Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

masle
22. led 2009

tak to mi ani dr neřekla, tak to nevadí že jsem mu to včera nezalepila.. 🙂 vůbec se mi do toho nechtělo, protože měl večer prdy a řval skoro 2 hodiny tak jsem ho nechtěla trápit ještě lepením..ale musím říct, že mi vynechal včera to půlnoční krmení. Jedl v 9h a pak až v půl 3 h se vzbudil. No my jdem za týden. Jsem zvědavá na Veru 😀 My jsme z Dobřichovic. To je Praha - západ. Autem to máme do Prahy tak 15min. Vy bydlíte přímo v Praze?
Tak zkusim tu mořskou vodu. A ten baby - vac jsem koupila včera a lékárnice mi říkala, že je ještě hodně malinkej tak že mám odsávát hodně opatrně. Tak se trochu bojim ale když říkáš, že to taky děláš tak to snad nebude nic drastickýho.. 🙂

kacatko03
22. led 2009

masle: já vyrazila k dr aby mě ujistila že mu ten pupík nepraskne 🙂 , když jsme ho včera koupali a tlačil tak ho měl vylezlej jak kulička třešně...ty jo Raďa ti takhle už dlouho spinká? tak to Toba má rekort dneska usnul v pulnoci a probudil se v půl páte. Tak to jste od nás uplně na druhé straně to je někde u Mníšku ne?. My bydlíme na okraji Prahy 9 v Hostavicích (u černýho mostu). ta odsávačka na lux je dobrá, má dobrou regulaci a jeopravdu šetrná. když si to zkusíš na kuži tak to nemá zádněj tah (já se toho taky bála bo nám lux normálně zvedá nahoře v ložnici koberec 🙂 , ale s tou odsávačkou to takovej tak naštěstí není. ale je fakt že mu odsávám max 2x denně.

masle
22. led 2009

No to jsme úplně na druhé straně teda. Jj je to kousek před Mníškem. No nezakřikni to, zatím takle spal 1 noc. Myslím že byl asi unavenej a uřvanej z těch prdů. Ale kdyby to takle zůslato, tak bych se nezlobyla.. 😀 Tak to ale Tobík taky spal dlouho.. 😕 A prosimtě ta zadní rýma to je normálně z nastydnutí nebo z čeho? Jestli s ním můžu normálně ven a tak víš.. 🙂
Ráďa má taky ten pupik jak kuličku vylezlej 😕

bozka
22. led 2009

ahoj holky,
Masle díky za pochvalu fotek 😉
Jinak nám na ucpanej nosánek a takové to chrčení hodně zabírá Libenar, jenom mu kápnu třeba před krmením do nosánku a hned se mu lépe dýchá 😉

kacatko03
22. led 2009

Masle, my ven normálně chodíme když je hezky a venku se mu dýchá lépe ... teplotu nemá ani nic jiného...jestli je to z nastydnutí nevím, ale připisovala bych trochu i k tomu suchej vzduch doma.

Bozka: díky za tip 🙂 zatím používáme jen tu mořskou sul, a ten Libenar je od kolika měsiců?

kacatko03
22. led 2009

jo a Masle...Tobík spal tak dlouho bo taky byl uřvanej a od osmi do půlnosi nespal tak byl ko 🙂

slunickooo
22. led 2009

Achooooj holčinky,

juj jsem taky koukala Bozko na fotečky - mooooc hezký fotečky máte.. 😉 😉 já ty naše dávám zase na rajčátko 😉

Za 14 dní se chystáme na 12 týdnech k paní doktorce, na převážení a uvidím jestli nás už naočkuje, pro mladou budu objednávat přeočkování na klíště...

Holky stejně - to to letí co???

Jinak malá je hodnoučká, protivná je vždy teda navečer po koupání, zkoušela jsem ji dávat hned po koupání do ložnice, ale kdepak - to neusne,,, tak je s námi na TV . Ted je mladá na lyžáku tak s ní chodím ve 20 hod do ložnice a ve 20,30 už spinká - tak to budem asi takhle praktikovat...

My taky přemýšlíme o profi fotkách, ale půjdem na půl roce a půjde jen asi malá s mladou , pro mě je fotograf snad horší než zubař 😀 😀

chiwule
22. led 2009

ahoj holky, nám Anetka taky tak jakoby chrochtá - chrčí zadní rýmou - vysát/vysmrkat to nejde a přesto má plný dutiny. Taky používám Libenar a odsávačku na vysavač. Libenar nám dr doporučila v podstatě hned po měsíci...

kacatko03
22. led 2009

chiwul ahoj, super tak to Tobík už je po měsíci tak zítra zajdu do lékarny 😉

dagina
22. led 2009

Ahojky holky, no fotky budou prý až zítra, nějak se s tím loudá, třeba se fotograf snaží z uřvané Lucinky udělat usměvavou 😀 .
Jinak chrochtací rýmu máme také ☹ , naštěstí to jde vysát i tou obyč odsávačkou do pusy, to je pak celý holubník 😅 , nevím kde to malá pořád bere... .

Myky, ještě jsi celá, nebo kde se touláš 😵 ?????

Sluni, ani nemluv, letí to strááááááááááášně rychle, až mě to děsí 😅 .

myky
22. led 2009

Ahoj holky 🙂 ,
Dagi jsem celá, ale nějak mi v noci nebylo nejlíp 😅 . Moc jsem toho nenaspala. Nějak mě řeže močák, jak se o něj Mikulášek opře a občas mě bolí i v zádech. Tak jsem zvědavá, kdy pojedeme 😵 . Je to taková stálá bolest. Ne křeče, ale prostě v kříži jak při MC 😖 . Včera jsem byla na konferenci z práce až do 17:30h. Ještě bych měla mít jednu 7.2., ale tu asi nezmáknu, tak budu nevzdělaná 😅 . Ta včerejší byla ale super. Bylo to zrovna k porodnictví a dostala jsem od paní DVD o kojení a ponožtičky. Pupek zabral 😀. Učili nás, jak se chovat k rodičce a partnerovi na porodním sále 😀, jak učit maminky kojit, polohy kojení, péči o novorozence,... . Pak jsme probírali screening a Kačí!!!! mluvili jsme o poruchách štítné žlázy. Už víš ty výsledky?
Jinak myslím, že to o čem mluvíte není rýma, ale hleny po kojení. Ono to vypadá stejně.
A holky ty pupíky lepte, nebo přidržujte hlavně při pláči a prdíkách 😢 .
Dagi tak zítra budou fotky. No se těším 😵

kacatko03
22. led 2009

myky mi jsme zalepili on hodně tlačí a vzteká se to bych ten pupík musela držet 24hodin denně 😉
Hleny po kojení? hmm to je zajímavé, to mě teda nenapadlo...a jak se toho zbavit?

myky
22. led 2009

No to je dobře, že jste zalepili 🙂 . Hlenů se zbavíš jen tím odsáváním.
Mě příjde, že snad bud rodit. Je mi fakt divně 🙂 . Ale já chci ještě vydržet aspoň 2 týdny 😉.

kacatko03
22. led 2009

myky...každopádně to pěkně letí. už to máš fakt za pár 😉

myky
22. led 2009

jj 😵 , letí to jak voda 😀 . Docela se už těšim, až budu mít porod za sebou 😵 a budu vědět jak na tom jsme.

dagina
22. led 2009

Myky, a v podbřišku tě nebolí - na obou stranách 😉 ????To, že už je porod za dveřmi rozhodně poznáš, ale ty by jsi ještě mohla chvíli vydržet..., no jsem na tebe zvědavá. Jinak to je docela možné skrz ty hleny z kojení.... . Jen se pěkně vzdělávej, já pak budu k tobě chodit na rady.
Zrovna bych měla jeden dotázek - jestli musí být dudlík vždycky známka hladu??? Tchyně říkala že ano...., prý když dítě dudlá, tak je rozhodně hladové . Já ho malé skoro nedávám, jen když už jsem fakt zoufalá a nevím jak jí pomoc, no ještě ty prdíky k tomu. Většinou ho ani nechce, ale občas si ráda podudlá, třeba jen na chvilku a uklidní se.

bozka
22. led 2009

Ahoj holky,
Kaci ten Libenar se může hned a vážně je dobrej 😉
Sluni díky, jo tak hoď odkaz 😀

myky
22. led 2009

Dagi občas mě berou vazy v pravém třísle. A to když se do nich opře asi hlavou. V noci to bylo tak, že jsem se musela otočit na druhý bok, jak to bolelo. Ale to přetáčení byl teda boj 😖 . Navíc, když ležim, tak se mi po chvíli začne blbě dýchat, tak zas musim na druhý bok. No tak takhle jsem se štymovala celou noc 😅 .
O tom dudlíku nám včera řekli, že to kazí kojení a že by se dětem vůbec neměli dávat. Nebo jen minimálně. Prý ani dokrmovat by se nemělo z láhve ale lžičkou, nebo stříkačkou přes prst a ještě další způsoby ukazovala. To jsem čučela. No asi když budu dokrmovat, tak stejně lahví 😅 . Dudlík by si podle mě nevzala, kdyby byla hladová. To by ho plivala a plakala. Ono to dumlání je reflex ke kojení. Ale ještě nám říkali, že se má kojit kolik si dítě řekne a jak často chce. Že se to nemá časově limitovat. Jen když si prý říkají často, nebo vypadají hladově, tak se má kojit na jedno kojení jedním prsem, aby se dostala k zadnímu, tučnějšímu mléku. To druhé prso při pocitu velké plnosti odstříkat, ale jen trochu. Abys neměla nepříjemný pocit z toho pnutí.

myky
22. led 2009

Jsem chytrá jak rádio, co 😀 😉 ?
Jsem na sebe zvědavá 😉

myky
22. led 2009

Dagi a mažeš Lucince pupík něčím na prdíky? Já koupilagelík Flatulin, ale je prý ještě nějaký Pupík. To co jsem koupila hrozně hezky voní. Ještě jsem koupila rektální rourku (tu nejtenčí), ale to chci používat jen v nejnutnějším případě. Jo a Libenar mám už taky 🙂 . Líbí se mi, že jsou to jednotlivé ampulky a tak nemusím otevřít kapky a spotřebovat je celé, nebo vyhodit.

hanulka3112
23. led 2009

Ahoj holky, tak než Vás dočtu, včera jsem byla u Dr. a vypadá to, že budeme mít páreček chlapeček a holčička, podle toho co mi Dr. ukazoval na UTZ sice to ještě nemáme brát 100% ale udělala nám moc radost, tak jsem i mimískům něco ve městě koupila, musím to vyfotit a šoupnout do alba 😉 🙂

sisa32
23. led 2009

Jé Hanulko, to je super, koukám, že když s manžou něco děláte, tak pořádně. 😀 😀 😀

hanulka3112
23. led 2009

Jéé ahojík Siso, no přítel je z toho přímo nadšený moc si to přál a když mi to tak řekl Dr. tak o to větší radost jsem měla, že potěším přítele, doufám, že se to už nezmění a budeme mít páreček 😵

sisa32
23. led 2009

Já vám to taky moc přeju. To se bude nakupovat výbavička, jedno modré, druhé růžové, náááádhera. 😉

Jinak holky, nemám moc času sem chodit a ani nebudu dočítat, tak doufám, že jste i s mimísky v pořádku.

Jinak mi marodí malej Jindra. Už začíná 3-tí týden a pořád kašle a čím dál tím víc. Dr. mu až po 14-ti dnech udělal výtěry a náběry a teď čekáme, co z toho vyleze. Dostal Biseptol, tak uvidíme.

A Adélka se od úterý otáčí na bříško a někdy i zpátky, takže nastávají horké chvilky, vždycky když jí to nejde, tak začne řvát, abych jí honem pomohla. Dělá to i v postýlce a tam má málo místa, rak se vždycky zamotá do šprušlí a zase řev. 🙂

hanulka3112
23. led 2009

Siso jj včera jsem si udělala radost a něco jim pořídila, tak to musím vyfotit a hodit do alba, jinak jsme včera prodali auto a pro nové jede přítel až v pondělí do Německa, tak doufám, že ho pořídí a bude co nejdřív přihlášené, abych mohla jet na nákupy na věcičky, které jsem měla už obhlídlé 😵

sisa32
23. led 2009

No tak to se těším, až si to prohlídnu. My jedem na nákupy příští týden. Chci ještě stihnout nějaké slevy a koupit novou plovoučku malýmu do pokoje a do haly. V Hornbacu vždycky koupíme něco levnýho a teď tam na to mají slevy.

Jaký autíčko budete pořizovat, Asi nějakýho obříka co ?

hanulka3112
23. led 2009

Můj si vybral Audi A4, do teď jsme měli peugeot 307 je to takové střední auto, sice bych tam kočár určitě dala, ale můj jak se do nějakého auta zahledí tak to je konec 😅 😀

hanulka3112
23. led 2009

Holky teď dala Grej zajímavý odkaz na diskuzi a chci se zeptat jak jste to měla vy nebo máte s tou peněžitou pomocí v mateřství, když jste byly už od začátku IVFka na nemocenské jestli se vám to počítalo normálně z platu, já totiž nechápu ten bod 7, jak tam píšou s tou 6ti měsíční ochranou lhůtou, to jako, že když na mateřskou nastoupím po nemocenské na které budu dýl jak půl roku, tak o to budu nějak ochuzena, šak se na to mrkněte a poraďte prosím http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad...

myky
23. led 2009

Ahoj holky 🙂 ,
jak se máte?
Hanulko s máteřskou to chápu tak, že pokud jsi zaměstnaná a platíš si zravotní pojištění a jsi na nemocenské, tak se nic neděje. Stejně tak když by jsi měla třeba smlouvu na dobu určitou a ta ti skončila v průběhu těhotenství (PN), tak na tebe spadá ochraná lhůta 6ti měsíců a o mateřskou bys nepřišla. Na tu se odchází 6 až 8 týdnu před termínem porodu a platí se myslím 5 měsíců 60% platu. Pokud by jsi podnikala, nebo byla nezaměstnaná a neplatila zdravotní pojištění, nebudeš dostávat mateřskou, ale rovnou rodičovský příspěvek a neměla bys právo volby varianty vyplácení rodičovského příspěvku. To znamená, že by jsi na mateřskou šla na 4 roky za tu nejnižší částku. Ale pokud jsi zaměstnanec a jen jsi na PN, tak se nic neděje. Tak tomu rozumím já. A doufám, že to tak je 😉

myky
23. led 2009

Teď jsem si všimla, že tam jsou i ty měsíce vyplácení mateřské a ty je s dvojčátkama budeš pobírat dýl 😀 .

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru