Zvýšená imunita. Je šance na otěhotnění?

lilien282
19. pro 2022

Dobrý den,

prosím, je nějaká šance na otěhotnění, když mi na imunologii zjistili zvýšenou imunitu? Mám plánovaný KET, napsali mi nějaké prášky na snížení.. Je tu prosím někdo kdo dokázal pomocí odborníků otěhotnět :( Mám jen 2 mrazáčky :( a jeden cyklus IVF neúspěšně za sebou :(

squezy
20. pro 2022

@lilien282 omlouvám se za milion otazek 🙂 Ale.. Co mas konkrétně zvyseneho, nk bunky? Kolik % a jake je rozmezí? V jakem jste caru a kolik ti je? A co ti doporučili brát a jak dlouho?

peta19888
27. únor 2023

Ahoj, taky mám zvýšenou imunitu a brala jsem vždy před KETem Metypred na stažení imunity. Zatím mi žádný KET nevyšel (měla jsem jich 10) a jedno IUI. Ale věřím, že to nebylo tou imunitou snad, k něčemu ten Metypred snad beru. No doufám, že to není jen tím a že to na mě třeba nefunguje.

rencinka87
27. únor 2023

Jestli te to uklidni, tak mam za sebou dva potraty (v 10.tt), v obou pripadech jsem otehotnela prirozene a bez problemu, ale srdecni akce jednou ani nenaskocila a podruhe se zastavila. Vsechna vysetreni v poradku, az na imunologii byl problem - nasadili mi Prednison, sex pouze s ochranou, bez ochrany jen ve dny kolem ovulace (aby se imunita dal nedrazdila), vysledky po trech mesicich super, ale zase neslo otehotnet. Nakonec jsem po dalsi z kontrol (rok a ctvrt pote, co na problem s imunitou prisli) zjistila, ze jsem tehotna. Do toho prisly vysledky z kontroly - imunita opet v haji, zvysit davky Prednisonu a vubec se ted nesnazit otehotnet. V jedny ruce jsem drzela tenhle papir a v druhy cerstvej pozitivni test. Malem jsem se zhroutila, porad jsem cekala, kdy zase potratim. Doktorka mela pochopeni, takze jsem chodila na ultrazvuky co tyden, porad jsem jen cekala, kdy bude konec. Poridila jsem si angelsound a od nejakeho 10.tydne jsem denne na vterinu zapinala, abych zkontrolovala srdicko. Na prvotrimestralnim screeningu mi sestricka merila tlak asi na trikrat, nez se dostala na nejaky slusny hodnoty. Nakonec jsem i chodila k psycholozce, abych ten strach trochu zpracovala. No a to mimco, kterymu na imunologii moc sanci nedavali, bude mit letos 7 😉 o tri roky pozdeji jsme do toho sli znovu, tentokrat bez leku uplne, chtela jsem to jednou nechat na prirode, otehotnela jsem asi na treti pokus a druhymu “mimcu” budou letos 4 a oba se maji cile k svetu 😉
Takze doporucuju drzet se rad doktoru, ale zaroven se z toho snazit nehroutit, povede se to!!

rencinka87
27. únor 2023

Jinak za me teda aspon podle toho, co mi tehdy rikali, tak nasazeni leku tesne pred oplodnenim je “k nicemu” - chce to brat aspon ty tri mesice, aby se ta imunita uklidnila a ja teda verim hlavne tomu, ze opravdu pomuze sex striktne s ochranou, aby se proste ta zenska imunita tema spermiema znovu a znovu nedrazdila. A pokud se pokousite prirozene, tak bez ochrany jen v te dobe kolem ovulace (kdy ta imunita je obecne nejmin nabuzena a nejvic “vstricna” k tomu “cizimu” (at spermie nebo oplodnene vajicko).

peta19888
28. únor 2023

@rencinka87 Ahoj,no pry u Metypredu to staci opravdu tech 6 tydnu,rikaly mi to dve imunolozky i doktorka v CARu,kam jsme chodili driv.Ale ja to vzdy bryla dyl.Ted uz to beru zas a k transferu mam jeste cas.A s ten sex s kondomem,o tom mi nikdo nic nerekl,tak dekuju za tip.Asi to ale jde i bud s kondomem a nebo prerusovane ze?Proste abych v sobe nemela spermie,jakkoli.My to samozrejme nikdy neresili,protoze vime uz dlouho,ze spermie nejsou uplne ok.Ale nechapu,proc nam tohle nikdo nerekl :-/ .