Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
19. črc 2010

@luciiiie : Musíme to vydržet, už zbývá pár měsíců 🙂 Vím jak ti je, když jsem zkončila v nemocnici myslela jsem, že už je po všem, ale tam jsem poznala, že to jsou běžné problémy i u těch, které otěhotní přirozeně. Musíme to vydržet a co nejvíc se šetřit a všechno bude vpořádku. Věř tomu, že výsledky vyšly špatně falešně, nakonec všechno dobře dopadne 😉

luciiiie
19. črc 2010

@elllenka děkuju ti za podporu 🙂

jeany
19. črc 2010

Martínek se už napapkal a je teď v postýlce v obýváku a sleduje kolotoč s hračkama. Máme to i se zvukem a moc se mu to líbí. 😵

Luciiie, grauluji ke svatbě. Držím palce, aby jsi měla vše o.k. Ty trippl testy vycházejí dost falešně. Prý daleko přesnější je screening a ten ti vyšel dobře, takže to bude dobré, uvidíš.
Ellenko, ty už jsi v 19 tt, toto letí. opatruj se. Jak to zvládáš?
Luci, jak se vede vám? Ještě, že už je lépe a není takové vedro, že. My naštěstí i v těch vedrech máme doma přijatelně. V novém to bude určitě daleko lepší. 😉

jeany
19. črc 2010

Betys, to máš dobré, že ještě kojíš. Já už nekojím cca 14 dní, samo se mlíčko pomalu vytrácelo. Co nadělám. Jinak jsi tedy dobrá, že zvládáš všechno, péče o Matýska a domácnost a k tomu ještě zvířectvo. 😉
Jimmy, už jsi tu dlouho nebyla. Jak se máš?
Jarkablik, moc tě zdravím a písnu mailíka. 😉

kveta
19. črc 2010

@elllenka V Čechách máš právo odmietnuť amniocentézu a lekárka nemá právo Ti ju nariaďovať. Viem to iste, kamoška to urobila...
@luciiiie Gratuľujem k svadbičke... Zopár všeobecných info pre Vás: Naozaj tripple sú silne nespoľahlivé, ich pravdivosť je kdesi u 60tich percent. Geneticky poškodené embrijká v čase okolo svojho "spontánneho" ukončenia života /potratu/ vylučujú viac HCG hormónu, než býva zvykom... Bohužiaľ neviem ako dlho to trvá, kým sa táto zvýšená hladina hormónov vyrovná.. Každopádne tripple test touto hormonálnou anomáliou môže byť ovplyvnený, ak sa robí v čase blízkom potratu plodu.

Každopádne je dobré robiť amniocentézu u Vás momentálne čo najskôr, ideálny je 17.tt, neskôr je v deloze menej priestoru na bezpečný odber plodovky. Dá sa urobiť amnio aj taká, že do 48 hodín budete vedieť výsledky.. Keď som sa rozhodovala pre amnio, tak som si zisťovala info a Veveří z toho vyšla veľmi dobre - majú veľmi nízku potratovosť po amnio.

Tým nechcem povedať, že máte ísť na amnio. Len tu dávam info.

Držte sa.

jeany
19. črc 2010

Ahoj Květy, a jak se vede tobě? Už žádné problémy? A dívím se, že jsi už 31 tt, ten čas tak rychle utíká. 🙂 No, vždyť i náš martínek už má přes 2 měsíce. 🙂 Už máš výbaičku nachystanou? I kočárek?

luciiiie
19. črc 2010

@kveta díky za info...jak jsem psala, uvidíme, co nám tam řeknou...je to fakt na pytel... hCG je snad dobrý, mám tu napsaný jen, že mám zvýšený AFP a zvýšené riziko NTD.
A jinak poznámka: I když je základní riziko M.Down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 860), po kombinovaném zhodnocení MS-AFP, UE3 a T-hCG a věku je výsledné riziko sníženo.
Tomu prdlajs rozumím.

elllenka
19. črc 2010

@kveta : Já jsem zatím rozhodnutá na odběr plodové vody nejít i kdyby mě nutili, ale když by to pak přišlo tak kdo ví- moje doktorka mi to úplně vynachválila a i v nemocnici, když jsme o tom mluvili tak sice máš možnost odmítnout, ale jelikož nemám znalosti ve zdravotnictví a doktoři když to vyšetření chtějí tak tě stejně donutí. Když jsem v nemocnici řekla, že na odběr plodovky 100% nepůjdu tak jsem byla ta nejhorší a nezodpovědná :( Nejspíš by mě i přesvědčili, že je to tak moc potřeba a tak moc je to důležité .... Radši ani výsledky Tripl testu znát nechci 😀 , stejně kdo ví kdy budou, brali mi je v nemocnici a prý jsou výsledky do 14nácti dnů, ale tím, že výsledky dojdou do nemocnice a ta by měla výsledky přeposlat mé doktorce- na což se určitě vykašlou tak to bude trvat kdo ví jak dlouho :(

Jeany: Máš pravdu letí to rychle, hlavně na miminkách je to vidět 🙂 Teď po dešti je mi celkem fajn, jinak se snažím co nejvíce ležet, nic nedělám. Jen občas uvařím. Nechci zkončit znovu v nemocnici :( Jinak vedro zvládám otřesně :( Na sluníčko nemůžu vůbec ani na dvůr, hned se mi točí hlava :( a v noci vedrem nespím, ale to trápí určitě všechny. A jinak si nemůžu stěžovat. Už se moc těším na prosinec nebo na leden až budu mít mimčo v náručí.

kveta
19. črc 2010

@jeany No, nechcem to zakríknuť, ale pre mňa je tento tretí trimester tou najpohodovejšou časťou tehu... Bez problémov... len zobem magnézko a železo.. ťuk ťuk ťuk. Ale úprimne: nečakala som pri toľkých komplikáciach, že to dotiahnem až na prah ôsmeho mesiaca tehotenstva.. Takže teraz už každý deň navyše beriem ako príjemný bonus...

Výbavičky mám toľko, že som už príbuzným zakázala nakupovať oblečenie pre malého, lebo ho jednoducho nemá šancu unosiť /zdedila som krásne vecičky po kamoškinom synčekovi/.. Kočík som si kúpila rovnaký ako má Lucifírek a už ho chodím k exovi oslintávať... /kvôli poverčivosti ho nemám doma/. Ale ešte nemám postavenú postieľku.. ale to najnutnejšie na prežitie miminka už prichystané mám, teda plienky a všetky nevyhnutné pomôcky pre bábo..

Maličký je naďalej koncom panvovým, takže moja túžba po cisárskom reze je "posvätená" aj lekárskou indikáciou...

betys
19. črc 2010

@kveta -a proč toužíš p císaři?Možná si to už psala a nějak mi to uniklo.Dneska jsem byla za sestřičkama v porodnici.Prý mají fofry-hodně se to zase rozrodilo.Asi změna počasí 😀 .Sestřičky si mě pamatovali a ptali se na Matýska-to mě potěšilo.Mamka je po operaci ještě unavená v pátek jí možná pustí domů tak jí budu hlídat aby nebyla zbytečně aktivní

jeany
19. črc 2010

Ellenko, třeba budete mít miminko pod stromečkem. 😉 Já zase na odběr plodovky chtěla jít, ale mě veškeré testy vyšly dobře a tak mi nakonec amnio nikdo nedoporučil. Sice, když jsem byla ze začátku u své dr, tak ta mi řekla, že kvůli věku na plodovku budu muset jít, no a pak po těch výsledcích mi řekla, že raději ne. Takže tak. Já jsem chtěla jít, protože jsem chtěla mít jistotu, že je vše v pořádku a tak po těch dobrých testech jsem v to už jen doufala a naštěstí je Martínek v pořádku. 😵 😵 😵
Květy, tak to je fajn, že se cítíš tak dobře. Ze začátku komplikace byli a teď si to už jen užíváš, že. Kočárek máš také ve stejné barvě jako Lucinka? Ty jsi chtěla od začátku císařský řez? Já kdyby to šlo si to objednat, také bych ho brala, ale po tom mém rychlém a bezkomplikovaném porodu jsem moc ráda jak to bylo. Nepočítala jsem, že to budu mít tak rychle za sebou a bolestí jsem moc neměla a kontrance, to neznám, ty jsem měla tak slabé, že jsem je ani necítila . 🙂 Kdyby byli taklové hodinkové porody. To by byla paráda. 😉

jeany
19. črc 2010

Betys, takže mamka už má po operaci? Kdy byla? To je dobře, že už ji budeš mít v pátek doma, co? Ale bude muset stejně odpočívat, že.
Kolik Matýsek za den spapá? Asi občas kojíš a pak jen dokrmuješ. Kolik Nutrilonu sní? My už jíme čím dál po větších intervalech. Už se doba mezi jídlem prodlužuje i přes den. Někdy jí i po 5 hodinách, ale někdy se ještě ozve i po 3 hodinách. Jak to máte vy?

elllenka
19. črc 2010

@jeany : Kdyby to vyšlo na vánoce bylo by to super. Po tom co mi změnili termín, ta těm termínům moc nevěřím a doktorka mi řekla, že je normální porodit 2týdny před termínem a 2týdny po termínu- takže docela široké rozpětí- zatím mám termín určen na 18.12.2010, tak kdo ví. Ještě nemáme ani vybrané jméno ...

betys
19. črc 2010

@jeany -mymku operovali v pátek ráno,vzali jí dělohu i vaječníky.Už se staršně teší na Matýska,nechci jí ho vozit do nemocnice.
Matýsek jí přes den tak po 3,5-4 hodinách.Někdy nedojí a jí mezi tím.Dám mu z prsů-cpž je asi troška ale to nezjistím,pak z flačky.Dělám 120 ale ne vždycky to dojí,obzvlášť v těch vedrech.Z té 120 je ještě asi 30 ml mého mlíčka.Mezi jídly se ještě odstříkávám.V noci jí po 4,5 hodinách a to sní většinou míň protože u toho usíná.

kveta
19. črc 2010

No, asi tu rozprúdim veľmi búrlivú debatu, tak ma prosím šetrite.. som tehotná... 😕 Cisarák chcem od začiatku preto, lebo viem, že je pre dieťa menej rizikový... V práci som videla priveľa detí poškodených zlým vedením pôrodu... Utrpenie tých rodín bolo neskutočné... Takže tomuto sa chcem cisarákom vyhnúť... A objektívne: mám už na prvorodičku svoj vyšší vek a celé tehu väčšinou ležím, takže kondička je na nule... Ísť do potravín je namáhavá misia.. takže s touto kondičkou sa vôbec necítim na prirodzený pôrod.. Takže preto cisarák.. No a synček ma vypočul, otočil sa do polohy KP, takže ak ma bude niekto v tejto situácii nútiť rodiť prirodzene, tak ho asi zakusnem a počkám si na náhradného pôrodníka.. 😀

elllenka
19. črc 2010

@kveta : Kdybych si mohla vybrat tak bych také radši brala císaře. Z klasiky mám ztrach moje kamarádka rodila strašně dlouho, nastřihli ji a nakonec stejně šla na císaře. Tím, že císař nebyl plánovaný tak malý málem přišel o očičko, jak jí řezali do břicha tak pořezali malého těsně u očička ...
Podle mě je úplně jedno kde budu sešitá, jestli na břichu nebo dole, vše má svoje pro a proti. Ale asi toto rozhodnutí nechám na doktorech- snad ví co dělat.

betys
19. črc 2010

@elllenka -já teda nechci nějak radit,ale císař rozhodně není zážitek který bych si chtěla zopakovat.Tělo se stím srovnává o hodně dýl než s normálním porodem.Když si vzpomenujak jsem se sotva ploužila po prodnici ještě 4 po císaři a vedle mě rodičky hopsali ....No fakt paráda. 😒

@kveta -trošku se divím že ses vůbec rozhodla mít děti.Vidět na těhotenství a všem stím spojeném jen to negativní a čekat jen to nejhorší to je docela zajímavý přístup.

luciiiie
19. črc 2010

já bych teda asi taky rodila radši normálně...

kveta
19. črc 2010

@betys Ďakuj nebesiam, že si sa k dieťaťu dostala oproti môjmu príbehu tak bezproblémovo a že Ti cisarák zachránil zdravé dieťa... ak by Ti ho v Tvojej konkrétnej situácii včas neurobili, Tvoje dieťa by dopadlo rovnako ako tie, čo som videla v ústavoch...

Patrím k tým tehulkám, čo sa ešte aj po zvracaní usmievajú, lebo to vnímajú ako ďalší dôkaz, že je bábo na ceste... takže neviem o akom negatívnom vnímaní tehotenstva tu rozprávaš... Ak by si pozorne čítala moje riadky, tak by si postrehla, že sa opatrne vyjadrujem na tému "je mi fajn", lebo sa bojím, že to zarieknem...

No a k mojej túžbe po dieťati... čo Ti povedať? Ak si myslíš, že som deti nechcela a nechcem, tak si to mysli... Kto ma tu pozná dlhšie alebo si dá trocha námahy s vyhľadaním názvov tém, do ktorých som prispievala, vie, čo mám za sebou a koľko utrpenia ma to bábo stálo... Pred Tebou svoje rozhodnutie a chuť mať deti naozaj obhajovať nemusím...

jeany
19. črc 2010

Květy, já tě znám již déle a vím, že jsi po dítěti moc toužila. Každá zvládáme těhotenství jinak, někdo líp, někdo hůř, že. Já, kdyby bylo na mně, tak bych také volila císaře. Sice jsem druhý porod měla dobrý, ale to jsem předtím nevěděla, že to půjde tak dobře. Také znám pár holek co měli dost příšerný porod a ke druhému dítěti se odhodlávali spoustu let. Prostě někdy to jde hladce a někdy ne. Také máme v rodině takový případ, kdy jen zaviněním při porodu se narodil postižený chlapeček. Je to sice krásný kluk, ale není zcela normální a proto já jsem se při porodu snažila být klidná a hlavně, aby se mimčo brzo dostalo na svět. Ten chlapeček se totiž narodil přidušený. Naštěstí můj porod šel hodně rychle a tak to bylo fajn a Martínek je v pořádku. A také možná proto, že byl maličký, šel tak rychle ven. 😉 .

betys
19. črc 2010

@kveta -negativní přístup je třeba to že za každým zabolením nebo píchnutím hned vidíš potrat a někdy tady docela holky strašíš.A to že dítě sice chceš ale jen 100% zdravé no....
Já jsem taky měla z porodu strach ale šla jsem rodit stím že věřím doktorům.A teď vím že jsem jim věřila oprávněně,že správně ohodnotili situaci a udělali císaře.A vím že je to zázrak že mám doma zdravého Matýska,to mi nemusíš připomínat.Ale já bych ho milovala i kdyby nedej Bože zdravý nebyl

kveta
19. črc 2010

@betys Nevyjadrujem sa k veciam, ktoré nemám naštudované, takže nie je pravda, že za každým zabolením a píchnutím vidím potrat... Povedz mi jeden jediný prípad, kedy sa Ti zdá, že som neporadila rozumne... Viem aký typ bolestí a aký typ príznakov je pre potrat typický a ak sa v popise nejakej baby objavia, tak ju posielam do nemocnice... K typu bolestí, ktoré nepoznám /napr. bolesti na úrovni pupku, pod rebrami a podobne/ sa nevyjadrujem a neradím. Naštuduj si to a nevyprávaj o strašení tam, kde je to podložené vedomosťami.

A k obviňovaniu, že chcem dieťa len 100-percentne zdravé: zrejme Ti vypadla info, že mi genetik odporúčal otestovanie amnio na dedičné vrodené zhubné ochorenie, čo máme v rodine. Nesúhlasila som s testom, lebo toto ochorenie nepovažujem za dôvod na potrat... Takže narozdiel od Teba napríklad počítam s možnosťou, že možno z pôrodnice pôjdem rovno na onkológiu... Betys, máš voči mne predsudky... Navrhujem, aby si prestala s osobnými útokmi voči mne...

jimmy1
19. črc 2010

Ahojte holky, po dlouhý ddobě se hlásím, píše za mě manžel 😎 . Ještě pořád jsem bez internetu a ještě asi týden až dva budu 😢
Lukzy na rehabce jsme byli jen jednou a půjdem zas až v září, nakonec Vojtovku necvičíme, máme jen pár cviků. Příští týden jdeme na kontrolu na neurologii, tak jsme zvědaví. . .Minulej týden měl Petr dovolenou, tak jsme užívali vedro 😝 Už se těším, až budu moct být s váma online. Teď jsem odkázaná na manžela, kdy má náladu mi něco přečíst a napsat vám. Vždycky ho nalákám aby aspoň kouknul, jestli je ještě Mrkvička 4v1. Mějte se krásně a užívejte léta.

kveta
19. črc 2010

@jimmy1 Mrkvička je 4v1. 🙂

lukza
19. črc 2010

@luciiiie mě vyšlo s trippl testu velmy vysoké riziko NTD takže mooc dobře vím jak se cítíš já tenkrát čekala měsíc na UTZ a když sem šla do ordinace tak sem se rozbrečela měla jsem hrozný strach ale naštěstí doktor byl suprový hned jak mě viděl tak řříká hned se vrhneme na ten UTZ a pak řekl ty slova na které nikdy nezapomenu že čekáme zdraveho chlapečka 😀 .ty tripp vychazí hodně falešně pozitivní 😠

lukza
19. črc 2010

@jimmy1 Já už taky mooc necvičím protože po tom co mě řekla na rehabilitaci tedka v pátek že Luky je už uplně srovnaný a dokonce ve vývoji v něčem napřed ale že máme cvičit že se to tak dělá že jak seš jednou začne tak se přestává až se mimi postaví 😠 a to když jsme šly na tu rehabku tak jsem už moc necvičila v těch vedrech jinak Luky je už rovný jak právítko přetáčíáme se na bříško přes obě strany držíme si samy flašu cucáme už aji palečky na nohách na obouch takže žádné upřednostvńovaní jedné strany paseme už dávno na natažených ručenkách a dokonce už pase třeba jen na jedné a s druhou si hraje ve vzduchu a to mě ještě rehabilitační říkala že jde vidět že cvičíme pravidelně že to jude vidět jooo kdyby věděla ale nemusí vše vědět.vím že nám to hodně pomohlo v tom narovnání a netočení do C ale proč cvičit tak dlouho když jsme pohodě.takže cvičím jen ráno na protažení a někdy aji ještě jednou dopoledne.a je super že vojtku nemusíme cvičit 🙂)

jimmy1
19. črc 2010

Luciiie, úplně vím jak se cítíš, z triple testů nám vyšlo riziko 1 : 13 , takže jsme podstoupili odběr plodovky a dopadlo to dobře. Držíme všechno co máme, aby vám to taky dopadlo dobře.

elllenka
19. črc 2010

@betys : Jsem ráda, že se o tom jestli bude císař nebo ne nebudu rozhodovat, oboje má svoje pro i proti. Jen vím jak to měla kamarádka i když to je asi extrém a moc často se to nestává ... nechám to na doktorech, ti ví nejlíp a já je nebudu přemlouvat a nutit do něčeho. Když řeknou normálně tak normálně když císař tak císař, ale co budu vykládat z porodu mám děsnou obavu a bojím se toho, budu tam sama, nevím co mě bude čekat- každý má porod úplně jiný, nevím jak to zvládnu, ... ale říkám si, že to všechny zvládly a na porod se neumírá takže to určitě přežiju 😀

luciiiie
19. črc 2010

@lukza
@jimmy1 holky děkuju... fakt mě to položilo, když jsem si volala zkrs výsledky. V pátek mě strachy asi klepne ☹ Jak jsem psala, i když mi mudr.říkala, že to vychází falešně, to prostě jen tak za hlavu hodit nejde. Dneska se celej den miminko vrtí, asi mě ujišťuje, že je vše ok 🙂

lukza
19. črc 2010

@luciiiie opravdu se nsaž být v klidečku i když poprvdě vím že to nejde ale bude vše v pořádku uvidíš ty taky to těhu nemáš lehké já si to taky neužila furt mě něčím strašily atd.já se právě furt pak utěšovala že pokud by se potvrdilo NTD tak hlavně at to není páteře že jinak vše zvládne.někde už dokonce od tripp testu upouštějí pokud I genetika dopadne negativně,kdy\ máš ten UTZ? budu na tebe moooc myslet a držet pěstičky a vidíš jak se prcek vrtí tak ti dává najevo maminko vše je v pořádku neboj 😀