Stimulace Puregonem. Má nežádoucí a normální účinky?

kapunka
10. říj 2008

ahoj holčinky - máte zkušennosti s nejakými nežádoucími i zcela normálními účinky Puregonu? a jak se vám projevovaly? Mám za sebou první den a nevím co mě čeká....abych se zbytečně nelekala...dík

kapunka
autor
17. říj 2008

ahoj - já kupuju léky přímo v centru - zase je to lepší nemusím se nikam honit - ten Gonal je to samý - jenom to má trochu složitější ovládání . ted jsme to studovala a nevim nevim...

a nemám to 200, jak jsme psala, ale 187,5 Ui.... 😎

endzi30
17. říj 2008

aha, tak potom ano, ked beries lieky priamo z centra 🙂
tak dokonce 187.5 ? 😀 😀 no si predstav 😝
a to ovladanie urcite zvladnes, ved uz sme toho popichali, nie? 😉 daj vediet, ako si to zvlaadla

a co je so stazinou? tiez mala kontrolu dnes, mm? 😕

kapunka
autor
18. říj 2008

ahoj Endzi - tak dneska ráno v Caru injekce Merionalu do zadečku - naprosto bezbolestivá...a Gonal mi píchli taky, protože jsme fakt z toho návodu nevyčetla jak to nastavit..takže zítra už to zvládnu sama... 😝

Stazi se ještě neozvala, snad je vše v pohodě.. 😕

a ty co? jak to zvládáš??

nechce se mi ted brouzdat zpetne po diskuzi - kolik ti vlastně je a co děláš? 😀

kapunka
autor
18. říj 2008

halóooooooo 😨

endzi30
18. říj 2008

klud klud kapunka, uz som tuuuuuu 😀 😀 😀 len teraz som prisla 😠 😠

tak aky bol Gonal? no naavod si obkukala, tak zajtra sup sup pekne sama 😎 😀
inac ako sa citis? mne vobec nic nie je, akurat mam spuchnuty pupek a tak divno ma pobolievaju vajecniky, ako keby som bola prechladnuta, co mozno aj som, takze to vobec nehadzem na tie hormony 😝

no k tej tvojej otaaazocke 😀 😀 na ja som uz stara raketa, v juni som mala 30 🙄 🙄 a ty? 😉
ja sa prave nachadzam v Holandsku (pred par dnami to bolo rok), no a zijem tu s mojim pokladiiikom 🙂
ale snazim sa chodit pravidelne domov, tak raz za jeden a pol, dva mesiace 😕 teraz som uz nebola dlhsie, lebo ako vies pri tychto injekciach to ani nie je mozne....ono by aj bolo, keby som ich nemusela prenasat v chladnicke 😠 😠
a ty si odkial kapunka, haaaa? 😎

endzi30
18. říj 2008

kapunka, ja sa ti normalne obavam, ci mi tie foliky rastu, som cela zhava a nedockava na pondelok, co mi povedia...je mi jasne, ze v pichani budem este par dni pokracovat 😠 😠 😠 ved mi ani davku nezmenili a folikom chyba este 6-10mm 😒 a taktiez ta moja sliznica musi eeeste hoodne zabrat 😀

kapunka
autor
18. říj 2008

jaj ted jsme byla pryč já....jsme z Prahy - a je mi 32 😠 😠 😠 😠

a to to podstupuješ celé v Holandsku????

já mám pocit, že se taky nic neděje....ale břicho mám trochu větší, ale to bude spíš zácpa 😝

já doufám, že to OPU bude v pátek, dokrot to nazbnačil..ale to nic neznamená..... 😢

endzi30
18. říj 2008

aaa, tak sme rovesnicky, to ma tesi 😀 😀 tak to sme dve stare skeble 😠 😠 😠 😀

hej vsetko je tu v Holandsku, ale radsej by som to vsetko prezivala u nas na SR, alebo u vas, to je to same 😉
musim ti povedat, ze sa strasne bojim toho odberu tu, lebo prave v tejto krajine to robia bez narkozy, len ti pichnu nieco proti bolesti, ale tak ci tak, ze je to strasne bolestive, tak uz sa pomaly psychicky na to pripravujem (proste vela zien, co to tu podstupilo to opisovalo ako priiisernu bolest, jedna z desiatich opytanych dokonca aj odpadla od tej bolesti) 😕 😕 😢 tak ja mam horory z toho, ale co uz 😠

a ked sme uz pri tom, ja som tiez zapecena 😀 😀 😀 stale len tlacim do seba nieco a von nic nejde 😀 😀 😀

no ked ja tu OPU nebudem mat v piatok, tak ja uz neviem co...ved som uz dopichana ako narkoman 😀 😖 😉 ved kolko dlho sa moze pichat ten Puregon? ci na tom nezalezi? v letaciku co som dostala z centra sa pise ze odber moze byt od 8 do 14 dni uzivania Puregonu...takze mne tych 14 dni vychaadza na piatok prave, to znamena, ze OPU moze byt az v nedelu 😀 😀 😠

kapunka
autor
19. říj 2008

ahojky!!

tak dnes další injekce mer. a gonal - už v poho - zítra kontrola - tak jsme fakrt zvedavá - dám vedet - snad mi už řekne dr. termín OPU..piju jako blázen abycj neměla tensyndrom hyporstimulace. dneska opet žádný wecko, tak nevim nevim..ale jinak je mi fajn...

bez narkozy to je teda něco...jsi statečná že do toho jdeš. 😢

.tak zítra!!! papa 😎

endzi30
20. říj 2008

ahoj kapunka, stazina 😉

no ako si dopadla dnes kapunka? a ty stazina, si sa neukaazala dlho, duuufam, ze vsetko je OK 😉

no tak idem popisat dnesnu kontrolu 😎

som tu doktorku dnes maximalne vyspovedala, takze tu su info, co si pamatam:

sliznica maternice: 8,9 mm
folikulov mam viacej na pravom vajecniku, nez na lavom
dokopy folikulov mensich aj vacsich, co merala je cca 27
tych vacsich folikov na oboch stranach, co budu pravdepodobne pouzitelne po odbere su taketo:
17 mm - 1 folik
16 mm - 1
15 mm - 4
14 mm - 8
13 mm - 4
ostatne, tie mensie (cca 9) maju pod 12 mm

podla tohto vysledku to znamena, ze este musim dalej pichat Decapeptyl a Puregon (stale 150IU) este dnes a zajtra a v stredu mam dalsi UTZ (povedala, ze predpoklada OPU v piatok)

pytala som sa aka ma byt ta sliznica maternice velka a ake velke musia byt foliky na odber: takze sliznica ma byt od 7mm-14mm (niektore baby mi tu pisali, ze min musi byt 9mm-takze neviem), ked je viac ako 14mm, tak uz je ta sliznica hrubsia; foliky maju byt take, ze aspon 1-2 by mali mat cca 19-20mm

pytala som sa, ze ci odoberu uplne vsetky foliiky a povedala,ze ano, lebo niekedy najdu schopne vajiicko aj v tych mensich folikoch, co maju cca 16mm, tak preto beru vsetky

najidealnejsi pocet folikov na odber povedala,ze je okolo 8-12 ks (predpokladam,ze vtedy su lepsej kvality,takze je ich mam akosi moc 😕, snad budu dobre 😒 )

potom som sa jej pytala, ze zhruba kolko v priemere najdu prazdne foliky bez vajicka, odpoved: cca 2 ks

samozrejme, ze mame ratat s tym, ze kolko vajicok najdu, tak cca 80% sa podari oplodnit 😠

takze tot asi vsetko, som ju teda maximalne vyspovedala, urcite jej zo mna vlasy stali, ale co uz, ked som taka zvedava, urcite to kazdu z nas zaujiiima 😀 😉

hned napis Kapunka ako si dopadla, kedy mas OPU, alebo ci mas este tiez pichat 😉
ja som hned z nemocnice isla do lekarne, lebo sa mi minul vsetok Decapeptyl a taktiez mi chybala jedna davka Puregonu 😀

sorry, ze som sa tak rozpisala, kratsie sa to nedalo 😀 😉 😉

kapunka
autor
20. říj 2008

ahoj Endzi - teda ty jsi spisovatelka - ale dík moc - to je super, protože tyhle informace mi třeba úplně chyběly 😀
tak já mám OPU ve čtvrtek ráno - dneska jsme folikuly nepočítali - ale pan doktor říkal že je to všechno hezké - prý krásná sliznice - ale kolik to neřekl - ten největší folikul měl 18 mm... počty nevím.a ale bylo jich tam docela dost podle mě tech 15 určitě...jo a ten největší je v levém vaječníku, kde nemám ten vejcovod, takže to fakt asi vliv nemá... 😀

Gonal už píchat nemám - píchli mi dnes 150ui merionalu - v úterý večer přesně ve 20.30 /36 hodin před OPU na pohotovost píchnout Pregnyl/ a pak už děj se vůle boží!!! 😀

Mám z toho dneska dobrej pocit.. 😀

Tak držím palečka - at už víš brzy termín OPU - tzak nejak s tím daným termínem se trochu přestávám nervovat.. 😅

piju jak duha - 3 litry denně , papám jogurty kvůli bílkovinám, tak doufám, že mě syndrom mine... 😀 😀 😀

Jo a říkali mi že v den OPU raději zůstat doma, přece jen je to narkoza, ale že záleží na mě, jak se budu cítit -

Máme zaplacenou prodlouženou kultivaci, takže ET počítám úterý nebo středa / prostě na státní svátek asi 😀 😀 😀 😀 😀 / doufám že to pak nebude politik...nebo dokonce dva.... 😖 😖 😖

kapunka
autor
20. říj 2008

tak mě napadá, založím téma - IVF 28.října???? 🙂 i kdyby to bylo +- den tak je to vtipný - tak zakládám..... 😅

kapunka
autor
20. říj 2008

založeno pokračující téma - IVF 28. října!!! těším se !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎

endzi30
20. říj 2008

kapunka, ahojky 😉

no kraaasne, takze OPU vo stvrtok...jupiiii, konecne prisiel aj na tebe rad, ze? hihi
kedze ty mas folik najvacsi 18 mm a vo stvrtok OPU, tak ja kedze mam najvacsi 17 mm, tak piatok by celkom logicky pasoval, nie? 😀 😀 ale samozrejme ze zalezi na viacerych faktoroch 😎

ja pijem len 2 litre denne, viac nemozem, dnes mi Dr. priizvukovala, ze mam 2-3 l zvladnut 😀

tak zajtra uz Pregnyl a hor sa na to 😀 😀
mnooo, takze ty plaaanujes maleho politika, chichi...dobreeeee 😀 😀 😀 😀
ja PK nebudem mat, lebo tu v tomto mojom centre to nerobia, takze aj mi ten moj OPU vyjde na piatok, tak ET budem mat skor nez ty 😀 😀

stazina
20. říj 2008

Ahoooooj Holčiny, moc se vám omlouvám, že sem se ukázala až dnes! Nešel mi net a když už šel, tak sem neměla čas!!
V pátek kontrola nedopadla dobře, sice na každém vaj. 11fol, takže 22 celkem, ale hoooodně malééé...největší jen 9mm. DR. mě proto zvýšil dávky , na hranici, kdy hrozí hyperst.syndrom. Proto jsem musela ještě včera - v něděli na kontrolu. Na UTZ se ukázalo jisté zlepšení, ale abychom stihli OPU do pátku , tak znova zvýšil dávky a UTZ mě čeká zase zítra!!
Holčičky, moc vám držím palce, ať to dobře dopadne!!!
Musím letět, opatrujte se, papapa

endzi30
20. říj 2008

stazinka, moc ti drzime palceky, a neboj sa foliiiky ti urcite porastu....ved ja budem brat uz zajtra 13.ks Puregonu!!!! vsetko bude OK, len to tym folikom trosku dlhsie trva, uvidis ake budu krasne 😉 🤐 😵

a nechapem, preco by ste to mali stihnut do piatku??? ved mne sa este kludne moze stat, ze ho budem mat aj o den, dva neskor! 😀 tak sa vobec nemusis stresovat, oki? 😉

kapunka
autor
20. říj 2008

ahoj stázi pojd za námi do nové diskuze - IVF 28. říjen !!!! 😎

držím tipalečky - jás i také myslím, že to dopadne dobře...každý reagujeme jinak a jinak rychle...ten puregon se může prý brát 14 dní a pak pokud vím ještě merional - na tom jsme ted já a pregnyl..a pak ještě další dva dny do OPU..to budou už hezky velký, neboj - tak a šup na druhou diskuzi!!!!!! 😎 😀

kkp
25. říj 2008

holky,přeji pěknou sobotu 😎 a chci se zeptat,zda-li je tady některá,co stimuluje Puregonem k IUI ?
Já si píchám 75iu denně a 9DC jedeme na kontrolu.Na clostil jsem nereagovala,atk myslíte ,že těch 75iu stačí? 😨

endzi30
30. říj 2008

ahojky kkp 😉
to zalezi na jednotlivcovi, takze urcite doktor ti dal taku davku aku potrebujes 😉
a podla mna ked mas IUI, tak tam asi nie je zaaamer mat straaasne vela foliikov, tak mozno aj preto ta mensia davka (ale to len podla mna 😉 )

vela stastiicka prajem 😎