Vyšetření průchodnosti vejcovodů (vaječníků) - před a po

kejsina27
1. lis 2017

Ahoj holky, prosím, vy, co máte za sebou test průchodnosti vaječníků (vejcovodů) napište, jaké to je. Sestřička mě tak trochu postrašila, že nelépe, abych si vzala dovolenou i následující den v práci atd. Tak teď nevím, má to být zákrok na 10 min. sice s anestezií, ale i tak... je to opravdu tak hrozné? Bolí to? Jaké jste pak měly pocity? Je to předzvěst budoucího IUI ? Děkuji všem moc za rady .

henky88
1. lis 2017

Ahoj, já na tom byla v nemocnici před necelým rokem. Zákrok byl dopoledne a odpoledne už jsem byla normálně v práci. Dělali to nějak pod rentgenem a bez anestezie. Dalsi možnost je, že to vyšetření udělá tvůj gynekolog. Bolelo to, ale dalo se to vydržet. Pak jsem byla hlavně ráda, když mi potvrdili, že je vše OK. Předzvěst budoucího IUI to určitě není, ale záleží samozřejmě na výsledku. Otěhotněla jsem cca 3 měsíce po tom zákroku😃.

janikas85
1. lis 2017

Záleží co vše vám budou v rámci zákroku dělat. Já jsem byla 3dny v nemocnici a popravdě si nedokážu představit, že bych druhý den šla do práce.

beruda
1. lis 2017

Ahoj, já byla před čtyřmi lety. Bylo to bez anestezie. Nebolelo to, jen tlačilo jak při silnější menstruaci. Bylo mi dobře, dojela jsem domů, ale pak se mi rozjela šílená bolest břicha, udělalo se mi mdlo a musela jsem si lehnout. Ještě druhý den jsem chodila v předklonu. Někdo to dá bez obtíží, já bohužel ne.
Předzvěst to určitě není, je to jen zjišťování zdravotního stavu, někdo po tom rychleji otěhotní, na mně to nemělo vliv.

hope09
2. lis 2017

Ahoj, já na tom byla loni. Bez anestezie, bylo to dost nepříjemné, bolelo to, ale netrvalo to dlouho (max 10 minut?) a pak už dobrý. Druhý den jsem šla do práce. Otěhotněla jsem ve stejném cyklu, kdy mi to dělali. Doktorka říkala, že se to stává docela často 😉

kejsina27
autor
3. lis 2017

@hope09 to znamená, že to může být třeba tím, že ten vejcovod je jakoby "slepený" a oni ho tím roztokem rozproudí?...

beruda
3. lis 2017

@kejsina27 kontrolují, jestli tam nejsou srůsty. Pokud ano, tak se snad chodí na operaci. Tady je to docela dobře popsané http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

hope09
3. lis 2017

@kejsina27 Možná tak, možná psychika, a i jak se tam stříkne ta kontrastní látka, tak se to tam často nějak zaktivuje a vyživí 😉

amona
9. říj 2018

Byla jsem na tom dnes...pravý vejcovod jsem zvládla se zatnutymi zuby, levý strana tak neuvěřitelně bolela zd jsme to musely přerušit. Opravdu se to nedalo a to už mám za sebou např.i porod. Mudr. Říkala že ho mám nějaký zakriveny tak možná pro to 🤔 každopádně vím že alespoň pravá strana funguje jak má. Silná bolest, trochu horší jak pri MS byla ještě asi hodinu, ted ležím a jd to lepší. Pořád ale spinim. Uvidím co zítra...

vitro
17. srp 2020

byla jsem na pruchodnosti + biopsie a celý zákrok trval asi 10 minut, nebolelo nic ani během toho ani po tom. neměla jsem žádnou narkozu ani oblbováky a bylo to vážně uplně v pohodě. neni se čeho bát