Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
4. čer 2010

Lukzy chuderka Lukášek,má to ještě po očkování?Tak aspon že sirupek zabírá a může hezky spinkat.
Řádí asi i virozy,ségra měla malou tři dny v horečkách. Dneska už jí je lépe,ale zase se celá osypala. Tak šli k dr.,je to prý po teplotách normální.
Ivet to já jsem taky zvědavá,ale ještě máme chvíli časík. 🙂

lucifirek
4. čer 2010

V sama doma je prof.malý

elllenka
4. čer 2010

natalka28: Když je vše v pořádku podle klasického tak proč chodit na nějaké lepší vyšetření? Těch vyšetření by jsme musely podstoupit spoustu a popravdě i kdyby mi řekli, že děťátko má něco špatně, nedala bych ho pryč. A i přístroje se mohou mýlit. Ale to je jen můj názor.

Jinak ultrazvuk byl super, vše máme v pořádku. Jsem v 11+6- zítra asi budu ve 12? Poptám se v pondělí mé doktorky.
Mimuško je krásné, nožičky i ručičky byly pěkně vidět 🙂 jen si dávalo ručičku před hlavičku a doktorka do něj musela dloubnout, aby dalo ručku dolů 🙂 bylo to krásné. Manža byl unešený.

Betys: super, že jsi doma 🙂

lukza
4. čer 2010

@lucifirek jj je to po očkovaní i minule měl teplotu taky až za 24hodin po očkovaní ale to měl jen 38takže jsme to zvládly bez sirupu a tentokrát už měl víc tak sem mu ho dala ale zatím teplotka klesla takže je to v pohodě ale je mi ho líto má snahu si hrát ale nemuže pochopit proč mu padají očenka tak jak se probudil hned sem mu dala mlíčka skrz tekutiny a pak sním ležela a ukazovala sem mu hračky tak se smál a u toho zase usnul.bobek malej.

Betys to je dobře že noc byla klidná 🙂)) a dostala jsi krásné dárečky 😀

@elllenka supr že manža byl nadšený a že je vše v pořádku

kveta
4. čer 2010

@ellenka Super, že bol manžel nadšený... 🙂 Je to dojímavý pohľad na to mláďatko, že? 😉

luciiiie
4. čer 2010

@elllenka to je dobře, že je vše v pořádku 😉
Já si byla dneska pro těhu průkajdu..jupíí.. nějak jsme se zase nemohli dopočítat, TP jsme nějak vypytlíkovali na 22.12.2010.
Miminko má 4,5 cm a stejně jak dneska Elllenčino si pořád strkalo ručičku před sebe...takový prstíčky malulinkatý. 😵 😵 😵

lukza
4. čer 2010

@luciiiie Jééé Gratuluji takže už máš prukajdu těhule 😀

lukza
4. čer 2010

@luciiiie no a šup nafotit do albíka at se to tam pěkně plní aji bříško a už tam budeš mít hned dvě fotečky jo a vlastně ještě testík s //.takže 3fotečky

elllenka
4. čer 2010

luciiiie : jsem zvědavá jak mi doktorka zpočítá TP v pondělí jestli to nechá na 6.1.2011 jak to zpočítala poprvé nebo to upraví.

Manža byl nadšený, ale jak zmizel z práce tak mu každou chvilku někdo z ráce volal :( pak on zase volal kolegům a rozdával úkoly :( jen v čekárně si telefon vypnul, aby jsme měli klid.

lucifirek
4. čer 2010

elllenka vidíš,jak viděl mimi,tak konečně si asi uvědomuje,že je to skutečnost. 😉 URčitě se také moc těší. 😀
Luciiie budete mít vánoční dáreček pod stromeček. 😀

natalka28
autor
4. čer 2010

@elllenka proč chodit na lepší vyšetření? Asi aby jsem věděla co nejvíc! Ani já bych mimi nedala v případě srdeční vady pryč, ale kdyby ji měl a vědělo by se o jakou vadu se jedná, tak si všichni můžou ušetřit spoustu komplikací a překážek! Jak už jsem několirát řekla, tak gynekologové nepoznají srdeční vady, vidí jen komory a průtok krve a z toho NIC nepoznají, ale nechci tady nikoho přesvědčovat, pro mně je dost velký argument, že vím, že má maličký srdíčko v pořádku a udělala jsem pro něj maximum. Ta usmolená pěstistovka mně za to stojí. Jen jsem chtěla upozornit, že něco takového existuje a člověk někdy může předejít spoustu věcem. Kdyby náhodou chtěl někdo vědět víc, stačí mrknout na www.sanatoriumhelios.cz nebo přímo na www.prenatalni-kardiologie.estrankycz. Jo ellenko, a těch vyšetření zas tolik není, manžel se ptal, co je vše za důležitá vyšetření a on řekl, že UTZ ve 13tt, ve 20 tt, UTZ srdíčka a UTZ kolem toho 32tt! Nic jinýho se "běžně" nedělá! Srdíčko je jediný orgán, který se vyšetřuje samostatně, protože se "hýbe", vše ostatní vyšetří gynekolog ve 20tt!

Jinak jsme dnes byli i na 3D - jak říkají doktoři, tak na show pro rodiče a bylo to hezký! Bylo zvláštní to mrně vidět v "reálné" podobě!🙂 Už máme 493g, takže teď by jsme to měli snad zvládnout i v případě nějakého problému!!! Podle paní doktorky jsme už v první polvině 23tt, ale radši se tím řídit nebudu! Tak tady Vám ještě toho našeho Marečka ukážu a jdeme do hajan!

luccatko
5. čer 2010

Natalka...krásná fotečka 🙂 už se na tu show pro rodiče moooc těším.máš jen fotečku nebo i dvd?my jsme se s manžou domluvili,že fotečky nám budou stačit.Lukza:Je už Lukáškovi líp?

natalka28
autor
5. čer 2010

Máme i DVD! Nejdřív jsem si říkala, že taky postačí jen DVD, ale nakonec manža řek, že to bude taková památka i pro Marečka, až bude větší! Je tam hezky vidět, jak je akční, jak se mrská, jak otvírá pusinka, dává si nožičky k nosu atd.🙂 No však uvidíte...

kveta
5. čer 2010

Natalko, na Slovensku by si sa musela dnes poriadne napapať, aby Marečka vôbec zachraňovali... Tu sa zachraňuje podľa zákona až od 500 gramov.. ale to ten Tvoj dobehne tipujem niekedy dnes na obed... 😀 Pekná drobček, len je sranda, že ten Tvoj synček má úplne inú farbu pleti než môj... ja mám oranžového... 😀

V Čechách sa ale zachraňujú aj menšia bábätká, než sa vôbec smú zachraňovať na Slovensku... V tomto ste napred a máte lepších odborníkov... /Apolinář je úplná špička.../
Inak ak niekoho zaujímajú štatistiky, tak u takto malého bába je pravdepodobnosť prežitia 10 až 30 percent. Veľmi sa teším na 29.tt, to už sú šance 90-percentné...

kveta
5. čer 2010

Inak neviete niekto, ako sa má Mrkvička?

jeany
5. čer 2010

Ahojte holky, nějak nemám čas, máme jednu návštěvu za druhou. Martínek už dostal spustu věcí, hromadu oblečení i menšího i většího, moře hraček a různé potřebné věci. Ani sjme toho tolik zdaleka nečekala. . A to tu ještě spoustu lidí nebylo. Zítra přijde další návštěva. 😀
Musím si tu přečíst co je nového.

jeany
5. čer 2010

Dočteno a musím říct, že jsou tu nové krásné fotky miminek. Květy krásý synátor, i Natalko ty máš moc pěkného synka. Gratuluji.
😉
Natalko, také si myslím, že je lépe absolvovat více vyšetření. Já kdybych to věděla dřív, jistě bych na to šla. Ta pětistovka a chvilka volného času a cesty do Brna by mi nevadila. Naštěstí je náš Martínek zdravý a má zdravé i srdíčko. 🙂

lukza
5. čer 2010

@luccatko Děkuji za optání jj dneska už byl uplně v pohodě 🙂)) no ještě příští měsíc nás to čeká poslední dávka Hexy+prevenar no jo ony ty dvě dávky najednou jsou velká zátěž pro mimi ale já to musím píchat najednou skrz cvičneí aby jsme pak neměly moc pauzy mezi cvičením.

@natalka28 krásná fotečka taky se divím jakou máte barvu fotečky my měly uplně jinou mám je v albíčku.

@kveta já sem to taky furt odpočítavala těhu furt sem si říkala aspon ten 28týden pak aspon 32týden potom no taky 36by bylo fajn no a 37přišel Lukášek na svět.

@jeany a jak se jinak máte co drobeček je hodný co spikání v noci pohoda?a co to koupání už je to lepši?

Taky by mě zajímalo co mrkvička? 😲

Betys a co vy jak se daří už si s malým na vše zvykáte a sjednocujete se?

Lucifirku jak se vede co Kubík je hodný v bříšku

lucifirek
6. čer 2010

Kveta a Lukzy mrkvička nepsala,ale kdyžtak jí napíšu sms,jak se jim daří.
Lukzy jde to,občas pozlobí,ale celkem v pohodě.Včera jsem byla u ségry,malá měla rok. Ale teda z toho sezení břicho bolelo jak ďas. Už nevím,jestli sedět,ležet,nebo chodit.Tak jsi to měla tak na konci těhu. Mě bolí strašně ruce a nohy. Včera jsme šli s manžou spát v osm večer a vstávali skoro v osm ráno. Místo abych tady gruntovala a chystala,tak se mi už týden pořádně nic nechce dělat. 😠

natalka28
autor
6. čer 2010

Holky, ta barva je taková proto, že nemám skener a je přefocená na foťák, ale udělá to jinou barvu. Když to fotím do mobilu, tak je to úplně šedo-černé!!!🙂

lukza
6. čer 2010

@lucifirek jj to si pamatuji že už sem taky nevěděla jak si sednout a když sem konečně našla polohu tak jen třeba na 15min než se Lukášek rozhodl že přemýstí a tám pádem mě zase nastala situace hledat novou polohu a mě taky pak vše bolelo nohy ruce kyčle záda no jo ten konec je opravdu nejhorší a ty to máš ještě horší protože je horko já to měla v zimě sice sem pak už nikam nemohla chodit protože bylo náledí a já jak váleček tak to bylo o hubu ale tobě to opravdu nezávidím .a co otoky zatím nemá jak je to horko mě natékaly jen prsty na rukách ,ale nohy naštěstí né ty začaly až po císaři to nešly vubec poznat kde jsou kotníky a boello to .ale Lucinko už jen pár týdnu a budeš to mít za sebou a Kubíčka u sebe 😀 ber už jen cca6týdnu sice to zní dlouho ale zase už 34týdnu máš za sebou a to zní teda o hodně huř.ještě mám na paměti jak si ještě neměla 12týdnu a ten strach zda se mimi udrží co letí to.

@natalka28 Aha tak to jo já teda taky UTZ přefocovala fotákem ale ono zaleží jak to máš nastaveno.ale klučina je krásný za jaké koliv barvi.

@lucifirek jo ještě luci napiš mrkvičce at ví že na ní myslíme a držíme všechny pěstičky. 😀

Jo holky chodí ještě na ty druhé strýnky Jarkabilik a nebo né jaksi mě připadne že sem jí tam už neviděla 😲

pampeliska36
6. čer 2010

ahojte holky tehulky 😀 chtela jsem se vas jen zeptat, jak je to v unice s placenim? ja to nejak preslechla 😀 a to neni divu, kdyz se jedna o penize.... kazdopadne... v jakem okamziku se plati? je to zalohou nejak dopredu? diky za informace! 😉

natalka28
autor
6. čer 2010

@pampeliska36 my platili cca 12 tis.zálohu v den, kdy jsme si šli pro léky na stimulaci, takže hned na začátku. Zbytek se doplácí po punkci!

Holky, můžu si nohy namazat Liotonem 100 000, strašně mně natíká jedna noha a bolí to a to jsem teprve 23tt☹ Můžu mazat???? Díky

luciiiie
6. čer 2010

Pampeliška36 my platili 18800 při zahájení stimulky....takže taky když jsme si šli pro injekce. Po Punkci jsme dopláceli za zamražení a doplatky za léky (globule a tak)

natalka28
autor
6. čer 2010

@luciiiie tak koukám, že máš termín 25.12. - to jsem Ti tak nějak tenkrát spočítala, že???!🙂

luciiiie
6. čer 2010

Naty nee, to jsi počítala Elllence, ale já se v tom taky nějak plácám. Počítali jsme to s paní doktorkou a vyšlo nám zas 22.12. 😀 Počítám, že nám to stejně ještě někdo změní 😉

natalka28
autor
6. čer 2010

Aha, a Ellenka je na tom stejně jako ty s termínem?

luciiiie
6. čer 2010

No Elllenka je týden přede mnou a má termín až lednu 😲 Já ti napíšu údaje do IP a zkus mi to prosím přepočtnout...My se držíme toho, co nám napsali v Unice 🙂

lucifirek
6. čer 2010

Lukzy tak jsi mě uklidnila,že je to normální. Nějak se tím netrápím,sice to není nijak příjemný a připadám si jak ten nejlínější a neschopný člověk,ale patří to k tomu konci. Už to musím nějak vydržet. Může to být za tři týdny,měsíc,pěsíc a půl. Otoky jsem měla akorát pár dní minulý týden,ted to bylo lepší,možná ted,když hlásí ty vedra,tak to bude horší. Ono si moc nevybereme vid. V zimě člověk nejde ven,když je náledí,vánice,má strach aby neupadl. A ted budou zase vedra,tak bude doma,aby mu bylo lépe.Takže není na vybranou,prostě se ten konec musí vydržet. Jsem zvědavá,jestli mi už budou v pátek dávat ty pásy,myslím,že snad už jo.To bude na dlouho.I tak tam člověk čeká. Jsem zvědavá,co dneska namyslíme na odpoledne s manžou,venku je nádherně.

Natalka jestli ti natíká jenom jedna noha,tak bych to radši zkonzultovala s dr.,protože se může jednat o ucpanou cevku,nebo žilku.

Pampeliška,mi na začátku taky platitli 18800,- za ICSI,PK,AH. Pak budeš na začátku platit ještě dost za léky,takže si vemte určitě víc peněz,v lékárně to chtějí v hotovosti. A po všech procedurách se ještě doplácí za kryokonzervaci,pokud bude,oplodnění většího množství vajíček ap.

Ahoj Luciiie, z termínu si nic nedělej. Nám ho upřesnili na veveří ve 12.tt a od té doby se ho dr. drží. Ale i tak je to jako vždy jenom orientační. Dva dny sem tam,to nic není. Mimi se stejně rozhodne samo,kdy se mu bude chtít na svět.

Holky mamky,masírovala jste si některá hráz? Já mám doma olejíček a chtěla jsem to zkusit,ale ted se mi do toho nějak nechce,je to prý nepříjemné. A nic to na sto procent nezaručuje.

betys
6. čer 2010

Ahoj holky.S Matýskem se sžíváme a jsem moc ráda že mám pomocníky.Zrovna spí venku v kočárku.Dnešní noc byla hrozná.Najedl se v 9 a usnul až 11.30.Byla jsem úplně vyfluslá.Proběhla škytavka,prdíky.Manža měl na dvoře zapíjení takže nemohl pomoct.
Teď rychle apoň naplním pračku a budu se chystat na další krmení.Mlíčko pořád nestačí ale jsem ráda že mám aspoň něco a nejsme jen na Nutrilonu.Ikdyž jsem si to takhle nepředstavovala. ☹
Včera jsme zase dostali spoustu dárků-hračky,oblečky,kosmetiku,penízky.Ale doufám že už to bylo poslední zapíjení. 😉