Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
4. lis 2010

@lucifirek myslíš, že by to tak vyhodili sami od sebe? Aniž by ti zavolali a aspoň připomněli? By mě mrsklo čoveče.

lucifirek
4. lis 2010

@luciiiie no Luci a určitě ti dali na vyplnění papír,souhlas s kryokonzervací.Tak tam máš datum.Já si nebyla jistá,tak jsem to taky hledala.mám schované všechno. Jo píšu takovvý sešitek,kde zapisuji hodně informací,co dělá nového,jakou měl náladu. A pak ještě mám takovou tu knížečku,ale tam píšu jednou za čas. Jo fak je dneska těch památkových věcí hromada. Já si nechala jenom otisk z porodnice,dostali jsme takovu kartičku.To třeba u ná v porodce nedělají. A zapisuju tu knížku,kam se má taky udělat otisk,píšou se tak zoubky, rodokmen.......
No Luci já nevím,my jsme se ptali,jestli by zavolali a oni na to,že to zrovna zrušili,že si na to musíme myslet sami.Nevím,jestli by je vyhodili. Ale ryskovat jsem to nechtěla. 😀

@jimmy1 to máš pravdu,že touhle dietou určitě zhubnu.Protože pořád jím nějaký sýry a pod. A ty nejsou zrovna dietní. 😀 Po pravdě jsem měla problém,co si dám k snídani. Jsem zvyklá si udělat bílou kávu a pečivo se sýerem,máslem,apod. Tak jsem měla jen rohlík s marmeládou.

elllenka
4. lis 2010

Pěkné ránko,

@lukza : Je krásné si číst co malý všechno umí, musí to být sranda ho pozorovat.
Teď má těhotenství výhodu, že nic nemusím, když jsem unavená tak se na všechno vykašlu, ale zase ... Ale nejspíš máš pravdu možná se dá porod srovnat s maturitou- tou nás dost děsili a nakonec to tak hrozné nebylo a zvládli jsme ji tak snad porod bude také takový, ale radši bych už měla miminko v náručí 🙂

@lucifirek : Držím palce, aby kontrola u doktorky dopadla dobře a nebylo to nic vážného. Teda ten čas letí ani jsem si to neuvědomila, že už je to rok co jsem poprvé došla do Unici. Mražáčky jsem platila už v létě, bála jsem se, že na ně zapomenu.
Jinak to mám s miminkem stejně jako ty. Také nebudu brát prášky a pokusíme se jestli to půjde přirozeně. mateřskou si kvůli tomuto dám na 2roky a pak si ji případně prodloužím o jeden rok a někdy v roce a půl zkusíme KET a kdyby nevyšel tak to nebudu hrotit. Chvíli počkáme, ale nejspíš by jsme pak znovu zkusili ICSI.

@betys : Matýsek krásně spinká 🙂 Neláká tě to být celý den u postýlky a jen se na něj dívat?

betys
4. lis 2010

Holky kdyby se Vám chtělo hlásněte mojí kamošce do soutěže.Děkuji.Tu fotku si dělala doma sama.
http://soutez.doma.nova.cz/anamor20

elllenka
4. lis 2010

@luciiiie : Mě mamka tenkrát knížečku psala, ale nedala mi ji. nechala si ji s tím, že je to její památka. Ale dost věcí tam uvedeno neměla třeba hodinu narození. A nechala si i medajlonek, který jsem dostala při vítání občánků.
Ale teď je mnohem více vymožeností, líbí se mi sádrové odlitky- to si nejspíš pořídím 🙂

No v Unice když jsem tenkrát odcházela tak říkali, že si na ot máme myslet sami. že když nebude platba na jejich účtě do toho určitého datumu tak to automaticky zničí :( A že se má platit jen na rok dopředu :( radši jsem to poslala dřív abych neryskovala, že mi to nikdo nepřipomene :(

luciiiie
4. lis 2010

@elllenka To je síla teda, to si musím hned ten formulář najít a asi to taky zaplatit, protože až tu bude prcek, tak se budu ohánět kolem něj,.....tak abych na to nezapomněla. Máme 4 blastocysty, tak by byla velká škoda o ně přijít...

ratatooy
4. lis 2010

@jimmy děkuji už jsem je koupila je to hrůza že na slovensku stojí polovinu a v polsku dokonce vyjdou na 180kč tak snad nám pomůžou,no vidíš to bych nevěděla že je musím skladovat v lednici,a myslíš že vadí když je dostane už od 4týdne je tam psáno od 1.měsíce

luciiiie
4. lis 2010

@betys Ty jo Betys, kámoška je teda šikulka....krásná fotka..jak od profíka. Odhlasováno.

ratatooy
4. lis 2010

holky mi máme taky ještě zamražený dvě pejety ale těď určitě tak 4 roky další dítě neplánuju,to asi nemá cenu si je tam uchovávat co?čím dýl tam budou tím horší asi bude pak kvalita ne?

jimmy1
4. lis 2010

@ratatooy dávali jsme je asi od 3 týdnů 🙂 to mu nemůžě uškodit 😉
a ty mražáčky bych rozhodně zaplatila, je celkem jedno, jestli jsou v mražáku rok nebo 5 let 😉 a kdo ví jak to budete mít a pak se trápit s celým ICSI všechny ty procedury, hafo hormonů a injekce, na zdraví nám to rozhodně nepřidá...

@betys to je ale šikovná kamoška, má to mooooc pěkný 😉
@lucifirek na zuzuzu mám telefonní číslo a kontakt na skype, tak kdyby se ti tady neozvala...

lucifirek
4. lis 2010

@ratatooy to není pravda,si myslím.Když jsou zamrazené,tak je jedno,jak dlouho. My se na to ptali.Pro ty emryjka je nejhorší,zamražení a rozmražení. Ale pokud jsou uloženy v kostantní teplotě. Tak si myslím,že je jedno,jak dlouho tam budou. To je teda můj názor. Dr.nám říkal,že se neprokázalo,že by dobou zamražení ztráceli na kvalitě. Nebo se zkus zeptat tady,má už založený nick i unica.

lucifirek
4. lis 2010

@jimmy1 tak mi možná pošli kontakt,jsi moc hodná. Já už jí napsala zprávu do IP,tak uvidíme,jestli se ozve.

luciiiie
4. lis 2010

@lucifirek Luci Zuzka je i na facebooku, když mi mrkneš do přátel. Je tam na fotce se Sebíkem. Bývá tam dost často 😉

elllenka
4. lis 2010

@luciiiie : Já mám už jen dvě embrijka :( ale i tak o ně nechci přijít. Horší to bude příští rok si vzpomenout a zaplatit.

@ratatooy : Když jsou zmražené tak jsou zmražené a nic z nich nevyprchá- jsou stále stejné.

My jsme už uvažovali i nad tím, že by si manžel nechal zmrazit spermije, kdo ví jaké je bude mít za pár let :( Ale ještě jsme to nezrealizovali.

ratatooy
4. lis 2010

hm tak to jste mi nasadili brouka do hlavy,kolik vůbec stojí další rok uchování?už si nepamatuju kolik jsme za to platili.

lukza
4. lis 2010

Ahojky holky to není možné my máme zase o zoubek navíc takže už 7 a řeže se zároven 4zuby 😲 ,ale bere to hoodně statečně

lucifirek
4. lis 2010

@ratatooy my platili tisícovku,tak to není tak strašné,když to člověk srovná s celým cyklem

@lukza Lukzy teda tolik zoubká najednou,to je něco. Šikulka,že to takhle zvládá 🙂

lukza
4. lis 2010

@jimmy1 jééé ty za chvíly najedeš první zoubek já si pamatuji když sem našla já první to bylo radosti a jak čtu tak to bude určitě brzo a jaký se vám dere?

elllenka
4. lis 2010

@lukza : teda tolik zoubků? Jak se kojí s tolikati zoubky? nekouše?

@ratatooy : Platila jsem stejně jako Lucifírek - tisícovka na rok.

lukza
4. lis 2010

@elllenka já od 2měsíce odstříkávám a dávám s lahvičky měly jsme problémy s kojením a pak už byl lenoh to tahat takže jsem jak Jimmy podctivě odsávám a dávám s lahvičky🙂) ale myslím si že kojení s tolika zuby už je hodně problém kouše totiž vše

elllenka
4. lis 2010

@lukza : Můžu se zeptat čím odstříkáváš? Elektrickou, mechanickou nebo ruční? Nebolí to? Já bych nejradši kojila tak dlouho jak jen to půjde odstříkávat by se mi moc nechtělo, ale pokud by to nešlo jinak tak bych to musela nějak udělat. Ale dokud budu plně kojit tak aspoň nebudu muset vymýšlet výmluvy proč nadat mimčo na víkend k babičkám 😀

betys
4. lis 2010

@elllenka -já jsem odsávala ruční odsavačkou Avent.měla jsem málo mlíčka takže mi to stačilo.Ale vím že holky mají elektrické odsavačky
Právě jsem se vrátila z gyndy.Mám v zadku dvojitý Agolutin ☹ .Už přes měsíc neberu antiko. a nekojím a MS pořád nikde.Ale břicho mě bolí už víc než týden.Tak teď se to snad spustí.
Jinak k těm mŕazáčkům-my jsme žádné neměli.Z 8 embryjek jsme dostali 2 nejlepší a ostatní byly pomalý,takže se nic nemrazilo.Takže když se nezadaří tak celý ICSI znovu ☹

elllenka
4. lis 2010

@betys : Aha tak to budu řešit až po porodu. Prý v porodnicích by měli v případě potřeby odsávačku půjčit a pak se vás zeptám co koupit 🙂 Jsem zvědavá kolik budu mít mléka. Zítra jdu do poradny tak jsem zvědavá co se zase dozvím. Bříško mě už dost bolí tak snad bude vše v pořádku.

Je škoda, že se nic nezamrazilo, ale je super, že se vám podařilo z těch dvou 🙂 Je pěkné, že všechny plánujeme druhé dítko 🙂

luciiiie
4. lis 2010

@elllenka taky mě bříško občas bolí 😒
Včera jsem chytla takovou křeč do prstů u nohy, že jsem si to musela dávat zpátky ručně a pořád se mi to vracelo, tak jsem to tam dlachňala aspoň 15 minut. Bolelo to jak sviňa. ☹

elllenka
4. lis 2010

@luciiiie : Mě se už křeče vyhýbají a když už tak jsou jen kraťounké asi je to i díky magnézku. Ale jinak než jsem začala brát magnézko tak to byla síla, jestli takový bude porod a bude to trvat několik hodin tak netuším jak to zvládnu :(

Jediná výhoda je jít nakupovat do menšího obchodu. Včera jsem byla v domácích potřebách a docela kolem mě skákali a byli stráááášně ochotní (i když tam jsou ochotní vždy, ale až tak moc tedy ne)

Zítra musím do poradny, vůbec se mi nechce :( Ale už dostanu nějaký papír, že oficiálně nastupuji na mateřskou tak to pak ještě zanesu do práce.

bekulkamama
4. lis 2010

http://soutez.doma.nova.cz/bekulkamama jestli se vám líbí, budu ráda za váš hlas děkuji moc 😅

lukza
4. lis 2010

@elllenka mám elektrickou od medely a jsem moc spokojená mě taky moc mrzelo že přímo kojení šlo do kytek ale sem ráda že aspon tak je na MM🙂) a já si myslím že tak malé mimi by nemělo být na noc bez matky ,ale to je muj názor já bych prostě kukyho do roka nikam nedala a pak se uvidí 😉

@betys ty jo MC furt nikde snad už dojde.

ty jo holky už jdete na mateřskou to teda uteklo

elllenka
4. lis 2010

@lukza : Máš pravdu miminko také nebudu chtít nikam dávat. Jsem zvědavá jak to bude až bude na světě. Tchýně to začíná moc přehánět- sice chápu, že se těší, ale ... chce miminko hned od začátku zvykat i na jiné lidi než na maminku ... netuším jak si to představuje, ale jestli to bude tak, že víkendy bude mimčo u ní tak to ani náhodou ... no uvidíme.

Máš pravdu uteklo to strašně rychle a za měsíc už třeba budu maminkou 😀

betys
4. lis 2010

@elllenka -já bych na víkend malýho taky nikam nedala.Ale když ho manža vezme ke tchýni na odpoledne tak to není špatný.Stihnu udělat spoustu věcí a taky si trošku odpočnout.

elllenka
4. lis 2010

@betys : Tak na odpoledne by mi to nevadilo, ale můj za svými rodiči beze mě nepojede. Né, že by si nerozuměli, ale spíš z lenosti a z toho že doma si více odpočne. Ale nebudu to teď hrotit uvidíme jak to bude.
Už jsem manželovi říkala, že budu chtít být někdy o víkendu doma nebo jet někam na výlet (na jaře) a aby jsme byli my tři pohromadě jako rodina.