Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
2. říj 2010

@betys : Jsi moc hodná, že sestře pomáháš.

luciiiie
2. říj 2010

mě to přijde taková divočina ta odsavačka na vysavač, když si to tak představím, ale je fakt, že si to všichni strašně chválí a kamarádky jsou taky hodně spokojený 😉
Kojící polštář jste holky využily?

jimmy1
2. říj 2010

@elllenka ten plavací kruh jsem taky měla koupenej 😉 sice jsem ho nepoužila, ale ze zkušenosti kámošky můžu jen doporučit, ta na něm seděla ještě doma asi 3 týdny po porodu, byla docela potrhaná a bez kruhu si prostě nesedla.
A i v porodce, když jsme chodili na "kojírnu" tak tak některý holky na kruhu seděly.

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie já jsem s kojícím polštářem spávala v těhu, i teď ho používám na spaní 😀 vzhledem k tomu, že nám se kojení nezadařilo, tak přímo na kojení jsme ho nevyužili, ale má široké využití i doteď, třeba Marťula si s ním hraje 😀

betys
2. říj 2010

@lenulinka21 -ne ne segra má jen 2-měsíční Barborku.Ale počítám k tomu nešeho 4-měsíčního Matýska tak proto jsem psala dvojčata
Kojící polštář jsem neměla.My jsme s kojením bojovali a vyhrála odsavačka takže by jsme to nevyužili.S tím asi počkej až po porodu.Dá se to koupit třeba na netu a za pár dní ho máš doma.Třeba Ti ukážou způsob nebo polohu kojení že bys ten polštář nevyužila

luciiiie
2. říj 2010

jo holky a ještě často narážím na - polohovací válečky..... to jste používaly?

elllenka
2. říj 2010

Kojící polštář se chystám koupit, ale zatím jsem viděla jen škaredé :( nebo mě se aspoň žádný nelíbil. Kamarádka měla místo kojícího polštáče obrovského medvěda. Vždy si lehla, položila méďu vedle sebe a na něj dala mimčo a kojila 😀

elllenka
2. říj 2010

Odsavačka na vysavač, slyším na ni chválu, ale mě osobně se to nějak příčí. S manželem jsme si řekli, že ji koupíme, až kdyby bylo potřeba. Kdyby mělo mimčo rýmu tak by manžel to hned zajel koupit. Dnešní doba je úžasná, všude je všechno k dostání 🙂
To jsem se s ním domlouvala i na oblečení, že už toho mám doma hodně a přikoupíme až bude dítko doma a budu vědět do čeho se dostane a do čeho ne. Některé věcičky mi připadnou strešně maličké a některé zase hrozně velké i když je velikost stejná :( Tak to pak manžel pojede nakoupit, už ví kam by pro to jel 🙂

lenulinka21
2. říj 2010

HOLKY kojící polštář nekupujte dopředu-třeba Ho ani nemusííte
využít a taky dnešní doba je SUPER vše se dá rychle dokoupit když bude potřeba 🙂
Já na odsávačku na vysavač nedááám dopustit-vím co dokáže rýma za věci
hl.v noci neustálí pláč byl a pak jsem si jí pořídila a byl klid 😎 tu ruční jsem taky měla ale je to na ho..
odsálo TO jen to co bylo na začátku nosíka ta na vysavač vytáhne snad všechnoJá jí taky nevěřila ale
je max.šetrná k dětskému nosíku 😉

Já KOJO polštář měla ten MEGA a používám ho do ted na spaní 🙂

elllenka
2. říj 2010

Ještě mám dotaz na oblečení. právě se tím probírám.

Jak je to s čepičkou, kolik čepiček a jak často vyměňovat- můžu nechat celý den dítko v jedné čepičce? Samozdřejmě pokud ji nepropotí nebo nezašpiní.
Mám asi 6 čepiček takových pěkných, některé jsou i docela tlusté a pak mám jednu takovou tenší bílou bez vzorku a to mi tchýně říkala, že se dává na hlavičku a na to se potom dá nějaká pěkná. Kolik bych jich asi tak měla mít?
Mám dávat čepičky i na doma?

Jak často převlékáte miminko? Pokud se nezašpiní a nepropotí (potit by se nemělo- prý se dítko nesmí přehřát- to bych pak hned jednu vrstvu oddělala) může mít jedno oblečení půl dne? Hlavně bodíčko, které bude mít přímo na tělíčku?
Je mi jasné, že když se zašpiní, pokaká, poblinká ... tak budu hned vyměňovat- nenechám jej ve špinavém.

Pak ponožky, měli by se dávat mininečku ponožky, když bude mít dupačky? Pořídila jsem si bodíčka a na to budu dávat dupačky. Když půjdeme ven tak na dupačky dám svetřík a pak dám miminko do kombinézy s rukavicemi, pak do zimního vaku a poté buď do autosedačky nebo do kočárku- v kočárku bych ho ještě přikryla dekou nebo peřinkou (mimochodem, tchýně má krásnou peřinku s kraječkami, mohla bych si ji dát do kočárku i když je to z doby kdy se narodil manžel? Vypadá moc pěkně jako nová, jen nevím jestli se takové ještě používají)

A co rukavičky? Má mít mimiško rukavičky doma? Vím, že nějaké lehké by se měli vzít do nemocnice, aby si mimuško nerozdrápalo obličejík. Z toho mám hrůzu jak budu stříhat nehtíky, abych mu neustřihla prsty- asi to bude na manželovi. Psům stříhá drápky 😀

A už radši mlčím nebo mě ještě roztrhnete 😀

jimmy1
2. říj 2010

@elllenka doma jsme ze začátku rukavičky dávali občas, Marťulík je zmrzlík a měl ledový tlapky. Nehtíky se naučíš stříhat, nic jinýho ti nezbyde 😉
Ponožky jsme dávali na dupačky. Přeci jen jsme byli ledňáčci 😉 čepičku na doma jsme nedávali, na ven bavlněnou a na to teplejší. Ale my nemáme čepice moc rádi ani teď 😝
Převlíkala jsem ráno, pokud nebyla nějaká "havárie" tak až večer do pyžamka. Nejdřív jsem převlíkala po každým ublinknutí... ale pak jsem to přestala hrotit, protože by to bylo po každým jídle nový oblečení 😀 takže když to bylo jen trošku, tak se to otřelo a bylo.
I teď bych musela převlíkat po každým jídle do čistýho, protože bryndák nějak nic neřeší 😝 Martínek si strčí ruku i s rukávem do plný pusiny a pak si to rozšmudlá nejlíp po celým obličeji, tričku i kaťatech 😀

elllenka
2. říj 2010

@jimmy1 : Když papká sám tak je to horší to se s nehodami musí počítat 🙂 Na začátku budu asi převlíkat při každém zašpinění, kvůli návštěvám, abych měla krásné mimuško. I když doma nejspíš bude ještě v zavinovačce. Jak si to tak po sobě čtu tak mám pocit, že miminečko budu oblékat až moc, ale mám strach, aby to nebylo málo :(

betys
2. říj 2010

@elllenka -my jsme se narodili do tepla takže jsme na začátku sháněli co nejtenčí čepičku,rukavičky jsme nedávali vůbec.Občasné škrábnutí se rychle hojí a na naehtíky si zvykneš-nic jiného Ti nezbyde 😀
Ponožky dávám pod dupačky,protože Matýskovi se hodně potí nohy a pak je má mokrý a studený.Pokud se nic nesane tak má oblečení celý den.Když si ublinkne na kabátek tak to nevadí ale když na bodýčko tak převlíkám aby ho to nestudilo.Ono Tě to časté převlíkání časem přejde-zabere to dost času a některý mimča to prostě nesnáší.A taky pak to praní a žehlení.... 😠
Klasickou bílou zavinovačku jsem taky dávala-je ještě po nás,ale fakt bylo hodně teplo tak jsem stím brzo přestala

luciiiie
2. říj 2010

já se klasické bílé zavinovačce strašně bránila, ale nakonec mám taky jednu doma... 🙂 Někde jsem četla, že miminko jak bylo u mámy, tak vlastně při kopání naráželo do dělohy a najednou je venku a kope do prázdna a je zmatené a necítí se moc dobře a v té zavinovačce, jak je stáhlé tak se cítí dobře a spokojeně. Kde jsem na tom byla, to se mě neptejte, hehe

mrkvicka28
2. říj 2010

@elllenka miminkum stačí kyž mají o jednu vrstvu víc než dospělý když ty jsi doma v tričku dej jemu dlouhý rukáv a třeba přikryj dekou. Ponožky se dávají na dupačky oni prckové jinak vytahujou nožky a pak ji to plandá. Jesli je miminku teplo poznáš podle toho jestli má teplý nosík. Ruce mají miminka většinou studené. Čepičku doma dávat nemusíš miminko je potom moc choulostivé. Zavinovačku využiješ hlavně na spinkání a i do kočárku je lepší miminko se lépe zahřeje.
Převlékáni vůbec neřeš miminka se nezašpiní takže když budeš mát pocit že je třeba mimi převléct tak ho převlečeš.
Odsavačku na vysavač si kup s předstihem protože není nic horšího než miminko které se ti v noci začne budít protože má plný nosík a nemůže dýchat a ani pít. Vypadá to sice hrůzostrašně,ale je to supr věc a miminkám to většinou nevadí.
Pokud se bojíš stříhat mimnku nechtíky je nejlepší to děla když miminko spí nemusíš mít strach že by se škubalo 🙂

elllenka
2. říj 2010

@betys : Klasickou bílou zavinovačku nemám, mám jen rychlozavinovačku.
@luciiiie : také jsem to někde četla.
@mrkvicka28 : No já jsem děsná zmrzlina i v létě chodím doma v dlouhém rukávu. A přes zimu bývám pěkně navlečená :( Takže podle sebe bych právě radši nesoudila, ale s nosánkem to zkusím, pokud nebudu mít studené ruce :(

luciiiie
2. říj 2010

čekáme asi malýho škytavca...to je síla 😀 Buď mi bourá dělohu nebo škytá 😎

elllenka
2. říj 2010

@luciiiie : To já o miminku vůbec nevím :( Dneska se pohnulo jen ráno, když se mi nechtělo vstávat 😀

luciiiie
2. říj 2010

@elllenka peciválek 😉

elllenka
2. říj 2010

@luciiiie : to jo, ale pokud to bude takové klidné miminko tak to bude super 🙂 manžel byl prý strašně hodné miminko, tak jsem zvědavá

luciiiie
2. říj 2010

@elllenka tak to určitě 😉 😉 😉 Teď se dívám, že už ti naskočila 30tt

lukza
2. říj 2010

@luciiiie já měla taky košilku nemocniční svoji bych si nebrala.a váhu mě doktor říkal okolo 32týdne kolik asi bude mít a nakonec to tip přesně akorát Kuky šel o tři týdny takže jinak by měl víc ,ale říká se že v hodně případech první mimi má skoro stejnou porodní váhu jak jeho matka u nás to bylo přesně na gram.

k podprdě já koupila v DM a od 32týdne jí musela nosit mě se totiž v těhu zvětšily prsa o dvě čísla a tím pádem moje mě nebyly a nesnesla sem kostice a jinak kojandu nosím do tedka protože mám problém s normální že když se mě nalijí prsa tak mě to pak s obič vypadává.a pak když sem věděla že mám mlíčko tak sem si šla koupit ještě jednu.

já měla taky plenky pampers ty 2-5kg a ještě jich spoustu vezla domu. k oblečení na mimi ze začátku sem měla erární protože sem jela do porodnice jen s oddacím listem a papučema jaksi sem neměla vubec zbaleno až manža mi pak balil a až pak dovel věci na mimi tak sem si ho převlékla do svého ale jak tam moc topily tak Kuky měl jen kabátek a ponožky .

lukza
2. říj 2010

@luciiiie na to škytaní si zvykni aji po narození bude často škytat 🙂)

kojící polštářek sem měla ale využití jen na spaní pro mě v těhu a tedka na hraní pro lukyho jinak prostě sem nevyužila polohovací válečky sem neměla Luky se sám od narození polohoval furt střídat strany takže vše bylo OK.

@luciiiie s tou zavinovačkou je to pravda mimi je celou dobu v tísněnémprostoru a najedfnou je venku a necítí se dobře dokonce jsou miminka co se musí ještě vázat do plany aby mělo ručenky aji u těla aby si prostě připadaly jak v bříšku jinak pláčou.já zavinovačku užila hodně ze začátku byl furt v ní ,ale jen v té klasické s těch rychlozavinovaček mě vypadával jak byl malinký

elllenka
3. říj 2010

@luciiiie : Mě se to mění vždy v sobotu, je to šílené jak to uteklo. Mám pocit, že toho musím ještě tolik stihnout :( A začínám se obávat, jestli to všechno zvládnu.
V noci miminečko pěkně rejdilo v bříšku byla jsem vzhůru každou hodinu :( Asi to bylo tím, že jsem před spaním snědla jablko :(

betys
3. říj 2010

@lukza -Matýsek byl do rychlozavinovačky taky malý.Používám ji na zakrytí místo peřinky.teď už ho nebalím
My máme rýmu.Asi jsem to přinesla já z oslavy.Takže jsme v noci dsávali.Matýsek je z toho unavený a mě se ještě k tomupodařilo vylít Nasivin tak budu obvolávat kamarádky která nám půjčí.U nás v okolí žádná lékárna nemá nedělní provoz a jet schválně do Brna.....Ach jo.Zrovna když se k nám má nastěhovat Barborka a v úterý jsme chtěli jít na očkování ☹

elllenka
3. říj 2010

@betys : Místo peřinky zavinovačku? Nekupovala sji peřinku do postýlky? Dívám se po peřinkách, že bych nějakou koupila.

mrkvicka28
3. říj 2010

Nás naučili v porodnici kluky balit do rychlozavinovaček pomocí provázku, protože na ten sůchý zip jim to bylo samozdřejmně velké. Skládá se to trochu jinak než na ten zip ,ale bylo to supr když byli takoví malinkatí, ted používáme na spaní v noci klasickou zavinovačku na tri mašle a rychlozavinovačky ( už jsme do nich dorostli ) používáme na ven do kočárku a přes ně ještě deku ( když je tak jako dneska)
Betys a nenáte doma vincentku nebo mořskou vodu ta je pro miminka na rýmu taky moc dobrá.

mrkvicka28
3. říj 2010

@elllenka peřinku máme taky kluky tim jen překryju ,ale tu hodně využiješ až po 3 měsíci až se mimčo nebude budit vlastnímy pohyby pak už tu zavinovačku nepotřebuje a spinka jen pod peřinkou

elllenka
3. říj 2010

@mrkvicka28 : Takže s nákupem peřinky můžu ještě počkat 🙂 Jen se mi zdají všechny peřinky moc velké nebo malé :( Když to srovnám s rozměrem postýlky :( Ale snad něco vyberu.

betys
3. říj 2010

@mrkvicka28 -mám dětskou vincentku,taky stříkáme ale na spaní raději tenNasivin.Po Vincentce se dobře uvoní soplík a dobře se vysává
@elllenka -peřinku mám ale je zatím dost velká.Mám pěknou flaušovou deku a pak pouřívám rozloženou rychlozavinovačku.Pprotože jinak už bych jinevyužila.Předtím jsem taky měla takovou tu bílou na 3 mašle.Tak ještě spává barborka takže si vázání brzo připomenu
Nakonec asi vyrazíme do Brna.Koupil ajsem si asi před měsícem nový botasky a oni se pářou.Tak je pojedem reklamovat a nakoupíme zásoby v lékárně a taky jídlo pro miminka.Musím využít toho že jsou ještě všichni doma.Od zítřa budu sama tak to se nikam nedostanu.