Vánoční zvyky - jaké máte nejraději?

misa_fisherprice
6. pro 2017

Dobré odpoledne,

Vánoční čas je za dveřmi, vybíráte dárky, pečete cukroví, povídáme si o hračkách z Fisher Price, posíláme nápady Ježíškovi a nás by moc zajímalo, jaké zvyky na VÁNOCE dodržujete s vašimi dětmi.

Napíšete nám?

Krásný zbytek dne,
Míša❤🐭

krteczech
6. pro 2017

Malému je teprve 18 měsíců, tak jsme zatím žádné tradice nezavedli. Ale chci, abychom trávili Vánoce vždy s babičkami, a vždycky budeme dál chodit zapalovat svíčku na hřbitov témž, kteří už nemůžou ten slavnostní den trávit s námi. Nejen ó Vánocích, ale celkově ho chci vychovávat v tom, že rodina má držet spolu.

sabri12
6. pro 2017

My poklizime den před ještě strojíme stromeček, další den děláme pripravu na salát a rybu pohodě cukroví jdem na procházku a pak večeře a pak ke stromečku. 🙂 Jezdíme k Babičkam aji.

beruszka82
6. pro 2017

Tradice s dětmi dodržujeme aby se nevytratilo to kouzlo vánoc...
Postíme se abychom viděli zlaté prasátko,modlíme se ,jíme oplatky,krájíme jablíčko....
Navštívíme nejblížší i ty co už mezi námi nejsou protože o tom Vánoce jsou o rodině.

kjajule
6. pro 2017

My máme už roky zavedený sterdodenni oběd. Sejdeme se opravdu široká rodina kolem poledne upeceme buřty na ohni. Dáme si ochutnavku vajecnych likérů a domácí slivovice, cukroví a vanocky. Půst opravdu nedržíme 😂. Svařák, čaj, zábava. Všichni si poprejeme krásné svátky a rozjedeme se domů. Je to putovní tradice letos je to u nás. No dopadne to tak , že po obědě si musí jít všichni lehnout a vyspat trochu opici aby večer byli pojizdni. Ale je to naprosto skvělý sejít se takhle😊.

luca16
6. pro 2017

My si nově zavedli jeden úžasný zvyk. Každý má svoji punčochu pověšenou v obýváku a v té na štědrý den ráno najde překvapení. Nemusí se čekat do večera. Je to vždy nějaká maličkost, která má člověka nabudit, aby měl celý Štědrý den radost. Moc se mi to líbí, protože většinou všichni ví, co dostanou. Punčocha zaručuje skutečně překvapení a vzhledem k velikosti punčochy je to každoročně oříšek něco vymyslet. Tohoto zvyku se nikdy nevzdám🙂

makynaeliska
6. pro 2017

Klasika prostreno o jedno misto navic,nevstava se od stolu(samozrejme ze se ale nepocurame),rozkrojuje se jablicko,letos jsem videla za vylohou vanocni sadu na liti olova tak ji chci koupit ☺️jinak klasika,rano Eliska vstane a je nadsena ze nam pres noc asi jezisek donesl stromek,Vojta ten ho poradne uvidi letos poprve tak premejslime jestli ho neprivazem na lustr 😂,pak po probuzeni koukame na pohadky,obed,prochazka po meste,jdeme domu,zaciname smazit rizky a klobasy,ohrivat polevku....Eliska se samozrejme hrozne tesi jak se nacancame a jdem jist☺️nejsrandovnejsi je ze si vzpominam kdyz jsem byla mala jak jsem byla nastvana ze mama a tata ji hrozne pomalu ,a ted to vidim u Elisky,jak je nastvana ze ja nebo manzel si jeste pridame 😂😂😂No a po veceri berem bundy a jdeme na balkon s prskavkama koukat jestli uz leti jezisek,pak uz jen zvonecek a radost ☺️

hani1234
6. pro 2017

Já nevím proč stále ten zvyk držíme - zlaté prase . Každý rok mám celej den hrozný hlad , jsem nevrlá . Nejradši bych do sebe nasoukala chlebícky , a nějakou flàkotu . Ale to prase .. to je potřeba vidět , i když jsem ho ještě někdy neviděla 😀 Letos tenhle zvyk ruším a budu se cpát od hned rána klobásama 😀😀🤩🤪

pmikesova
6. pro 2017

Tradice mám ráda, na Štědrý den, máme vždy k obědu Kubu ( půst se u nás nedrží) po obědě rozkrajujeme jablíčko. K večeru se jdeme projít u nás k lesu, kam každý rok chodil dva muzikanti s trumpetou a hrají pár koled ( krásná atmosféra), potom večeře, šupinka pod talirem, prostřeno pro pocestnyho, po večeři zpívané koledy u klavíru a samozřejmě stromeček a dárečky.

monunkaaa
6. pro 2017

Za mě je nejskvelejsi tradice kapr a salát 😃

misa_fisherprice
autor
6. pro 2017

Dobrý večer, máte moc krásné zvyky a je dobře, že je předáváte i vašim dětem. Tak se budu těšit i na další příspěvky a všem hezký večer. Míša😇

pmikesova
6. pro 2017

Ještě jsem nenapsala, u nás v CB, se na Štědrý den setkávají motorkáři na náměstí, vždy je plně náměstí motorek, skvělá atmosféra, punc, setkání s přáteli.

pmikesova
6. pro 2017

Také krásný večer.

yelowangel
6. pro 2017

My budeme pouštět lodičky a rozkrajovat jablíčko, jinak nedržíme kapra, partner ryby nejí tak bude kuřecí řízek se salátem. Stromeček jsme vždycky zdobili až na štědrý den ale letos budem zdobit den předem, nechci se zase honit a s malým je to trochu náročný. Takže ráno dlouhý vyspávání ( mám pocit že to neprojde), salát už bude nachystaný aby se uležel, řízky naporcovaný jen je obalit takže se v klidu naobědváme, půjdeme se projít a pak se vrhnem na dodělání večeře a nazdobení stolu. No a pak nacpu malýho do svátečního oblečení a zazvoní Ježíšek, půjdem se navečeřet (budem jíst v obýváku u stromku) a vrhnem se na dárky. Další dny jak budem objíždět široký příbuzenstvo se vždycky zastavíme na hřbitově zapálit svíčky.

ladyhacek
6. pro 2017

Zvyky jsem jako vdaná maminka musela malinko pozměnit a a vytvořit si nové se svojí rodinnou 🙂. Teprve letos je skutečně budeme dodržovat. Do teď by syn na vše malý 🙂. Z aokno jsme dali dopis Ježíškovy. Před Vánocemi budem zdobit stromeček aby nám tam mohl Ježíšek nechat dárečky 🙂. Na štědrý den budeme koukat na pohády, hrát si, poslouchat koledy a k večeři bude vývar s knedlíčky a pak kapr s bramborovým salátem. pak se půjdeme podávat ven zda neuvidíme Ježiška a manžel mezitím dá dárečky pod stromeček, pak se k nám připijí a zazvoní zvonečkem 🙂. Celý den budme pojídat cukroví (na prasátko nevěřím 😀) a popíjet čaj.

malinkaelinka
6. pro 2017

My děti nemáme, tvoříme si s manželem vlastní tradice. Štědrovečerní sledování Pelíšku, vánoční bowle, k Vánocům si dáváme sportovní dárky (startovné na závody, sportovní vybaveni), pokud o svátcích navštěvujeme babičky, chodíme pěšky (desítky kilometrů), abychom vychodili ty všechny bašty... ale Vánoce nám dost narušuje manzelova práce, jezdí u záchranky a jako bezdetny fasuje vánoční služby 🙂 ale i tak si to děláme hezké 🙂

joannah13
6. pro 2017

Večer před vánoci s přítelem strojime stromeček, ráno až se syn vzbudí, tak ho objeví za doprovodu koled v obýváku a ty rozzarene ocicka stojí za to. Pamatuji si na sebe, že nám to tak chystali rodice, že ráno donesl stromeček Ježíšek a večer tam přidá dárky. Těším se, protože čím více je starší, tím více si to vše uvědomuje a ta dětská radost je kouzelná.

marky123y
6. pro 2017

Každý rok se chodíme na vánoce projít na naší tradiční procházku s přítelem k panu Vopickovi, min. Rok jsme to vzali napůl taxíkem byla jsem už chvíli před porodem a tenhle rok to plánujeme s kočárem. Už ted se těším a doufám že bude sníh vzdy to má hned hezčí atmosféru s teplými svarakem.

jijinka4
7. pro 2017

Tak my na stedry den vstavane uz kolem pul seste,abychom si ten den uzili. U pohadek jime vanocku zapalime svicku pak rozkrojime jablicko hodime strevicem. Pak se jdeme nacancat at jsme u stromecku krasne pak prochazka na hrbitov a pak se cela rodina sejdeme u mych rodicu kde spolecne povecerime ale jeste predtim jdou deti vyhlizet jeziska a poustet prskavky a pak uz se tesime darecky, ktere jsou jak u rodicu a pak i u nas doma. A samozrejme nesmi chybet zpivani koled.

pekosek
7. pro 2017

Letos to budou první Vánoce, které bude malý trošku víc vnímat. Tak jako @makynaeliska přemýšlíme kam dáme stromeček a lustr je dobrý nápad.😀 Tradičně slavíme štědrý den jako velká rodina - rodiče, prarodiče, sestra s rodinou a my. Večeříme a u toho nám hrají koledy a poté zacinká zvoneček a přijde Ježišek. Během dne sledujeme pohádky. Zvyky jsme nikdy moc nedodržovali, ale jak to tady tak čtu, tak asi s něčím začneme.

arwpal
7. pro 2017

Dobrý večer, naší tradici je byt hlavně spolu a povídat si. Jisté že děti zajímají taky darecky😁 ale my starší to uz vše vnímáme jinak. Hodnotné věci nejsou podstatně,hlavně zdraví a láska😊 a z tradičních zvyku je rozkrajivani jablicka, lití olova,zpívání koled,stromeček a jdeme na půlnoční i když ta už je v deset večer😀 teda,jak tak koukam,co vše ma Fisher price za hračky,a jedna je hezčí než druha,tak lituju toho,ze za nás to nebylo😁

ditta01
7. pro 2017

U nás se půst nedodržuje z důvodu malých dětí 😀 jinak taky procházka, jablíčko krajime, šupinka +los pod talířem, na jídlo je hrachovka, salát a kapr pak děti s přítelem vyzenu do pokojíčku ať jdou z balkonu vyhlížet Ježíška a já že zatím poklidim po večeři no a zazvoní zvoneček a dárky jsou tu ještě zapalujem prskavky ☺

kacka.ondra
7. pro 2017

Holky mají dva roky, takže tomu ještě pořádně nerozumí, ale určitě je budu vést k tomu, že na Vánoce máme být na sebe všichni hodní, máme být spolu, že dárky nejsou vůbec důležité, ale důležitá je láska, zdraví, pohoda, radost.
Jinak my na Štědrý den připravujeme sváteční večeři, díváme se na pohádky, jdeme na procházku, pouštíme si koledy, pokud můžeme, jdeme na půlnoční mši. Jakmile to půjde, určitě budeme dodržovat i nějaké ty zvyky. Krájení jablíčka, pouštění lodiček atd.

punky
7. pro 2017

Vzdy udelame adventni venec spolecne.povidame si o adventu,mikulasi,barborce,lucii atd.zpivame koledy.chodime dat zviratkum do krmelce a vzdy se zapojime do charitativni akce (to ale delame celorocne)postavime krmitko ptackum,pečeme cukrovi. A hodne cteme vanocni pribehy.

drzticka81
7. pro 2017

Tak ja tradice miluji 🙂)) jednu uz jsme nachystali-dali do vazy vetvicku Barborky-takze na stedry den budeme sledovat,zda vykvetla 🙂) Jinak na snidani vanocka,potom prochazka na hrbitov-zapalit svicku nasim predkum, lehky obed-treba vyvar, stromecek uz zdobim s detmi den predem-tradice-opet jsem zavedla kolekci-ja jsem to v detstvi milovala,takze az mam stromecek starocesky-slameny,kolekce tam taky bude viset. Po obede treba pohadky,nebo minuly rok jsem s detmi tvorila svicen z jablicka-s gumovymi bonbonky 🙂)) pak uz chystat prostrenou tabuli-pod kazdy talir supinu,aby se nas drzeli penizky, na veceri hrachovka, rizek,kapr,bramborovy salat, bram,bor. Po veceri rozkrojime jablicko, poustime lodicky a minuly rok jsme lili olovo-letos budem zas 🙂))) pak vyslu deti s muzem na balkon s prskavkami,aby privolaly jeziska-zvonek a nadseni deti.....vecer si dame s muzem vinecko a pohadku-letos andel pane 2-minuly rok se nam v kine libil........s detmi me Vanoce bavi-chystani,adventni cas-mame venec, adventni pytlikovy kalendar, peceme cukrovi, chodime si uzivat vanocni pohodu na trhy,do divadla,na ruzne akce,s prateli 🙂)) dva svatky travime na stridacku u prarodicu-potom chci pozvat prarodice k nam-beru to jako rodinne svatky-je to super......

misa_fisherprice
autor
8. pro 2017

Dobré ráno, krásné vánoční zvyky dodržujete ve svých rodinách❤. Ale v jednom se všichni shodujeme - být všichni spolu a mít se rádi a nejen na svátky je úplně nejvíc❤. Krásné ráno a stále nám pište. Míša🐭

igiana
8. pro 2017

My jsme zavedli krome tradicnych zvyku novy zvyk - dcerka zahra na huslich Tichu noc, je to moc dojimave, vzdy se mi nahrnou slzy do oci...