Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

dagina
6. lis 2008

Ahoj holky, teda Jmiso, to snad budou aspoň trojčata 🙂 , hlavně ať je vše Ok i nadále.

Kacatko, prostě se ten váš prcek dere na svět stůj co stůj..., v bříšku je hold nuda.

Co to je ten Reflux??? To snad není nic vážného... 😒 . Sisa, ať je tedy co nejdříve vše OK.

U nás KO dopadla dobře, jen trochu bílkovina v moči, ale prý to je dobrý... . Mimčo má 1910g, takže docela macek.., prý máme ukázkové mimčo dle středoevropských tabulek 😅 . Stejně to je holky zázrak...., manža tomu nemůže pořád věřit...., a já vlastně také ne... .

Dneska bude zase krásně, takže přeji příjemný den 🙂

slunickooo
6. lis 2008

Zdravím 😉

Dagi - juj to už máte macíčka 😉 😉 - naše na UTZ v 31 tt měla 1857 g - takže to je podobný 😉 - a zázrak to fakt je, já taky pořád nemůžu uvěřit že už možná za pár dnů bude malá tady s námi 😉

dagina
6. lis 2008

Sluni, prosím tě, to CS mám stále 0, to tak má být???? Dr. mi to píše do průkazky asi od 20tt a já si toho vůbec nevšimla 😎 .

masle
6. lis 2008

Ahojky,
Dagi u vás je krácně? U nás je od rána do večera mlha, takový to spavý počasí 😒 Vy už máte pěknýho chlapáka nebo chlapačku?! 😅 JInak já mám taky pořád CS 0. Tak je to snad normální.
Kačí to je mi líto, že výsledky jsou horší, ale teď už je to velkej kluk, tak když porodíš tak, bude vše ok. 😉 😉
Tak už bych nejraději toho našehu klučíka držela v náručí! 🙂
Holky můžu se zeptat jakej máte tlak takle po tom 30.tt jenom pro srovnání? Já měla minule 150/85 to je prej dost.
Jinak Oskarko, tobě a Ondráškovi přeju brzkej návrat z porodky a ať se rychle zotavíš!!

slunickooo
6. lis 2008

Dagi - no 0 znamená, že se neotvíráš, čípek je pořád celý, nezkracuje se, neměkne atd..... tzn. že ti vůbec nehrozí předčasný porod..... ale pak už ke konci i když se ti CS zvětšuje tak to neznamená nic hroznýho - prostě se jen tělo už trošku připravuje....

takže to máš všechno v naprostým pořádku 😉 😉

myky
6. lis 2008

Ahoj 🙂 ,
Dagi super. Už máte buclíka. Jsem zvědavá na toho našeho za dva týdny. Dagi CS0 je super. se jukni na ten grafík do průkajdy.

A kam vám píše doktor to CS? Já to nikde napsané nemám ☹ .

Malse, u nás je taky hnusně. Tlak máš asi vyší ten horní. A není to třeba, že jsi nervózní, nebo natěšená u doktora? V lékárně zdarma tlak měří, tak si třeba zajdi na přeměřění. Já mám tonometr doma, ale už se radši neměřím. Jsem opak a když slyším ten mrtvolný TK 😖 . Ale u doktora mám vždycky vyší, než doma.

masle
6. lis 2008

Myky, nevím nepřipadám si nervózní, ale doma ho mám taky tak půjčila jsem si tonometr od tchyně.. Do to 29tt. jsem ho měla normální někdy i nižší a pak se mi to změnilo. No uvidím co zítra mi naměří a řekne.. 😉
Mě to CS píše do Porodnického vyšetření v průkajdě. Ale začala mi ho tam psát až v 26tt. Tak třeba ti to tam bude psát až od příští KO. 🙂 😉

bozka
6. lis 2008

Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z ko. Máme 4400g 😀 Zdendulka je děsnej puclík 🙂 pořád by jedl. jinak vše v pořádku, další ko za 14 dní, kyčlíky
Kaci tak snad ještě chvilku vydržíte 2v1 😉
Jinak tady je krásně, svítí sluníčko a přijede taťka jdem na prochajdu 😀

myky
6. lis 2008

Masle, tak ať je zítra TK v pohodě. Třeba Ti kdyžtak jen nasadí léky 😉 .

Já hrozně rychle přibírám. Vůbec to nechápu 😠 ! Nepřejídám se, jím zeleninu a ovoce a už jsem hooodně přibrala. Je fakt, že v létě jsem jedla hodně ovoce, tak možná to sladké nebylo nejlepší. Já se tipuju za těhu na 20-25kg nahoru. To je strašnýýýýý 😢 ! Třeba za to může ten nízký tlak, že 😵 😉 ?

Bozko, to nám tu ty miminka krásně papají 😀 . Gratuluju 😉 . Ty taky plně kojíš, jako Chiwulka?

Jdu dělat Mufiny, tak snad je nezmrším a bude něco na mlsání 😀 . Ať se ty kila maj 😠!

dagina
6. lis 2008

Masle jj, u nás je celý den krásně, svítí sluníčko.... 😵 . Jinak já mám tlak poslední týdny tak 123/60, ale u mě to je dost, před těhu jsem měla dost pod 100.
Bozka, to už máte chlapáka jak horu 🙂 , hlavně že mu chutná 😉 .

myky, a kolik jsi teda přibrala 😉 ????? Nižší tlak může zapříčinit rychlejší přibírání??? Tak to by pak u mě odpovídalo 😅 .

dagina
6. lis 2008

Myky, jakož to zdr. sestra..., měla bych na tebe jeden dotaz - jak se díváš na Tummy tup - kyblík na koupání mimin. Mě i manžu to hrozně láká, ale nějak si nedovedu představit manupalaci s mimčem... 😒 Díky za info 😉

slunickooo
6. lis 2008

Holky -tady je taky k rásně...jen se mi nějak nechce ven...

Tak já mám holky nahoře 12 kg - a to se fakt cpu - no při mladý jsem nabrala 15 tak snad to už nedoženu 😀 😀 😀

Dagi - tobě se ten kyblík na koupání líbí???? Já jsem asi stará škola, ale mě ne, já jsem zastáncem klasické malé vaničky.. a jen jak trošku povyroste tak ji budem koupat ve sprcháčí - máme ten s hlubokou vaničkou - tak tam bude jak ve vaně 😉

bozka
6. lis 2008

Myky jo jo plně kojím
Dag asi bude po tatínkovi 😉

dagina
6. lis 2008

Sluni líbí 😵 , hlavně se mi líbí, že mimčo si tam může pěkně kopat a je celé ponořené..., ovšem si nedovedu představit tu manipulaci s ním..., ikdyž jde asi o zvyk. Jinak máme sprcháč také s tou hlubokou vaničkou, to je super 😉 .

myky
6. lis 2008

Dagi, přibarla jsem už 14kg. a to by to teprve mělo začít rychle stoupat 😖 . Ten tlak asi na vině není 😀 . Je fakt, že jsem měla hodně pohybu a najednou se pomalinku procházím, nebo něco dělám doma. Takže zakopanýho psa vidim spíš tady 😠 . Taky jsem měla vždycky nižší tlak a teď ho mám ještě níž 😨 . Fakt si ho změřím a mám 95/40 😝 . Občas je mi pěkně šoufl, ale ještě jsem nespadla. Vždy si včas lehnu.
Kyblíky se mi moc nelíbí. Je to drahý a jen pro ty malinký miminka. Oni nemají rádi volný prostor. Proto si tam tak hoví zmáčknutý a ty je jen podpíráš pod hlavičkou. Já osobně začnu s vaničkou, ale spíš kvůli manžovi. Aby se nebál a po porodu se nechci tak ohýbat k vaně. A jen to půjde a mimísek si zvykne na vodičku, tak šup do naší velké vany. Je to pro ně i lepší na svalíky a zádíčka. Ježíííš já se na to tak těšim 😀 . Vy se máte, že už budete mít miminečka brzy u sebe 😵

Jestli někdo máte kyblíček, tak se omlouvám 😅. Já to prostě tak vidím. Si všimni i v porodnici. Tam mají kolikrát pomalu bazén 😉 .

myky
6. lis 2008

Holky se musim pochválit. Muffiny vypadájí, že budou k jídlu 😀

slunickooo
6. lis 2008

No já bych si taky dala zase něco sladkého 😀 😀 😀 , takovou bombičku nebo větrník z cukrárny - mnam 😀 , ale nemám tu nic, jen sušenky, to už jsem dneska měla a na žádnou pečenou domácí placku nějak chut nemám 😀

dagina
6. lis 2008

Díky myky za info, to víš, zjišťuji co se dá 😵 . Drahý je opravdu hodně 😖 . A když bude nejhůř, tak ho můžu ponořit i normálniho kýble za 50kč 😀 , to by na zkoušku mohlo stačit, né. No, 14 kg je dost, ale co, hlavně že je jinak vše OK.

myky
6. lis 2008

Dagi jj, snad to po porodu půjde dobře dolů 😅 . Spíš se bojím, aby to najednou neskočilo víc. Ono to není dobré pro mimi, takhle přibrat. Ale doktor mi zatím nic neřekl. Což se divím, protože mě schazuje jak může a na druhou stranu se nedivím, protože on mi nic moc neříká 🙂 .
Normoš kyblík nevím 😀 . Ale když koupíš nějaký tvarovaný trochu do kulata, tak možná. Jsem zvědavá 😀 . Pak musíš dát kdyžtak info, jak vám to šlo.

Sluní, mě taky honí mlsná, ale větrník jsem si nedala ani v cukrárně. Jsem se bála toho krému. Já mám ráda marokánky a teď mi tečou normálně slintance 😀 . No Muffiny to musí zachránit. Krásně voní. Bude sladká sváča 😉.

slunickooo
6. lis 2008

😀 😀 😀 já ted sbouchla kousek jablka a 2 mandarinky a zapila to super džusíčkem - mnam 😀 😀 😀 😀

ted jsem se dočetla že Zounar už mají holčičku na světě 😉 😉

Za chvilku přifrčí mladá - ona je to fakt nezmar 😀 😀 v pondělí má klavír, v úterý tancování a co myslíte, že by si zbytek týdne dala voddech???? 😀 😀 😀 Ba ne - to včera s kámoškou jezdili 2 hodiny venku na in-linech až jsem pro ni musela jít, protože už byla tma a bála se jít domů sama a dneska jede zase s jinou kámoškou plavat 😀 😀 - fakt nezmar

dagina
6. lis 2008

SLuni, ty se teda živíš zdravě 😉 . Mandošky teď také můžu, jsou dobré a bez pecek. Já bych pořád žrala jen sladký 😖 .
Myky, určo dám vědět, ale ještě nevím pro co se rozhodneme, momentálně trpíme nedostatkem místa 😉 . Mě zase včera dr. řekl, že krásně přibírám a že to je dobře 😵. Myslím, že jsem z poloviny zavodněná, takže to snad půjde rychle dolů. 😉

slunickooo
6. lis 2008

no jo zdravě , ale mezi tím zdravým co toho "sežeru" nezdravýho 😀 😀 😀 dneska bych udělala bramboráky - mám už na ně takovou chut, ale rozbil se nám robot a abych brambory strouhala ručně - to se mi fakt nechce ... doufám ,že to manža nějak opraví, ulítla tam nějaká pojistka ve víku nebo co ... nový se mi teda kupovat nechce - .tenhle máme sice už aspon 8 let, ale v té době jsme za něj dávali 7 litrů 😠 😠 😠

myky
6. lis 2008

😀 no to teda je nezmar. Se divim, kde tu energii děti berou 😉 ? Já měla s dětma od známé oblíbenou hru - na spaní 😀 . To byla prča 🙂. Oni mi to párkrát zbaštili a pak smolíček 😝. Bylo po hře.
A to malá byla venku a pak volala mobilem, ať pro ní někam příjdeš? To je dobře, že ty telefony jsou.

Já měla k obídku šopáček 🙂 . Taky moc dobrej 😵.

myky
6. lis 2008

Dagi a kolik jsi prosím tě přibrala?

dagina
6. lis 2008

13 kilo 😝 😝 , také to není nejmíň když jsem prcek 😒. Bramorák bych si taky dala..., možná si jich pár udělám, ale růčo fůčo 😵 , robot nemám. Šopák jako příloha dobrý 😉 .

slunickooo
6. lis 2008

tak že bych se taky dala do ručního strouhání??? Ono když hon í mlsná co 😀 😀 😀

Myky - jj volala mobilem... 😉

zofik
6. lis 2008

Sluni já taky budu dneska dělat bramboráky..a taky růčo...ale je fakt že nemám takovej pupík----

slunickooo
6. lis 2008

😀 😀 😀 no tak to fakt nesmím být pozadu 😀 😀 😀

dagina
6. lis 2008

Sluni, vždyť toho nemusíš dělat jak pro regiment vojáků, stačí pár 😉 , strouhání je fakt fuška 😵 .

sisa32
6. lis 2008

Ahoj holky, někdo se tu ptal, co je to reflux, tak jsem to okopčila :
CO JE GASTROEZOFAGEÁLNÍ REFLUX?
Jícen (ezofagus) je trubice ze svaloviny, která spojuje ústa se žaludkem. Rozžvýkaná potrava, tekutiny a sliny stékají jícnem z úst do žaludku. Ke gastroezofageálnímu refluxu dochází, když obsah žaludku (včetně kyselin a dalších trávicích šťáv) stoupá zpět do jícnu. Tento reflux (neboli zpětný tok) tekutin může být způsoben zeslabením nebo nedostatečnou funkcí dolního svěrače jícnu; tento svěrač je sval, který působí jako ventil, který se otvírá, aby se potrava mohla dostat do žaludku. Při správné funkci nedovolí, aby nějaká tekutina pronikla zpět do jícnu.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru