Snažení a CAR. Jak to chodí v Sanusu v Jihlavě?

jita170393
26. pro 2021

Zdravim damy, chtela bych se optat. S partnerem jsme spolu 2.5 roku, "snazime se" cca 2 roky o dite, avsak snazeni nebylo snazeni v pravem slova smyslu... mel praci, jako ridic z povolani a kdyz se podaril sex 1x za mesic v dobe kolem ovulace, pokladala jsem to za uspech a proto to "snazeni se" v uvozovkach. Nastesti od 1.11.zmenil praci on a i ja, uz netaham v praci takove vahy, jako driv, celkove mam klidnejsi zamestnani.
Moje otazka zni: jak to chodi v CARu v Sanusu v Jihlave prosim? Ma nekdo nejake zkusenosti? Jsem tu nova a diskuze jsem nasla strasne stare... a spis mi jde o to, jak je to financne narocne... u me by melo byt vse ok, u nej bychom dle me gyndarky meli podstoupit spermiogram. Jde mi o to, zda tam jit jen na spermio a vysledek aby mi prelouskala ma gyndarka nebo je lepsi se tam zaregistrovat a resit poceti jen s nimi? Uprimne, kdyz jsem videla ty astronomicke castky za ukony, zatim nechci platit nejaky desetitisice, spis se chci zeptat, zda by slo treba odebrat partnerovi sperma a me je vpravit do tela, aniz bych si musela pichat injekce? Mam totiz udajne dle me doktorky zaklonenou delohu a tam je pry pro spermie delsi cesta a tudiz trochu obtiznejsi otehotneni, ale nevim presne, co je na tom pravdy... Pokud ano, ba jakou castku by to vyslo? Diky moc za nejakou vstricnou odpoved 🙂 pekny vecer 🙂

ziziwu
26. pro 2021

@jita170393 Zkuste si najít přímo skupinku IVF asistovaná reprodukce.
Žádanku na spermiogram může napsat i gynekolog. Ale výsledky a vše okolo bych přímo řešila s CAR.
U ženy se dělají další vyšetření. A záleží co řeknou k té zakloněné děloze.
Vhodná metoda se zvolí dle výsledků. Zavedení spermií do dělohy je IUI. Hradí ji pojišťovna 6x za život. Doplácí se některé léky, příp. pomůcky. Každý CAR to má jinak. S IUI zkušenost nemám ani s uvedeným CAR. Ve výše uvedené skupince Vám poradí😉.