Vycházky na neschopence po IVF

lovelik
12. říj 2018

Ahoj, prosím o radu, v úterý jsem byla na ET v Hradci Králové SANUS a nechala jsem si napsat neschopenku, která mi byla doporučována, bohužel mi sestra řekla, že po ET nepíší vycházky. Jsem doma již 3.den odpočívám a uvědomuji si nutnost odpočinku, ale říkám si, jestli to je normální bez vycházek? Nevím, jak to vydržím, ještě mne čeká týden a půl než mám jít na krev.. děkuji za reakce

lovelik
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
12. říj 2018

No... jsi na neschopence, takže jsi brána jako nemocná. Asi to vydržet budeš muset, když jsi neschopenku chtěla... týden a půl je docela krátká doba na to, aby to nešlo vydržet 🙂

mandarinka90
12. říj 2018

Tak to nechápu, proč ti nedali vycházky.. kdyby ne celých šest hodin tak aspoň něco málo 😏 to je fakt zvláštní,ptz mě Dr naopak po transferu doporučovala krátké vycházky,aby se děloha prokrvovala, jakože žádné běhání nic,jen pomalejší chůze..zkus se teda doma nějak zabavit,ať na to nemyslíš, držím palce!

lovelik
autor
12. říj 2018

@mandarinka90 děkuji za odpověď

anina32
12. říj 2018

@lovelik Taky jsem chodila do Sanusu a po ET byla prvních 14 dní bez vycházek, ale vyšlo to a máme už šestiletého prcka, tak vydrž a snad se také dočkáš odměny 😉 A jinak pak jsem absolvovala ještě 3x KET a pak znovu celý cyklus s ET, to už jsem nebyla bez vycházek, protože jsem byla na rodičovské dovolené, a to už se ani jednou nezadařilo. Tak za sebe můžu říct, že ta izolace doma do sebe něco měla... Snaž se nějak zabavit, já za ty dva týdny shlédla 3 řady Dr.House a napekla 11druhů cukroví. Držím pěsti ať to vyjde, dej pak vědět ❤

lovelik
autor
12. říj 2018

@anina32 děkuji za povzbudivý komentář! Moc děkuji

zuzekk
12. říj 2018

Úplně ti rozumím- na druhou stranu vycházky, byť krátké, snadno svedou k "tamhle to zařídím, tady jen skočím, nakoupit musím, a tamto musím..." a je po klidu. Opravdu klidnou vycházku podzimním stromovim si užije málokdo... Vyuzij čas pro sebe, vyřiď všechny domácí resty, roztrid fotky, obvolej známé, koukej na to, cos dávno chtěla vidět, čti, a těš se z toho, že teď tam v tobě prťousek je! Držím palce!!!

soleilll
12. říj 2018

@lovelik Je blbý, že nemáš vycházky, ale když člověk jen leží a odpočívá, čas hrozně pomalu plyne. Určitě je lepší chodit do práce, když to jde. Zkus se doma jakkoli zabavit - čti si, koukej na filmy nebo seriály (dobře vybírej žánr, abys nemyslela na to, co se v tobě odehrává), ukliď nebo udělej něco, cos třeba už dlouho odkládala. Musí to být opruz být 2 týdny doma, když ti nic není, já naštěstí vždycky chodila do práce, i přes hyperstimulace, takže než přišel den testování, uběhlo to docela rychle. Snad se zadaří.

pikl
12. říj 2018

@lovelik ahoj, když jsem byla v těhotenství na neschopence, tak mi automaticky napsali 1 týden bez vycházek a pak už klasicky 6 h vycházky. A bylo to celkem náročné a vlastně i nedomyšlené (v prvních 3 dnech jsem musela donést neschopenku do práce, nemohla jsem do lékárny, když mi jednou za den nebylo blbě a dostala jsem na něco chuť, tak čekat, až to večer koupí manžel...) takže chápu, že se ti to moc nelíbí, ale nakonec to uteče rychle 🙂 a kdybys potřebovala k jakémukoliv doktorovi, tak můžeš i bez vycházek.

merope
13. říj 2018

Já mám práci, kde neschopenku nepotřebuji, takže jsem ji neměla. Po ET jsem ale byla tak totálně unavená (utrogestan), že jsem v podstatě nikam moc nechodila. O víkendu autem na akci a byla jsem z toho hotová. Doma jsem přebírala papíry, uklízela (když to šlo) a odpočívala. Nevím, jak to máš doma a jak máš velký byt, ale přijde mi, že tam je práce tak na 2 měsíce. Na druhou stranu jsem byla tak unavená, že to ani moc nešlo.

hanasedla
14. říj 2018

@lovelik Dá se to v pohodě. Já jsem taky teď na neschopence a už jsem si říkala, co budu dělat. No ale těším se jak v pondělí ráno vypadnou všichni z domu a já se můžu dodívat na filmy, které jsem do teď nestihla a další věci 🙂

lovelik
autor
14. říj 2018

@zuzekk asi máš pravdu, je lepší odpočívat a udělat maximum aby to vyšlo 👍🏻Je pravda, že kdybych měla vycházky už bych jela na nákup, něco zařídit a tak 😁takže pravda!

lovelik
autor
14. říj 2018

@journals pravda 😊budu odpočívat, děkuji za odpověd 😉

lovelik
autor
14. říj 2018

@soleilll už jsem si našla práci - vytvářím fotoalbum a je pěkné se ohlédnout do minulosti a přitom doufat v budoucnost 😊

lovelik
autor
14. říj 2018

@pikl děkuji za odpověd, naštěstí nikam nemusím, ale chodím aspoň na balkón když je takhezky 🍂🍁🍂

lovelik
autor
14. říj 2018

@merope je pravda, že ten uzrogestan mi dává taky pěkně zabrat, tak snad to k nemčemu bude! 😉

lovelik
autor
14. říj 2018

@hanasedla ahojky a jsi taky po et? 😊