Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jeany
20. kvě 2010

Luciie, tak budu na tebe v pondělí myslet a držet palce, aby vše bylo v pořádku. Uvidíš bude. 😉

luciiiie
20. kvě 2010

holky děkujeme 🙂 vaříme maso pro psi, ale to je teda smradu jak v cařihradu....nějak to maso teď celkově nepoberu 😕 Minulou sobotu jsem vykosťovala (to je slovo, snad jsem to nenapsala blbě) a musela jsme jít zvracet a už jsem to nebyla schopná dodělat. bléééé

betys
20. kvě 2010

luciiie- a co máte za psy?Maso dělá těhulkám hodně špatně 😉
U nás se udělalo docela slušný počasí tak jsme s mamkou zasázely truhlíky ať tady máme krásný.Trošku jsem pomačkala pupík tak uvidíme co na to prcek řekne.Večer další kolo sexíku. 😀 .Ještě mi doporučovali svařené víno ale to bych asi nevypila,hlavně co na to žáha 😒

luciiiie
20. kvě 2010

Betys máme jorkšíry, ale ten jeden je něčím šmrnclej, protože to je neskutečnej živel a je i celkem velkej a druhej je ještě prcinečka malinká 🙂
Tady je taky celem hezky a docela teplo, hlásí, že víkend má být hezkej, tak si dá třeba Matýsek říct a vylodí se 😉 , každej den sem chodím číhat, jestli už jsi v porodnici nebo ne 🙂

natalka28
autor
20. kvě 2010

Ellenka - já brala utrogestan ( stejné jako Duphaston do konce 13tt, pak už by Ti nepomohla ani svěcená, protože veškerou funkci přebírá placenta! Takhle mi to bylo vysvětlováno mojí dr., když jsem se na to ptala. Po 13tt se tyto léky prý brát nesmí. A co se týče Mg, tak jsem dostala více odpovědí, ale všechny vesměs takové, že se jedná spíš o vitamín, není to lék jako takový, aby mimčo udržel. V zahraničí se prý nepoužívá téměř vůbec!

Luciiie - v pondělí na tebe budu moc moc moc myslet! Určitě to dobře dopadne!!!!

Luccatko se pořád neozvala? Snad je vše OK. Já jdu na velký UTZ zítra. Už jsem z toho pěkně nervní! Doufám, že bude vše jak má být. Už cca 4 dny mně dost bolí podbříšek. Jsou to takový tlaky, píchání a bolení v celým podbříšku a jde to středem až dolů, tak snad to bude dobrý! A taky jsem šííííííííííííííííííííííííleně zvědavá na pohlaví miminka! Už tady nebyla dlouho žádná holčička, že??? Mně stejně všichni řekli, že to bude kluk, nenašel se nikdo, kdo by to tipoval na holku, jen já, ale já tohle neumím odhadnout, tak to asi fakt bude kluk🙂

betys
20. kvě 2010

natalka-mě zase všichni říkali že to bude holka.Až Dr.Vlašín našel pindíka.Tak jsem zvědavá co ta najdou Tobě.Holčiček je opravdu málo tak to můžeš napravit 😀
Mg-není vyloženě lék ale bere se proti křečem a tím může zabránit i potratu nebo předč.porodu.

lukza
20. kvě 2010

Ahojky holky

Luccatko tu ještě nebyla ?doufám že se mají dobře a jen nemá čásek dojít na NET.

Jinak všechny zdravím dneksa sem neměla čásek dočít tak zátra to napravím jen sem kukla co ta Luccatko

dobrou noc

lucifirek
21. kvě 2010

Dobré ránko.
Tak mě také dr.pořád,že tam žádnýho pindíka nevidí a ve 21.tt mi dr.Vlašín v Brně říkal,že holku z toho rozhodně neudělá 😀
Natalka s magnesiem máš pravdu,na udržení těhu to není. Jen když máš křeče a bolesti bříška,tak to uvolnuje svalstvo dělohy. Proto se také má vysadit několik týdnů před porodem,aby vůbec mohli nějaké stahy dělohy začít..
Teda Luccatko nás napíná. 😠 🙂

betys
21. kvě 2010

Dobré ráno.vyrážím na kontrolu.Nic nového. 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Betys tak držím palečky a třeba ti řeknou,že se to už někam pohnulo 😉

natalka28
autor
21. kvě 2010

Holky, byl s Váma chlap na velkým UTZ ve 20tt?

lucifirek
21. kvě 2010

natalka se mnou byl vždycky,jak v CARu,tak na Veveří,on mě vždycky vezl a tohle by si asi nenechal ujít,ale na běžné kontroly k dr. se mnou na utz nechodí.

lucifirek
21. kvě 2010

Malý už přestává kopat a začíná se otáčet a boulit,ted jsem zrovna měla na břiše bouli,je to strašně vtipný. 😀 Včera jsem si četla knížku o těhu,porodu a péči o mimi a našla jsem tam ještě nějaké rady,jak napomoci miminku se otočit. 🙂

natalka28
autor
21. kvě 2010

Jééé, to fakt musí vypadat legračně🙂

Betys - tfuj, tfuj, tfuj🙂

lucifirek
21. kvě 2010

natalka neboj,taky se toho dočkáš 🙂 a pak to kopání bude určitě zase nepříjemné. 🙂

jeany
21. kvě 2010

Tak taky nakukuji 😀
Lucatko se pořád neozývá.
Luci, mně se Martínek také tak boulil a to mi ještě chybí. Když tak ležím ve vaně, kolikrát si na to svoje pohyblivý bříško vzpomenu a tak někdy Martínkovi říkám - moje bříško. Je to zvláštní zase so zvyknout, že už není u mně, ale venku. Bříško se mi už stáhlo a už mám dole i 2 kg co jsem měla navíc, takže už teď mám svou váhu před otěhotněním. Za týden jsme doma přišla o 2 kg, to asi jak mně Martínek vysává. 😀
Natalko, budu držet pěsti na velký utz a pak hned napiš. Já si spíš myslela, že budeme mít holčičku a manža taky a nakonec to byl kluk jak buk. 😀 Ale po pravdě, mně to bylo jedno co to bude.
Betys, tak ať ti kontrola dobře dopadne. Jsem zvědavá, kdy se tomu tvému Matýskovi bude chtít na svět. 😉

jeany
21. kvě 2010

No a dnes už je 21. a mateřská mi ještě nepřišla. Jdu hledat na web telefon a asi tam zavolám.

jeany
21. kvě 2010

Tak jsem volala na Okresní správu soc. zabezpečení a prý mám vše odsouhlaseno a nachystáno k vyplacení, ale ta paní co to má na starosti tam nebývá vždy v pátek. Tak tam budu muset zavolat v pondělí. Nevím na co čekají, to jsem zvědavá, co mi v pondělí ta paní řekne. 😠
Nikde nikdo. Já Martínka ráno nakrmila a už mi zase spinká. 😔 Jdu vařit, dnes udělám jen špagety se sýrovou omáčkou a na to strouhaný sýr. To miluju. Na víkend asi udělám křenovku, už zase nevím co pořád vymýšlet.

elllenka
21. kvě 2010

natalka28 : pokud mi bude dobře tak semnou můj nepůjde na žádný ultrazvuk, trochu mě to naštvalo, když mi to oznámil tak si teď schválně nevezmu fotku z ultrazvuku z 12náctého týdne.

Jeany: s tou mateřskou je to příšerné :( kamarádce ji pozdrželi 3měsíce a kvůli tomu provolala spoustu peněz a nebyla schopná se vůbec dozvědět, která sociální správa jí to zadržuje :( Snad ti to brzo pošlou

jeany
21. kvě 2010

Tak už mi přišel dopis s oznámením, kdy máme vítání občánků města. Máme to 26.6. v sobotu. Už se na to moc těším. to doma uspořádáme větší oslavu. 🙂 Malý už bude mít měsíc a 3 týdny, to už bude zase větší. 🙂

kveta
21. kvě 2010

Ellenka, a prečo nechce ísť na ultrazvuk?

Ja to mám tiež takto s biootcom, ale ten ma odvedie aspoň pred ambulanciu.. ale keďže ambulancie a nemocnice neznáša, tak dovnútra idem sama... ale fotky z ultrazvuku chce vidieť...

jeany
21. kvě 2010

Elenko, jsem moc zvědavá, proč mi tu mateřskou ještě neposlali. Já si na netu našla telefon a zavolala tam a mám kontakt přímo na tu paní, která mi to ještě neposlala, tak jsem zvědavá co mi řekne. Uvidím v pondělí a nemůžu se dočkat. 😠
Elenko, můj manža chtěl jít na ten první utz, ale oni ho tam tenkrát nepustili kvůli chřipúkové epidemii. Pak jak jsme šli na ten velký utz, to už ho pustili a byl z toho velmi nadšený a teprve pak jsme si brala 3d fotku. A na té fotce je si Martínek už pěkně podobný. Z toho prvního utz je ta fotečka taková nepoznatelná, je tam celé miminko a to mi přijde u každého stejné. 🙂 Až pak na tom velkém utz je to už jiné. Proč s tebou nechce jít? Musí být v práci?

jimmy1
21. kvě 2010

Ahoj holky,
tak jsem zpátky z té ortopedie... No nic moc, prý mám zhubnout 😝 😖 že mám tu kyčel co mě bolí přetěžovanou... Jinak se zádama mi napsal jednak žádanku na revmatologii kvůli podezření na tu Bechtěrevovu chorobu a poslal mě na rehabilitace 2x týdně. To jsem zvědavá jak to s Martínkem zvládneme, protože budeme muset jezdit do Ivančic a pokaždý to tam bude trvat tak 1,5 hodiny ty všechny procedury.
A mám jít na RTG kyčle a zad 😀 jenže to má být prý týden po menses a to teda nevím nevím kdy bude 😀 protože beru cerazette antikoncepci a tam MS prostě není 😀 takže prý až dokojím 😝
S tím kojením je to vůbec blbý, protože nemůžu vůbec žádný léky od bolesti kromě paralenu 😎
V pondělí jedu ještě do Ivančic na to sono břicha, tak se rovnou půjdu domluvit na tu rehabku na nějaký termíny...))

Koukám, že Betys pořád 2v1, no už by se prďolkovi teda mohlo chtít ven, ne? 😉

Jeany, my máme vítání občánků zítra 😵 tak jsem fakt zvědavá...

Lucifirek, ty boule na břiše jsou strašně srandovní 😉 já jsem se jim furt řehtala, ale vyfotit se mi nikdy nepoštěstilo, jak jsem vzala foťák do ruky, tak se potvůrka honem schoval 😉

Luciiie, držíme pěsti, ať to všechno dobře dopadne 🙂

Ostatní moooc zdravíme a přejem hezkej den 🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Teda Jani,váhu ti závidím. A bříško mi bude určitě chybět. Obvzlášt ted je to super. Někdy je to sice horší,ale je to mazlíček.
S tou mateřskou je to teda otrava,oni se s tím moc nemažou,nemaj čas,tak proč se stresovat. Teda ty vyváříš,já si asi udělám jenom těstoviny s kečupem a sýrem,nechce se mi nic vařit. Ještě tu je zbytek rýžového nákypu. V neděli chci dělat maso na pivě,něco na způsob guláše,něco bez receptu,prostě co z toho vyleze. 😀 A na zítra musím něco vymyslet.
Já vlastně budu nastupovat na mateřskou někdy v červnu,tak to bude super,že mi snad nebudou muset nic vracet a rovnou půjdu na tu vyšší mateřksou. 😀

betys
21. kvě 2010

natalka-se mnou byl chlap na všech vyšetřeních-kromě klasické gyndy a jezdí se mnou i na pásy.
Kontrola dneska dobrý-teda jak se to vezme.ještě se pořádně nic nechystá.Jsem otevřená sotva n prst,minule to bylo na špičku takže něco se hooodně pomalinku děje.A náš malej-nevím jeslti mu tak ještě můžu říkat-má 3,6 kg.Samozřejmě je tam nepřesnost ale ta múže být nahoru i dolů takže může mít i 4 kg. ☹ To jsou vyhlídky....
Manžel když viděl že začínám mít fakt strach tak naznak že se mnou vydrží celý porod 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Elllenka to je škoda,že partner nechce jít.To ten můj se docela asi těšil. K porodu asi půjde,tuhle teda říkal,že je z toho na rozpacích a neví,jestli se těší,ale že si to zase nechce nechat ujít,teda pokud bude přirozený porod.K císaři samo nepůjde.
Jimmmy teda to je na prdlačku co? Mě nepřipadá,že bys byla tlustá? Tak proč hubnout,to fakt potěší co? A ty rehabilitace pro tebe dobrý,ale s malým to bude složitější vid. Samé komplikace. 🙂 Hlavně že ti ale pomůžou. Ted bechtěrev je teda nepříjemný. To je fakt blbá nemoc.
Teda holky tak si užijte vítání občánků 😉
Já se ani boule fotit nepokouším,protože to je většinou šílená rychlost a bohužel to většinou nestihne postřehnout ani manžel,když ho na to upozorním. V tomhle to mají chlapi blbý,tohle nezažijou. 😀

jeany
21. kvě 2010

Luci, myslím, že ta vyšší mateřská je v platnosti od červenece, takže by ti ten doplatek za červen pak poslali. Dorovnávat,tedy posílat peníze budou prý v říjnu. Manža mi toto vše říkal, že to tak slyšel ve zprávách. Takže já ještě teď a taky v červnu budu mít tu nižší mateřskou a teprve pak se mi to zvýší, ale doplatek přijde až v tom říjnu, ale neva, hlavně, aby to poslali a zase nevymysleli něco jiného.
Luci, to není nijaké vyvařování. Jen jsem uvařila špagety a tu omačku mám rachlou. Udělám světlou zásmažku a zaleji mlékem a pak jen ochutím solí a přidám do toho 2 trojúhelníčky sýru, ty se rozpustí a má to takovou dobrou chuť. Dělávám to někdy i na těstoviny. Je to rychlé a dobré. já miluju sýr na všechny způsoby. Maso na pivu může být taky dobré. Co k tomu děláš? Knedlíky nebo těstoviny nebo chléb?

lucifirek
21. kvě 2010

Betys to mě mrzí,že se nic nechystá,ale věř tomu,že malý ví,kdy bude ten správný čas. A to není zase tak velká váha,i když je pravda,že se někdy dost pletou. 🙂 Máš hodného manžu. 😉 Ten můj je zatím na rozpacích,že neví,jak to zvládne a já ho nechci do ničeho nutit. Prostě to necháme na situaci.

jeany
21. kvě 2010

Jimmy, tak už zítra máte vítání. Tak si pěkně užijte. Jinak s těma nemocma je to hrozné. Co je to ta Bechtěrevova choroba? Nikdy jsem to neslyšela. Říkali ti zhubnout, ale ty jsi myslím psala, že hned po porodu jsi také dost zhodila, ne? Já bych potřebovala cvičit na záda, bolívají mě jaks e někdy hrbím u kojení, tak trošku cvičím. Taky bych chtěla cvičit na bříško, sedy lehy, ale říkám si, jestli to není po porodu ještě moc brzy. Chci se šetřit celé šestinedělí a pak začnu normálně fungovat.

Betys, tak to se malému asi ještě nechce ven. Já na poslední kontrole byla prý na 2 prsty a to mi řekla, že malý je ještě dost vysoko a prý termín nebude 26.5., ale nejdřív 29.5. No a malý Martínek už tu je. 😀 Ta dr se netrefila. Když jsem byla v porodnici, tak se tam rodily zrovna velké miminka, jedno mělo 4,5 kg pak myslím 4,8 kg a na pokoji co se mnou byla jedna paní tak měla holčičku 4,1 kg. Jen my jsme tam byli takoví malinkatí.

lucifirek
21. kvě 2010

Aha Jani,mě dneska říkali v práci od června,tak nevím,ale to je fuk,hlavně,že to shválili 🙂 ted se bude hodit každá korunka.
Jo tak to já dělám jinou omáčku na špagety,já dělám rajčatovou,uzeninu,nebo mleté maso,cibule,česnek,bylinky,rajčata,nebo protlak. A nahoru hoooodně sýra. 😀
Já ti ani nevím,co k tomu udělám,bud knedlík,nebo jenom brambory,ale asi knedlík,už jsme dlouho neměli. Záleží,jesti to upeču v troubě a nebo jestli to udělám jako klasickou omáčku. Asi tam dám masíčko,papriku,hodně cibule,česnek a černé pivo.