Alkohol a kojení. Opravdu tím mimčo neohrožuji?

klobinka
1. črc 2020

Ahoj holky, vim,ze je to tu nekolikrat ale zajimaji me aktualni odpovedi. Pred tehu jsem byla zvykla si s manzelem davat kazdy vecer dve nekdy i ctyri deci vina k tomu jidlo. V tehu jsem nepila ale ted plne kojim a praktikuji to tak stale. Nejsem alkoholik ani nic takoveho,ale znám hodne lidi co si takto davaji a v zadnem případě nejsou zavislaci. I my stale lidi rikaji,ze tim mimcu neubližuju,jsou mu 4 mesice. Myslite,ze ke to pravda,ze vazne mimco neohrozuju? Vino nepiju samotny ale treba s colou nebo k tomu mam vodu...

klokanka31
1. črc 2020

@klobinka Já nevím ale podle mě je blbost pít alkohol když se kojí...

madbetka
1. črc 2020

Když jsi těhotná, tak má miminko v krvi tolik alkoholu, kolik ty. Tedy jsem si v těhotenství opravdu nedala ani kapku.
Ovšem při kojení se mléko tvoří z té krve. Tudíž i kdybys měla v krvi 1 promile alkoholu, tak i to mléko bude obsahovat tolik. Takže v 1l mléka bude 1ml alkoholu. Ty navíc nevypiješ tolik, abys měla promile a dítě nevypije litr najednou. K miminku se tak během jednoho kojení dostane třeba setina mililitru? Takže tak, klidně si dej 🙂
Alkohol ohrožuje dítě jedině tak, že se matka ztříská a ono jí pak upadne nebo ho zalehne. Sklenička vína při kojení nevadí. Pokud chceš být úplně v klidu, tak nakoj, pak si dej víno a než budeš kojit znovu, tak uběhne nějaký čas a alkohol vyprchá. Nicméně je to zbytečné 🙂

klobinka
autor
1. črc 2020

@madbetka ja si v tehu prave taky nedala nic, jako ruka mi to kazdej,ze se nic nestane a dite boby nebude ale dnes mi to nejak zaclo vrtat hlavou. Ono to tak v rodine je, moje rodice nejsou alkoholici a denne si davaj k veceri dve az ctyri decky vina,u manzela rodice tez a my nejak dodrzem tradici :D jee tak takhle jsem se teea nikdy nezridila, to zase odsad podsad. Jako jo asi je to zbytečný a neni to uplne každej den,vetsinou teda je ale ja to jeste redim a nikdy nepiju cisty...kazdopadne diky za uklidneni 🙂

anakolut
1. črc 2020

@klobinka Hele, já jsem asi hodně nezodpovědná matka, ale večer nakojím tak pak si taky občas skleničku dám a v noci se pak malej taky ještě přisaje. Nebo si dám odpoledne pivo a večer pak kojím.

veroniqess
1. črc 2020

Já si teda myslím, že bez alkoholu snad člověk chvíli vydrží, když kojí. Neřeknu jednou za čas, ale denně?

madbetka
1. črc 2020

@klobinka Do mléka se opravdu dostává naprosto mizivé množství, takže miminko to určitě neohrožuje a nemusíš se bát 🙂

O (ne)prospěšnosti alkoholu každý den si myslím své, ale na to se nikdo neptal, takže si to pro sebe i nechám 🙂

lv
1. črc 2020

1x-2x v tydnu 1 dvojka mi přijde v pohodě

mari2
1. črc 2020

Spíš bych to nemichala zrovna s colou (cofein apod).

marketka_m
1. črc 2020

proc ne.ja jsem cetla studie..jsou to tisiciny co se dostanou do krve.klidne ty 4 dcl bych si dala..myslim ze v pohode..

bekyc
1. črc 2020

To by ses musela zlít do němoty, aby se do mléka něco dostalo, jednu sklenku, nebo pivo si fakt dát můžeš.

jjasmina
1. črc 2020

U mě tohle v žádném případě neexistuje, ale když se člověk nemůže bez toho obejít..

lenatko91
1. črc 2020

@mari2 co jsem četla, tak kofein je na tom podobně jako alkohol, taky jde do mléka minimální množství

versatilka
1. črc 2020

info třeba tady, klidně si dej, do mléka jde zanedbatelné množství, stejně jako všech dalších látek. Nebezpečné by to bylo pouze v případě, že se ztřískáš a nebudeš schopná se postarat o miminko.
https://kojim.webnode.cz/news/kojeni-alkohol-a-...

zuzita15
1. črc 2020

@klobinka mno teda denne a navic v kombinaci s colou? Takze vecerni naloz alkoholu a kofeinu? Ja bych to teda denne nedelala... ackoliv jsem si pri kojeni obcas sklenicku dala. Nerekla bych, ze mu vyslovene ublizujes, ale prijde mi to zbytecne

ruzova_pastelka
1. črc 2020

Pro dítě to problém nebude, ale na tvém místě bych to omezila kvůli vlastnímu zdraví.

terla
1. črc 2020

Nejsem pro striktní zákaz alkoholu, zároveň si ale myslím, že se člověk bez toho obejde. Já mám teda zkušenost s kávou, kdy jsem u prvního těhotenství a následně kojení nepila vůbec, tudíž ani jedna na to nebyla zvyklá. No a jednou jsem si spletla Caro s kafem a malá mi fakt nespala. Takže do mléka se to fakt přeneslo. Já si teda na to dávám pozor...Ale dvě deci občas spolu s jídlem....

klobinka
autor
1. črc 2020

Děkuji vsem, uklidnili jste me. V zivote bych se neztriskala jak to p***e.....i ted o vikend ma kamoska rozlučku se svobodou a mam radeji odstrikano aby nakrmil partner, ja stejne teda vic nevydrzim, a jak u toho hodne jim tak o to pomalejš se dam do nálady. Bud piju střik nebo vino s colou ale vzdy to prokládam nealkem. Tak fajn, nemusim mit vycitky. Dnes mi to fakt vrtalo hlavou

me_druhe_ja
1. črc 2020

@klobinka buď v poho. 🙂 Ze začátku, když jsem kojila hodně, jsem nepila, ani nebyla chuť. Jak se začal kojit min a vydržel třeba půl noci, už jsem si skleničku dala v pohodě. Každej večer. 🙂 Mám ráda víno a pivo a je to takovej pěknej rituál. 🙂 Já si i v těhotenství od druhýho trimestru dala 1-2x týdně, ale to fakt jen půl deci max deci vína.

kocila
2. črc 2020

@klobinka no nevim, popijeni denne 2-4dcl uz jemne zavani.....jednoduchy test,dokazes si vecer uzit bez toho aniz bys myslela na sklenku vina?
Ja jsem teda nazoru,ze nepit, kdyz jsem tehotna a kojim...(2roky abstinence jeste nikomu neublizilo co vim,ale opak bych si na svedomi nevzala)..

jjasmina
2. črc 2020

@kocila Upřímně, když si to představíma kolikrát vidím u vody, že si dá mamina pivo, za chvíli na to ji malej řve a kojí, tak je mi z toho fakt blivno...

mimco
2. črc 2020

@kocila já si taky myslím, že denně až 4dl je k zamyšlení, jako taky jsem si ráda dala skleničku vína, třeba v pátek po práci, ale tohle už u mě zavání začínajícím pochlastáváním, asi bych zbystřila, aby se to nezměnilo časem v sedmičku denně....

madbetka
2. črc 2020

@jjasmina A z čeho konkrétně je ti blivno? Z tvého ničím nepodloženého pocitu, že je to špatně? Alkohol do mléka přechází v naprosto mizivém množství, množství z jedné skleničky piva bys nebyla schopná ani okem vidět, jak maličká kapička to je.
Nepij, ale neodsuzuj matky, které si klidně občas skleničku dají, protože tomu dítěti to nijak neubližuje, nemá jak 🙂

@kocila Já už jsem těhotná nebo kojící přes 3,5roku a ještě minimálně dva roky mám před sebou (doufám). Nepotřebuji alkohol, dám si tak jednu skleničku za měsíc, ale dám si ji s manželem ráda 🙂
Nicméně souhlasím, že denně je dost. Ale spíš pro tu ženu. Dítěti je to fuk.

journals
2. črc 2020

Kazdy den urcite ne, ale pivo/vino sem tam s rozumem klidne a bez vycitek 🙂

cosimamvybrat
2. črc 2020

Ja jsem to hovado, co venku na zahradce kojilo mimino a popijela u toho pivo. Do mlika se dostane nula nula prd, je to jak kdybys pila Birella, do nemoty, kdy bych mohla ublizit diteti, jsem se taky neopijela. Bez alkoholu se samozrejme zit da, ale v lete v horku si dam radsi pivo, protoze mi proste chutna. Kdyby existovalo nealko, co chutna stejne jako alko, tak bych ho klidne preferovala, ale neexistuje, takze ja si s klidnim svedomim dam. Jestli to nekomu trha zily, tak to neni muj problem. Stejne tak ale pokud zenska nechce, nema ji k tomu okoli premlouvat, coz se bohuzel taky casto deje.

vineta
2. črc 2020

@klobinka Teda zcela upřímně nechápu hlavně to míchání vína s colou- to se za mých mladých let nepilo na chuť, ale aby se to víno vůbec pozřelo. Osobně mám víno moc ráda kvůli chuti, ne kvůli alkoholu, takže popíjení těchhle mixů mi přijde jako snaha do sebe dostat alkohol za každou cenu - a to mi jde spolu s tím, že to je každý večer- proti asi desetkrát zmíněnému “nejsem alkoholik”... ale třeba jsem mimo 🤷🏻‍♀️. Na sklence vína občas i při kojení mi nepřijde nic špatného, když se pije kvůli chuti...

me_druhe_ja
2. črc 2020

@mimco 2-3dcl denně si dávám dlouhodobě. Když není, tak mi to nechybí, když je, dám si ráda. Chutná mi to, ale můžu bez toho žít. Za ta léta pořád nejsem u sedmičky.🤷

jjasmina
2. črc 2020

@madbetka Je to věc názoru...Pro mě za mě si dejte, co je libo

klobinka
autor
2. črc 2020

@cosimamvybrat no prave ono k tomu taky trosku svadi ze venku zacina bejt parak a my proste chodime na zahradku si posedet,popovidat. A manzel si da samozrejme pivo a ja bud cider nebo to vino, holt je to takovej ritual ale proste nepovazuju se za nezodpovednou pochlastavajici matku. A ano jak pises,kdyby nealko chutnalo stejne,tak to piju taky,ja jednou zkusilo nealko cider a mela jsem pocit,ze piju sprchovej gel,no humus.

@vineta no,ja to nemicham,jako ze dohromady, dam si zvlast vino a k tomu colu, usrknu si vino a zapiju colou. Hele ja chapu,ze to zni jak alkoholismus, taky se stane,ze vynecham den dva i tri, berem to sois jako ritual,kdyz jde chlap na nocni,tak si sama nedam,to me nebavi,ale jak je doma a pustime film tak uz to mame tak zajety no.
@me_druhe_ja no presne,taky bez toho dokazu zit,a mame to uz taky dlouhodobe zajety,kdyz nemame tak se svet nezblazni,kdyz mame,dame si no. Ale ze bysme treba denne litali do obchodu koupit to fakt ne :D

tinaprofi
2. črc 2020

víno ...to už raději pořádně vychlazený pívo 🙂 točený... v létě

papousekpaja
2. črc 2020

Tvrdi se, ze trocha alkoholu se pri kojeni muze, ale znam pripad ze zprav v tv kdy se kojici matka ztriskala, jak zakon kaze a kojenec byl diky tomu opily take, kojenci z krve namerili pul promile, matka mela tehdy okolo 3 promile.