• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zaváděli vám někdy embria označené B,C a D?

12. dubna 2013 
Ahoj, chtěla bych se zeptat na stádia embria. Vždycky se hovoří, kolik buněk má, ale já bych potřebovala znát vaše zkušenosti s označením A,B,C,D. Na internetu jsem četla, že A je nejlepší. B,C,D znamená, že embria začínají fragmentovat (tzn. zastavovat se ve vývoji). Můžete mi prosím napsat, jestli vám zaváděli embria označené B,C nebo D a uspěly jste? Já jsem totiž A-čkové embria nikdy neměla a taky mi nikdy IVF nevyšlo. Děkuji za vaše zkušenosti.
11. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ivf, máš pravdu, A jsou nejlepší. B jsou taky ještě dobrá, C horší a D už v serioznějších carech nedoporučují vůbec k přenosu. fragmentace se označuje číslem za písmenem - 1 je v pořádku, 2 jsou tam fragmentace. takže třeba 8B1 je osmibuněčné embryo dobré kvality bez fragmentací.
11. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ivf,me zavadeli jedno B a dve C,a potomjsemsedovedela,ze to byladost spatna kvalitavajicek, vysledek mamv pasu, ono sice zalezina kvalite,ale hlavni je,jak mas ustlano v tele,kdyz uz tomusimtakrict
11. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj ivf, chtěla bych tě potěšit. Já jsem taky nikdy neměla A-čkové embrya a zaváděli mi vždy B, C a někdy i D. Bohužel se to nikdy nepovedlo. Letos jsem provedla změnu CAR, přešla jsem do Reprofitu, tam podstoupila minimální stimulaci, kde jsem měla jen 2 vajíčka kvalita A1, po oplození 2 embryjka, po prodloužené kultivaci nám nakonec zbylo pouze 1 a to byla začínající morula. Já jsem taky tomu nevěřila a teď jsem 6+0 tt. Tak nevěš hlavu, že bys nikdy nemohla mít i ty A-čkové. Znám i holky, které měli B a otěhotněly. Přeji ti moc štěstíčka a brzké objevení // :wink: :wink: :wink:
11. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem měla embrijko 10C, po 4 denní kultivaci. Embriolog ani mukl, že C znamená špatná kvalita, jenom řekl, přijeďte na transfer. To jsem se dočetla až na internetu. V dalším pokus 2X 8B1 po 3 kultivaci a taky nic.
11. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Smilers, tobě z těch třech embryí B a C,C vyšli trojčátka ? To je super. Já úplně hledím.
11. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby
ivf ja tiez poznam tu z konika kocky co otehotneli pri zn amke 2.
Dievčata a neviete nahodou či existuje nejaka moznost ako ovplyvnit kvalitu vajicok? Mne sa stalo to ze po OPU mi povedali ze mam peknu urodu - 11 vajicok velkosti 1 a 2 no po cisteni zistili ze len jedno mozu oplodnit, vraj ostatne nemali cytoplazmu alebo co to bolo
11. říj 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,mam za sebou 1.IVF ve Fertimedu :wink: a co se tyce kvality embrousku,mne rikali,ze pismena oznacuji kvalitu "na pohled",tj Ackova embrya maji cisto cytoplasmu,bez fragmentu a postupne B,C,D maji uz fragmenty,jakoze zbytky obalu a castecek v te cytoplasme...coz nemusi znamenat spatnou prognozu pro dalsi vyvoj.Hlavni je,jak se deli bunky,tj.48 hod po oplodneni maji mit idealne 4bunky a za kazdych 24hod jednou tolik.
Ja mela ET po PK,2nekompaktni morulky po 5dnech,obe kvalita B :wink:
11. říj 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nám všechny vajíčka zfragmentovali (rozpad buněk a to měli 4 a 8buněk) a transfer nám neporučili.
Také jsme tam měli písmena a řekla bych, že ti to nejlépe vysvětlila J.Cien :wink:

Budu držet palce!!!!!
11. říj 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
j.cien, můžeš mi prosím ještě napsat, co znamená " nekompaktní " morulka. Chápu dobře, že když budou embrijka označení B, tak je to ještě dobré?
11. říj 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivf jj trojcatka :wink: nemela jsem teda PK, pac by se asi rozpadla dle dr., popravde pak docelakoukali, ze se ujaly vsechyn tri
11. říj 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Smilers, ty jsi jednička. Už proto, že jsi si všechny tři nechala. Vím, že hodně holek řeší redukci. U nás tě doktoři zblbnou, že čekat tři mimča, je hodně rizikové. Děkuji za tvůj příspěvek. Já mám vysoké FSH, takže mám vždy málo vajíček. Proto také nedělali PK. Vždy tak 3 dny a hupky na transfer. Myslela jsem že s kvalitou B a C nemám šanci. Hodně jsi mě povzbudila. Joooo, taky bych si nechala všechny 3. Lepší než žádné. Měj se hezky.
11. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivf ja mela nadbytek lutealnihohormonu,proto jsem si pri IVF picvhala jen 60 jednotekpuregonu,pac u me hrozil OHHS,takze jsemmela 8 folikulk a z toho vseho zbyla jen 4 vyvojove 2x ctyrbunecne a jedno 3 s blastocystou, jestli si to pamatuju jeste dobre

taky nas pekne proskolili ohledne rizik,ja jim to neberu,vnecemmajipravdu,alekdyz uz se clovek snazi treba jak u nas skoro 4 roky,takje rad, ze se vubec pres ty prognozypúodarilo hned napoprve,protodrzimpesti, at se brzopodari:slight_smile:
11. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivfi,nekompaktni murula je stadium pred blastocystou,tj . bunek je tusim 16 a neni to uz takovy ograniceny shluk s pevnym obalem,ale uz se zacina jakoby "vyklubavat" z toho obalu a v teto fazi v beznem otehotneni se uz muze zacit nidovat=uhnizdovat :wink: Asi jsem to blble popsala...na obrazku bys to hned pochopila...

Hodne stesti vsem holky,at se IVF podari a kdyt ne hned,tak at se podari priste :wink: !!!!!!!!!!!!
Smil je nase uzasna inspirace :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. říj 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dá se na 8mi buněčném 3denním embryjku dělat asistovaný hatching?
24. bře 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valuse prohlížím si tu papíry a zjistila jsem, že jsem se spletla a. hatching je něco jiného. nemohu ten odborný termín teď najít..mám na myslí narušení obalu blastocysty pred ET. snad mi rozumíš
24. bře 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, konečně už chápu, proč nemám miminko. Po stimulaci vždy 16-20 vajíček, Říkali mi, že jsou kvalitní, ale nikdy to nevyšlo a to jsme byly 9x na IVF i s asistovaným hatchingem. Jen plno peněz v háji a nikde nic. Ještě mám 2 embria v záloze, 6 let. Už ani nemám odvahu tam jít ....
5. lis 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivf tak mě když zaváděli B a C, tak nic :frowning2: Poslední pokus mi zaváděli 2 x A a výsledek jsou naše dvojčátka :slight_smile: Snažili jsme se 3roky, vyšlo až 4.IVF
5. lis 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat na zkratky embryí.A,B,C,D. Co to znamená.Hledáme to celý den a nic.Děkuji :slight_smile:
12. dub 2013 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek