYJDE, MÁM Z TEBE MOC VELIKOU RADOST! budeme spolu řešit maminkovský starosti, posílám srdíčko...

bubulina1983
27. črc 2014

Holky já ležela jenom první tři dny a pak už sem vařila, umyla nádobí, vyprala prádlo, jinak žádnej velkej úklid neproběhl, četla sem chodila ven, normálně fungovala, vysavač teda viděla naše podlaha po hodně dlouhý době až včera, naposledy sem vysávala před injekcí před opu, takže si to dovedete představit 😀 ale přežili jsme to...
@lenkas26 - neboj se ještě je brzy ten 7. den zkus třeba kolem 10. to už by tam mohl být pidi dušík, ty si měla kolik kultivaci?(kolik dní bylo mezi ODBĚREM A VLOŽENÍM)?

lenkas26
27. črc 2014

@bubulina1983 ve středu mi to odebírali a v něděli vraceli.Kučera říkal že středa se nepočítá takže necelý 4dny.ono nebylo moc co vybírat měla jsme jen 3.vajíčka, to nejlepší mi dali a jedno se povedlo ještě zamrazit takže žádná sláva☹
a s tim vysáváním je to u nás stejný jenomže jak mám doma psa tak jsme zvyklá vysávat každej den, ale podle přítele je to taky v pohodě jenomže jak mám všude plovoučku a dlažbu tak sou ty chlupy hrozně vidět takže chodim a na podlahu radči ani nekoukám 🙂

bubulina1983
27. črc 2014

@lenkas26 - no jo tak to je ještě brzy, já byla na odběru v půl 12 a na vložení taky tak a měla sem 5 dní proto sem to měla už 6.den vidět tak ty musíš ještě počkat ale zkus za 2-3 dny, no jo s pejskem je to horší, kdyby si tak po sobě uměl vysát 🙂 neboj ono se to tu chvilku nepoprdí, zavři oči....

lenkas26
27. črc 2014

@bubulina1983 to jo občas bych mu ten vysavač do tlapek vrazila 😀 ona je totiž dlouhosrstá a jak máme půdní byt a je tady hrozný vedro tak furt líná hrůza 😀 tak pěkně odpočívej mamčo já si jduu dát sprchu a umejt nádobí at aspoň něco udělám 😀

elisc
27. črc 2014

@bubulina1983 Moc děkuju 😀 mám hroznou radost, ale až bude srdíčko, dovolím si tomu opravdu uvěřit 🙂
No taky se snažím šetřit, jak píšeš jen uvařím, sklidím nádobí a vyperu. Na podlahu se radši nedívám 😀
Akorát včera jsem si vyžehlila jedno tričko, byli jsme na procházce, tak abych nebyla za šmudlu 😀
Zítra je v plánu výlet, myslím si, že krátká cesta autem a pak procházka by neměla škodit.

@lenkas26 Při kultivaci 5 dní, jako jsme měli s @bubulina1983 se embryo uhnizďuje 1-3 dny, pokud jsi měla kratší kultivaci, může to být o den až 2 déle. Takže na čárku je ještě času dost. Musíš věřit, určitě to vyjde. Držím pěsti 😉

debeee
27. črc 2014

Čau ženy tak jsem googlovala tak dlouho až jsem si to našla, moc nadšená z toho nejsem
http://www.lekari-online.cz/tehotenstvi-porodni...

Co jsem si pročítala i jinde, tak aby bylo riziko VV musela bych mít zároveň vyšší hodnoty HCG a o tom teda doktor nic neříkal. A dal jsem se dočetla že při DS plodu chybí nosní kůstka což nechybí. Doktor mi dělal utz a měl tam nosánek.
Nižší hodnota PAPP-A může pouze ukazovat na blížící se potrat. Neslyšela jste některá o tom jak dlouho to riziko může být?

bubulina1983
28. črc 2014

@debeee - ahoj Dený a kolik si ty měla tu hodnotu PAPP ? ty hele tohle je už moc odborné na mě, mě zatím čeká zjištění jestli je mimi tam kde má a jestli má srdíčko, tyhle stresynás terpve čekají, ale zkusím se ti na to podívat když mi písneš něco podrobnějšího..

debeee
28. črc 2014

@bubulina1983 Hodnotu bohužel nevím. Ale spíš by mě zajímala ta doba po kterou to riziko potratu trvá. Ale nedělej si hlavu, já jen jestli se s tím už někdo nesetkal třeba u kamarádky nebo tak

bubulina1983
28. črc 2014

@debeee - to nevím bohužel, já jen vím že jedna moje známá měla taky horší výsledky nějkých hodnot a proto musel na odběr plod.vody na vyloučení rizika, ale jestli se to nějak mění a za jak dlouho bohužel nevím..neboj se kdy máš další kontrolu?

debeee
28. črc 2014

@bubulina1983 11.8 jdu na screening, těch 14 dní mě asi zabije. Co jsem si tak našla na diskuzích tak to spíš vypadá na špatnou funkci placenty nebo riziko rozštěpu. Mám jen jednu hodnotu špatnou. Když hrozí VV je i vysoke hcg, ale potvrdí mi to až za 14 dní.

bubulina1983
28. črc 2014

@debeee - neboj, 1 naměřená hodnota ještě nic neznamená, to si byla na těch tripl testech? snaž semyslet pozitivně, nevím jestli je to ono ale dívej co sem našla: http://www.emimino.cz/diskuse/riziko-rozstepu-p...

debeee
28. črc 2014

@bubulina1983 Minulý týden v pátek mi bral jen krev v 10tt, a právě čekám na kontrolní screeningový utz. V pátek mi ho dělal jiný zastupující doktor, ale spíš jen proto aby zkontroloval, že mimčo žije. podíval se i na nosánek ale nic mi neměřil.

unkarka
28. črc 2014

@suzik161 ach jo to je mi líto ale určitě se to jednou povede
@bubulina1983 maminoooooooooo gratulace největší jupííííí jéééééé @ivekr moc na tebe myslím a doufám že bude vše ok ach jo ten život s náma ale máva vid ☹

bubulina1983
28. črc 2014

@unkarka - ahojky, tak ses na nás přišla mrknout, děkuji moc snad bude všechno v pořádku, v pátek 1.ultrazvuk, tak snad je mimi tam kde má být, a jak ty, jak se máš? co v práci jak se ti daří, co dovolená nějaká? 😎

lenkas26
28. črc 2014

čauky holky teda to čekání je hrozný dneska teprve 8.den a do toho ty vedra.Větrák mi běží celej den čekám kdy ho zavařim a hlavou se mi toho taky honí hrůůůůůza.To snad do pondělí nedoklepu 😀

unkarka
28. črc 2014

@bubulina1983 no ja ani nemá čas se sem kouknout.V práci blázinec ted jsem makala 7 dni 12h a jsem uplně hotová ,dneska volno a zase na 3 dny do práce.je to fakt náročné ☹

bubulina1983
28. črc 2014

@unkarka - no to jo teda to jsou směny jak za doby otrokářů ☹ a ještě ty hice do toho, musí to bejt pěkná makčka, držím pěstičky ať to všechno dobře zvládáš...

unkarka
28. črc 2014

@bubulina1983 jj kolegyně je v Turecku a co máme brigádníky tak jsou líný jako prasátka takže to vyžírám já a v plné palbě,Docela lituji že jsem do toho šla ale zase mám jistotu stálé práce ale je to děs a hruza.

elisc
28. črc 2014

Ahoj holky, asi moc plaším, ale pro jistotu se zeptám. To že mě pořád pobolívá v podbřišku beru jako uhnizďování a roztahování, ale dnes, když jsem se na posteli přetáčela mě silně píchlo na pravé straně, opravdu to bolelo. Nemáte s tím některá zkušenost?

debeee
28. črc 2014

@elisc To mě dělá pořád, ptala jsem se na to Kučery a ten mi říkal, že se natahují vazy na kterých je děloha umístěna a ty vazy se natahují.

lenkas26
29. črc 2014

Dobré ránko holky tak jsem to nevydržela a udělala jsme si test a byl negativní ☹ dnes je to 9.den a tak si říkám že by se už na testu mělo něco ukázat tak už pomalu přestávám věřit že se to povedlo ☹

elisc
29. črc 2014

@debeee Děkuju, snažím se moc nepozorovat, ale moc to nefunguje 😀

@lenkas26 Ahoj, ještě neztrácej naději. Někomu vyleze čárka třeba až 12. nebo i 14. den
Držím pěsti.

raniha
29. črc 2014

@unkarka Teď jsem k vám četla někde inzerát že hledají lidi..škoda že je to tak daleko jinak bych neváhala 🙂 A jak se jinak máš? 🙂

@elisc Píchalo mě pořád v pravým vaječníku nebo spíš u vaječníku..těžko říct..také jsem se bála, hlavně aby to nebylo mimoděložní. No a najednou asi po 4 dnech mě to začalo bolet i na druhé straně..říkala jsem to doktorovi že jsem měla strach atd a on že jsou to vazy dělohy jak se roztahují, ale že kdyby to byla nesnesitelná bolest tak že mám radši přijít 😉

lenkas26
29. črc 2014

@elisc dík no uvidíme ale moc už tomu nevěřim kdyby aspon vylezla ta čárka abych se trošku uklidnila.taky mě píchá na pravý straně asi vaječník no uvidíme ☹

bubulina1983
29. črc 2014

@elisc - ahoj mamčo, neboj se to je normální, vím že se teď o to víc sledujeme, ale dokud to není nějaká intenzivní a bodavá bolest dlouhodobá tak je to v pohodě, mě taky furt něco bolí a píchá a snažím se na to nemyslet, páč by se člověk zbláznil...zkus to brát že to tak má být...v pátek jedeme na kontrolu viď ? těšíš se?
@unkarka - no já sem si to myslela, když si mi psala ten seznam směn, že máte asi dovolený, joo tov íš mladý, nechce se jim dělat ale prachy by brali za nic, tak je tam popožeň trochu, ať se naválí, přece se z toho nepos.... ty? ať se smejkaj mlaďoši, ať ví co je hodnota peněz!!! Tak snad až bude všichni po D, tak se to zlepší! držím pěstičky!
@lenkas26 - alee neházej flintu do žita, měla si kratší kultivaci to dělá dost, když mají embryjka jeden den navíc, tak to udělá hodně, ještě počkej, ostatní příznaky nějaký máš? jak se cítíš?