Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
18. lis 2010

@enka27 člověk aby se pořád nervoval, viď? ty vyjdou v pohodě, neboj. Pak se mi zdá ještě cukrovka po tom 20tt a budeš mít od testů na chvilku pokoj 😉
Já si vůbec neumím představit, jak ten pupek pak po porodu vypadá....to hodím asi pak přes rameno a půjdu dom.

betys
18. lis 2010

@enka27 -a na screeningu jsi byla?Jestli byl v pohodě tak si z triplu hlavu nedělej. 😉

teckovanaorchidej
18. lis 2010

@luciiiie ale zatím nic, došla inspirace, teď hloubají nad páchnoucími plenkami

elllenka
18. lis 2010

@mrkvicka28 : děkuji za radu, už jsem ji zabalila 🙂 jen jsem ještě na zavinovačku dala deku, aby jí bylo tepleji a pod hlavičku plínku, aby mohla vklidu slintat 🙂 Dala jsem ji do postýlky, tak jsem zvědavá. Příští kojení jí zkontroluji, jestli je jí teplo.

enka27
18. lis 2010

@luciiiie No právě. Kdyby bylo riziko zvýšené, nevím, jestli bych šla na odběr plodovky...budu se modlit, ať je vše v normě a takové starosti nemám. O testech na cukrovku zatím nic moc nevím, takže jsem zatím statečná. A z toho co vím - hnusně sladký nápoj a trápení hlady, na to si troufám. 🙂

enka27
18. lis 2010

@betys Ve 12. týdnu a ten byl ok. Tak se tím jakš takš uklidňuju...

luciiiie
18. lis 2010

@teckovanaorchidej 😀 😀 😀 😀 😀

@enka27 Betys už to tu psala, jestli ti vyšel v pohodě screening, tak bych věřila mu 😉 Cukrovka dobrý, 2x píchačka do prstu a osladíš si život 😉

enka27
18. lis 2010

@luciiiie No, já nevím, jestli nepletu koše s baňama. V tom 12. dělali jenom podrobný ultrazvuk. Krev mi brali až v 16. týdnu, tak nevím, jak moc můžu doufat. Ale doufám..

luciiiie
18. lis 2010

@enka27 no on se dělá podrobný ultrazvuk, změří plodu šíjové projasnění, mrknou, jestli má prcek nosní kůstku a brali i krev. Stálo to cca 1200 a dělali mi to v Brně na Veveří v Prenatalu... tak tam jsi asi nebyla, ale určitě to všechno dobře zkontrolovali. Tripláky budou v pořádku, tomu věř 😉

lukza
18. lis 2010

ahojky holky.
@elllenka je supr že máš zatím elám ale nejhorší je že ten elán bude pomlau ubývat ale jak píše betys to štěstíčko ti už nikdo nevezme.a hormony musíš zvládnou prostě jim nech volný proběh jednou budeš nahoře pak zase dole ale po 6nedělce bude už jen dobře.já bych oblečení taky moc nehrotila ona Lucinka tedka bude vše dohánět a rychle vyroste .a stejnak mají přiští týden přijít mrazy tak asi ani moc ven chodit nebudete né?a je pravd aže ty nedonošenečci neumí jeeště držet tělesnou teplotu Kuky měl taky furt studený nosánek ,jo a miminkum nejvíce tepla odchází přes hlavičku takže je dobré aby měly čepičku a pak si lépe udrží teplotu

@betys hned jak to tu dopíši jdu vám dát hlasy🙂)

@mrkvicka28 krásné naučné fotečky🙂) a kluci jsou užasní že tak krásně spinkají

lukza
18. lis 2010

@enka27 na ty tripp testy se moc nefixuj mě vyšly falešně pozitivně a akorát sem s toho byla měsíc na nervy brečela sem protože sem musela čakat na velký utz na povrzení vubec nevím proč ta vysledky říkají tak moc dopředu kor když jsou špatné.

pehu
18. lis 2010

Ellenka - mi máme doma extrémního nedonošenečka. První noc doma byl hodně studený, tak druhou noc jsem ho zabalila do flesové deky (jako do zavinovačky) a přikryla ho rozdělanou rychlozavinovačkou. Připadá mi, že rychlozavinovačka ho tolik nezahřála. Tak byl zabalený i v nemocnici na postýlce a myslím, že mu to vyhovuje.

natalka28
autor
18. lis 2010

@elllenka obrovská gartulace k holčičce!
Já tu už dlouho nebyla a ani nestíhám dočíst!☹
Byli jsme pár dní v nemocnici - Adámek si vytlačil tříselnou kýlu a operaci jsme se vyhnuli jen tak tak. Teď ho musíme držet co nejvíc v klidu, aby neplakal atd., ale je to náročný - vždycky když začne, tak mám nervy, že mu to zase zduří atd. Popravdě řečeno - šestinedělí byla parádička, ale tenhle 7 týden je kritickej a doufám, že bude líp. Jsem šíleně vyčerpaná☹
Taky jsem zahlídla, že řešíte spoření pro prcky - Lucifirek - na vkladní knížku u poštovky se vyprdni. Např.v ČSOB je dětské konto slůně s úrokovou sazbou 2,5% - účet je zcela zdarma a může na něj vkládat kdokoli a disponent ( ten kdo má k účtu podpisové právo - zákonný zástupce - rodiče ) můžou peníze i kdykoli vybrat! Všechny dětský konta jsou zdarma a mají podobný podmínky, ale banky se v tuto dobu "rvou" o každýho novýho klienta, tak je potřeba se mrknout, kdo má lepší výhodu ( dárek atd. )
Jinak zdravím všechny a snad se Vám daří lépe než nám...

kveta
19. lis 2010

Holkz, a nemôžete investovať v slovenskej banke? Napr. Poštová banka má lepšie úroky... 3,5 percenta, viazanosť tri roky.

natalka28
autor
19. lis 2010

@kveta 3 roky??????????? Tak to tady dostaneš lepší úrok, když to tam musíš nechat 3 roky! Pracuju v bankovnictví... Účet co jsem popisovala je běžné dětské konto na které se dá kdykoli vkládat a kdykoli vybírat. Pokud by jste měli nějakou částku už pohromadě, tak se určitě dá najít produkt, kam peníze jednorázově vložíte, určitou dobu je tam nechát ( nesmíte tam ale ani nic dalšího vložit ani nic vybrat ) a pak dostanete větší úrok, ale podle mě je toto naprosto zbytečné, protože i úrok 3,5% je naprosto směšný, pokud teda nemáte uložené miliony!🙂

elllenka
19. lis 2010

@natalka28 : Jé vy jste tu probraly účty pro děti, tak to budu muset dočít ...
U dětských kont se úroky těké mění, nebo jsou stále stejné?

kveta
19. lis 2010

@natalka28 Aha, tak ticho závidím... U nás je toto najvýhodnejšie dlhodobé sporenie na účte v banke..

elllenka
19. lis 2010

Holky nechávaly jste miminko fotit profesionálním fotografem? Chtěli by jsme si pořídit pár pěkných fotek, ale nevíme ke komu jít. Chtěla bych pak z modelových fotek udělat kalendáře pro babičky a prababičky 🙂 Jako vánoční dárek by to mohlo být pěkné.

luciiiie
19. lis 2010

@elllenka myslíš, že bys to do vánoc ještě stihla?

elllenka
19. lis 2010

@luciiiie : Kalendář by se stihnul určitě 🙂 Předloni jsem objednávala kalendář s fotkami asi 14dní před vánocemi 🙂 a stihlo se to krásně 🙂

luciiiie
19. lis 2010

@elllenka fakt? to jsem myslela, že to trvá dýl..a ještě teď před Vánocema. 🙂 A dej si pryč ty týdny mámo 😀

luciiiie
19. lis 2010

@elllenka pošlu ti něco do IP 😉

betys
19. lis 2010

Ahoj holky.Mám po testech a získal ajsem certifikát pro práci v pojišťovnictví. 😀
Trošku nestíhám.Mám už fotky z vítání.Kdo má FCB tak tam mrkněte-Jitka Melkusová.Časem je pozmenšuju a dám i sem.Už zase letím

luciiiie
19. lis 2010

@betys gratuluji!!!!

natalka28
autor
19. lis 2010

@elllenka my byli u profi fotografky v Brně když bylo Adámkovi 18 dní. Paní je hoooodně dobrá a my měli štěstí, že měla zrovna volno, jinak jsou dlouhý čekací doby. Mrkni na naše fotky na http://tanaka.rajce.net Jinak paní má adresu www.babyphoto.cz
Na ty účtu mrknu - teď co jsem doma ztrácím přehled! Jinak jsou i jiný možnosti jak spořit a ne jen na spořících účtech. Na jak dlouho jsi schopna peníze uložit a nešehat na ně? Nebo je chceš kdykoli k dispozici???

betys
19. lis 2010

@natalka28 -ty fotky jsou nádherný,ta na váze je super 😀

lukza
19. lis 2010

@betys strašně mooooc gratuluji jsi šikulka🙂)))

@natalka28 taky sem koukla na fotečky a jsou užasné

natalka28
autor
19. lis 2010

@betys @lukza děkujeme

betys
20. lis 2010

U nás právě hrají koledy v podání Lucky Bílé a mě se do očí hrnou slzy když si uvědomím že to jsou první vánoce s Matýskem.Mě se snad ty hormony nesrovnají ani za 5 let 😀

luciiiie
20. lis 2010

@natalka28 taky jsem mrkla...fotky krásný...s těma křidýlkama jsou úžasné.
@betys hezké fotky z vítání, moc vám to sluší...přesně tu samou kolébku máme doma v obýváku, jen je v přírodní barvě 😉 Vánoce budete mít krásné.. doufám, že už budem taky spolu 😅