Stimulace Puregonem. Má nežádoucí a normální účinky?

kapunka
10. říj 2008

ahoj holčinky - máte zkušennosti s nejakými nežádoucími i zcela normálními účinky Puregonu? a jak se vám projevovaly? Mám za sebou první den a nevím co mě čeká....abych se zbytečně nelekala...dík

kapunka
autor
12. říj 2008

ahoj holky - byla jsme v čoudu na horách trochu se provětrat...hezky se to tady zatím rozběhlo!! 😎

takže já mám za sebou tři píchnutí - po 150 ui...vůbec žádný příznaky..nic ani modřiny..jsme nejaká divná asi..

a holky vy co máte ty modřiny, pícháte Puregon perem???

já jdu na UZ 17.10. v pátek...vychází to na 8 bodnutí... 😀

endzi30
12. říj 2008

kapunka ahoooj

no ty si ako moja koopia, tiez idem az po 8.ks Puregonu na kontrolu 😀 aj stazina ma kontrolu 17.10., aka naaahodicka 😉

kapunka, ja mam tiez ten puregon (po 150 IU), ale tie modriny mam po Decapeptyle, to vies, ja som taka sikulka 😖 😀

a zatial tiez nemam priznaky 😒 akurat ma hlava bolela a vcera ked som zalahla, tak som mala bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat mrchu 😠

endzi30
12. říj 2008

ale ziadne pichanie, bodanie vo vajecnikoch nemam

kapunka
autor
13. říj 2008

jaj - tak to si musíme navzájem pořádně držet palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 dneska jdu na odběry kvůli narkoze a příští týden doufám odběr... 😵
nejdřív jsme se trochu bála, že po těch injekcích přiberu, ale zatím nic..a i kdyby tak co že jo... 😀 😀 😀 😀

kapunka
autor
13. říj 2008

tak dneska další - 4. injekce a trochu tlačí bříško 😅 ..tak snad je to ok....jinak nemám pocit, že by se něco dělo...až si říkám, jestli se vůbec něco děje.... 😉

kapunka
autor
13. říj 2008

holky a je normální při puregonu trochu výtok? ☹ 😖

stazina
13. říj 2008

Aho Holky,
takže moje léky: Decapeptyl, puregon(mám pero), prednison a kyselina listová!
Tak holky, 17.10 večer vás tu čekám a vyměníme si dojmy z kontroly! 😉 budu vám držet palce!!!
Kapunko: Mám taky výtok, takže je možný , že je to puregonem 😒
Tak jsem dnes volala do Caru , abych se ujistila, že můžu píchat puregon navečer, asistentka mi řekla, že ano. a dvě hodiny mi volala ješt jendou , že to konzultovala s doktorem a že mám raději píchat dopoledne. Takže píchám kolem desáté. Jsem slabá, pořád bych spala a taky žrala 😀 a to jsem zase dnes v noci v práci 😠
tak zatím , holčiny

endzi30
13. říj 2008

ahojte babulky 😉

stazina, kapunka, hned si v piatok piseme, jo? 😎 😀
baby, ja zatial ziadny vytok nemam, ale to asi zalezi na jednotlivcovi, nemam zatial ani ziadne bolesti velke vo vajecnikoch, ani pichania (snad len minimalne, ale aj tie si asi nahovaram), tak sa bojim,ze mam slabu davku..prave som si pichla uz 5.Puregon 😒

stazina, to asi zalezi od centra, kedy je pre nich najvhodnejsie aby si holka pichala o takej alebo takej hodine, mne zasa povedali ze vecer (medzi 16:00-24:00) 😉

kapunka, ako dopadli odbery na narkozu? 😉

slanina
13. říj 2008

Ahojte mozem sa opytat ktory den cyklu ste si zacali pichat puregon?Ja mam zacat az od siedmeho nie je to neskoro?

endzi30
13. říj 2008

slaninaa, tak ty si aj tu? klud moja, ja az na 12DC 😉 to sa skor ja bojim, lebo 12.sa mi zda uz total neskoro, takze ten tvoj siedmy je labuuuzo 😉

slanina
13. říj 2008

No tak fajn uz budem kludna.Dobru nocku pa

endzi30
13. říj 2008

papaaa 😉 😵

kapunka
autor
14. říj 2008

ahojky - tak dneska chyba při píchání puregonu, takže injekce dvě a místo 150 175 - ale po konzultaci s doktorem...takže snad v poho..jinak kromě minimálního výtoku žádný známky že si něco píchám do těla..vy něco cítíte?????????????????? 😠

endzi30
14. říj 2008

kapunka ahoj 😉
si sa pomylila?

ja som prosim ta vcera tiez zmatkovala, som si do speku pichla ihlu a ze idem stlacit a bola som na ''0'', som si zabudla nastavit davku 😠 😠 takze tiez som mala dve ihly! 😀 😀

a ty ako si sa pomylila, co si stvarala? 😝 ale vidim ze vsetko je ok, po rozhovore s Dr. tak to je fajn 😎

vcera som si pichla piaty kus a tiez nic moc ''zvlastne,alebo ine'' necitim 😒

kapunka
autor
14. říj 2008

ahoj Endzi30 - no místo abysme to píchli tak manžel to pero otočil na druhou stranu a tak vlastně natahl další jednotky - tak jsme píchli 150 vytahli to a já volala doktorovi - a on že máme dát další jehlu a dopíchnout tech 25..a že je to v pohodě...trochu jsme se pak doma chytli - čí že to je vina - já jsem prý nervák a tak..ale už je to dobrý...cvičí to s námi oběma ... 😢

kapunka
autor
14. říj 2008

já mám dnes také pátou injekci 😎 dnes ráno 😎

endzi30
14. říj 2008

kapunka, ved nic strasne sa nestalo 😉
my doma tiez nervacime, nie si sama 😀 a preto si vsetko picham a nastavujem sama 😝

endzi30
14. říj 2008

ja viem kapunka, pichame rovnako, a aj so stazinou mame vsetky tri kontrolu toho 17.10. 😀 😀

kapunka
autor
14. říj 2008

musíme si pak dát vedet a porovnat stav!!!!!!!!!!!!!! to je bezva že v tom nejsme sama...díky za vás holky!!! 😀

jinak odběry ještě nevím - zíta jdu na interní vyšetření a tam mi to řeknou...nechala jsme si to delat v Caru at nebehám z jednoho konce prahy na druhý...je to dražší ale mě už je to jedno, v tomhle případě fakt peníze nepočítám...to radši uberu jinde... 😝

endzi30
14. říj 2008

presne tak kapunka, este ze mame jedna druhu 😀
drzim palceky na to interne 😝

musim utekat, ja sa este ozvem 😉 papa zatial

kapunka
autor
14. říj 2008

papa - připojim se v práci odpoledne!!!! 😎

kapunka
autor
14. říj 2008

ahoj jsme tady !!! tohle stojí za to:
napsala to jedna holčina tady na diskuzi - fakt dobrý pro nás všechny myslím.... 😀

Ahoj holky.
Myslím, že k tomu mám taky co říct. Dvojčata už jsem měla a přirozenou cestou. V osmnácti, neměli jsme kde bydlet, manžel studoval vysokou školu. Měsíc jsem probrečela. Manžel asi taky nebyl nadšený, ale s ohledem na mně mně uklidňoval a povzbuzoval. Občas jsem měla i hnusné myšlenky, na které bych si už ani neodvážila pomyslet a za které se dneska stydím. Že budou dvě jsem se dověděla až ve 30. týdnu, i když jsem byla na ultrazvuku asi 5x. No ale před 17 lety ještě nebyly tak dobré ultrazvuky. Holky a bylo to krásné. Zvládly jsme to finančně i jinak. Manžel dostudoval, přestěhovali jsme se do svého bytu a dneska je dětem už 17. Chtěli jsme ještě miminko, loni v srpnu jsem potratila, v prosinci měla mimoděložní a přišla o jeden vejcovod a to samé se opakovalo v srpnu. Takže už vejcovod nemám žádný a pokud by jsme mimi chtěli, museli by jsme na IVF. Což by u nás nebyl asi problém, protože jsem za ten rok otěhotněla 3x a vždycky hned první měsíc. Ale nějak mně po tomhle trápení chuť na miminko přešla, i když pořád ráda nakukuju do kočárků. Ale pokud by jsme na to umělé šli, tak bych si taky nechala zavést jen jedno, i když bych dvojčátka znovu moc brala. Jenže máme dva puberťáky, mimi by se narodilo když budou oba končit čtvrtý ročník na střední školy a chtějí oba na vysokou. Máme hypotéku na barák a ještě další dluhy, tak že by jsme asi další dvě děti neutáhli. Teda on by to nebyl problém, kdybych při mateřské ještě chodila do práce. Což ale teda při dvojčatech rozhodně není možné. Ale jinak holky, dvojčátka doporučuju. Je to úžasné je od malička pozorovat a víc práce opravdu dají snad jen ten první rok. Klidně vydrží i sami v postýlkách, ohrádce, protože oni nikdy nejsou sami, jsou pořád dva. A nedávno jsme se na toto téma bavili s dcerkou, když dávali v televizi, jak jednu holku z dvojčat zabil chlap s autem a říkala, že tohle by nepřežila. Oni se bez sebe docela dobře obejdou, zvlášť teď když jsou velcí a mají každý jiné zájmy (jsou to kluk a holka), ale musí o sobě vědět a hodně na sebe dávají pozor. Prostě jak jeden provádí něco co by neměl, nebo je to nebezpečný, okamžitě ten druhý přiběhne ať s tím něco děláme. Když byla holka v nemocnici na trhání mandlí, kluk nešel spát, dokud se nevrátila. Potřeboval prostě vědět, že je to v pořádku. Myslím, že maminky dvojčat by vám potvrdili, že je to to nejkrásnější, co se vám může stát. Něco podobného teď zažívá kamarádka. Je teprve ve 12 týdnu, čeká dvojčátka a je z toho hodně špatná. A pro mně je zvláštní to pozorovat, protože vím, že z toho bude taková nějaká divná až do porodu, pak to všechno přejde a brzo si tyhle myšlenky bude vyčítat. Ale určitě vím, že bude šťastná, že je má, i když jsou tady úplně sami a všichni příbuzní jsou od nich vzdálení 600 kilometrů. Zmáknou to určitě!!!! Mně se už do dalšího miminka nechce i proto, že by bylo jedno. Že by jsme se kolem něho museli pořád točit a že by si nemělo s kým hrát, protože do čtvrtého už by jsme určitě nešli. A všechny maminy dvojčat, které znám a měli děti nakonec tři vyhlásili, že dvojčata byly daleko lepší než jedno. že tojedno je otravné, pořád něco chce, nudí se, pořád je rodičům za patama.

len
14. říj 2008

Ahoj, nemám sílu diskuzi číst, ale tuhle stimulaci mám čerstvě za sebou 😉
Takže - měla jsem Puregon pen, píchala jsem 7 dní 200 IU, pak jsem šla na kontrolu. Bylo vidět cca 2+7 (levý + pravý vaječník) folikulů velikosti 12-14 mm. Pak jsem ještě 3 dny píchala 200 (takže jsem vybrala přesně 2 ampulky á 900 IU - bylo v nich ve skutečnosti á 1000 IU), další den Pregnyl, za 2 dny OPU. Nakonec bylo 12 folikulů, 6 vajíček. A co se týče nežádoucích účinků, tak mě permanentně pobolívala hlava s občasnými záchvaty nesnesitelných bolestí. Nevolnosti od žaludku a jednou jsem fakt ale hrozně zvracela. Břicho nafouklé (obvod v pase se zvětšil o 10 cm!), vaječníky ke konci už hodně citlivé. Den po poslední injekci ohromné množství tažného hlenu. ALE - ten poslední den před OPU úplně všecky příznaky ustaly - břicho splasklo (fakt o těch 10 cm!), vaječníky přestaly bolet, hlen zmizel. Ale při OPU vše v pořádku, takže to se mnou akorát děsně cloumalo, ale žádný závažný problém to nakonec nebyl 🙂

kapunka
autor
14. říj 2008

🙂 len a ted??

len
14. říj 2008

No, teď jsem v tom krásném dvoudenním období mezi OPU a ET, kdy do sebe nemusím cpát žádné léky, takže se cítím báječně 😎 Ale zítra začínám s Utrogestanem a o tom, jak ten se mnou umí mávat, bych taky mohla vyprávět 😝 😀

kapunka
autor
14. říj 2008

a na co je ten utrogestan???? já vlastně vůbec nevim co bude následovat po tom až si píchnu poslední puregon.. 😖

len
14. říj 2008

Utrogestan je progesteron. Většinou se vyfasuje po OPU nebo ET a jsou to takový globulky, který se zavádějí do pochvy, aby to podpořilo případné těhotenství. Zle mi po tom nebylo (jen únava), ale psychycky mě to rozložilo důkladně 😝

Jinak po posledním Puregonu bude následova injekce hCG (nejspíš Pregnyl), po které vajíčka dozrají. A cca 36 hodin po téhle injekci bude OPU - punkce vaječníků, kdy ti vajíčka pod narkózou odsají. Nic moc, ale dá se to vydržet - den poté už jsem v práci 🙂 No a pak dle dohody s embryologem a stavu embryí transfer a pak progestronové léky, často právě Utrogestan. Někde přidávají ještě jiné věci, ale tohle je nutný základ 🙂 A pak už jenom a jenom čekat 😉

kapunka
autor
14. říj 2008

jo tak to je dobrý - vydržím cokoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😀 😀
takže ted cekáš na transfer - řekli ti už kdy???

len
14. říj 2008

Zítra v poledne 🙂

kapunka
autor
14. říj 2008

ty brdo - tak to ti moc držím palečky!!! ozvi se hned jak budeš doma!!!!!!