Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
4. srp 2010

@lucifirek my tě chápem, že teď toho máš dost 😉 V Brně dobrý, díky za optání. Příští pátek jdem na velkej UTZ, tak snad bude vše ok 🙂 Pozdravuj Kubíka!

lukza
4. srp 2010

@elllenka jj to je taky pravda maminky na to někdy kašlou se sprchnout než jdou plavat.

@betys u nás právě co je koupání pro miminka tak si každý stěžuje že je tam moc studená voda a že je cítit strsšně chlorem ☹

elllenka
4. srp 2010

@betys : Poblíž máme krytý bazén, ale je pro všechny jen tam jsou pořádané kurzy pro miminka - to je pak hodinku bazén jen pro miminka. Jinak dopoledne bazén slouží pro dvě základní školy- také je postavený u základní školy. Jinak mimča můžou do bazénu v odpoledních hodinách tak jako běžní návštěvníci jen to už není organizované a záleží na maminkách jak s mimčem plavou nebo blbnou. Sestra říkala, že v těch hodinách určených pro miminka, že je to strašné, že se dětský smích i řev strašně rozléhá a i v šatně je to potom chaotické než když se tam převléká jedno mimčo.

elllenka
4. srp 2010

Nemůžu spát, ultrazvuk dopadnul dobře, ale genetická poradna už moc ne. Konečně jsem se dozvěděla, proč jsem tam musela- jednu hodnotu mám zvýšenou a musím na odběr plodové vody. Doktor to doporučil a manžel chce mít jostotu, že je mimčo zdravé. Riziko potratu je prý sice 1%, ale mám z toho divný pocit a docela se bojím. Hodně mě to zaskočilo :( V pátek mi držte palce.

lukza
5. srp 2010

@elllenka o mě je líto ale uvidíš že bude vše dobré a mužu se zeptat jaká hodnota ti vyšla špatně ale UTZ je v pořádku, a odběr dopadne taky dobře a jak píšeš budeš mít jistota.vpátek budete držet pěstičky aji s Lukáškem

betys
5. srp 2010

@elllenka -taky držím pěstičky.A není na to trošku pozdě?Já myslela že se to dělá kolem toho 12 tt jako UTZ.

lukza
5. srp 2010

@betys taky tedka na tím přemýšlím zda už není pozdě nedělá se to dokonce jen do nějakého týden a pak už se nesmí?

lukza
5. srp 2010

@betys a jsem zvědavá právě co to je za hodnotu když se neukázala na 1 genetice ale až tedka

betys
5. srp 2010

@lukza -no popravdě já si nedovedu představit takhle pozdě něco řešit.Vždyť už je to človíček a určitě jsou cítit pohyby.Vlastně ještě by se to dalo dělat kolem 16 tt když vyjdou špatně tripl testy,ale takhle pozdě.A čím později tím je v děloze míň místa a odběr plodovky je nebezpečnější.

pampeliska36
5. srp 2010

@elllenka v patek na tebe budu MOC myslet!

elllenka
5. srp 2010

Holky děkuji, doktor se mě také ptal na výsledky ze 12náctého týdne, ale mě nikdo krev nebral. Asi to zanedbala doktorka. Vůbec jsem netušila, že se něco dělá i ve 12náctém týdnu, byla jsem jen na ultrazvuku a tam bylo vše v pořádku. Věděla jsem že v 16týdnu musím na krev kvůli trippl testu a v nemocnici jsem si to doslova musela vybojovat- nechtěli mi to odebrat. pak jsem měsíc čekala na výsledky, protože výsledky šli do nemocnice a pak je nemocnice přeposílala mé doktorce. Každopádně je čas na potrat se může do 24týdne. Teď jsem 20+3 + 14dní než budou výsledky, tak pak bude případně pár dní na rozhodnutí ...

Teď ta hodnota: Total hCG- 121,0kiu/L : 3,77 MoM - prý je to moc ...
Jinak výsledek: skrýning negativní
Riziko M.Down- 1z 6900
Riziko NTD- 1z 1500
Riziko s ohledem na věk matky: 1z 1200

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka jéje...kurňa..budu na tebe moc Eli myslet... podle mě je to ta stejná hodnota, kterou jsem měla vyšší já a to hodnota AFP, u které mám jasně ve zprávě napsaný: Hladina může být ovlivněna předchozím krvácením, vícečetnou graviditou či nepřesně určenou délkou gravidity. Což jsi ty krvácela. Jen teda čumím, že ti to třeba neřekla tvoje gyndr, to ty výsledky neviděla? To máš zvýšený z toho krvácení, neboj... Se mnou se ani nikdo nezabýval, prý je to po té redukci a nevidí důvod na amnio. Ale zas na druhou stranu, kdybys měla taky podezření na roštěp, tak to zkontrolují na ultrazvuku, ne... Napiš schválně tu hodnotu.

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka počkej, tobě v tom 12.tt nebrali krev??????? dělali ti jen ultrazvuk zkrs šíjové projasnění???? a to jsi platila taky těch 1400 na Veveří??? Tak to je mazec teda.

elllenka
5. srp 2010

@betys : On říkal, že je to jedno kdy se to odebere. Kdybych neležela v 16. týdnu v nemocnici tak by výsledky byli dřív takto jsem je dostala až před týdnem a to už měli na genetice plno tak jsem byla ráda, že mě objednala na 6tou hodinu. Takže jsem neměla na výběr. Nejsem z toho nadšená, ale manžel chtěl mít jistotu.
Tak snad budeme mít jistotu jsem ráda, že nevíme pohlaví, kdyby to špatně dopadlo ....

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : MS-AFP - 42,2 kiu/L : 1,43 MoM
uE3- 4,14 nmol/L : 1,24 MoM
Total hCG- 121,0 kiu/L: 3,77 MoM

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka no né, já jsem to myslela tak, jak jsme byli na tom velkým ultrazvuku v tom 12.týdnu na Veveří, tak oni berou krev a pak jdeš hned na ultrazvuk, kde ti hledají tu nosní kůstku a dělají šíjové projasnění. Potom ti volají ten výsledek, oni to nějak zkombinují s těmi výsledky z krve a pak ti vyjde NT pozitivní nebo negativní. Aspoň já to tak měla. Pak už mi taky nikdo žádnou krev nebral. Až v 16tt, na ten double test (triple) a ten mi vyšel pozitivní. No teď jsem z toho jelen. AFP máš krásný..hodnoty mají být prý do 2,5 nebo co jsem zas kde vyčetla.

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Ve 12.týdnu jsem byla jen na ultrazvuku, dělali mi všechno možný, ale krev mi nebrali. Rovnou jsem šla na ultrazvuk a nikdo se ani nezmínil tak nevím.
Mám špatnou jenom tu jednu hodnotu Total hCG, jinak mám hodnoty dobré. Jen mě zaráží, že mi toto nemohla říct moje doktorka. Jen mi řekla, že to doporučují asi kvůli věku ... že jsem nešla na zdravku mohla jsem se v tom lépe vyznat :(

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka tak to je ale podle mě chyba, že ti tu krev taky nebrali..... Uvidíš, že v plodové vodě bude mít miminko všechno v pořádku 😉 Je mi to moc líto, že si zas musíš podstupovat cosi. Jdeš tenhle pátek?

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : ano jdu tento týden. Spíš mě zaráží, že mě na to nikdo ani neupozornil. Ale to je jedno, kdo ví jak by to dopadlo teď jde o to, že trippl test dopadl v jedné hodnotě špatně

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka to bude v pořádku, neboj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.... abych sem za týden nepsala to stejný ☹ Já mám ty ostatní hodnoty z triplu katastrofální jen to jediný hcg mám zas ok. U koho jste byli na poradně?

jimmy1
5. srp 2010

@elllenka určitě teď prožíváš krušný chvíle a úplně vím, jak se cítíš....taky mi vyšlo vysoký hCG dokonce tuším 4,7MoM a riziko M.Down jsme měli 1z13. Takže jsem odběr plodovky taky absolvovala. Není to teda nic příjemnýho a ty nervy jsou ohromný... Ale dá se to vydržet.
Kde a kdy ti to budou odebírat?? My jsme byli na Veveří v Brně v tom Prenatalu a připlatili jsme si tuším 1500 Kč nebo tak nějak a rychlý výsledky nám volali ještě ten den večer?? Pak jsme si teda těch 14 dní počkali na celkový výsledky, ale to už bylo psychicky mnohem lepší, když jsme věděli, že Downův syndrom máme vyloučený 😵
Budem na tebe moc myslet, aby ti to dopadlo tak dobře jako nám 😵

elllenka
5. srp 2010

@jimmy1 : Děkuji nějak to snad zvládnu. Půjdu na Veveří, my si nebudeme připlácet, aby výsledky byli dřív. Spíš se hodně bojím abych nepotratila, nebo se něco nezkomplikovalo ... Ani nechci uvažovat o tom, že by mimčo mohlo být postižené, nevím jestli bych šla dobrovolně na potrat ...
Dělají to ultrazvukem přes břicho nebo vnitřním? Na to jsem se zapoměla zeptat.

elllenka
5. srp 2010

Tak a teď něco veselého, co dělají dětičky?

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka Eli vnějším...on si bude držet ten ultrazvuk a vedle tě pak píchne...ten vpich je nepříjemnej, jinak se to dá vydržet. Vše bude ok, neboj 😉

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : aspoň že tak. Ten píchanec bude beztak podobný tomu co jsme si píchali do bříška při stimulaci- jen si budu muset zajistit, abych neviděla jehlu- to bude horší ale snad to pochopí a nebudou se divit. Jehly mi dost vadí a nerada bych jim tam pak omdlela 😀

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka no zas tak tenká ta jehla není, ale to zvládneš, neboj...budu na vás hrozně moc myslet!!!! Se jen tak nezvádme, ne? Sím tě, v té porodnici na sebe nakonec narazíme! uvidíš!

jimmy1
5. srp 2010

@elllenka nejdřív projedou celý mimčo venkovním UTZ přes bříško, všechno ještě prokontrolují, pak takovou dlouhou ale tenoulinkou pružnou jehlou udělají vpich někde u nožiček prcka a odeberou cca 20ml plodové vody. Protože máš povrch bříška znecitlivěný takovým sprejem tak to nebolí, ale je to nepříjemný, hlavně ale psychicky. Ale všechno vidíš na monitoru před sebou.
Po tom odběru chvíli ležíš a pak ještě chvíli čekáš v čekárně v sedě. Já měla trochu stahy dělohy, tak mi ještě píchli nějakou injekci a dali magnézko (to teda doporučují všem). Já byla v prd...li hlavě psychicky ☹ po fyzické stránce to bylo OK. No a doma pak klidový režim, 24 h spíš jen ležet a jít jen na WC. Pak už pomalej rozjed, ale asi 10 dní nic těžšího nenosit, nezvedat.
My jsme teda ty rychlý výsledky uvítali, strašně se mi ulevilo potom a už jsem byla psychicky mnohem víc v pohodě než čekat celejch 14 dní, to bych prostě nedala 😉
Jo a vůbec jsem nevěděla co bych dělala, kdyby ty výsledky vyšly špatně... nějak jsem si nedovedla představit, že bych šla na potrat, ale taky jsem si nedovedla představit, že bysme se starali celej život o Downka... Uff, ještě, že jsem to rozhodnutí nemusela dělat...
A ty taky nebudeš muset!!!! Dopadne to dobře!!!

elllenka
5. srp 2010

@jimmy1 : Děkuji, to jsem zvědavá jestli mi o klidovém režimu řeknou. Když jsem se včera doktora ptala tak prý když se budu cítit dobře tak mám dělat všechno normálně. Nic o ležení neříkal, ale mám to v plánu aspoň přes víkend. Přišlo mi, že toho moc neví, no uvidím. Ale zase kdybych na to nešla tak bych měla nervy co kdyby se narodilo postižené dítko ...
Hlavně abych zvládla s mimčem tu proceduru a pak se uvidí, hlavně aby se mimčo udrželo.

Nevíš jak dlouho jsi čekala v čekárně? Budu potřebovat brzo vypadnout. Můj má důležité jednání tak ho bude tlačit čas.

jimmy1
5. srp 2010

@elllenka v té čekárně jsme seděli pak cca 15 minut, takže nic hroznýho 😉

elllenka
5. srp 2010

@jimmy1 : tak to se snad zvládne pokud nás nenechají dlouho čekat jak mají ve zvyku 🙂 Nebo řeknu tchýni má dovolenou tak by mě tam mohla odvézt. Nebudu riskovat cestování autobusem, radši ať to mám pohodlnější ...