Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

mrkvicka28
28. dub 2011

Musíme se pochlubit Matýsek už má první zoubek

jimmy1
28. dub 2011

@mrkvicka28 gratulka Matýskovi k prvnímu zoubku 😉
a k IP díky moc za nabídku, pak se domluvíme konkrétně 😉
ale holky už by to fakt chtělo upřesnit termín!!! Kdy v kolik a kde!

misha83
28. dub 2011

@mrkvicka28 Děkuji.

enka27
28. dub 2011

@mrkvicka28 Jéé, gratuluju!

Tak dnes máme termín a zatím to vůbec nevypadá. V út mi doktor provedl nějaký úkon, kdy zpřetrhal nějaké blanky, které mohly pomoci vyvolat porod. Začala jsem špinit a mít bolesti, ale to je tak všecko. Asi chce být malý květňáček... Zítra kontrola poprvé v porodnici. Všichni kolem mě jsou psycho, mám pocit, že musím každého uklidňovat. Nemá to být náhodou obráceně?
🙂

@teckovaná Jak to s tebou vypadá?
@lukza Jak to zvládáš s malým a ještě menším v bříšku? Co nevolnosti, je to lepší?

vodni
28. dub 2011

Ahoj kočky, začínám trochu trojčit, že stále necítím žádné pohyby, a to ani minimální šimrání, bublinky, motýlí křídla nebo jak to všichni popisují, prostě lautr nic 😒 Jsem v 21tt. Většinou jsem našla, že 20tt už cítí každá aspoň něco, ale já se pořád nedočkala ☹ Teď jsem na netu teda našla, že výjimečně se pohyby mohou objevit až ve 22tt, tak jsem trochu klidnější, ale přece... Jak jste to měly vy? Je tu někdo, kdo pohyby cítil později?
A taky - kdy jste začaly nakupovat ? 😀 Jsem naprostý laik 😎 Ale chci si to trochu "užít" - přece jen vymodlené dítě, které bohužel nikdy nebude mít sourozence, takže váhám, že s břichem a v teplém počasí to nebude ono, ale zase mi to teď přijde strašně brzy...

jimmy1
28. dub 2011

@vodni s pohybama neporadím já je cítila cca od 18tt, ale vím, že pokud je placenta na přední straně, tak jsou pohyby cítit později, než se "prokope" až přes tu placentu.
A nakupovat jsem začala po UTZ v 21tt 😉 takže zase tak brzy není...
@enka27 týýýjo ty už máš termín!!! tak ať to všechno v poho zvládnete 😵

luciiiie
28. dub 2011

Holky ahóóóóój,
tak já se jdu podívat, jestli je tu nějaký nový mimčo a zatím nic.
@lukza co to tady čtu? óóó tak gratuluji!!! paráda!!!

@mrkvicka28 gratuluji k zoubku 😵
@enka27 týý jo, to už bude za chvilku! Jestli už náhodou teda nejedeš 🙂 Přeju Ti rychlej a bezproblémovej porod a hned dej vědět..těším se na miminko 😵
@teckovanaorchidej co ty maminko?

@vodni já cítila pohyby celkem brzo, jsem si zezačátku myslela, že se mi to tam honí ve střevech a on to tam bušil Štěpulka 🙂 Ale neboj, to poznáš a ono to přijde každým dnem. Budeš mít okopaný žebra, ajajaj. Ale už aby to bylo, co? To už budeš mít Vodníčka tak trochu pod kontrolou. Já vždycky koupila něco po ultrazvuku a pak jsem se rozjela jak šílená a nešlo to zastavit 😀

Jinak holky u nás dobrý, vy co jste na facebooku tak jste nějak tak v obraze, co se u nás děje. Dneska má Štěpánek přesně 4 měsíce, tak jsme včera zkoušeli první příkrm (už jsem to nevydržela do dneška, heh), měl mrkvičku, prvně čučel co to je a nakonec mi lžičku s mrkvou rval z ruky, oranžový bylo všechno, ale je to kluk šikovnej.

Chěla jsem se zeptat, kdy se vám tak prcci přitahovali "do sedu", snad víte, co myslím...když ho prostě vezmete za ruce, tak by se měl přitahovat. Každej ho furt tak tahá, mu to plandá, ještě se tomu šmudla směje, tak nevím, jestli by to už měl dělat 😒 Zítra máme očkování, to zas bude.

Tak se mějte a já sem zas nakouknu... holky co to máte za pár držte se a ať všechno v pořádku!

vodni
29. dub 2011

Gábince od @teckovanaorchidej : Milá Gábinko, dneska je tvůj velký den, tak ti přeji, abys vše dobře zvládla ty i mamka, a abys měla na tom našem světě jen samé radosti 😵 x.-) 😵 Máš úžasnou mamku, na kterou s vodníčkem moc a moc myslíme.

vodni
29. dub 2011

Kočky, díky. Taky jsem našla, že ta placenta vepředu může způsobit pozdější pohyby. Já tedy nevím, kde ji máme 😅 ale příští týden snad na velkém ultrazvuku uvidíme co a jak.
A jste tu některá, která rodila v září? Jestli máte nějaký osvědčený nákupní seznam, tak mi ho prosím pošlete třeba do IP... Seznamů jsem našla spoustu, ale spíš takové obecné (zimní x letní miminko), a taky co vím, většinou je něco na prd a něco zase chybí. Takže pokud máte osvědčené tipy, budu ráda 😉

lukza
29. dub 2011

hojky holky
@mrkvicka28 gratuluji k zoubku🙂

@vodni já cítila pohyby 18týden takže neporadím ale každý to má jinak.

@luciiiie k přitahovaní mě doktorka říkala že to doma nemám vubec dělat že to muže dělat jen doktor mužeš mimču ublížit a mě se kuky přitahoval pozdě nebo spíš zapomínal hlavu ale my chodily na neuroligii a tak dělala sestavu zatěžových testu a pak se to vyhodnocovalo jako celek.

teckovanaorchidej tak có jak se máte co miminko.-))?

luciiiie
29. dub 2011

@lukza jj, já to doma nedělám, neboj 😉 Já jen, že jak mu to vždycky zkouší, tak mu to tam plandá 🙂

lukza
29. dub 2011

@luciiiie Lucinko nám to trvalo ale přesně sio nezpomenu jak dlouho ale furt mu halva plandala a pak najednou jí držel uplně vzorně neboj on na to příjde ony jsou někdy prckové pohodlní🙂)a popravdš když doktor chce tak si vždy něco najde nesnáším ty jejich tabulky 😠 ještě že nás už nikdo netabulkuje,ale taky jsme furt něco poslouchaly že ještě nedělá a přitom když něco dělal zase brzo tak sem nesnášela ty řeči ale to ještě dělat nemá to sem vždy řekla jak mu to mám zakázat 😝

luciiiie
30. dub 2011

@lukza souhlasím! Bych jim ty tabulky omlátila o palicu 😅 Ona ho čoveče tak táhla, až byl skoro v sedu a najednou lup a hlavičku teda přitáhl, ale to by mě v životě nenapadlo teda 😒
Jinak se nám teda holky Štěpka otočí ze zádíček na bříško! Minulou sobotu jsme byli okouknout malé miminko (3 týdny) a to jsem čuměla, jak je Štěpulka velkej! Blbý 4 měsíce a je to kus chlapa. Jo a měříme 66 cm a vážíme 6120 gramů. 🙂

luciiiie
30. dub 2011

teď jsem četla na snažilkách, že Gábinka od orchidejky už je na světě.. váží 2940 měří 48 cm a je vše v pořádku ,narodila se v 8:47....tak @teckovanaorchidej GRATULUJEM a přejem hlavně hodně zdravíčka pro vás pro obě 😉 a Gábince do života jen to nej nej nej 🙂

elllenka
30. dub 2011

Přišla jsem vás všechny pozdravit i dítka 🙂
My máme zhruba 5 a půl měsíce Lucinka měří 69cm a vážíme krásných 9,24kg. Je jen kojená.

Jinak co jsemtu tak četla o sedání, tak my sedat nezkoušíme i když babičky mají tu tendenci ji dávat do sedu tak je musím hlídat. Jinak jsme zdraví máme jen jednu vadu na kráse, ale to je drobnost 🙂 Ještě se neotáčíme, doktorka říká, že je to tím jak je baculatá tak že to má ztížené. Ale je to super, měla jsem takovou maličkatou panenku a už je zní skoro velká holka 🙂)) Můj synovec v 5ti letech váží 14kilo 🙂)) my ho do roka váhově nejspíš doženeme 😀

Holky já jsem tak šťastná mamina, ještě ten tatínek, kdyby nezlobil 😀 😀 😀

luciiiie
30. dub 2011

@elllenka ty jo to je váha 🙂

jezulicka
30. dub 2011

ahojte holky,chci se zeptat máte nějaký seznam do porodnice ?co všechno si tam musím vzít a kolik čeho?mám jen takový jeden papír, ale tam není vše ani kolik čeho?budu ráda za každou radu...díky moc mějte se ... 😉

mrkvicka28
30. dub 2011

@jezulicka vezmi si toaletní papír tak 2 balíky porodnických vložek kojící podprdu a jedn balík vložek do podprdy jedno balení ( 5Ks) jednrázových kalhotek nejlépe sítovaných, toaletní potřeby, dobrý je i mýdlo laktacid , župan přezůvky, noční košili s velkým rozepínáním kvůli kojení ( nebo můžeš využívat erár), pak si vem balík plínek pro malou ( 2-5kg),můžeš i nějaké dupačky a bodíčka pro malou,ale většinou dávají nemocniční. A Myslím že je to všechno každopádně kdyby ti něco chybělo tak ti to tam návštěva donese.
jo a ještě je dábrý JAL gel je to místo klystýru ,ale musíš si to nechat napsat od gyn. a vyzvednout v lékarně. Pokud máš ještě dotaz klidně se ptej 🙂

lukza
30. dub 2011

@elllenka teda tro je váha na to kolik měří,ale hlavně že jí chutná berušce a jaktože tatínek zlobí a co tvoje mama pokud se nepletu tak moc nejevila zájem nebo víš jak to myslím.

@luciiiie to máš pravdu že když člověk vidí nové miminko tak teprve si uvědomí že to co má doma už není zas tak miminko🙂)) a díky za info o Gabince🙂)

@mrkvicka28 a co ty a kluci vše v pohodě jsou hodní teda uplně žasnu že už mají 9 měsícu to snad není ani možné že to tak utíká a co ten starší Honzík jak bere brášky?

@jezulicka jestli mužu doplnit tak bepanten mast na prsa já jí teda potřebovala,

elllenka
30. dub 2011

@lukza : Teda pamatuješ si to dobře, s mou mamkou kupodivu po narození malé vycházím lépe než před tím i když je chytrá jak rádio a blbě radí, ale dokážu ji s přehledem odpálkovat, už jsem na to zvyklá, takže mě nerozhodí, ale s tchýní se vztahy pos... už se spolu nebavíme teda jen ze slušnosti a v nejnutnějším, ona přestala komunikovat a já nemám sílu pořád něco řešit. To je na delší povídání. Asi to vzniklo z toho jak se na vnouče těšila až to začala přehánět a to hodně.

Hlídání nemám, maximálně jen návštěvy o víkendech, tchýně jezdila jen první týden a pak volala, abych za ní přijela já s malou ... zato moji rodiče jezdí pravidelně každý víkend, tak aspoň něco 🙂 Ale jinak nepomůže nikdo, tak toho mám až nadhlavu a ještě jsem nevyřešila obchody :( do některých se s kočárkem nedostanu :(

A manžel ten je stále v práci a teď ještě dodělává školu ... tak je to pro nás náročné a já to občas všechno nezvládám a pak jsem vytočená, jako třeba dneska. Ráno si pustil nahlas televizi a malá mi přes dopoledne neusla pak se zbalil jel do práce a ani si nevzal seznam co má koupit, včera navrhnul, že se po cestě staví v obchodě a nakoupí. Vzal si moje auto takže jsem se ani nemohla přemístit do obchodu :( Bydlíme na dědině tak se bez auta nikam nedostanu :( On si musí do svého auta koupit novou baterku, ale už týden jezdí mým autem ... A samozdřejmě přijel bez nákupu a to jsem mu posílala sms, kterou si přečetl až doma ... a tak nějak fungujeme a já jednou za čas vybouchnu jako sopka ...

@mrkvicka28 : Jak řešíš nákupy? Vůbec si nedovedu představit jak to děláš :(

@luciiiie : Váha je to děsná, kdyby už aspoň seděla, nebo chodila 😀 Třeba budu mít svaly, mám ji místo posilovny 😀

@jezulicka: Hlavně ručníky, klidně i víc. Já měla sebou oblečení pro malou na cestu domů a to dovezl manžel s autosedačkou, než jsme jeli do porodnice tak jsem mu to dala do autosedačky, aby na to nezapoměl, v porodnici jsme měli erární a to bylo nejlepší- měli veliost přímo na ni, já doma nic tak malinkatého neměla :(. A když doplním Mrkvičku tak pro dítko vlhčené ubrousky na zadeček. Nekupuj pro dítě kosmetiku ani masti- já s tím plašila a nakonec jsem z toho nic nepotřebovala :( Všechno ti dají v porodnici, nějaké mastičky jsme dostaly i domů tak jsem toho spoustu kupovala zbytečně :( teď už všechno koupíš hned jak to budeš potřebovat.

lukza
30. dub 2011

@elllenka tp je dobře že se to s mamkou zklepšilo a ted auplně žasnu že s TCH se to zase posral.to bych nečekala vím že jsi vždy v těhu mluvila jak spoklu náječně vycházíte no ale to se někdy stane a děláš dobře že se nenecháš a teda manža pěkně zlobí musí ti pomáhat ale co ti chlapy jsou někdy prostě paka.a to věřím že vbez auta jsi jak bez ruky hlavně s malou a na dědině.a s obchodama mě povídej sice bydlím ve městě ale teda do poloviny se nai nedostanu a na hodně je aji přímo na dvěřích škrtlý kočárek takže paráda☹((

jezulicka
1. kvě 2011

Holky díky moc za rady...ted ještě ty vložky v lékárně a mají být nějaké velikosti?já jsem koupila nějaké ale píšou mini jsou takové menší tak nevím , ale dali mě to v lékárně jako do porodnice,takže nějak šampony pro mimi na koupání brát nemusím nic?ani osušku na mimi?takže plínky stačí jedno balení?Příští týden si zajedu do porodnice a poptám se tam co si mám vzít ono je to všude asi jinak že?
a chci se zeptat holky ještě měla jste některá taky od toho 31tt.takové už menší tlaky v podbřišku jednou denně tak 5minut a pak to přejde...můžou to být už nějaké slabé kontrakce?někde jsem četla že ted v těchto týdnech může být...
tak se vás ptám..je to slabý a trvá to tak 5minut a pak už nic , ale člověk jak je pio prvé těhotný tak nic neví a je ze všeho vyhukán....díky moc za infa... 😉
😝

jimmy1
1. kvě 2011

@jezulicka já měla do porodky několik malinkých ručníčků (cca 30x30cm) na "spodek" a vždycky po jednom použití jsem je dala do "hotových" a poslala pak domů. Osušku pro mimi jsem neměla, používala jsem jejich erární a v poho.
Jinak ty slabé kontrakce jsou asi poslíčci 😉 pokud není víc jak 2 silné do hodiny tak je to všechno OK (dle dr. Kouckého z www.porodnice.cz nebo www.prozeny.cz/poradny ).
@elllenka týýýjo to je váha... to měl Martínek v roce 😕 ale on je houžvička 😝 problémy s tchýní a přítelem teda nezávidím, ale držíme pěsti, aby to přešlo 😉

mrkvicka28
1. kvě 2011

@elllenka jednoduše máme kočárek peg perego a ten se vejde všude má volant takže se dá uřídit jednou rukou a druhou nakupuji něco si hodím do kočárku něco do malého koše je to v pohodě a kluci jsou moc hodní.

mrkvicka28
1. kvě 2011

@elllenka my taky žádné hlídání nemáme. A navíc si ted budu doma nechávat i staršího syna protože ve školce je to katastrofa, nechali ho třetím rokem v malčáku ( je tam jedinné dítě které mu je 5 jinak samí 3 letý)a místo toho aby šel nahoru tak děs u jídla dělá kraviny nabírá jídlo prstama na lžičku a to jedl krásně než šel do školky 😠 , jsem pěkně nasr...
jinak my taky bydlíme na vesnici takže všude autem. 🙂

elllenka
1. kvě 2011

@mrkvicka28 : To je šílený, to si může školka dovolit? Vždyť v pěti letech se má připravovat na školu a né zaostat a naučit se to co tříleté děti :( Obdivuji tě, jsi fakt dobrá, vůbec si nedovedu představit jak to můžeš zvládat :( Potřebuji si koupit kalhoty, ale nějak není kdy a kde :( chystám se, že zajedu do Vaňkovky tam bych si snad mohla vybrat a vyzkoušet jako to tam je v kabinkách s kočárkem ...

@lukza : U nás ve vedlejším městě sice nidke přeškrknutý kočárek není, ale jsou tam zase buď úzké dveře, schodky před vchodem a nebo v prodejně jsou schody do patra či uličky úzké takže ani tu blbou cedulku nepotřebují :(
No manžel si snad zvykne, že musí doma víc pomáhat, už aby dodělal školu, už je to moc náročný :(
Tchýně byla super až mám pocit, že si tím chtěla zajistit, že jí snad malou dám ... v měsíci jí chtěla na týden, že má dovolenou a prý, že si ji vezme abych se vyspala ... hrozně jí vadí, že kojím- vnucuje malé čaj i dudlík. Dokonce mi řekla, když jsme byli u ní a malá měla hlad, že je tlustá a u babičky se nebude jíst- odmítla mi ji dát na kojení a utekla s ní, dala mi ji až se zajíkala a byla celá rudá :( Pak byl problém s kupováním oblečků, nakoupila hromadu oblečení, na zimu trička s krátkým rukávem- já se pak kvůli tomu hádala s manželem- chtěla jsem bodýčka, dupačky a overálky a manžel nechtěl abych už něco kupovala, když mám oblečení plnou skříň :( a takto nějak se to pokazilo. Mrzí mě, že se s ní nedá promluvit, ona nic nechce slyšet. Nedávno se urazila, když jsem jí požádala jestli by nás na oběd mohla příště zvát o něco dříve- aspoń den dopředu a né 2-3hodiny předem.

Asi se to zlepší, až bude mít moji maličkou někdy na víkend, ale to bude až za pár let. Prostě jí ji na víkend teď nedám.

Ale jinak si nemůžu stěžovat, manžel nosí domů peníze, nechodí po hospodách, jsme zdraví, máme kde bydlet a hlavně máme doma maličkou Lucinečku tak co víc si přát 🙂

elllenka
1. kvě 2011

@jezulicka : Já nebrala pro mimčo nic, jen plíny a ubrousky na zadeček. Od obojího jedno balení, vše ostatní bylo v porodnici. Já poslýčky neměla tak ti v tomto neporadím. Už se ti to pěkně krátí 🙂

mrkvicka28
1. kvě 2011

@elllenka nevím jaký máš kočárek,ale kydž tak si vem malou do autosedačky (vajíčka) tu sebou do kabinky vezmeš v pohodě a podvozek ti v obchodě určitě rádi pohlídají 🙂 a nebo si pořid nosítko Manducu nebo krosničku na záda a pak nemusíš brát kočárek nikam do obchodu a schody tě už nepřekvapí.
to u nás je to přesně naopak naše tchýně nehlídla nikdy a ni staršího natož trojčata a ani nikdo nepřijede vozit kočáre a když jsme u našich tak si s klukama hraje každý chvíli a pak už jsou unavení a na procházku je taky nikdo nevezme. Ale já už jsem vcelku zvyklá od prvního.

lukza
1. kvě 2011

@jezulicka k vložkám já prostě v lékarnbě kóupila do porodnice a ani nevím zda jsou velikosti.já ručník a věcičky na koupání mimi neměla lukyho koupaly semnoun jen jednou a pak ho osušila do plenky a žádným mýdlem neumývala.a ty jsi nedostala seznam co sebou do gandaře já ho dostala ale teda až tak v 35týdnu.
a to jsou poslíčci víc neporadím já zažila poslíčky a pak porod sem měla že praskla voda a pak začinaly kontrakce ale takové ty porodní kontrakce sem přímo nezažila to jsme šla už pod nuž🙂)

@elllenka teda žasnu nad TCH ale popravdě já lukyho ještě nikomu nedala ani na jednu noc a nebo na celý den a to 15 měsícu tedka se teda chystám ho pomalu učit ale už tedka když o tom jen píši mě to dere srdce že ho dám pryč ale musí si zvykal.já mám pocit že se o něho nepiostarají jako já aji kldyž vím že by se měl dobře ale víš jak to mylsím je to asi zavyslost nebo nevím.a jak píšeš hlavně že máš doma zdravý krásný vytoužený uzlíček a vše muže jít za hlavu i když to mrzy nebo zabolí.
a teda odnést ti malou na kojení to bych teda byla nepříčetná vždyt at si dá MM je pro ní to nejlepší a váhu vubec neřeš já to taky furt poslouchala že je baculatý atd.a tedka má 15 měsícu něco přes 13kg a tak 86 cm je to prostě obr a nikoho už neposlouchám že je baculatý a že má tvařičky taky byl až do tědka kojený a to dělá svoje.

lukza
1. kvě 2011

@mrkvicka28 teda proč ti nepomužou ale to jim neporučíš člověk si zvykne že je na to sám a nebo teda s manželem který je ale v práci co.jsi stejnak borec a smekám před tebou jak vše zvládáš.