Stimulace Puregonem. Má nežádoucí a normální účinky?

kapunka
10. říj 2008

ahoj holčinky - máte zkušennosti s nejakými nežádoucími i zcela normálními účinky Puregonu? a jak se vám projevovaly? Mám za sebou první den a nevím co mě čeká....abych se zbytečně nelekala...dík

len
14. říj 2008

Já se ozvu z práce 😀 Sedím v kanclu a datluju do PC, to mě nezabije 😉 Teď už ani nevím, do které z těch dvou diskuzí jsem psala ten režim po ET v našem CARu 😀

kapunka
autor
14. říj 2008

ani ten den neležet?? asi ti fakt sice nic neovlivní, jeslti ležet nebo sedet, ale stejně...asi bych se trochu bala.. 😔 😕

len
14. říj 2008

Hele, mají s tím zkušenosti, měsíčně cca stovku transferů a dlouhodobou úspěšnost kolem těch 50 % jako všude jinde, takže jim věřím 🙂 Ale zase se neuleju, no 😀

kapunka
autor
14. říj 2008

😀 😀 😀 hezkej příspevek ja na tý naší druhý diskuzi.. 😎

len
14. říj 2008

Nojo, no... Jenomže to je přesně to, co píšu - zvážit rizika a přínosy. Pro mě je riziko 10 % dvojčat malý, protože dvojčata mi nevadí. Naopak riziko 5 % redukce je pro mě neskutečně veliký, protože redukce mi přijde jako šílená věc (pro psychiku ženy) 😔 Takže proto tři nechci 😒

kapunka
autor
14. říj 2008

to jo já jsme jim v caru řekla hned - že maximálně 2 😀 tak snad bude z čeho vybírat.. 😀

kapunka
autor
15. říj 2008

teda dneska mi není nijak hej - motá se mi trochu hlava a trochu tlačí bříško..je to normální????????? 😕 dneska byla 6. injekce.. 😝

len
15. říj 2008

Kapunko, mně se hlava mírně motala a pobolívala pořád... Píšou to i v příbalovém letáku. A občas bolela k nesnesení, tak jsem se ptala dr. a prý si můžeš vzít normální prášek na bolest, pokud je nebudeš jíst na kila, při stimulaci to nevadí 🙂

stazina
16. říj 2008

Holčičky, budu na vás zítra myslet, aby bylo na UTZ vše v pořádku!! 😉 a večer vám písnu i já ,ju?
Tak se opatrujte,papa

kapunka
autor
16. říj 2008

ahoj - holky tedjsme tady četla o tom hyperstimuláku a začínám se bát...asi mě bolí břicho jako na průjem...ale mám jen puregon 150 dneska byla 7.injekce.. 😠 🙄

endzi30
16. říj 2008

ahojte holky 😉
tak zajtra nas caka UTZ, hned napiiste ako ste dopali, hej? 😎 😀

kapunka, ja sa tiez bojim, vcera som tu zmatkovala, lebo mi priiiserne napuchlo brucho, som sa bala ze OHSS, aj som si ho odfotila....dnes rano to bolo uz lepsie, odpuchlo trosku 😉 tak som sa ukludnila
zajtra mame kontrolu, tak klud moja...oki? neboj, vsetko je ok...ale samozrejme ak by si sa necitila ok, tak bezkaj do nemocky, netreba to podcenovat 😉 ako vravim, vcera som skoro az plakala ako som sa bala, ale do rana mi uz bolo ok......nechcem ale samozrejme nic zmiernovat, niektore baby mali OHSS aj pocas stimulky, takze tak
a ked ta boli brusko teraz, tak to mas z toho puregonu, ja sa tiez kazdy vecer po pichnuti citim vselijako...za par hodin na caka uz 8.puregon 😠

endzi30
16. říj 2008

a kapunka, ved do zajtrajsej kontroly nam zbyva uz len par hodiniek, tak aj keby naaaahodou to bolo OHSS, zajtra tam ideme vsetky tak ci tak, tak nas skontroluju 😉 NEBOJKAJ 😎

kapunka
autor
16. říj 2008

endzi zlatíčko děkuju.. 😅 ..už je mi zase trochu líp...já jdu ráno na 9 tak pak dám hned vědět.. 😵

endzi30
16. říj 2008

no vidis, inac ja som tiez zmatkar strasny 😀 😀 😀 ja idem na 8:30 😉

kapunka
autor
17. říj 2008

endzi - držím palečky - ozvi se potom...papapa 😀

kapunka
autor
17. říj 2008

ahoj tak jsem zpátky - je jich tam 10 - 15 - posune se ale odběr, ještě musí růst - takže cca za týden - píchám dál Gonal/ puregon došel/ a v so a v ne Merional do zadečku...v po kontrola....co vy holky???? 😀 😀 😀

endzi30
17. říj 2008

ahoj kapunka 😉 😉
no musim sa smiat, lebo ja som na tom tak isto 😀 😀 😀 😀
picham dalej puregon, kontrola v pondelok, dobreee co?
no ja mam foliiikov menej.....na pravej strane 7 (velkost cca 12-14mm) + 3 male.....a na lavej strane len 4 (velkost cca 12-14mm) + 3 male
takze tiez musia este narast do takych 19-20mm, az potom moze byt odber, tak sme rovnako na tom kapunka az na ten pocet 😉
a stazinka akoo dopadla???

kapunka a zmenili ti aj davku (ci pri Gonale bude ine mnozstvo?)....mne ponechali tych 150IU do pondelka

endzi30
17. říj 2008

a kapunka, zabudla som dodat, ze sliznicu mame tiez skoro rovnaku, ja ju mam cca 7.8mm 😉 😉

kapunka
autor
17. říj 2008

ahoj endzi - tak to je teda dobrý - 😀 😀 😀 😀 😀

no já jich mám sice 10 - 15 ale velký je jen jeden - asi 13 ostatní menší..tak nevím nevím... 😒

jinak gonal mám skoro 200 kyždý ráno plus ten merional so a ne ráno....

v po ráno kontrola...asi se odběr posune cca na pátek počítám...

nevim ale mám pocit že ta reakce je malá u mě... 😠

endzi30
17. říj 2008

ahoj kapunka 😉
mozno je aj dobre ze ti dali Gonal, niektore baby vravia, ze je lepsi nez Puregon!
no teraz ked si to napisala s tymi folikmi, tak rozmyslam, co mi vlastne dr. hovorila...ci tie velke su vsetky 12-14mm, alebo len ten najvacsi folik ma 12-14mm 😒 no teraz som z toho jelen......takze teraz ani ja neviem...a tie ostatne mrnavucke, tie uz asi nedobehnu tie vacsie, takze s tymi sa asi nerata...boooze mam tolko otazok teraz, no musime cakat do pondelku 😎

a tiez pocitam ze by odber mohol byt v piatok....ja sa asi zblaznim, ked mi v pondelok povedia, ze mam pichat este viac 😠 😠

kapunka
autor
17. říj 2008

musíme se připravit na všechno - ale to zvládneme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀
myslím, že se nic neděje - že kdyby to bylo fakt málo a byly malý, tak nám to zvýší o dost víc ty dávky...

já mám navíc hodně tech folku na straně, kde je vejcovod a na té kde ho nemám, je jich o polovinu míň..tak doufám, že ty správný stihnou narůst pořádně.... 😖

píchání injekcí mi nevadí - doufám že ten merional nebude moc bolet...

ten gonal mi zvýšili - puregon jsem měla 150ui ted mám 200 gonalu ale nevím jestli to není stejný poměr, když jsou to dva různý přípravky... 😎

len
17. říj 2008

Holky, zas tak moc to neřešte 🙂 Já měla při první kontrole (po týdnu stimulace) vidět na levém vaječníku dva a na pravém 6-7 folikulů, největší z nich měly 12-14 mm. Pak jsem ještě tři dny stimulovala a při odběru hlásili, že tam těch folikulů bylo 12 - netuším, jestli nějaké dorostly nebo se tam předtím schovávaly 😀 Vajíček v nich bylo 6 🙂

endzi30
17. říj 2008

jeee, fakt len? tak si ma potesila, snad nam teda dorastu....si zlatunka 😉 😉

kapunka, no to tiez neviem ci 150 Puregonu je to iste ako 200 Gonalu...ja by som skor povedala, ze to bude asi viac, ale mozno sa mylim 😎

tak presne ako len povedala, v pondelok uvidime, ako na ti fesaci narastli 😀

len
17. říj 2008

Já si myslím, že v obou je hormon FSH a ta čísla znamenají mezinárodní jednotky - IU. Takže 150 IU Gonalu by mělo působit stejně jako 150 IU Puregonu 🙂 Otázka pak je, jak kdo který lék snáší, jaké mají vedlejší účinky... Ale vaječníky by na to měly reagovat podobně - vždyť i pojišťovna proplácí na jeden cyklus do limitu 2250 IU a je jí jedno jakého léku (i když doplatky jsou různé, tak nad 2250 IU už si léky hradíte kompletně bez příspěvku).

endzi30
17. říj 2008

len ty si tusim teraz uz druhy den po ET 😉 moc ti drzim palceky moja 😉 😝 😎

len
17. říj 2008

Děkuju 😵

endzi30
17. říj 2008

no fiiiha, to su mi novinky 😕
ale sa divim, ze kapunke zmenili liek a este k tomu jej dali vacsiu davku, mozno jej ten Gonal zaberie lepsie nez Puregon....no aleved kontrolu ma coskoro, tak uvidi 😉

len
17. říj 2008

No, změnu léku nevím (on třeba navzdory tomu, že je tam stejná dávka, může někdo na jiný lék reagovat jinak), ale dávka se upravuje běžně v závislosti na tom, jak folikuly rostou 🙂

kapunka
autor
17. říj 2008

změnili mi ho protože jim došel puregon 😀 😀 😀 😀 😀 😀 je taky v peru takže ok.jenom mi to přijde složitěšjí než puregon.......začíná mě to píchání bavit... 😝 a to zvýšení doktor komentoval jenom jako trochu to zvýšíme a uvidíme....

endzi30
17. říj 2008

to hej kapunka, este ze ten Gonal je tiez v pere 😀 😀 tak ked to tebe zvysili, sa divim ze preco aj mne nie...ved uvidime 😉

a co myslis tym, ze komu dosiel Puregon? ved ten si kupis v lekarni, nie? co s tym ma centrum? alebo u vas je to tak, ze beries lieky len z tvojho centra?