Vyšetření na plodnost - hormonální profil

petulejan
28. zář 2018

Ahoj holky,po zamlklém těhotenství a následné konizaci čípku se mi nedaří otěhotnět a tak jsem zašla k doktorovi skrz vyšetření. Napsal mi jen prášky a doporučení do Repromedy. Můj dotaz zní,jestli màte také takovou skušenost,nebo vás vyšetřil váš doktor. Šlo mi o hormonální profil.

jezz1e
28. zář 2018

@petulejan Popravdě řečeno, když se zjistí problém, asi bys stejně skončila v CARu. Můj gynekolog se tedy dlouhodobě neplodnosti věnuje (a v CARu taky dělal), takže byl trochu naštvaný, že jsem se tam "odeslala" po druhém ZT sama, ale obecně mi přijde lepší jít rovnou za odborníkama.

jezz1e
28. zář 2018

Spiš by mě zajímalo, co ti bez znalosti horm. profilu napsal?

petulejan
autor
28. zář 2018

@jezz1e clostyl a utrogestan

petulejan
autor
28. zář 2018

@jezz1e no jo,ale co když problém není. Není to jen tahání peněz?

jezz1e
28. zář 2018

@petulejan V CARu za vyšetření taky neplatíš, stejně jako u obvoďáka. Takže hormonální profil, trombofilní mutace, zoonázy, pohlavně přenosné choroby apod. Ti (a partnerovi spermiogram + chodoby) udělají zadarmo (kromě AMH, hormonu určujícího kolik zhruba ženě zbývá vajíček, ten se platí v CARu i u obvoďáka). Pokud se tam problém nenajde, dá se pokračovat genetikou a imunologií, taky zadarmo. Jak s výsledkama naložíš, už je na Tobě. Tj. jít do CARu utně neznamená podstoupit hned IUI nebo IVF.

jezz1e
28. zář 2018

Clostil jen tak bez hormonálního profilu??? Nebo už třeba zjišťoval v průběh cyklu ultrazvukem, zda ovuluješ?

petulejan
autor
28. zář 2018

@jezz1e ne nic. Už jsem na to byla upozorněna,že je to divný. No a k tomu placení,mám pocit,že mi doktor řekl,že to není zadarmo 🤔

lachtanice86
28. zář 2018

Po potratu a zt mi můj gynekolog udělal hormonální profil, folikulometrii několik cyklů, imuno, manžel dostal žádanku na spermio. Ale já tedy chodím ke gynekologovi v sanusu. A nakonec laparo

jezz1e
28. zář 2018

@petulejan Hm, s tímhle přístupem bych raději kmitala do CARu nebo změnila gynekologa, Clostil podle mě rozhodně není lék první volby. 😒 Ale třeba vycházel z nějaké anamnézy, kterou neznáme.
Každopádně samotné umělé oplodnění v CARu je finančně náročné a mělo by tomu opravdu předcházet nejprve pořádné vyšetření (která jsou opravdu zadarmo i tam). Proto doporučuji projít si recenze na jednotlivá centra a taky jednotlivé doktory, trochu načíst, jaká vyšetření lze žádat, ať trochu víte o co jde a hned vás neznalé nenatlačí do IVF.

kaaaciii
28. zář 2018

Ahoj holky, já když jsem psala do CAR v Praze, ohledně vyšetření mně i muže (ze zvědavosti) tak mi psali, že určitě můžeme přijít, že nás objednají, ale cena byla zhruba 1500 za vyšetření pro mě a to samé pro muže, myslím.. 🤔

jezz1e
28. zář 2018

@kaaaciii A nebyla to cena pro samoplátce nebo na takové to preventivní vyšetření? Ja byla ve 3 centrech v Praze a za vysetreni fakt nikde nic nechteli...

kaaaciii
28. zář 2018

@jezz1e samoplatce ne, ale asi preventivní. Protože jsem měla tam v plánu jit bez nějaké žádanky od doktora. Nakonec jsem ale nešla..

jezz1e
28. zář 2018

@kaaaciii Tak to jo, ona zadanka neni potreba, ale aby to zaplatila pojistovna, musi mit par uz s otehotnenim nejaky problem.