Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
22. lis 2010

@enka27 -přesně tak,mě už zůstal jen ten tukovej 😀

enka27
22. lis 2010

@luciiiie 😀 Mně zatím břicho jakoby tak nějak tahá, ale to je asi tím, jak roste...ve vnitř šrumec, ale nic co by připomínalo pohyby miminka. Nebo, těžko říci, třeba má to mojé svůj styl. 😀
Holky, zítra volám na výsledky testů, tržte mi pěsti...na dnešek se mi už o tom zdály divoké sny. 😨

teckovanaorchidej
22. lis 2010

@luciiiie bojím se, že tvoje pip..ka bez tebe k porodu nepůjde.......

luciiiie
22. lis 2010

@enka27 budu držet pěsti, pak nám dej vědět. Ale bude to dobrý, to je jasný.

@teckovanaorchidej škoda....že bych ji jako poslala s ranečkem do porodnice a počkala bych doma 😀

elllenka
22. lis 2010

@betys : Mě nejspíš bude chybět to jak se všichni kolem mě chovali hezky. V obchodech mi pomáhali, dávali mi přednost a na přechodu jsem nikdy nemusela čakat, hned auta stavěla- ať už řídil chlap či žena. Tak tato ohleduplnost mi asi bude chybět.
Bylo to pěkné ale mít mimuško je ještě hezčí. řekla bych že budu vzpomínat na to jak jsme si malou přivezli domů 🙂

elllenka
22. lis 2010

@luciiiie : Neboj to zvládneš. Doktoři se budou snažit ti pomoci 🙂 bude to dobré 🙂

elllenka
22. lis 2010

@betys : myslíš, že bříško ještě zmizne? Doufám, že o ten můj brzo příjdu.

betys
22. lis 2010

@elllenka -myslíš jako špíček jo?Já doufám že zmizne.Nikdy jsem takový neměla.Třeba když budu chodit do práce-bude větší honička tak to shodím.A taky se chystám chodit k ségře na orbitrek 😒
Kdo máte trošku času tak prosím hlásněte.Je to pro kámošku.Děkuji 😉 http://prozeny.blesk.cz/zlaticka2010/profil/691...

luciiiie
22. lis 2010

@betys a nebo počkej až začne Matýsek lítat..to se taky naběháš jak na orbitreku 😉

betys
22. lis 2010

@luciiiie -jo s tím počítám.Ale jsem strašně pohodlná na jídlo.nedokážu si nic odepřít.Musím mít denně něco dobrýho-Horalky,Milenu.... 😠

luciiiie
22. lis 2010

@betys sím tě..tlustá podle fotek nejsi, tak co. Jen si dej když ti šmakuje 😉 Pak nastoupíš do práce, budeš mít jinačí režim a ono to půjde samo.
Holky, jestli jste tu některá z vás jedla lněné semínko...jak jste ho jedly? Je to lepší zalít vodou nebo to drtit rovnou?

elllenka
22. lis 2010

@betys : No mě ještě zůstalo po porodu bříško, ale asi je ještě brzo, aby zmizelo.
Také mám ráda něco dobrého, ale teď mám obavu si něco vzít. Občas si zobnu čokolády, ale malou trápí prdíky tak se snažím hlídat to co jím :(

elllenka
22. lis 2010

@luciiiie : lněné semínko jsem jednu dobu měla doma a dávala jsem ho do chleba, který jsem pekla v domácí pekárně. Teď jsem lněné semínko vyměnila za pohanku a jiné semínka tak ti neporadím jak to jíst :( možná by mohli poradit ve zdravé výživě

elllenka
22. lis 2010

@betys : Odhlasováno 🙂 držím palce, aby vyhrál, ale tyto soutěže nemám ráda- většinou se už dopředu ví kdo vyhraje- pořadatelé si pak upraví výsledky :(

betys
22. lis 2010

@elllenka -dělám to pro kamarádku.Sama bych se taky nepřihlásila.Hlasování není moc průhledný 😒

elllenka
22. lis 2010

@betys : no právě. Jednou jsem se účastnila akce kdy jsme hlasovali pro jednu známou. Zapojila se spousta lidí a hlasovali jsme pro ni každý den šlo dát jeden hlas. No měla nejvíce hlasů (také jsme se snažili) a ke konci najednou jedné jiné holce naskočilo strašně moc hlasů :( a tak ta pro kterou jsem hlasovala byla na druhém místě. Ještě byl čas tak se zabojovalo a jak byla uzavírka tak ta moje měla nejvíce hlasů. No jaké bylo překvapení, když nevyhrála a druhý den měla ta jiná více hlasů. Pak jsme si přečetly pravidla soutěže a tam byla jedna větička, že si pořadatel může vybrat sám ... no a od té doby takové soutěže nesnáším, ale když to někomu udělá radost tak klidně boduji 🙂

luciiiie
23. lis 2010

@elllenka tak prý si to mám zalít vodou a pak vypít ten slízek a semínka zkusit sníst. No to bude dobrota. Ale tak třeba to bude k něčemu dobré 😉 To už vydržím.

elllenka
23. lis 2010

@luciiiie : Dobrou chuť. To bych asi nedala, ale určitě je to hodně zdravé 🙂

luciiiie
23. lis 2010

@elllenka no prý by to mělo pročistit střeva. To jsou takový ty "zaručený rady" jak usnadnit porod, haha. Možná to k ničemu nebude, ale proč to nezkusit 😉

betys
23. lis 2010

@luciiiie -na to budeš mít klistýr 😀

luciiiie
23. lis 2010

@betys to jo no, ale aspoň něco nechám doma 😝

jeany
23. lis 2010

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a nakouknout co je nového. Já mám pořád co dělat a nestíhám sedět u pc. Pořád jsme někde venku nebo pro změnu máme návštěvu.
Martínek už má 2 zoubky. První jsme mu našli 15.listopadu. V poslední poradně vážil 7850 g a měřil 70 cm, ale teď si myslím, že těch 8 kg už má. Příkrmy dávám přesně od 6 měsíce a docela mu to chutná. Už začnu dávat masíčkko a ovocné přesnídávky.
Betys a co nového u vás?
Lukzi, Jimmy jak se máte vy? Ještě cvičíte Vojtovku?
A jaks e máte vy ostatní? Co těhulky?.
Jdu něco zpátky dočíst ať sjem aspoň trošku v obraze.
Připojuji poslední fotky Martínka.

jeany
23. lis 2010

Zapoměla jsem na ty fotky. 🙂

jeany
23. lis 2010

Ellenko, velká gratulace k holčičce. Moc Vám s Martínekm přejeme hodně zdravíčka. Máš krásnou holčičku. 😵 Ellenko a v kolikátém tt se malá narodila? Probíhalo vše v pořádku?

Luciie, teď jsi myslím na ředě tady ty, že. Už se ti to blíží. Na vánoce už možná budete doma, když máš termín 20.12. Mně se Martínek narodil ve 37 + 5 tt.

luciiiie
23. lis 2010

@jeany ráda bych byla na Vánoce už doma..uvidíme. Martínek je už kus krásnýho chlapa koukám. 😵

betys
23. lis 2010

@jeany -ahoj.Už jsem si o Vás dělala starost.My ještě zub nemáme,ale už se tlačí.Ale jsme trošku větší.72 cm a 8,3 kg-měl před 14 dn.Je vidět že je Martínek trošku starší-jak sedí na tom voozidle.Matýsek už jí příkrmy,přesnídávky i kašičky.Dneska mu nechutnal špenát.Ale jinak je jedlík.

elllenka
23. lis 2010

@jeany : Děkuji, narodila se ve 35týdnu + 5. Vybraa si krásný datum 11.11.2010.
dneska jsem s ní byla u doktorky, krásně přibírá a roste. Když se narodila tak vážila 2460g 45cm a dneska už má 2650g 50cm. Je to šikulka. doktorka ji moc chválila. Ještě jdeme na kontrolu za 14dní. Ven s ní nesmím, dokud nebude mít 3kila tak musíme být doma. Jinak je zdravá a moc živá 🙂 no a ráda čurá při přebalování nebo převlíkání, takže dneska počurala doktorku, zrovna ji přenášela z váhy, když to spustila 🙂

Ale musím říct, že tahat se s vajíčkem je docela náročné, nevím proč jsem si myslela, že je to lehké :( Měla jsem co dělat, abych ji přenesla z parkoviště k doktorce a pak zpátky :( snad brzo vybereme nové autíčko a budu moct vozit i kočárek jinak nevím jak to budu dělat, až bude těžšší.

Jinak porod jsem měla šíleně rychlí- sice jsem to sem psala, ale ať nemusíš listovat. Ve čtvrtek 11.11. jsem šla do porodny, všechno bylo v pořádku, neotvírala jsem se, čípek se nezkracoval. pak ještě kontrola u zubaře. Po cestě jsem si koupila podprsenku na kojení zašla jsem si na meníčko na oběd a pak hurá domů. V 15hodin jsem volala manželovi, aby přijel domů za světla, že bych něco chtěla udělat na dvoře (asi už šestý smysl) v 17hodin mi začala odtékat plodová voda. Manžel přijel chvilku po 17té hodině. Dozvěděl se, že je změna plánu. Uklidňoval mě že stresuji, že určitě dneska neporodím. skočila jsem do sprchy, pak jsem si rychle zabalila věci a v porodnici na parkovišti jsme byli v 18:30, pak než jsme našli porodnici, patro ... no a pak to šlo rychle na příjmu se nestačili ani udělat papíry a v 19:05 byla Lucinka na světě 🙂 V papírech mi uvedli, že mě přijali na ambulanci v 18:45- takže to byl docela fofr 🙂

Martínek je moc šikovný

elllenka
23. lis 2010

@luciiiie : Snad ti to nějak pomůže. Budu držet palce, aby jsi to měla tak rychle za sebou jako já.

enka27
23. lis 2010

Ahoj holky, hlásím dobrou zprávu, všechny testy nám dopadly dobře, miminko je v pořádku a v dobré formě. Spadl mi kámen ze srdce.

luciiiii, to lněné semínko se doporučuje před porodem? Já jej baštila v rámci alternativní léčby pro pořízení si miminka. Lněná semínka jsem rozdrtila a zaléla je lněným olejem. Na lačno jsem to šupla do pusy - trochu zápas a ohromná pochoutka 😒 . Aby se to vůbec dostalo tam, kam má, zapíjela jsem to - nejvíce mi vyhovovalo mléko. Byla to jen část léčby - ještě jsem pojídala ovesné klíčky a superželezo. Efekt to sice nemělo žádný evidentní - mimi se zadařilo až po KET, ale co by člověk nezkusil. 🙂

teckovanaorchidej
23. lis 2010

ahoj holky,
hlásím, že jsem doma z poradny a čekáme HOLČIČKU jupí 😅 😅 😅
Všechno je v pořádku, příští středu amnio. A triply jsme ani neodebírali 😉