Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

kveta
6. zář 2010

@elllenka No, pôrodníci sú asi na také situácie s chlapmi zvyknutí.. Môj dr. ani nemrkol, keď som sa spýtala, či môžu miminko vítať obaja otcovia... 🙂

elllenka
6. zář 2010

@kveta : Fakt? Hlavně je super, že se dobře snáší. Nějak si nedovedu představit mého a bývalého 😀 To by bylo hodně zajímavé 😀 S bývalím se nestýkám ani on se nestýká se svou bývalou- musím přiznat, že jsem ráda, že se s ní nestýká. Na začátku našeho vztahu ještě za ní jezdil, pomáhal jí se stěhováním a docela jsem měla nervy na pochodu :(

kveta
6. zář 2010

@elllenka No, pre mňa sú obaja ex... takže nejaká rivalita z tohto titulu medzi nimi nehrozí.. ale každopádne sme nezvyčajná "skupina" a často sa na tom smejeme a divíme sa, ako to kupodivu funguje... Dúfam, že nám to vydrží... Je to príjemnejšie, než nejaké hádky navyše...

lucifirek
6. zář 2010

@kveta tak to bude neobvyklé,že tam budeš mít ex manžela a ex přítele. 😀

lenulinka21
6. zář 2010

kveta: děkuji pěkná slova- jejky jak mě se ta slovenština líbííí 🙂 😀
Jak jsem psala- ani nevěděla že je těhu a ani si neuvědomila jaký se jí stal zázrak.
Né jak mi tu ostatní co prožívali každý krůček dopředu od píchání injekcí, přes růst foliklů apod
A pak vše záviselo na jediném těhotenském testu a pak rizikové těhu.
Přeju TI od srdíčka hladký porod-však si ho TAKY zasloužíš 🙂 a nádherné okamžiky
s miminkem.

elllenka
6. zář 2010

@kveta : Teda, ale je super, že Vám to tak funguje. Je to moooc dobře 🙂

lukza
6. zář 2010

Ahojky holky

@lucifirek mě prsa taky vypada dobře když se tak nalévala jenže to přetsane ono mlíčko v nich bude ale nebudou se tak nalévat takže už vypadají uplně jinak☹

@elllenka já necvičila chtěla sem chodit na těhu cvičení ale doktor mě to nedoporučil že mám jen odpočívat a chodit nas procházky že to stačí.

@kveta jééé už se to krátí 🙂)

lucifirek
6. zář 2010

@lukza no jo,ono to nějaké následky má.Ale mě to v celku ted nevadí. 😀 Jsme prostě mamky. 😀 A to kojení je tak krásný. Já si nemůžu pomoct,přijde mi to úžasný.Když na mě při kojení malý kouká těma svejma kukadlama.

lukza
6. zář 2010

@lucifirek to máš pravdu mě kojení šíííílen chyby uplně když vidím někoho kojit tsk závidím i když závidět se nemá tak toto fakt závidím ,ale pak si řeknu hlsvně že je na MM sice s lahvičky ale aspon něco.ale co vím že u( pokud se zadaří )dalšího mimi to podchytím hned od začátku vubec nedovolím aby už v porodnici daly flašu vypiluji bradavky a budu pak kojit jak oteklá 🙂).tedka když už Lukymu ukážu prsa tak neví co stím

lucifirek
6. zář 2010

@lukza tak při dalším to vychytáš 😀 Stejně je to mazec,že v dnešní době si dovolí dát v porodnici flašku,že? To myslím říkala i Jeany. V brně flašku nedávali,ani u nás v Nov. Městě. Jsem ráda,že v porodce Kubík neplakal,tudíž ho nemuseli přikrmovat. A s kojením problémy nejsou. Akorát je to ted s ním sranda,dělá u toho blbosti. Pořád čučí,co se kde děje. 😀 A večer před spaním se vždycky několikrát nechtíc pustí a pak se vzteká a řve. Ale musím se tomu smát.Protože dělá,jak kdyby mu to měl někdo sníst. 😀
Lukzy a já teda taky bradavky žádný zázrak. A bohužel jsem to taky nepodchytila zavčas.Ale kojení je už v pohodě,tak jsem moc ráda.Měla jsem fakt strach,že nám to nepůjde.

lucifirek
6. zář 2010

@lukza to tě obdivuju,protože to musí zabrat strašného času osdstříkávání a papání. 😉 Jsi dobrá,že to vydržíš a nedáváš mu umělou výživu.

lukza
6. zář 2010

@lucifirek jsi šikulka že vám to jde a počkej pak bude kojení ještě horší vím od holek co kojí že jak se mimi začalo přetáčet tak se točí aji u kojení.mě se teda Luky točí i u flaše onse teda točí furt hlavně ver vaně.

Jo holky jak jste na tom s pindíkama mě doktorka říkala že do roka nešahat,ale dneska sem změnila pediatra a ten říká přetahovat pomalu ale přetahovat že pak jsou zbydtečně problémy a nutné zásahy takže mám 1denně po koupely namazat a přetahnout,no první pokud upně stroskotal nejde mě to.

lukza
6. zář 2010

@lucifirek co bych pro miláčka neudělala i když kolikrát mě to už lezlo krkem.normálně já mám doma mamánkaje to sice krásné ale někdy na palice jen jdu na WC a už furt volá mamamama a spát by chtěl jen semnou a nebo by mu stačilo mít aspon mou ruku večer usne krásně sám ale jak se v noci zbudí tak prostě v postýlce nebude a chce do postele tak se ke mně přitulí a spinká sladce no asi semnou bude spávat až dokud mě nevymění za nevěstu 🙂))))

lucifirek
7. zář 2010

@lukza nám taky bylo řečeno nešahat. Tak jenom otírám.Jinak nic zatím nedělám. Tak to nech na manželovi,ten s tím má určitě zkušenost. 😀
Luci neboj,on z toho vyroste. Mamánkovské období má asi každé dítko. Když se teda nemůžeš od něj hnout na krok,tak je to složitější.Pak to bude zase naopak,jakmile se mu bude někdo věnovat a dělat s ním blbosti,tak si zas ani nevzpomene.. Tak to měla ségra.KOlem 8-9měsíce byla strašný mamánek a řvala,jen co ségru neviděla. A ted ji dá k babičce a když si pro ni přijde,tak ji pomalu ani nezaregistruje. 😀 Je to taky takový mazel.A když ví,že pojedou za tetou a Kubíčkem,tak prý se řehtá.
Já jsem byla vždycky proti spinkat s miminkem v posteli,ale musím říct,že názor jsem změnila. Je to krásný,když se k tobě přitulí a spokojeně spinká. V noci s ním teda nespíme,spíž ze strachu. Manža spí tvrdě,tak aby mu něco neudělal.Ale k ránu,nebo občas přez den si spolu zdřímneme.
Dneska krásně spinkal v noci,nakojili jsme o půl osmé,pak v jednu a o půl osmé,takže velký úspěch.Tak jsem zvědavá,jestli to byla vyjímka,nebo se nám v noci budou intervaly prodlužovat.
No nic,já musím letět,malý nespinká,tak abych se mu věnovala. A musím taky uklízet. Po desáté půjdeme ven.Máme sraz s kamarádkou na kafíčko.

lukza
7. zář 2010

@lucifirek no manža má s toho větší strach jak já.a já Lukyho beru do postele taky až okolo 5hod než usne je pul 6 a v 6manža už stává ,ale na celou noc bych měla strach jen at je pěkně na monitoru.a o tom mamánko sem to tedka četla že v době od 7mě.-1roku nastane doba mmánkovaní že mimi si uvědomý že maminka dává potravu a po psychologickém věmu že jí potřebuje pro svoje potřeby,

betys
7. zář 2010

@lukza -já bych měla strach malýho brát do postele na noc,manža tvrdě spí tak nevím jestli by ho nezalehl.Já asi ne,já reaguju na každý zvuk. 😉
S tou flaškou v porodnici je to těžký.Já jsem třeba mlíko neměla asi 4 dny a pak jsem odstříkala jen 20.Matýsek plakal a bez flašky by to nešlo.Sice to bylo krásný mít ho aspoň chvilku u prsa ale u ás to fakt bez flašky nešlo.A mě mlíčka ubývá a ubývá...A prsa jsou měnší a menší..... ☹
Ale už jsem dala Matýskovi ochutnat mrkvičku.Chci ho pomalu zvykat na lžičku,aby ve 4 měsících už pěkně baštil.

lenulinka21
7. zář 2010

HOLKY je jedno jestli kojíte (samozřejmě je to lepší) ale když to
z nějakého důvodu nejde tak proč se trápit a taky HL.že jsou mimi spokojený.
Na flašce není nic špatného to jenom třeba u nás v porodnici
jsem neslyšela
nic jiného než KOJIT-a řeknu Vám úplně mi tím zblbli hlavu ☹ ☹ Pája ten o minutku
starší 😀 furt plakal tak jsem ho často přikládala a stejně plakal, tak jsem volala laktač.poradkyni
a ta že mám odstříkat a dokrmit a tak to šlo pořád dokola ještě že ten druhý Tomášek se nakojil
a spinkal. BRRRR... ale byly to tenkrát NERVY léto, horko jak v pecu ale zvládlo se to
pak jak už hezky sáli tak bylo KOJO v tandemu 🙂 🙂

elllenka
7. zář 2010

Teda holky vy jste ranní ptáčata. Já vstala až v 10 hodin. Ale teď si to můžu dovolit, všem rýpavcům říkám, že jsem teď za to placená 😀 Když jsem na neschopence.

Holky v porodnici řeknou, když chtějí mimču dát flašku, nebo mu ji prostě dají a až pak se to dozvíme? Také bych chtěla kojit, myslím že je to pro mimčo i pro maminu lepší 🙂

Synovec je mamánkem pořád a to má 4 roky :( bez maminky nechce udělat ani krok. ale když už ho odloží. Třeba ho dá spát a pak od něj odejde tak po probuzení sice zhání mamku, ale dokáže pochopit, že prostě není a že příjde. Ale kolikrát i když ho hlídám tak mi říká mami 😀 Ale když má možnost tak ho samotného nemůžu odvézt, vždy se začne vztekat a brečet, že maminka musí taky ....

jeany
7. zář 2010

Ahojky
Ellenko, návštěvy byly náročné, ale taky jsem se aspoň odreagovala. Martínek dostal spostu potřebných věciček. Jen mě dalo zabrat pořád to vychystávání. Sice jsem nic nepekla,ale dělala jsem různé saláty a pomazánky. Martínka si návštěvy chovali často.
Luci, teď to v sobotu taky náročná příprava. Budu péct vitacitové řezy, dělat chlebíčky a těstovinový salát. Bude nás poměrně hodně, cca 16 - 17 osob. Jinak Martínek mi akorát usnul a tak mám čas sem mrknout, ale ani nedočítám, to nestíhám. teď ještě u toho vařím a tak odskakuji ke kamnům. Co Kubíček, jak roste? My jdeme příští týden na kontrolu a očkování. Martínek má právě dnes 4 měsíce. 😵
Květy, ještě 2 v 1, tak to je fajn. Pořád na tebe myslím. 😉

elllenka
7. zář 2010

@jeany : Je super, že dostal spoustu potřebných věcí. Já zatím dostávám jen od tchýně- už koupila i pemprsky sice s vůní(z toto mám obavu, aby se z toho mimčo neosypalo, ale co už) a nakoupila spoustu oblečení, které mimčo snad ani neunosí, ale je to od ní milé.
Jinak se obávám, že dostane mimčo spoustu hraček a to tedy netuším kam to všechno dám :( Když si vzpomenu kolik hraček má synovec tak tomu bych se chtěla vyvarovat :( Nic se nemá přehánět a on nemá k hračkám vztah, klidně na autíčka šlape a pak řekne, že chce nové ... a když jede ke mě tak mu sestra nese plný batoh hraček :( kolikrát je ani nevydělá a hraje si s tím co mám doma- třeba s vařečkou nebo se mu líbilo vykrajovátko na cukroví 🙂 a řekla bych, že si s tím pohraje víc než se spoustou svých hraček :(

lenulinka21
7. zář 2010

jeany: páááni malý už má 4 měsíce 🙂

elllenka: ahoj taky jsem tak vstávala někdy i později hi hi 😀

betys: tak to s tebou souhlasím ale tím že já mám dvě tak by to ani nešlo.
Dítě patří do postýlky a já když v noci kojila tak mi nevadilo je tam zase ukládat
některé maminky byly líné tak vzali děti k sobě.A pak znám TOLIK případů když už byli
děti větší nechtějí spát sami-nejsou zvyklé a hůř si zvykají.

elllenka
7. zář 2010

@lenulinka21 : Synovec spal se sestrou do teď (4,5roku) teď už teda spí sám ve vedlejším pokoji. Tomu bych se chtěla vyvarovat. Chtěla bych pro dítko pokojíček- ten se bude dělat až manžel dostuduje a z pracovny se udělá pokojíček.

No nic jdu vařit, abych se nedivila, že nemám co k obědu 😀

betys
7. zář 2010

@elllenka -neteř taky spala dlouho se ségrou a ještě teď v 5 letech chodí do ložnice "že to sama v pokojíku nezvládne".

kveta
7. zář 2010

Myslela som si roky, že mám ľahký spánok... až som jedného dňa zistila, že mám v spánku na posteli vyloženú nohu na svojom psíkovi, ktorý sa chudák snažil spodo mňa dostať... 😀 Odvtedy viem, že jednoducho s dieťaťom v posteli zaspať nesmiem, lebo by som ho zaľahla...

K predkožke: intenzívne som to študovala a zdroje sa fakt neskutočne líšia v prístupe k nej.. ja sa chystám na Nepreťahovať...

Ellenka, väčšina pôrodníc automaticky dáva miminkám z fľašky... ale môj pôrodný plán bude mať jediný bod: dokrmovať miminko z fľaše len v prípade krajnej núdze...

Som 2v1 a opäť sa nestačím diviť zdravotníctvu v mojej rodnej vlasti... V skratke hádam len vyjadrenie sestričky u obvoďáka: "no, my Vám tie odbery na predoperačné vyšetrenia môžeme urobiť možno najskôr vo štvrtok, ale či sa stihnú vyhodnotiť do Vašej hospitalizácie, to Vám fakt neviem povedať... ale asi Vám tie odbery neurobíme ani vo štvrtok, lebo nám to poisťovňa nepreplatí..." S argumentom, že si to zaplatím sama, som samozrejme nepochodila... 😠 Asi som náročný pacient... 😀 Každopádne som si vyšetrenie zohnala inde, na komerčnej báze a budem dúfať, že sa stihnú porobiť výsledky odberov do hospitalizácie...

jimmy1
7. zář 2010

Ahoj holky 🙂
tak mně teda Martínka v porodnici sice dokrmovali, ale ne z lahvičky, ale ze stříkačky po prstu...

Takže záleží na porodnici 😉 a když si to napíšete do porodního plánu, že nechcete dokrmovat z lahve, tak by to měli respektovat a dokrmovat alternativně... ze stříkačky, ze lžičky 🙂

a tak jsme to praktikovali i doma do cca 6 týdnů, kdy jsem to naše trápení s kojením vzdala a dala mu lahvičku s odstříkaným MM sama 😝 psychicky mi to hodně pomohlo, že jsem to kojení vzdala, protože jsem z toho byla fakt nešťastná, že nám to nejde...
a teď má MM ještě v 7 měsících 😀 jak se ty moje kozeny s odsávačkou sžily a Marťula to ani nestíhá všechno vypít 😝

mrkvicka28
7. zář 2010

@jimmy1 kolikrát denně odstříkáváš? My taky jedem na odsávačce a zatím mám mlíčko pro všechny kluky jen jedno večerní krmení dostávají 2 nutrilon

lucifirek
7. zář 2010

@lukza tak vidíš,je to uplně normální 😀 Užij si to mamánkování,dokud o to stojí 😀 Až bude v pubertě,nebo větší,tak ti nebude chtít dát ani pusinku. 😀 😀 😀

lucifirek
7. zář 2010

@lenulinka21 máš pravdu,že na flašce nic špatného není. Ale když jde kojení,tak jsem ráda. 😀

lucifirek
7. zář 2010

@kveta díky za rady k předkožce,taky nepřetahujeme. A já plán teda k porodu neměla. ALe jsem ráda,že malého nemuseli ničím dokrmovat,páč by mě asi naštvalo,kdyby mu dali flašku a já pak nemohla kojit. V těch Bohnicích teda myslím flašku nedávají. Dávají na dokrm stříkačky,tím si jsem jistá.
Ty máš na ty doktory nějakou smůlu,pořád nějaké komplikace,že?

@jimmy1 a Lukzy,jste dobré,že jste to takhle vydrželi s MM a odstříkáváním,máte můj obdiv,musí to být náročné.ALe když mlíčko je ,tak je to super.
@mrkvicka28 teda ty jsi taky šikula.Prosím tě,jak to kojení praktikujete,když se dva kluci nají a na třetího pořád zbyde? Já si to pořád nějak neumím představit.

jimmy1
7. zář 2010

@mrkvicka28 teď už to šííííleně flákám a odsávám jen 3x denně 😲 😎
ale dřív jsem odsávala 8 - 9x denně

fííííha to jsi dobrá, že máš tolik mlíčka 🙂 jak často odsáváš? a kolik toho odsaješ? jakou máš odsavačku?? to je otázek 😀
já jsem vždycky vycházela tak tak... i na nějakej ten nutrilon došlo. Ale co baštíme příkrmy, tak mám víc než Martula vypije 😉

@lucifirek kojení závidím 🙂 je to přeci jen nejrychlejší a nejpraktičtější 😉 ale jsem ráda aspoň za to, že mám MM a můžu ho Marťulovi dát aspoň z lahvičky, když už je to lenora a nenaučil se sát z prsu sám...