Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : To mi povídej, ale nejhorší je, že to čekání ještě nekončí. Vlastně co jsme vkročily do Unici tak jen čekáme a čekáme a ... nejlepší bude až udeme mít miminka v náručí 😉

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka a vy jste si pohlaví nechali jako překvápko nebo ho víte? 🙂

drndapetka
22. zář 2010

@lenceslava dobrý, na blondýnu ještě dobrý 😀 😀 😀 😉

lenceslava
22. zář 2010

@drnapetka 😀 😀 😀 😀 😀

betys
22. zář 2010

@drndapetka -našla jsem papíry z Unici.Nevím kolikátý to byl týden ale vypíšu Ti to datumově.24.8. punkce,28.8 transfer,13.9. testování a 29.9. UTZ a bylo vidět srdíčko.Přesně-v děloze 1 choriová dutinka s embryonálním pólem a pozitivní akcí srdeční 😀 .Tobě to vychází jak?Určitě by si Tě nezvali moc brzo,to by nemělo cenu 😉

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Bude to překvápko. manžel to sice chtěl vědět, ale nakonec si dal říct- když to už bude vánoční miminko - termín mám sice 18.12.2010, ale říkají +- 14dní takže to může být i na vánoce nebo po nich a já mám ráda překvapení takže si nechci rozbalit vánoční dárek předem 🙂 S manželem jsme si řekli, že si nic kupovat nebudeme, že si dáme pod stromeček miminko 😀

drndapetka
22. zář 2010

@betys já měla punkci 23.8., ET 28.8. , testovat jsem měla 12.9., ale vzhledem k tomu, že jsem měla OHSS a byla na Unice na kapačkách, tak jsem pozitivní výsledek věděla z krve už 11.den po ET, tedy 8.9. 🙂 No když to tak počítám, tak Ty jsi byla v den ultrazvuku 7+1tt, já budu 6+4tt, takže Ty jsi měla plod o 4 dny starší.....hm, tak snad budu mít taky už srdíčko 😒 a viděla jsi ho jak bliká? 🙂 otočili na Tebe monitor?

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka ale podvědomě trochu určitě tušíš, co to bude,že jo? 🙂 jak to děláte s nakupováním věcí?

betys
22. zář 2010

@drndapetka -srdíčko jsem viděla já i manža. 😉

drndapetka
22. zář 2010

@betys ach jo, tak sna bude....ty jsi vlastně v den utz začínala 8.týden, to si Tě pozvali spíš pozdě, když dělají utz v 7.týdnu....mám pocit,že si to zvou různě, že nemají žádný systém 😒 a byla si před tím ještě jinde na utz-třeba u svýho gynekologa, nebo jsi to vydržela?

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Je to 50 na 50, ale hodně se teď rodí kluci a Unica umí chlapečky ... věříš, že je mi to úplně jedno. Jestli holčička nebo chlapeček ... čekala jsem tak dlouho, že mi záleží jen na tom jestli to bude zdravé. Ale asi bude po tatínkovi 🙂 Moc se nehýbá, jen když opravdu musí- takové klidné miminko v bříšku 🙂

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Moje doktorka na ultrazvuku nic neviděla, říkala, že tak brzo těhulku ještě neměla tak se chtěla mrknout a nic jsme nenašly, ani gestační váček :(

luciiiie
22. zář 2010

@elllenka tak to my čekáme teda aktivistu...od rána do večera o sobě dává vědět a kolikrát to jsou herdy až se leknu. Nevíš, jak tam teď to miminko leží? Největší šlupky padají na pravé straně naboku, tak jestli leží napříč a má tam nohy?

betys
22. zář 2010

@drndapetka -já jsem to vydržela na UTZ až do Unici.Dřív by tam toho stejně moc vidět nebylo.

elllenka
22. zář 2010

@luciiiie : Jak leží to netuším, ale převrátilo se mi. Vždy jsem měla srdíčko na pravé straně- na boku a dneska bylo na levé straně. jsem zvědavá jak bude natočené na ultrazvuku, ale myslím, že na porod se připravuje až později, kdy by se mělo otočit hlavičkou domů- jsem zvědavá jak se tam zašprejcuje.
Mě kope jen, když se mu něco nelíbí, když si třeba čupnu, nebo se ohnu tak mě kopne. Nebo když blbě sedím u PC a jemu se to nelíbí. Jinak o něm vůbec nevím. Až večer, když si lehnu tak sebou začne šít a něco dělá, ale není to kopání, připadne mi to jako by se přesouvalo nebo nějak otáčelo, či co ....

Ale je fajn, když dává o sobě vědět je to jiné než na začátku, když jsme nevěděly jestli tam broučka máme nebo ne ..

drndapetka
22. zář 2010

@betys aha, a na krvi jsi v Unice byla kolikrát? já byla tedy u svého gyndaře a viděli jsme tečku, bylo to v 5+1tt 🙂

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka a kolikátý den pi ET jsi u své doktorky byla? 😕

elllenka
22. zář 2010

Holky nevíte jak je to s tlekem? Které hodnoty jsou v pořádku? Mě dnes sestřička řekla, že mám hrozně nízký tlak a doktorka to okomentovala, že je v pořádku ... tak teď nevím. Měla jsem 115/55, před tím jsem měla 120/60 od začátku těhotenství mi to pomalu klesá.

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Musela bych najít rozpis, ale u své doktorky na krvi a ultrazvuku (který jsem nevyžadovala) jsem byla přesně den, kdy jsem měla testovat. Měla jsem tak slaboulinkou čárečku, že jsem chtěla mít jistotu. Ráno jsem zašla na krev a odpoledne jsem šla na kontrolu a pro výsledky.

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka nízký tlak by byl třeba 80/60, máš tkak v pohodě.... 😉 i když teda se říká, že v těhu se tlak zvyšuje

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Tak to první číslo mi ještě může klesat 🙂 , ale to druhé je už pod 60 ☹ asi zase musím mít něco extra :(
Teď mě mrzí, že jsem nestudovala zdravotní školu, jak by se mi to hodilo 😀

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka kdyby bylo něco špatně, tak by Ti dali prášky na tlak, ne? já si myslím, že to není hrozný.....já třeba někdy ze strachu mívám tlak 70/50 😲

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : jejda. Měříš se doma? Já doma tlakoměr nemám, měří mě sestřička tak ani nevím jaký tlak jsem mívala před otěhotněním. Ale co jsem zkoušela tlakoměr co si asi před rokem koupil tatka tak jsem si pokaždé naměřila něco jiného - je to digitální tlakoměr. ani jednou nedal dvě hodnoty stejné :( a to jsem to měřila hned po sobě na stejném místě. Pak mi to mamka začala přendávat na zápěstí a na druhou ruku a ty rozdíly byly velké ...

Myslíš, že by mi gynekoložka dala něco na tlak? To bych spíš měla zajít za obvoďákem nebo ne?

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka no ty digitály jsou na prd, měří míň. Myslím, že kdyby se gyndařce něco nezdálo, tak by Tě poslala někam na vyšetření....ale podle mě je ten tlak v pohodě, sestra Tě zbytečně vystresovala 😉

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka i když...teď nad tím přemýšlím - na nízkej tlak léky nejsou 😅

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : sestra mi říkala, že mám pít kafe ... ale já kafe nepiji.
Mám tu pro návštěvy tak že bych si zkusila zítra udělat kafe

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka no ale né rozhodně silný a né turka, zkusila bych jen rozpustné a s mlíkem 😉

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Mám doma pro návštěvy nescafé 3v1- rozpustné. Ty jak jsou porce balené zvlášť. To by mimču nemuselo ublížit. Ale nebude lepší už kakao 😀

drndapetka
22. zář 2010

@elllenka jojo, to je taková šblechta slabá 😀 ale je dobré 😉

elllenka
22. zář 2010

@drndapetka : Fakt? Já jsem spíš přes čaje, tak asi to ochutnám, když už to xlet nabízím návštěvám- abych také věděla co jim vlastně nabízím 😀