Opakující se bolest hlavy u dětí. Máte zkušenost?

nick1234
21. únor 2024

Dobrý den, ráda bych se poradila… syn 7 let, od neděli se mu stále vrací bolest hlavy. Na bolest hlavy docela trpí, máme podezření na migrény (vracejí se obvykle 3-4 do měsíce, na jare a v létě třeba i 2x do tydne, je vzdy od začátku bolesti hlavy “nepoužitelný”, potřebuje ticho, tmu a jde spát, vždy to ale “zaspal” a ráno byl úplně fit) ale od neděle kdy ho bolela hlava, šel spát asi v sedm večer… ráno šel normálně do školy, ale ze školy asi v 10 hodin volala učitelka, ze ho pořad hodně bolí hlava, je unavenej…takže šel domu, od te doby ho přes den občas zaboli hlava (jde si lehnout na gauč, do postele, leží třeba 15-20 minut) a najednou ze je to v pohode… a takhle se to opakuje už od úterý doteď 🤷‍♀️ nemyslím si, ze by si vymýšlel nebo simuloval, do školy chodí rad, problémy žádné nema, doma taky v normě 😁. V úterý jsme šli raději k doktorce, která ho důkladně prohlédla (základní neuro vyšetření, tlak, tep…) a řekla ze to muže být začínající viroza, nebo neví, ale kašel, ryma noc🤷‍♀️ je jen nezvykle unavenejsi. Poradila akorát nasadit magnesko, nechat ho doma odpočinout a co nejméně televize, tablet apod (dlouhodobě má limit 30 minut denne na tabletu, telefon nema). Už si nevíme rady, bolesti hlavy se mu občas přes den vrací…doktorka v úterý řekla ze pokud se to do čtvrtka nezlepší, vezme mu krev a udělá nějaké důkladnější vyšetření, ale pořad nevíme jestli to teda řešit nebo nechat být, ty bolesti teď už nejsou úplně nejak hrozny ale zase normální se mi to nezdá 🤷‍♀️.
Kdo dočetl až sem, dekuji a budu rada za každou radu/podobnou zkušenost 🙏

klokanka31
21. únor 2024

@nick1234 Já jsem teda plašan, požadovala bych vyšetření jako magnetickou rezonanci, CT...

prejeta_zaba
21. únor 2024

U synů se takhle projevují virózy. Zrovna s tím jeden taky je doma od víkendu. 😀 Přidá se obvykle horečka, semtam kašel. Únava přetrvává i 2 týdny po tom. Ale samozřejmě nikdo ti nezaručí, že u tvého je to stejně. Asi uvidíš, co doktorka.

jinajanna
21. únor 2024

Zrovna jsme tohle měli s osmiletou. Manžel měl covid, dcera nejdřív 2 dny migréna, pak 4 dny úplně v pohodě, šla do školy a vrátila se opět s počínající migrénou a pak proležela další 4 dny. Jen bolest hlavy, trochu se pak rozjela rýma.

gdpr
Autor odpověď smazal
Zobraz
palja
22. únor 2024

@nick1234 taky bych chtěla důkladnější vyšetření MR nebo CT

dashyyy
22. únor 2024

U nás to byly oči po nástupu do školy.. bolela ji hlava tak 3x v týdnu, dr napsala žádanku na oční na moji žádost.. u ní přečetla všechno, ale vyšetření prokázalo vadu, dostala brýle a je klid. Zkusila bych i tuto variantu 😉 držím palce, ať z toho nic není

petramana
22. únor 2024

@dashyyy to mel i tatka kdysi... porad ho bolela hlava, byl i na ruznych vysetrenich hlavy, az se prislo na to, ze ma neco s ocima (sam tento problem nepocitoval), dostal bryle a byl klid 🙏

dashyyy
22. únor 2024

@petramana já jsem i u sebe měla stejnou zkušenost, proto jsem s holkou chtěla nejdřív oční.. nemá žádnou dramatickou vadu, maličkou, ale jak ty oči ve škole začala zatěžovat víc, tak se s tím nedokázaly porovnat, měla brýlečky rok a teď už je ve třetí třídě nepotřebuje vůbec, oči si zvykly a vada by se měla srovnat věkem

pinkninja
22. únor 2024

@nick1234 Příčin muze byt vicero. PL bych požádala o vysetreni na detske neurologii. A pokud bude lekar rozumný, zacne mene zatezujicimi vysetrenimi. Krome neurologickeho napr. EEG, ocni… “Požadovat” pro zacatek CT (MR) vysetreni u ditete (nakonec i u dospělého) je naprosto mimo. Drzim palce👍🏻