Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

hanulka3112
23. led 2009

Myky tak snad jo, třeba napíšou holky co jsou už na mateřské, mě to jen zmátlo, že v tom textu zmiňují nemocenskou a pak tu ochrannou lhůtu, tu chápu jako když přijdeš o práci, ale nevím jak to souvisí s tou nemocenskou.

masle
23. led 2009

Ahojky - jé Hanulko to se vám to krásně povedlo ten páreček 🙂 To jste šikulové 😉
myky co ty? jak se cítíš?
Jinak ten Libenar jsem vyzkoušela a už skoro nechroptí, tak to asi pomáhá 🙂 Včera jsme Ráďovi lepili pupik a ani neplakal. Ta Dr. mu tak strašně zmáčkla a stahla, že se nedivim že tam tak řval chudáček 😠 😢

myky
23. led 2009

Masle jsme ok 🙂 . Jen v noci skoro nespím. Vůbec nemůžu zabrat a pořád musim hledat polohu a tak jsem docela ospalá. Ještě dva týdny vydržet a bude to 😅 . To je dobře, že jste lepení zvládli 🙂 . Jste šikulky. Mám radost, že chválíš i Libenar. Je to fajn, když se prďolkům uleví 😵 .

hanulka3112
23. led 2009

Masle, no to se teda povedlo jsme oba fakt šťastní 😵 teď jen, aby nám to potvrdili i na to podrobném UTZ a můžu už nakupovat o stošest 😀
Jo to porodné je na každé dítě, že takže by jsme měli dostat 26.tis že?

vakoema
23. led 2009

Ahoj Masle, ted to tady procitam a koukam, ze jsi z dobrichovic? Ja jsem teda byt v Dobri prodala loni na jare, ale koupili jsme domek v Cernosicich 🙂 Jinak jsme pred 14 dny porodila synka Maxe.

masle
23. led 2009

Ahoj Vakoema, tak to moc gratuluji k Maxíkovi! 🙂 No já v Dobř . bydlím 9 let ale moc tady nikoho neznám.
Původně jsem z Černošic 🙂
myky tak zdar a sílu! To už uteče! Ty noci jsou nejhorší viď.. ☹
hanul - no myslím že jo, že je to na každé dítě to porodné 😵

kacatko03
23. led 2009

jee hanulka bude mít páreček tak to je super 🙂 😉

masle..nám taky malej při lepení neplakal tak to dr asi musela udělat "brutálněji" 🙂 😒 jinak dneska jsem mu to rozlepila a přes noc nechám volně podle toho jak se bude vztekat. jinak pupík se mi nezdá nijak lepší nebo to nevidim já nevim, nám po tom Libeńaru líp není chroptí stejně, navíc manža má 38C takže doufám že to malej od něj nechytil, dneska budem vegetit v obejváku a manža se potí v ložnici, v neděli mají jet s Fílou na hory tak snad se vypotí.

jdu jim dělat muffiny na cestu tak zatím páčko.

kacatko03
23. led 2009

jo Masle co ten monitor je to dobrý? začala jsem o něm uvažovat 😠

sisa32
23. led 2009

Ahojik 🙂

kaci, dotaz byl na masle, ale já koupila Babysense, protože má dvě desky, tak můžeš mít jednu v postýlce a druhou třeba v kočárku, nebo v kolíbce, nebo košíku atd. musím říct, že díky němu klidně spím. jinak bych už asi byla v blázinci. Pořídila jsem ho hlavně kvůli tomu Adélčinýmu refluxu. párkrát jsem ho v noci zapoměla vypnout, když jsem brala Aďu z postýlky ještě na kojení a to byl kravál, že by to probudilo i mrtvýho. 🙂

sisa32
23. led 2009

Hanulko, fakt super ty dupajdy v těch barvičkách. Ty dudlány taky 🙂 🙂 🙂

hanulka3112
23. led 2009

Jo a ty dupajdy byly skoro zadarmo 79,- za kus 😵 a dudlánky jsem teď objednala 😀

masle
23. led 2009

ahojky kačí no mě ten pupík taky přijde stejnej 😒 možná to chce čas...tak držím palce ať to Tobík nechytí! Kamarádky holčička teď měla rýmu a kašel a byl to prej děs, furt se jí dusila hlenama, že jí musela několikrát chytit za nohy a by to ze sebe vykašla...tak když mi to vyprávěla, tak jsem si říkala blbá rýma a co dokáže nadělat paseky.. 😖 Kam jedou na hory? Fíla lyžuje? Veru ještě na lyžích nestála 😕 😅
ten monitor je dobrej, člověk je hned klidnější. Já ho mám teda jen v postýlce hlavně kvůli noci když spim, protože přez den ho v košíku tak nějak pořád kontroluju..koupila jsem ho tady na koníkovi v bazárku za 1500,- ještě v záruce..

sisa - nooo to se mi stalo taky už několikrát jak na to ještě nejsem zvyklá...pěknej kravál to dělá 😀 ptala jsem se na to dr. a ta říkala že je to určitě dobrý hlavně pro děti který hodně ublinkávaj.. 🙂

jo a Ráďa už se za čal trošičku smát 🙂 ale teda musím na něj dělat děsný opičky aby se mu to povedlo 😀

kacatko03
23. led 2009

Sisa děkuju za tip mrknu na něj...mě by se hodil i v košíku bo malej hodně blinká a v košíku je víc jak v postýlce a já s ním často ještě usínám přes den. investuju do toho z porodnýho 😀

Masle: Fíla ještě nelyžuje, na lyžích stál ale nic moc, tak ho Tom ted dá do lyžařské školky a nechá ho tam aby mu nestá za zadkem 🙂...ale víc jak lyže F bere snowboard. Asi máme doma talent od přírody, bo jsme ho na něj postavili (byl teda větší od známého 😀 ) a rozjel se na něm že sem čuměla že si nerozbil hubu 😀
kdyby Tobík byl o 3m starší tak vyrazím na hory s nima...

jinak Tobík se už taky usmívá...ale jenom ve spánku 😀 na nás valí jen kukadla a občas něco zažvatlá že se toho sám lekne 🙂

sisa32
24. led 2009

Ahoj Kaci, mrkni tady. Když jsem ho kupovala měli ho nejlevnější a obchůdek s nimi byl bez problémů.

http://www.detskydum.cz/detail/babysense-monito...

kacatko03
24. led 2009

sisa děkuju přesně tady jsem ji koupila dneska v kamenném obchodě 😀 děkuju

dagina
24. led 2009

ahoooooj maminy, těhulky, snažilky... 🙂 , teda, tady toho je nakecenýho 😕 . Jééé, HANULKO, tak to by bylo dobrý mít páreček, to už dlouho nikdo neměl, hodně se rodí dvojčátka stejného pohlaví..., tak držím pěsti...a hlavně ať je vše OK i nadále.

Myky, takže rodit ještě nebudeš 🙂 ??? Vypadá to, že vydržíš do termínu 😉 . Hele, bodejď by jsi v noci spala, když spíš přes den 😀 😀 . Nééé, dělám si srandu, já ikdyž jsem spala přes den, tak jsem v noci neměla se spaním problém. Stejně, až se prcek narodí, nebudeš spát ani v noci ani ve dne 😵 .
Tak to je dobře že vás takhle vzdělávají, škoda že takové školení nedělají pro maniny laiky a třeba i pro tchyně 😝 , včera u nás byla, a snažila se vtloukat opět rozumy 😝 . Manžel ji už něco řekl, ale je jak hluchá, no až se nase-u já, tak to pak bude stát za to.... 😖.

Sisa, jinak celý týden bylo téma v Sama doma o Refluxu a ublinkávání a vůbec poruše příjmu potravy u kojenců, dětí..., docela zajímavé. Naše malá stále ublinkává, i po kapkách, ikdyž o něco méně... .

Přeji pěkný den. Pa

dagina
24. led 2009

Myky, jj, já vím, že se dudlíky nemají moc dávat, nebo spíš vůbec ne..., my ho dáváme opravdu jen vyjímečně, většinou ho ani nechce, a když, tak ho dudá jen krátce. Dávám ji dudl spešl pro novorozence, takový zploštělý, myslím, že hodně podobný tvar má prso v pusince při kojení 😅 , to víš, nerada bych si nějakým cumlem pokazila kojení 😉 . Tak zatím.

hanulka3112
24. led 2009

Ahojky Holky po sobotním obědě my měli kačenku 😀

Dagi a proč se nemá dávat dětem dudlík?

smilers
24. led 2009

Ahojky vsem🙂 hanul jak se vede? jinak masle vy mate taky pupecni kylu? nase kikca ma strasne vylezlej pupik ale nam dr rekla, ze uz se to nelepi, ale s mamkou jsme to stejne preventivne obvazali obvazem, a samo semse to snazila stlacit zpet

hanulka3112
24. led 2009

Jéé ahojík Smil, jak se daří kočky? 😵 jsou fakt nádherné ty Vaše princezny 😵

smilers
24. led 2009

hanul krom kikcina pupika se dari holkam fajn, ted nas cekaji kycle,tak uvidime

masle
24. led 2009

Ahojky při sobotě,
Dagi ty máš nějakou přechytralou tchyni viď 😀 Jinak já s dudlikem nemám problém, když je spokojenej a koumá si tak mu ho nedávam a když má třeba prdíky nebo nemůže zabrat tak si ho většinou veme a sklidní ho to ale nenutím mu ho...taky mám takovej sploštělej. 🙂 😉

Hanulko - kachnu jo, to jste se měli, to my ještě nejedli 😀 😀 nějak dnes nestíham ale už se mi smažej řízky tak snad manža neumře hlady 😅 😀

smilers - no kýlu máme naše Dr. když to viděla, tak mu ho hned zalepila. Ale nevim jestli to bude mít nějakej efekt. 😖

Kačí tak to je dobrej že se nebojí na tom snowboardu 🙂 Veru teda alespoň bruslí ale ty lyže už by to taky chtělo 😒 No tak asi příští rok 😅

kacatko03
24. led 2009

masle: tak to Fili se zase bojí na bruslích 😀

Dagi: taky dáváme dudlíka když se mu něco nelíbí...dřív se říkalo že dudlík narušuje pak techniku kojení a křivý se zuby potom...tak nevím řekla bych že babské pověry 😀

smiler: ta pupeční kýla je častá, dr nám také říkala že máme zamačkávat, jiná dr že fixace nemá smysl, ale také to máme zalepené bo hodně brečí a vzteká se, pupík nepraskne ale je otázka zda se to srovná nebo se to pak operuje (až když jsou větší, prej se uvidí tak v předškolním věku). jinak holky pěkně rostou 🙂

smilers
24. led 2009

no me rekl dr ze to mam sledovat a rovnou nas poslala na konzultaci do chirurgicke poradny a hlavne dfavat hodne na brisko a nenechavat moc brecet

masle
24. led 2009

jo smilers koukala jsem do alba - ten kočárek to je teda drsný viď 😅 😕 To snad musej vézt dva lidi ne 😕

kačí - k tomu dudliku - Ráda si už v porodce začal cucat prsty a to jsem právě nechtěla protože to se dost blbě odnaučuje, tak jsem mu ho zkusila dát a chtěl ho tak jsem byla ráda..bráchův kluk si takle úplně vycucal paleček, že ho má placatej 😅 😒

kacatko03
24. led 2009

masle: to jo to je lepší dudlík než pak mít ududlanej palec...taky jsme na dudlíku 🙂

myky
24. led 2009

Ahoj kočky 🙂 ,

Smil ty máš opravdu plnou náruč štěstíčka 😀 . To se musíš otáčet!

Holky s těma dudlema já teď byla právě na kurzu pro porodní sestry, sestry na dětském odd. a všeobecný a tam nás učily ty techniky a péči na novorozeneckém + JIP. Právě dudle hrozně ta přednášející odsuzovala a dokonce i ty spešl tvarované včetně lahví při dokrmu. Tak jsme se tu o tom s Dagi bavili a proto to o dudlíku. Je jasný, že asi každý ten dudák nakonec použije a láhev taky, když je nutná. Ale hrozně nám kladla na srdce, že pořád hučet do maminek, aby nedávali dudlík a že si s tím zaství kojení. To dokrmování co předváděla si nedokážu představit, to bylo něco! Navíc jsem tam byla jediná s pupkem, tak mi přišlo, že se na mě paní zaměřila 😀 . No vzala jsem si z toho kus a jen doufám, že nám kojení půjde 😉 .

myky
24. led 2009

A víte co je sranda? Že do nás to tam hučela, jak do sudu a přitom v Prenatalboxu jsem měla dudlík 😀 . Tak nevim co si o tom myslet?! Budu se snažit vydržet bez dudáku, ale to když budu kojit. Když to bez něj nepujde, tak bude dudák, že 😉 ?

dagina
24. led 2009

Myky, a co dokrmovat z lahví, které mají místo savičky lžičku??? Mě se hrozně zamlouvá od zn. Medely, sice stojí cca 700kč, ale vypadá dobře. Sama jsem si v těhu koupila klasické lahve se savičkou, ale nejsem si jistá zda je použiji. Když dávám malé kapky ze lžičky, nádherně to sní (vypije/vysrká), celou lžičku ještě vyblíže, tak si myslím, že by nemusela mít problém s příkrmem..., no uvidíme.

Hanulko, kachnu jo 😕 , ty máš ale chutě 😉 .
No nic, jdu juknout Smilers do alba jakou má káru 😅 .

dagina
24. led 2009

Hm, to je teda tankodrom 😕 , spíš bych měla strach, že by se takový kočár nevešel na některé chodníky, u nás jsou dost úzké 😒 . Jinak Smilers klobouk dolů jak to zvládáš, je to sice záhul, ale holky tě zase musejí dost dobíjet, vypadáš dost dobře na trojčata 😉 . To já při jednou svišti vypadám jak přejetá válcem, a nedej bože když přijde někdo nečekaně, a nejsem daná trochu do cajku, tak mě ani nepozná 😔.

myky, jj, to je pravda, v Prenatal boxu je dudlík, a ještě k tomu takový divný 😖 . Ale za to jsme dostali od VZP Cvrček box, tam je dudlík OK 😉 , přesně takový, jaký jsem už měla koupený, tak má Lůca erární 🙂 .

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru