Test po zavedení 5denní blastocysty

makret
12. kvě 2018

Dobrý den, prosím Vaše názory...jsem 8.den po ET 5denní blastocysty.Na testu zatím žádná čárka ( kromě té kontrolní samozřejmně...☹ . Po zavedení jsem měla nafouklé bříško, cítila jsem změny v podbřišku, ale to vše již druhý den odeznělo a nyní necítím vůbec nic, jen v noci trochu bolest jako při menses...Beru Utrog. 2-0-2, Duphaston 1-1-1 , bojím se, že se moje malé emrgijko vstřebalo a nic z toho nebude☹
Jsem hrzný blázen do sportu, do zavedení jsem makala i 2 hod denně, ted samozřejmne NE! ale i tak si dám ráno aspon 30 min na rotopedu, aby mi z toho čekání nehráblo...bojím se, že jsem si tím ublížila☹
Po zavedení jsem byla rozhodnutá, že to prostě vyjde a jsem těhul, ale teď to nadšení už postrádám..žádné přiznaky, nic...☹

makret
autor
14. kvě 2018

@sonisek jojo, právě taky do Smetanky...chválu ti potvrdím za tři dny🙂) doufám...

lussinka88
14. kvě 2018

@makret taky bych si koupila ten digitalni clearblue - tim budes mit jasno. Ja ho mela pozitivni ikdyz na papirkovym skoro nic nebylo videt. Ten do proudu moci mi delal falesny duchy (nekdy i silnou carku a tehu jsem nebyla), digitalni se nikdy nesekl. Pripadne zajdi na krev - to vyjde financne stejne.
Drzim moc palce 🍀. Dej vedet jak jsi dopadla!

leny18
14. kvě 2018

Po et je jasně zakázaný sport.nechapu proc jste zbytečně riskovala.me teda za tolik peněz a nervů fakt nestojí pár minut na rotopedu. Jinak na test může být brzo,ale každá jsme jiná a mě vždy 8 den už ukázal co a jak.

lussinka88
14. kvě 2018

@leny18 kdo vam rekl ze je zakazany sportovat? Podle skupiny jste chodila do Iscare a tam jsme chodila i ja a na muj dotaz co a jak mi bylo receno ze mam delat to co normalne vcetne sportu a tak. Pokud je slecna zvykla vubec bych se nebala... stejne je to o nahode a hlavne v hlave. Takze jestli ji sport pomaha tak bych si ho uplne neodpirala.

leny18
14. kvě 2018

@lussinka88 právě v iscare každý doktor a navíc domů dostavate papír s poučením a tam je to jasné napsané 😉mě je to úplně jedno ať si dělá každý co chce,podle mě ke to zbytečné riskování. A na těch pár dní si myslím že by to moha vynechat.

lussinka88
14. kvě 2018

@leny18 no ja chodila jen k jarzembovske a ta rikala ze je to jen doporuceni a stejne to uspech nezaruci a ze se ji spis osvedcilo kdyz se clovek chova normalne. U me to zafungovalo, ale tim nikoho nechci nikoho nebadat... ja nejsem moc domaci typ, takze pro me to bylo hrozny utrpeni... jak jsem se na to vykaslala tak slo vsechno lip.

leny18
14. kvě 2018

@lussinka88 jestli chodite do iscare tak jistě máte přečtene na jejich webových stránkách jak se chovat po transferu😉

lussinka88
14. kvě 2018

@leny18 ja tam chodila pred 2rokama, ted mam doma 10mes dceru a ted cekam druhy bez pomoci ivf... ani nevim jestli jsem neco takovyho dostala, mozna jo. Ja spis dala na doktorku, chodilo k ni spoustu mych kamaradek, ktere v podstate hned otehotnely, takze jsem spis dala na ni. Navic jsem zdravotnik tak mozna i proto mi to rekla 🙂.

leny18
14. kvě 2018

@lussinka88 to já taky nejsem domaci typ ale těch pár dní si myslim ze by to mohla vydržet každá pokud pro to chce udělat maximum.no a k Jarzembovske se raději vyjadřovat nebudu. Kdyby to na to neměl klídový rezim vliv tak ho nebudou doporučovat.ale taky nechci nikomu říkat co má a nemá dělat.

leny18
14. kvě 2018

@lussinka88 no já mam z prvního et dceru a teď to vypadá že se taky zadarilo. Ale být to na jarzembovske tak nemáme ani jedno.to máte veliky štěstí že bez ivf se vám zadarilo.gratuluji

lussinka88
14. kvě 2018

@leny18 tak to gratuluju! Chodila jsem tam rok k ruznym doktorum a nikdo mi nedokazal pomoct, nakonec jsme chodila k ni (na doporuceni znamych a myho gynekologa), dodelali vsechny vysetreni a nakonec mi delala KET, kterej se chytl... je to ale asi o stesti, kdyz bych sla pro mrazacky tak bych si pockala az se vrati z MD. 😁 Znam jen jednu holku co se ji u ni nepodarilo otehotnet (ale doted neni tehotna) jinak ostatni ze skupinky co chodili k ni otehotnely v podstate do 3mes/2. Transfer

makret
autor
15. kvě 2018

@leny18 živím se sportem, před začátkem stimulace jsem běžně jela dvoufázové tréninky, dvě hodiny denně, nic na pohodu...během stimulace a po zavedení jsem vše stáhla na max 30 minut denně, nic co by mi bylo nepříjemné...jde hlavně o psychiku...nevím, jestli bych byla v pohodě, kdybych měla všeho nechat...samozřejmně je pro mně těhotenství nejdůležitější na světě, ale potřebuju ted hlavu nějak zabavit a uvolnit se, abych byla v pohodě...pomáhá mi právě sport...

leny18
15. kvě 2018

@makret to je v pořádku že máte ráda sport ale pochopte že jsou situace kdy prostě sport musíte na chvíli vynechat.ale jak říkám je to na každé z nás jak se zachova . mě by to v životě ani nenapadlo.jo někomu to možná neublíží a proto vám bude tvrdit že to nevadi ale já poslouchám lékaře a ty tvrdí opak.mejte se hezky a hodně štěstí.

srnec
15. kvě 2018

Par minut na rotopede ozaj nevadi, urcite si nerob starosti. Dvihanie veci, sport s otrasmi, turistika s batohom a pod. - samozrejme vynechat. Ale rotoped nevadi, normalny mierny pohyb, ziaden extrem. Hlavne, ked je embryo zivotaschopne, tak sa uhniezdi, aj ked budes na rotopede. Ak nie je, tak ani lezanie v posteli tomu nepomoze. Urcite si neurobila nic zle.

crazy_girl3
17. kvě 2018

@makret jak jsi dopadla? Já při první pokusu měla tenkou čárku už 5,den po zavedení a dál krásně a vzorově sílila, ale stejně v 8tt to mimi vzdalo, takže ani čárka brzy nic neznamená....držím pěsti

makret
autor
17. kvě 2018

@crazy_girl3 mno místo čárky přišel menses☹ to mi mrzí, jak je to možné, že to nedopadlo?☹

crazy_girl3
17. kvě 2018

@makret to mi je líto. Samovolný potrat. Nikdo mi nedovede říct, co se stalo... Prostě asi embryo nebylo ok...teď uvidíme, tak to dopadne s druhým bojovníčkem

soleilll
17. kvě 2018

@makret Nic si z toho nedělej - že to vyjde na poprvé je šance jen nějakých 30%. Hlavu vzhůru a soustřeď se na další pokus. Ono to vyjde, neboj, jen musíš být trpělivá. Teď to tak asi mělo být. Chyba není v tobě, ani v půlhodině na rotopedu.

crazy_girl3
17. kvě 2018

@soleilll já vím. v tu chvíli to byla katastrofa, ale logicky vím, že to tak mělo být, že by to nebylo ok. Jak říkám, pokud má být těhotenství v pořádku, tak můžeš normálně fungovat a vše dělat

makret
autor
17. kvě 2018

@soleilll díky za podporu..druhé kolo jedu hned tento cyklus...už to hrotit nebudu, prostě bud to bude neb ne, ale nebudu na to myšlenkama uplně upnutá...teda doufám...🙂

makret
autor
17. kvě 2018

@crazy_girl3 nejdřív máš radost, že to vyšlo, druhá čárka a pak to takto dopadne, to je hrůza...☹ tak ale je pravda že to tak prostě mělo být, to si u sebe taky říkám...tak moc držím palce, aby ti to příště vyšlo, pokud už se tak nestalo🙂

lussinka88
17. kvě 2018

@makret presne jak rikaj holky. Zkouset se to musi dal 🙂 kamaradka co dela na gynde mi rikala ze jsou jen 2% zenskych ktery nikdy nemuzu otehotnet a donosit dite. V tom jsou i zapocitany zeny s rakovinou, spatnyma organama atd. Prej vsechno se da obejit 🙂 takze podarit se to musi! ;)

crazy_girl3
18. kvě 2018

@makret jojo. Říkalijsme si, že to zkusíme. Vůbec jsem nevěřila, že zrovna my bysme měli to štěstí a vyšlo nám to na poprvé. KOukala jsem na ten test jak z jara....až jsem si dovolila tomu uvěřit, začít se těšit a plánovat, tak buch...nic...tento cyklus se snažím vůbec na to nemyslet, i když mě ruce svrbí a testovala bych hned...ale jakoby s tím nepočítám. Plánuju dovolenou, práci a všechno jakoby nic

maximaty
18. kvě 2018

Přísný klidový režim je doporučován snad v každém CAR. Já sama sportuji hodně a jezdím na koni, ale riskovat kvůli pár minutam, že celá procedura IVF přijde na zmar? Tak to mi za to fakt nestálo... udělám všechno pro to aby to klaplo... jsem 21 dní po transferu a těhotná ... teď začínám pomalu žít aktivněji ale jako těhotná.... fakt je že když mě V CAR upozorňovali na možná rizika a přísný klidovy režim a já řekla, že to je snad logicke a přirozené že se tak člověk chová a sestra mi řekla, to by jste se divila, čeho jsou ženský schopný....

crazy_girl3
18. kvě 2018

@maximaty ako chápu, že nejdeš běhat půl maraton, ale abych ležela doma v nohama nahoře, bála se pohnout a nešla ani do krámu pro rohlíky, to zas jako nee. Hlavně bych se zbláznila. Sportu jsem se 100% vzdala(kolo, běhání), ale jinak dma normálně funguju(netahám kastle s pivama a ani nezvedám pytle s cementem) 🙂

maximaty
18. kvě 2018

@crazy_girl3 nevím co si vy představujete pod pojmem přísný klidový režim. Já vzhledem k OHSS ani pro ty rohlíky nemohla i kdybych sebevíc chtěla.

crazy_girl3
18. kvě 2018

@maximaty tak mě třeba PŘÍSNÝ klidový režim nikdo nenakázal. Jen nesportovat, netahat těžké věci a hodně pít...to je vše. Pokud se cítím ok, tak se snažím fungovat relativně normálně. Po opu jsem třeba nebyla úplně ok, tak to jsem hodně polehávala a víceméně odpočívala...Každá musíme poslouchat svoje tělo a tomu se přizpůsobit. Proto je dle mě ok, že někdo má neschopenku a leží doma a někdo funguje "normálně". Důležitá je psychická pohoda ❤🌞

lussinka88
18. kvě 2018

@maximaty ja treba dodrzovala klid a nechytlo se, pak jsem normalne sportovala (na pohodu ne do vycerpani a v pohode), dceru jsem donosila. Predtim jsem prodelala 2x zamlkly a jednou mimodelozni. Pry pohyb je prinosny, protoze se vse spravne prokrvuje. Do 23tt jsem se neomezovala a do porodu jsem byla aktivni, nic me nebolelo atd. Myslim ze ten kro je zvyklej a citi se na to tak je to lepsi nez se doma uzirat a premyslet nad kravinama