Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

enka27
23. lis 2010

@teckovanaorchidej Jéééé, tak moc a moc gratuluji! A pak že Unica umí jen kluky. 😉

jeany
23. lis 2010

Luciie, děkuji za pochvalu Martínka. 😀
Betys, Martínek sice už sedí, ale musí se něčeho držet, jinak je spíš línější, přetáčet se mu moc nechce, jen, když se mu pomůže. Tak to je Mytýsek podle Martínka velký. Ale třeba to doženeme. 😀
Ellenko, tak to si Lucinka pěkně pospíšila. Hlavně, že jste obě v pořádku. To jsi měla rychlý porod. Já jsem taky měla oba porody dosti rychlé. Dcerka vážila při narození 1450 g a Martínek vážil 2450 g. Takže Lucinka byla dokonce větší než Martínek. Nejdůležitější je, aby se dítě narodilo zdravé. To, že je to předčasně narozené dítě nevadí. Tak si užívej mateřství. Je to moc krásné. 😵 😵 😵

elllenka
23. lis 2010

@enka27 : super, jsem ráda že je všechno v pořádku 🙂

@teckovanaorchidej : Blahopřeji, moje Lucinka bude mít kamarádku 😀

teckovanaorchidej
23. lis 2010

@enka27 díky a ty víš, co čekáte?

enka27
23. lis 2010

@teckovanaorchidej Jojo, chlapečka. 🙂

enka27
23. lis 2010

@elllenka 🙂

luciiiie
23. lis 2010

@teckovanaorchidej jééééééééé další panenka!!!! gratuluji!
@enka27 paráda, gratulace k výsledkům 😉 za chvilku máš další ultrazvuček a uvidíš mimouška 😵 To lněné semínko si myslím, že můžeš pořád. Je v něm hodně prospěšných látek. A jak píšeš, ono to asi žádnej efekt na lehčí porod třeba nemá, ale co by člověk nezkusil. Navíc, když je to zdravý 😉

teckovanaorchidej
23. lis 2010

@enka27 gratulace k výsledkům, to se ti ulevilo, viď?

teckovanaorchidej
23. lis 2010

@luciiiie díky a co ty? neťuká už čáp na okno? žádní poslíčci?

teckovanaorchidej
23. lis 2010

@elllenka děkuju, jasně, trošku mladší kámošku 🙂 🙂

luciiiie
23. lis 2010

@teckovanaorchidej Poslíčci tu dlouho nebyli...a na čápa je zima, leda vrána by mi tady mydlila do tabule 😅

enka27
23. lis 2010

@teckovanaorchidej Děkuji, neskutečná úleva, jsme šťastní jako blechy!
@luciiie Děkuji, no baže, semínka jsou doporučovaná pro zdravý vývoj/průběh obecně. Lahůdka to tedy není, zvlášť s tím olejem..., ale přece to nevyhodím.
😀

luciiiie
23. lis 2010

@enka27 ty jo, ale s olejem...to musí být lahoda... já to chroupala jen tak, pak jsem to půl hodiny vytahovala z huby, dneska to zkusím přelít horkou vodou, nechám udělat nějakej slízek nebo co a pak to vypiju...už jen z toho názvu "slízek" se mi natahuje.

luciiiie
23. lis 2010

@teckovanaorchidej počkej, aby na vás ve 20týdnu ještě nevybafl pytlík s pipíkem 😀 Ale jestli si to necháš potvrdit i z plodovky, tak to budeš mít stoprocentní 😉 holčička...no to je fakt krása.

enka27
23. lis 2010

@luciiiie 😀 😀 😀 Přesně tak. Gastronomicky zážitek jedna báseň. Lněné semínko na 5 způsobů. Jeden lepší než druhý. 😀

betys
23. lis 2010

@teckovanaorchidej -tak to je super,další nevěsta 😀

luciiiie
23. lis 2010

@enka27 tak holka čekala jsem hodně, ale takovej humáč teda fakt néé....škoda, že tu není zvracející smajl 😖

natalka28
autor
23. lis 2010

@elllenka po zpátku jsem dočetla, jaký jsi měla porod! Tak to ti tiše "závidím", že to byla taková rychlovka. Jen by mě zajímalo, když Ti začala odtékat plodovka, měla jsi i kontrakce nebo ne? I pokud by jsi je měla, tak by jsi je vastně měla jen 2 hodinky, že? Tak to je super!!!!!!!!!!! Hlavně že je Lucinka v pořádku. To už vyrostla 5cm? To náš Adámek vyrostl 5cm za 6 týdnů🙂 Jinak moc gratulujeme a přejeme Lucince jen to nejlepší do života!

luciiiie
24. lis 2010

@elllenka A to jsi byla s malou u paní doktorky? Já myslela, že na první návštěvu jezdí domů. Aspoň ta naše mi řekla, že až budu z porodnice doma, tak že mám zavolat a ony k nám dorazí 🙂

elllenka
24. lis 2010

@luciiiie : My už měli druhou kontrolu 🙂 a to jsme museli k doktorce a za 14dní musíme zase. Máme to tak kvůli tomu, že je nedonošená :(
ještě ji chtěli poslat na speciální vyšetření jestli není opožděná :( to jsem zatím odmítla, myslím, že je na toto vyšetření moc malá a ještě se to nepozná, ale podle mě je moc šikovná.

elllenka
24. lis 2010

@natalka28 : Ano vyrostla o 5cm, papá pěkně spíš bych řekla, že se přežírá 🙂 vždy po kojení úplně odpadne 😀
Když mi začala odtékat plodovka tak jsem zrovna seděla u internetu. Bolesti jsem neměla žádné. Valila jsem na záchod kde jsem si rozmyslela co dál. pak ze mě nic neteklo tak jsem se přemýstila do vany a osprchovala jsem se a pak plodovka ještě odtékala a to jsem už s jistotou věděla, že musím do porodnice tak jako tak, ale bolesti jsem neměla. Ty začali jak jsem se v koupelně oblékala, ale bylo to úplně slabounké, ještě jsem přemýšlela jestli toto jsou ty kontrakce nebo jestli mě jen bolí břicho. No a v autě jsem se už kroutila pořádně :(
Jestli jsem měla nějaké poslýčky nebo něco ještě před tím tak to nevím, možná jsem tomu jen nepřikládala pozornost. Jediné co vím, tak že po výborném obědě jsem byla tak nacpaná, že mě trochu bříško bolelo, ale to asi bylo tím, že jsem se přejedla 🙂

Lucinka to musí všechno dohnat, mám pocit, že dohání to co by nabrala v bříšku 🙂

luciiiie
24. lis 2010

@elllenka ajoo ajoo... opožděná nebude prosím tě. 😉 Co mamka? Už se byla na malou podívat?

elllenka
24. lis 2010

@luciiiie : Také si myslím i v porodnici to říkali, že je šikovná, ale ten papír na vyšetření mi dali pro jistotu a že ho mám použít v případě potřeby.
mamka se už byla podívat, ale jsou s ní potíže. že si ji musí zabalit jinak a že ji blbě ukládám, že ji mám dávat spávat na břicho, že se to tak dělalo dřív ... no děs. pak chce aby synovec vyděl miminko (bude mít 5let, ale je často nemocný) a já teď nechci, aby malou vidělo moc lidí- dovolila jsem jen babičky, dědečky, moji sestru a 2švagrové. Tak to mám teď každý den na talíři a že synovce přivezou, že se na malou podívá a půjdou s ním ven ... no děs.

No a druhá babička ta je z Lucinky nadšená v porodnici jak ji viděla tak to obrečela, že je moc krásná, ale teď to přehání, ale zatím jí nechávám, at si užívá vnoučete. Kupuje už plínky jak bude Lucinka velká a oblečky ...

luciiiie
24. lis 2010

@elllenka to jsem zvědavá na ty naše "babuše". Ty se drž a nenech si do ničeho kecat 😉
Dnes jsem si plánovala, jak dozdobím perníčky, ale zas mě pobolívá břicho jak na MS, tak radši polehávám. Poletoval nám tu snížek 😵
Dlouho tu nebyla @lukza Luci jak je? jste v pořádku?
a @lucifirek ještě máš tu dietu? Co Kubík už je mu lépe?

luciiiie
24. lis 2010

Já mám u pupíku po stranách takový občas tvrdý hrče a na pupíkem jednu velkou....já myslím, že on ještě pořád není otočenej ☹ To je trouberínek 😒

lucifirek
24. lis 2010

@luciiiie ahojky,teda holka tobě už se to krátí. Uplně ti to po pravdě závidím. 🙂 Ten náš drak se tu zrovna vedle mě rozčiluje u hrazdičky. A zkouší se otáčet z boku na břicho,ale nejde mu to. A jak se cítíš ty? Už jsi nervozní? Vůbec nestíhám dočítat. Tak nejsem vůbec v obraze
Luci pořád mám dietu a dokud bude malý kojený,tak ji budu muset držet. Příští týden jdeme na poradnu a to se uvidí,jak malý přibývá. Ekzem se mu trošku zlepšíl,ale stolička je špatná pořád.

luciiiie
24. lis 2010

@lucifirek Aha..já myslela, že ta dieta je nějaká chvilková, jsem trubka, heh... 😎 Luci nervózní? Mě z toho asi brzo hrabne...na jednu stranu bych to měla ráda za sebou, už je to fakt takový nepříjemný občas na druhou stranu si říkám, jestli bych se s tím banckem radši ještě půl roku netahala než rodila 😅 Ale to je tu pořád dokola, holt kluk bude muset ven tak či tak 🙂 Já doufám, že pak to pojede takovým fofrem, že nebudu mít čas přemýšlet nad nějakýho hovadinama a budu tlačit jak oteklá, jen aby to bylo už všechno za náma. Foťák mám nabitej v tašce, nikdo na to už nesmí hrabat, ať jsme připravení 🙂
To je na prd s těma kakancema...a to má z toho kojení jako jo? A to třeba nemůžete přestat? Aspoň, že ten ekzém se mu trošku zlepšil 🙂

lucifirek
24. lis 2010

@luciiiie Luci dr. mi to popsala jako kolitidu kojeného dítěte. Je to alergie na něco z mého mlíčka.Ale pokud přibývá,tak je pořád prý lepší kojit,než dávat umělé,protože s tím ekezmem by to bylo pak ještě horší,zřejmě. A prý toto při zavedení příkrmů a až přestaneme kojit uplně vymizí. Tak jsem na to fakt zvědavá. Jinak tvé obavy z porodu naprosto chápu. Já byla nakonci taky hotová,člověk si nedokáže představit,co ho čeká a na co se připravit. Ale zvládneš to,jako každá jiná 😀 Když jsem to zvládla já. Taková sr.... . Já myslela,že vydržím dost,ale asi ne. 😀

lukza
24. lis 2010

Ahojky holky
tedka sem tu nebyla tak musímpoctivě dočíst Kuky jak se všude staví a už i obchází nábytek tak nenmám na nic čas protože dolu ze stoje to ještě pořádně nevypiloval takže padáme.
@jeany ty jo malý už je obr utíká to a krásné fotečky jo amy vojtku už přes měsíc necvičíme ,ale máme ještě v roce kontrolu jak si vede.

@enka27 to je supr že testy jsou OKmoc gratuluji.-))

@teckovanaorchidej jééé další holčička to je užasné také gratuluji

lukza
24. lis 2010

@luciiiie u nás doktorka taky jezdí domu na první náštěvu ale já chtěladojet kní skrz vážení.a mám to kousíček.
a děkuji že na mě myslíš jj jsme v pořádku zdraví a všude spouzíme měly jsme tedka boje s večerním usínáním,ale tuk tuk druhý den jsme zasedly povídání pohádek a je to o hodně lepší snad to tak bude i nadále on totiž od té doby co se naučil stoupat aji v spacím pytli tak prostě spát nebude a jen obcházet postýlku aji když už ho ty nožičky nenesly.ale snad se to už tedka vše spraví a taky se ná dere další zoubek ale furt se nechce prořezat teda tedka nevím zda už není protože mě prostě do pusenky na vrchní zoubky nepustí potvurka.a krásně se ti to už krátí.

@betys a co vy četla sem že zoubek furt nic a furt ho to trápí a nebo je to lepší.

@lucifirek je mě líto že stolička furt zlobí ,a je dobře že ekzém je lepší jen tak dál .