Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
31. črc 2014

@suzik161 - ahojik, tak to je super zprava, konečně se něco hne, jenom prosím tě abyste z toho nebyli překvapený tak pokud pojedete do imunie v praze, tak tam je tam odběrová místnost pro chlapi trochu pod úrovní o proti sanusu, můj chlap tam byl a říkal být to slabší jedinec tak že to nedá, normální wécko ☹ tak nevím jestli to vůbec budeš tomu svýmu říkat nebo jestli bysi mohl přivést vzorek z domu...tak výsledky budou z obou asi za měsíc, tak v září budete konečně vědět co a jak a pak podle toho hurá na to 😉

bubulina1983
31. črc 2014

@lenkas26 - tak jak s tím krvácením Lení už to přešlo bylo to moc nebo jen zašpinění? jak dneska se cítíš?

lenkas26
31. črc 2014

@bubulina1983 trošku ještě krvácim, ale neni to tak hrozný.nevim jestli to muže bejt tim že se mrňous zavrtává nebo že se spíš odlučuje ven.Ty jsi ale nešpinila ani nekrvácela viď?já si myslim že už je to v háji.Přemejšlim že cinknu do Jihlavy jestli bysme tam neměli zajed, ale oni mi stejně asi nic neřeknou a na krev je 11.den asi ještě brzo

bubulina1983
31. črc 2014

@lenkas26 - no já jsem nešpinila, ani nekrvácela, ale měla sem utrogestan, tak nevím ten crinone gel, jak moc je silnej, aby mimi udržel, ale tak asi je to stejný, ale utroš MS spíše zadržuje pokud má přijít, no zavolat si klidně můžeš ale je to strašně moc brzy tak si nejsem jistá zda by z krve něco bylo a nebo jestli by se s tím dalo něco udělat, je to vždyvcky 50:50, bud se chytí nebo ne. Držím pěstičky aby se špinění zastavilo, odpočívej, a nic nedělej, stejně prší tak je to na spaní..

suzik161
31. črc 2014

@lenkas26 znám to moc dobře, ale nesmíš na to moc myslet, pak je to na hlavu ještě víc. Pokračujeme dobře, doufám, že se budeme na podzim stěhovat, už se moc těšíme 😀 kdy jdeš na krev????

suzik161
31. črc 2014

@bubulina1983 jedeme do imunie v Praze☹ v sanusu jsme dostali tu zkumavku, abychom to mohli odebrat doma. Ale když jsem tam volala, tak sestra říkala, že to přivést můžeme, ale musíme to stihnout do hodiny a půl, tak uvidíme. Spíš bych to asi zvládla doma, ale ta dálnice je teď nevyzpitatelná. A co ty, maminko????

lenkas26
31. črc 2014

@suzik161 V pondělí v půl 9. takže o půl10 budem vědět výsledky

bubulina1983
31. črc 2014

@suzik161 - no tam jsme byli taky, oni s nima teď spolupracujou, jako není to tam špatný ale ten záchod byl docela krutej... výsledky byly asi za 3 týdny...je mi docela obře, trochu pobolívá bříško, jinak nic, prsa talčí, zítra UTZ, tak jsem zvědavá zítra budem 7.týden, tak vám dám vědět co a jak..

luca16
1. srp 2014

@bubulina1983 To už je zítra? Toto letí🙂 Ukáží ti srdíčko🙂 Budeš z tama odcházet s úsměvem na tváři 😉

bubulina1983
1. srp 2014

@luca16 - ahojky mamčo, tak jak pak se máš? jak je ti? no jo zítra jedu ale ke škurlovi, Kučera má dovolenou. No nevím jestli nebude na srdíčko ještě brzy, kdy vy jste měli srdíčko vzpomínáš?

luca16
1. srp 2014

@bubulina1983 Ahojky, no až na neustálé bolesti podbřišku se mám fajn. Kdyby mi aspoň rostlo břicho, abych si mohla říkat, že to k něčemu je, ale přijdu si pořád stejná☹ Nejradši bych se posunula v čase aspoň o měsíc. Teď mě nic zajímavého nečeká. Musím si počkat cca na 20tt na další velký utz a to už snad budu mít i nějaké to bříško.
Škurla mi moc nesedl, neukázal mi nikdy obrazovku, co tam viděl a já byla zvykla od Kučery, že jsem vždy všechno viděla a věděla, že nekecá. Se srdíčkem (ke konci 7. týdne) jsem byla taky u Kučery a ukázal mi i to mini srdíčko a skutečně se mě dvakrát zeptal, jestli ho vidím. Nevím nevím, jestli by to Škurla udělal. Jestli jsi v 7tt, tak by už srdíčko mělo být. Jsou sice případy, kdy se objevuje pozdějši, ale ve tvém případě tam bude už zítra 😉

bubulina1983
1. srp 2014

@luca16 - jé teď se teprve dívám jak tady kecám nesmysl, zítra ne, dnes jedem na 14 hod., no vidíš to už sem doma 3 týdny a je ze mě totální magor, už abych mazala zpátky do práce, jinak mě hrábne 😀 no jo ty mezi termíny jsou strašně dlouhý viď, člověk má pak pocit že se nic neděje, a že neví na čem je, ale neboj někomu začne buben růst až kolem 5.měsíce, a pokud si hubená tak budeš mít mičudku 😀

luca16
1. srp 2014

@bubulina1983 No vidíš, to je dobrá zpráva. Tak se pak ozvi, jak se ti srdíčko líbilo🙂 Jj, jedna kontrola za měsíc je jako plivnutí do ohně. Člověk si ani nepřipustí, že je v tom🙂 Jen doufám, že se do začátku pátého měsíce už něco na tom břiše objeví. Jak mám tvrdit, že jsem těhotná, když tomu sama nevěřím, pač to na mě není vidět 😀 Jsem zvědavá na tebe, kdy přijdeš s tím, že ti roste bříško 😉

elisc
1. srp 2014

Ahoj holky, tak dnešní kontrola potvrdila, že jsem těhotná 😀 Hcg bylo přes 2000. Byla jsem u Škurli a nic moc informací jsem z něj nedostala, na kontrolu jdu až 19.8. ke Kučerovi, tak snad mi toho poví víc 😀
Cestou domů jsem v obchodě viděla krásné bodýčko, ale chlap rozhodl, že až po srdíčku. Pořád tomu nemůže uvěřit 😀

@bubulina1983 jestli dostaneš fotku, mohla bys nás tady navnadit 😀

debeee
1. srp 2014

Koukám ženy, že krásně bojujete. Jen tak dál a zvedat statistiky 😀
Já taky bojuju, s nervama 😀 No ještě 11 dní a budeme vědět jestli je všechno cajk, teda spíš nám pan dr potvrdí, že je to cajk, páč mám pozitivní myšlení 😀 😀
@luca16 Koukám, že s tím břichem jsme na tom stejně, teda s tím pícháním. Pořád a pořád a pořád. Úplně cítím jak se mi natahují vazy 😀 A s tou velikostí - kdybych neměla tak velkou kožní řasu taky tam mám prd 😀 😀
@elisc Velká gratulace a tfuj tfuj tfuj ať je všechno v pořádku 😉

majda21
1. srp 2014

@elisc Ahoj, omlouvám se, že píšu. Nepatřím do tohoto tématu, ale nedá mi to... Můžu se zeptat kolikátý den po ET jsi měla takové hcg? A měla jsi jedno nebo dvě embrijka?
Mě totiž vyšlo včera hcg 2300 (14.den po ET) a doktor říkal, že by mohli být dvě 😉

bubulina1983
1. srp 2014

@elisc - ahojky, tak to si měla obří hcg já měla jen nějakých 890, nebudou to dvojčátka 😀 ? no jinak holky jsem zpět z kontroly ale jsem z toho nějaká zdrblá, tak sem se od Škurly dozvěděla akorát z UTZ že je tam gestační váček, mimi že ještě vidět není a já bych už chtěla srdíčko ☹ jsem objednaná až na 19.8., taky to mě do tý doby asi škrábne, je holky možný že v 7+0 není nic vidět???
@debee - hezky si to napsala velkou kožní řasu, tak tu tam mám taky a říkám ji michelin 🙂 neboj se všeechno bude v pořádku, statistiky a tabulky jsou od toho aby nevycházely 🙂

bubulina1983
1. srp 2014

Oprava 6+0 , spetla jsem to...Holky jakou citlivost UTZ tam v tom sanusu mají nevíte, měli jste už v 6+0 vidět mimi? Přemýšlela jsem jestli se nezkusit příští týden stavit k mé gynekoložce, jestli by tam něco neviděla, ale nevím jestli to není divný když jsem teď ještě v péči sanusu?

debeee
1. srp 2014

@bubulina1983, neboj neplaš ještě nic vidět pořádně není. A utz který mají v Sanusu je z roku raz dva, takže na něm není už tuplem nic vidět. Já chodím k dr co má nejlepší utz v ČR a ten mi to zvětšil a vypadalo to jako tečka ve fleku 😀 😀

bubulina1983
1. srp 2014

@debeee - no já ale já se tak těšila že uvidím aspoň tu tečku ve fleku, no a on mi řekne, prej je tam váček neím kolik řekl velikost ale prej nic tam nevidím a přijď si tam až skoro 20 dní ☹ já nevím nemám zkusti zaolat tý my gynekoložce příští týden?

debeee
1. srp 2014

@bubulina1983 Zavolat a objednat se určo můžeš, za to nic nedáš, ale já jsem to měla taky tak. První kontrola HCG, druhá jen koukl jestli tam něco je a třetí srdíčko

luca16
1. srp 2014

@bubulina1983 Říkají, že něco jde vidět až od hcg 1000, ale nevím, co je na tom pravdy. Já měla na konci 4. týdne prázdný gestační váček a na další kontrole v 7. týdnu - 6+5tt CRL 7,5mm se srdíčkem. Je ale možné, že prcek si dává načas. Někomu se může objevit později. Zkus si zavolat ke své gyndařce a objednat se konec příštího týdne, aby jsi byla klidnější. Tak se nebudeš muset stresovat další 3 týdny jestli jo nebo ne.
@debeee Víš co je na tom nejhorší? Přijde mi, že ty bolesti, píchání, tlaky a všechno okolo začalo tak v 6. týdnu a skončí to až po porodu😀 Mimuš totiž roste pořád a pořád si bude dělat místo... takže se máme na dalších pár měsíců na co těšit 😀 😀

debeee
1. srp 2014

@luca16 No potěš koště 😀 😀 Zeptám se, když si sáhneš na podbřišek a mírně zatlačíš taky tě to trochu bolí? Dělá mi to tak 2 týdny, tak nevím jestli je to tím jak prcek roste nebo jestli to není močák. Minule na kontrole jsem měla bílkovinu na jeden křížek. Na wc chodím tak 3x za hodinu a nedej bože spát na břiše, to se vzbudím za hodinu a docela mě to bolí a musím na wc. Ale pálení ani řezání nemám. Asi před 6 lety jsem měla zánět ledvin tak se docela bojím aby se to nějak nevrátilo. Před měsícem jsem si pro jistotu nechala moč vyšetřit u své obvodní ale vše negativní a nechci hned letět k dr aby si nemyslel že jsem nějaká hysterka. Což teda jsem ale vědět to nemusí 😀 😀

luca16
1. srp 2014

@debeee Když jsem byla v 7 nebo 8tt, šla jsem ke svému gynekologovi, jestli vše ok (přesně hysterka, jakou popisuješ😀), sebral mi vzorek moči, jelikož mi sahal na podbřišek a bolel mě. Močák to nebyl, byla to asi děloha. Čůrat chodím taky často, ale už bych šla s močákem k dr. až bych měla nějaké řezání nebo pálení. Teď mě bolí podbřišek dokonce víc než předtím, holt to k tomu patří. Děloha se zvětšuje a s tím nic nenaděláme 😉

debeee
1. srp 2014

@luca16 Mě právě v podbřišku jen píchá a to ze všech stran. Ale když na něj mírně zatlačím bolí to, ale zase ne úplně děsně. Jak chodíš taky často tak si mě uklidnila, ted budu o něco klidněji spát 😀 A co spaní nemáš problémy? Já děsný. Jsem zvyklá být v zápřahu. V práci od nevidím do nevidím, to jsem vždycky lehla a umřela, ale ted co jsem dýl doma ani prd. Spát chodím až tak kolem půlnoci a vzhůru jsem už kolem půl 5. no a mezitím jdu 2x - 3x na wc. Jsem z toho už otrávená 😀

luca16
1. srp 2014

@debeee Tak každá ty bolesti nebo tlaky v podbřišku máme jinak i když si tím více méně projdeme stejně 🙂 Se spaním problém nemám, spíš naopak, prospala bych život. Spát 10hodin denně mi nedělá problémy. Někdy usnu i po obědě 😀 Říkám si, že jsem výjimka, pač většina těhulek má problémy s nespavostí. Na záchod přes noc chodím 1-2x za noc. Moje hodinky jsou druhá a pátá ranní 😀 Někdy tu pátou zaspím a pak ráno už trpím jako kůň a musím se probrat a vstát.... Nedovedu si představit, že to bude ještě horší - 30tt a víc, to budu chodit snad každou hodinu 😀 Příprava na vstávání k dítěti, to to má ta příroda zařízené, že? 😀

debeee
1. srp 2014

@luca16 Tak to ti závidím holka. Manža dokáže spát 13 hodin v kuse a vůbec mu to není trapný, já před těhu max 8 a hotovo. Mě kdyby nepíchalo v podbřišku tak si myslím že těhu nejsem, nemám žádný příznaky, až na to močení 😀 😀 nevolnosti nejsou, únava není, tak si tak říkám jestli jsem vůbec normální 😀 😀

luca16
1. srp 2014

@debeee "normální" je relativní pojem🙂 Buď ráda a užívej si klidného těhotenství. Tolik ženských by ti mohlo závidět. Hlavně ať je prcek zdravý a pěkně roste, není nic důležitějšího 😉

bubulina1983
1. srp 2014

@luca16 - no byla sem na krvi před 10 dny to sem měla 893,tak teď uz to musí být kdo ví kolik,no tak me řekni proč me objednal az za 18 dní,dnes jsem 6+0 tak sem si myslela,ze uz tam puntík bude,ale @debee rikala,ze mají UTZ z roku raz dva..a myslis,ze by me moje gynekolozka vzala třeba příští týden třeba čtvrt/pátek,to budu 6+6,no jen pro klid duse,ale když jsem v sanusu tak aby neměli něj.problém,kdy te předali do péče tvé doktorky?

luca16
1. srp 2014

@bubulina1983 To uz by tam melo byt neco videt, ale neves hlavu, jeste nic neni ztraceno. Hlavne zadny stres, ten ti jen uskodi. Me predali do pece meho dr. po tom, co se objevilo srdicko. Proc by te nevzala? Jestli se bojis, ze te nevezme, tak se vymluv, ze te boli bricho nebo na cokoliv jineho, co nemuze objektivne zjistit a uvidis, ze te vezme. V Sanusu se to beztak ani nedovi. Preci nebudes cekat tri tydny, to s nervama nevydrzis, to by nevydrzel nikdo. Ty mrňata rostou obrovskou rychlostí. Za týden tam klidně může být srdíčko 😉