Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
13. srp 2014

@unkarka - no to ti věřím, já jsem v hospodě dělala jeden rok o prázdninách měsíc vkuchyni nádobí a pak rok nebo 2 o prázdninách na zahrádce a málem sem si ušoupala nohy až u kolen od 10 do min.22, hrůza...tak uvidíš nech to koňovi, třeba se to nějak vyvrbí, no ty si furt v práci a manža myslím jezdí s kamionem ne... tak to je pak horší s tím časem ☹ no já ti ani nevím pořád si to nějak neuvědomuju, jsem jak v jiříkově vidění a vůbec nic mi není tak si říkám jestli je to normální, chodím víc čurat a trochu ty prsa, jináč nic, v pátek máme kontrolu imuno v praze a v úterý to vidím na rozlučkovej sanus a 29.8. máme 1.poradnu, ale pořád si říkám jestli tam mimi je, chtěly jsme si tady s holkama koupit domů ultrazvuk a kontrolovat se tak aspon1x týdně 😀

lentikalena
13. srp 2014

@bubulina1983 Ahojky určitě chci o to mluvit.U nás je problém v manželovi.Snažíme se pomalu dva roky,když jme byli doporučení do Sanusu tak nás poslali na genetiku a manželovi zjistili cistiskou fibrozu,promo má hodně slabej spermogram a nedaří se nám otěhotnět.Bylo nám řečeno,že dříve to bylo dobře že to má na imunitu,ale ted nám to bohužel vadí a nemůžu otěhotnět.Ninak v pátek tam jedu jak jsem psala.Kučera povídal,že musím na před.vyš k obvodnímu lékaři a když jsem tam volala tak sesřička říkala,že mi ho udělají tam.Tak nevím.JJ jinak jsme před prvním pokusem na IVF. 😀

bubulina1983
14. srp 2014

@lentikalena - aha ☹ tak to není moc dobrý a on je tedy přenašeč, sám to nemá předpokládám...tak hlavní je že vám to zjistili a že se to ted dá nějak udělat abymimi tuto nemoc nemělo ne? ale asi to bude o dost složitější...ty jo a jak je možný že to takhle na té genetice odhalili, však je to dědičná nemoc?? A už jste se nějak bavili ohledně hormonál.stimulace pro tebe a o variantě oplodnění? to vám budou muset udělat genet. rozbor embrya?? nevíš?

lentikalena
14. srp 2014

Ahojky zatím nic nevím ☹ ,ale zítra se všechno dozvíme.Ano přeně tak on to nemá a je přenášeč.Já jem byla také na genetice jestli taky nejsem přenašeš a u mě to bylo negativní tak jsem ráda,protože jinak povídal Kučera,že by to bylo více problématické,ale takhle že je to v pohodě,že prý mame 100%jistotu,že naše mimi nebude postižené.To víš,ale byli to holka nervy,když jsem čekala na výsledky.Zítra jestli máš zájem tak ti napíšu jak jsem dopadla.Zítra se budeme domlouvat jak budeme dále postupovat.Tak jsem na to zvědavá.Ptala jsem se na insmenaci a to prej je u nás velmi mala naděje.

bubulina1983
15. srp 2014

@lentikalena - ahojky určitě nám napiš jak jste dále pokročili, všechno si tu sdělujeme navzájem
@elisc - tak jsme teď přijeli z tý prahy z immunie, jsem zmordovaná jako pes, asi půjdu spát ráno jsem vstávala ve čtvrt na 5 ☹ tak si představ, že tam opravdu mají placený parkoviště krásný přímo skoro před barákem, a na ně vratech cedule - DOČASNĚ ZAVŘENO, super ne? přijeli jsme před půl 8, tak mě muž vyhodil, já tam došla a on čekal jestli se tam u baráku uvolní místo, a pak došel, tak nevím jak to tam bude dlouho zavřené, ale když jsme tenkrát jeli na křižíkovu tak tam bylo placené parkoviště ještě jedno, dnes jsme jeli kolem když jsme odjížděli od immunie, tak se zkus podívat na netu, je to někde na tý thámový ale na druhým konci než je immunia

ivekr
autor
15. srp 2014

Ahoj holky, tak včera kontrola. Miminka vypadají dobre,i to mensi,tak snad to zvládne. jinak ja ležím "na fleku " tvrdne mi děsně brisko,takže vysoké dávky magnesia a utrogestan a kdyz to do neděle nepovolí tak hospitalizace. Tak nam držte pěstí, at nas to v nedeli povolí

debeee
15. srp 2014

@ivekr Držím držím ať vše dobře dopadne. Když už je člověk šťastný že se dočkal, tak jen samé peripetie. No nemáme to my ženy vůbec jednoduché 😀

debeee
15. srp 2014

@ivekr Hele a ještě se úplně blbě zeptám - jak vypadá tvrdnutí břicha? Abych to nějak neprošvihla 😉

bubulina1983
15. srp 2014

@ivekr - ahojky, no super, tak to už je lepší zpráva než ta z minulých vyšetření, uvidíš že to malinkej dožene, a když ne tak bude o něco menší, ale to jistě nevadí 🙂 jéé to ti vůbec nezávidím že musís tak moc ležet, ale ono se to teď jinak nedá, držímpěstičky aby bříško zase změklo 😀

ivekr
autor
15. srp 2014

@debeee No jak bych to popsala. Já si totiž myslela, že mě to pne jak roste. Prostě na dotek takový tvrdší a bylo to i nepříjemný. Ve stoje jsem měla tendence si to bříško pořád držet a podpírat. V pátek před týdem mě to přišlo divný, tak jsem zašla tady do té naší "slavné" nemocnice. Dotkro zkontroloval čipek a miminka, řekl teda že naprsto ok a že můžu domů. Tak jsem to brala, že je to tím, jak roste pupík a jsou dvě, že to prostě tak pne divně. No ale ve středu už to bylo tak nepříjemné ve stoje, že se mi ulevovalo jen v leže, takže jsem spíše sama od sebe polehávala, ale vařila jsem a tak, takže ve stoje zase takový pnutí. A včera jsem měla klasickou poradnu. říkám doktorce, že vše ok, že dokonce v nemocici mi mimiča chvílili a nakopli mě, že budou obě ok, že akorát jak to bříško roste, tak mě to nepříjemně tak jako pne. No hele, šáhla mi na břicho, břicho jak kámen a hned maximální dávky magnézia, utrogestan a jestli mě to pnutí ve stoje do neděle nepovolí, tak do nemocice na kapačky a ležení v nemocici. Bříško musíš pořád jakoby uvolněné, sice růst tak nějak pne, ale měla by si ho mít volné. říkají, že tak 10X za den, když "zvrdne" tak je to ok, že to je jak děloha pracuje, ale nesmí to držet celý den co jsi na nohách. Dokonce mě to občas ztvrdne i teď jak ležím. Je to nebezpečné v tom ,že to zkracuje čipek a můžeš se otvírat. Takže čipek jsem měla včera ok, tak proto raději ten utrogestan a ve čtvrtek mě chce zase vidět....takže já to nepoznala jako stahy, představovala jsem si, že ty bolej 😀 ale přišlo mi to jako takový tvrdý pnutí, brnění 😀 nooo a já si s tím týden tady chodila....ale jako zase doktor mi toto vůbec nevyšetřoval v té nemocici, šla jsem tam s tím a zajímal se spíš o miminka a né o mou dělohu....

ivekr
autor
15. srp 2014

@bubulina1983 jj co se týká miminek tak super, věřím že to zvládnou obě dvě. No a to ležení ja fakt děsný, nevím jak to do listopadu prosince vydržím, ale musím. musím bojovat.....bohužel. Doteď jsem sice polehávala ale mohla jsem si nějaké věci dělat, naštěstí jsem si stihla vyprat všechny hadříky, takže to zatím jediné máme jinak nemáme nic. Ale potýlku už jsem přes net objednala tak nevím kdy dorazí.
No je to dlouhé, ale tak utíká to. Dopolko se snažím nějak prospat (i když teda spát už se mi vůbec nechce) a odpolko brouzdám po netu, dívám na telku, jím....nejhroší takto ten podvečer. Navíc manžel jezdí z práce kolem 21 hod, takže ten den dlouhej a pak chudák unavou padne a hned usne..takže jako by doma nebyl vůbec 😅 😀

lentikalena
15. srp 2014

Holky prosím o radu dnes jsem byla v Jihlavě Kučera má dovolenou tak jsem byla u Škurl.Udělal mi ultrazvuk cisty nemám mám to všev pořádku,ale už mi dal injekce které si začnu píchat při druhém dni menstruace po určitých dávkách a pátý den na ultrazvuk a pak se rozhodne co dále,ale dal mi ješte PREDMISOL ale upně mi vypadlo odkdy ho mám užívat jesli s tima injekcema nebo už ted.Nemáte s tím někdo skušenost.Moc děkuji o radu.

bubulina1983
16. srp 2014

@lentikalena - to je prednison a jsou to kortikoidy na snížení funkce imunity, aby se mimi lépe uchytilo, neříkal náhodou že budete mít měsíc pauzu? kortikoidy se užívají před tím pokusem alespoň 14 dní, beztak máš půl nebo jednu tbl. ráno ne? já bych to klidně začalabrát hned... já už to jím asi přes 2 měsíce ted už jen půl tbl. a za 14 dnů budu mít výsledky z imuna, jestli užmohu vysadit...

lentikalena
16. srp 2014

NNe to neříkal,že budeme mít měsíc pauzu.Právě že mi dal hnedle ty injekce a říkal páty den na ultrazvuk a pak se rozhodne jestli mi injekce přidají a nebo se pujdu hned na vyndání těch vajíček.Není přes Kučeru ten ti to furt opakuje a hučí do hlavy.A Škurla ten moc nemluví.Tak jo když radíš tak je začnu hnedle užívat mám užívat t ráno 1 a v poledne 1/2 a večer nic.Jinak děkuji za radu.

terezmachy
17. srp 2014

Ahoj všem chodila jsem ke Kučerovi ale jak měl dovolenou tak mi odběr a transfer dělal Škurla, ale od něho se nic nedozvím, v pondělí jsem mela jet na krev, ale dostala jsem men, mi řekl že už jezdut nemusím, zda se mi ten přístup divný,podle všeho si mě objednal k sobě před KET, myslíte že můžu chtít zpátky Kučeru?

bubulina1983
18. srp 2014

@terezmachy - ahojky to mě mrzí, že to nevyšlo, ale mrazáčcci to jistí uvidíš..pokud ti přidělili na začátku ke kučerovi chtěla bych zůstat u něj. škurla je takovej bručoun já nevím, já u něj byla 2 x když měl kučera dovo a mám z něj taky smíšený pocity, máš nárok na výběr doktora podle mě, tak si zavolej sestře že chceš ke kučerovi a že si ho měla od první konzultace a zkus se s ní domluvit..

bubulina1983
18. srp 2014

Ahoooj děvčátka, a jak se jinak máme? co kde nového? my byli v pátek v té praze na Immunii, tak sem šla na chvilku k doktorce, tak mě trochu vyzpovídala, naspala si do karty co kdy ke a jak, vzali mi hektolitr krve a výsledky si mám zavolat za 14 dní, jinak zítra kontrola v JI, tak jsem zvědavá, doufám že tam miminko je schovaný, protožemě vůbec nic není dokonce sem teď nějaká hubenější, břicho splasklo, tak sem to měla asi jak sem byla nacpaná těma hormonama a teď to pomalu ustupuje, tak nějak sem celá splaskla, i nahoře ☹ tak doufám že je vše ok

debeee
18. srp 2014

Holky mám dotaz, dostala jsem Čaj pro kojící matky mohu ho pít už ted? ne teda kvůli mléku 😀 ale jelikož jiný bylinkový nemám 😀

ivekr
autor
19. srp 2014

Ahoj holky,tak jsme od včera v nemocncici. Vypadá to ze mimi to vzdava,zacaly mi stahy a skracuje se čípek. Takze mam kapacky na sklidneni delohy a dnes nam zacnou píchat kortikoidy na plíce. Protože maji obavy aby odcházející miminko nespustilo potrat. Takže cíl je udržet je tam co nejdéle. a v pondělí me asi převezou do nemocnice v Brně. Se uvidí.

ivekr
autor
19. srp 2014

@debeee ahojky,ja bych ho nepila,v tehu se moc bylinek nemá. Schov si ho na aktuální období a kup si těhotenský 🙂

bubulina1983
19. srp 2014

@debeee - ahojky, no vzhledem ktomu že se jmenuje čaj pro kojící matky a ty si zatím těhulka, tak bych si taky koupila nějakej jinej a kojící pila až při kojení 😀
@ivekr - ahoj Iví, posílám hodně síly, nějak to dopadne a dopadne to určitě dobře 🙂 uvidíš, neboj se teď budeš pod dohledem a v péči, oni si tě pohlídají, sice si ležela poctivě ale ted už je potřeba asi vyšší zásah lékařů, doufám že to bude tak moc dobré že tě pustí brzy domů, zase nám napiš jak se to vyvíjí, myslím na tebe !!!!

elisc
19. srp 2014

@ivekr Ahoj, určitě to dobře dopadne, držím vše co mám, aby jste to překonali.

Tak holky, máme srdíčko 😀 Odpovídáme 7+1 a dnes nás "vykopli" ke své doktorce.
Akorát mě zmátlo, když mi Kučera říkal, že na imunologii mám jet příští týden v 8.tt, ale to přece už budu v 9tt, ne?

@bubulina1983 Co Ty? Tak mám tušení, že jsem Tě zahlídla. Odcházela jsem až před tři čtvrtě na 11 ( blbě jsem si pamatovala čas kontroly ) Mám dlouhé blond vlasy a vypálila jsem tam odtud vysmátá jak lečo 😀

luca16
19. srp 2014

@elisc No to je náááádhera! 🙂 Moc moc moc gratuluji. Oficiálně vítej v klubu Sanusových těhulek 😉 Pokud jsi 7+1, tak právě začínáš 8tt. Pokud pojedeš na imunologii v pondělí, tak v 8tt, ještě budeš 😅 Ale den sem, den tam, na tom nesejde, tak budeš v 9tt, svět se nezboří.

elisc
19. srp 2014

@luca16 Děkuju, mám hroznou radost 🙂
No já právě počítám začátek 8tt na 7+1 proto se divím, že mě odkazoval až na příští týden.
Ale asi pojedu teď ve čtvrtek, jak jsem měla v plánu

debeee
19. srp 2014

@ivekr Holka držím palečky at vše dobře dopadne a ten prďola si to rozmyslí a zůstane s bráškou pěkně v bříšku, tfuj tfuj tfuj
@elisc Velká gratulace. To nás na tom srazíčku bude těhulí 😀 😀 Ale i ty kterým se nepoštěstilo mohou dorazit 😀

Jinak holky dnes mi přišel meil od mého dr a z tripl testů riziko na downa 1:150. Už začínám z té plodovky trochu nervit. Ale v pondělí už snad budeme vědět na čem jsme. Teď otázka co dál, když se to potvrdí ☹

bubulina1983
19. srp 2014

Ahoj holky, tak jak píše elisc, tak nás po dnešní kontrole v Jihlavě také vykopli - obrázek miminka, máme obřích 1,75 cm 😀 8+2 +- 4 dny, já si myslím že je to stejně plus mínus autobus, nechápu proč to určujou podle vel.mimi, když ví kdy bylo oplodnění, takže to celý počítání je divný. Tak jsem se tam také rozloučila, popřála úspěšné další plození a mám vyplnit po porodu papír a přijít se ukázat 😀 To budou čumět až jim tam pošlem fotku našeho břichatého srazu😀

bubulina1983
19. srp 2014

@elisc - gratuluji maminko, nechápu jak si to mohla vydržet 🙂 jj to byla já, jána tebe čuměla jako péro, jestli to nejsi ty, říkala sem si... ta je vysmátá tak jí to potvrdili, ale nevycházelo mi to časově - říkala si v 10 tak sem byla radši ticho, abych nepřepadla někoho jinýho. Jinak sestra se mě ptala jak dál s neschopenkou, tak sem ji říkala že bych chtěla zítra do práce a kučera měl otevřeno a jak to zaslechl tak vyjel na židli pomalu až na chodbu a říká, že by mi to nedoporučoval, že nejrizik.jsou ty první 3 měsíce, takže sedím doma dál. Příští pátek mám 1.poradnu tak se domluvím se svou Mudr. Jinak k té imuno onmi taky říká tak si tam můžete zajet a já že už jsme tam byli, to už bych ted taky byla v 9.tt, dnes jsme podle velikosti 8+2, takže to neřeš, den sem den tam...výsledek budumít příští čtvrtek
@debee - vždyť si psala něco o 1:40? tak to není tak hrozný ne? neboj se v pondělí to dobře dopadne, neboj budeš v rukou odborníků a nic nenajdou, protože miminku nic není !!!!

debeee
19. srp 2014

@bubulina1983 1:45 my to vyšlo ze screeningu, ale z triple testu 1:150, ale pořád je to pozitivní 😒 Ještě přežít zítřek a pak děj se vůle boží 😀 Snažím se myslet pozitvně ale někdy na mě padnou chmury a je to v kýblu 😀

bubulina1983
19. srp 2014

@debeee , no tak to je dost rozdíl... neboj se, oni každýho vždycky raději rozděsí aby ho pak mohli uklidnit, a kdy jdete ve čtvrtek?

debeee
19. srp 2014

@bubulina1983 JJ ve čtvrtek v 9 ráno, na svých stránkách píšou že kompletní výsledky jsou po 2 - 3 týdnech, tak doufám, že ty prvotní už v pondělí budou. Uvidíme ve čtvrtek co a jak 😀