Vzpomínáte si na svůj porod? Jak probíhal?

gabrisova_vivaxcz
26. led 2017

Navzdory tomu, že v těchto dnech se věnujeme dětským kolikám, problémy s nimi spojenými, a také rešení odstranění bolestí bříška, dnes bych vám ráda představila další z produktů společnosti VIVAX Management (CZ), který je určený budoucím maminkám – porodnický gel Dianatal.
Tento gel zmírňuje třecí síly během porodu a zabezpečuje kratší a šetrnější porod. Snižuje fyzickou zátěž matky a plodu během porodu a šetří energii matky, kterou musí vynaložit na porození děťátka. Tím, že miminko lehčeji vyklouzne skrz porodní kanál, může se celkový porod zkrátit až o 30 procent. Porodnický gel Dianatal zároveň snižuje výskyt přechodných poporodních disfunkcí, jako jsou bolest, únik moči, či problémy s vyprazdňováním. Víc informací najdete na stránce www.porodnickygel.cz
Jak si vzpomínáte na svůj porod Vy? Proběhl hladce, anebo s komplikacemi? Slyšeli jste už o porodnickém gelu Dianatal? Pokud byste měli takovou možnost, rodili byste s Dianatalem?

pomoztekacence
26. led 2017

Moje malicka byla kvuli nasemu uskrcenemu predchozimu mrtve narozenemu chlapecku vyvolavana uz v 35.tydnu.A bud jsem mela paleni zahy nebo porodni bolesti,tyto doby se stridaly.Celym porodem me doprovazel pritel.Snazila jsem se to vydrzet,ale pet minut pred porozenim jsem si nechala dat injekci bo uz jsem to nemohla vydrzet,i kdyz si myslim,ze kdybych vedela,ze behem okamziku vyleze,myslim,ze bych to jeste skousla.Malicka kdyz vylezla vubec nekricela,lekari podotkli,ze takovou pupecni snuru jeste nevydeli,tak nevim.Ale je to nase zlaticko,i kdyz tri mesice porad jen spala,dokonce i na kazdy lok jidla se musela budit,a meli jsme dost problemu,uz zacina byt dobre,tak doufejme,ze to tak zustane.Vypracovala doslova vydrela jsem si svou snahou moji malou princeznu ze spiciho miminka.Porod mi zacal v 8:00 a skoncil v 13:00 1.12.2014.Narodila se nam nase mala krasna holcicka Karolinka a zacal novy zivot novych dni.Po dvou letech smym podotknout,ze rok 2017 snad budou i vsechny dny plne stesti a je i po zlem co byli v rodine problemy,cas uz nevratim,abych mela klid malou od malicka vyrustat bez starosti,ale jdeme dal a porad je ma malicka holcicka.Zaciname od nova.Gel bych treba i vyzkousela,kdybych mela moznost,ale bohuzel jsem o nem neslysela.

marketa11112
26. led 2017

ano , vzpominam.. protože se bojim.. cekame druhé ditko.. syn je narozeny uz ve 30 + 5.. nastesti je zdravi, ale strach jsme mela obrovsky.. 12 dni před porodem jsme byla v kontrakcích v nemocncici, zhubla 4 kila (z pribranych sedmi).. plodovka mi pak praskla v 9 rano, porodila jsem ve 22 vecer... poslední hodinu si nepamatuji.. pro me asi dobře. 🙂)... doufam, ze druhy porod bude lepsi, rychlejsi, navíc v pozdejsim tydnu a ze miminko bude moci byt hned u me....kazdopadne ja byla pripravena na porod jinak.. mela jsem doma anibal a rikala jsem si, jak s nim budu cvicit a vse bude po porodu ok.. pak najednou se vse semlelo jinak.. tak třeba tentokrát bude vse ok. 🙂)

yildiz
26. led 2017

ja si vzpominam na vsechny svoje porody neb je to neco co se nezapomina 🙂 pamatuji si i na ten prvni pred skoro 19ti lety 🙂 jako by to bylo vcera ..vse probehlo pak hladce a bez komplikaci a jako prvorodicka jsem rodila kratce v 8h rano jsem si sebehla na porodni sal v 11h me praskly vodu a ve 12:50 mala na svete ...o dalsich mych porodech vzdy jen a jen v dobrem uzivala jsem si je i celkem bez velkych bolesti: druhy porod taky super kratky, treti uplnej ficak behem 16min 🙂 ctvrty pak taky v pohode a klidne bych si zopakovala vsechny jeste jednou 😀 moc rada....o gelu jsem nikdy neslysela a myslim ze v mych pripadech ani nebyl potreba ....ale treba jinym maminkam muze pomoci ...

simdan
26. led 2017

Pamatuji si všechny tři porody 😉 ale rozepisovat se nebudu tak jen stručně první dcerka dva dny po TP přirozeně celkem se vším 13hodin, druhorozený syn narozen 8dni po TP přirozeně a téměř bezbolestně překotný porod takže jsem porodila dá se říct na chodbě 😂 a třetí dcerka porod 2dny po TP vyvolaný (kvůli údajné cukrovce) trpěla jsem dva dny nakonec se porod rozjel po píchnutí vody cca za 2h byla venku ale tlačení trvalo hodinu ztrácela jsem kyslík malá ozvy nakonec už chtěli vytahovat kleště 😞 na poslední porod nemám vůbec pěkné vzpomínky když vám někdo skáče po břiše a řve že máte tlačit že dítě nedýchá a nemáte sílu je to beznaděj 😞

verunkanatalka
26. led 2017

Ahoj,prvni dcera-3 dny bolesti,12 hodin na sale..mazec!nyni cekam druhou dceru,jsem 21tt.

lilina11
26. led 2017

Ahojky, vzpomínám si živě a jen v kostce....malý šel skoro o 3 týdny dřív...bolesti začaly o půl 2 ráno...v půl 9 jsme jeli, kdy jsem měla kontrakce po 5 minutách...z nemocnice jsem však byla vrácena, že jde o poslíčky...nakonec jsme znova jeli o půl 2, kdy se jednalo o porod....o půl 3 jsem byla přijata....napíchaná na vše možné...točená na všechny strany...po několikáté nevolnosti...malý se narodil těsně před půlnocí a nakonec akutním císařským řezem.

andelka
26. led 2017

Pamatuji velmi přesně. O Dianatalu jsem četla před druhým porodem,ale nakonec jsem sáhla po maliníku,lnenem seminku a epinu jako před prvním a oba porody byly rychlé a bez komplikací.

lucinka58
26. led 2017

Můj první porod trval 12 urputných hodin a skončil akutním císařem. Takže nic moc zážitek. Porodnický gel jsem měla koupený sebou v porodnici, ale myslím, že na něj ani nedošlo.... vlastně ani nevím proč. Teď mě v létě čeká porod druhého miminka a do gelu bych určitě šla - teda konečně ho vyzkoušela jestli doopravdy pomůže 🙂 Nerada bych se zase takhle lopotila s takovým výsledkem jaký byl posledně. I když jsem samozřejmě šťastná za to, že mám zdravého kloučka a že v kritické minutě zasáhli lékaři akutním císařem jak kdyby se s ním mělo něco stát 🙂

ejwyy
26. led 2017

@lucinka58 na můj 2.porod se zapomenout nedá.V kritické minutě nikdo nezasáhl...

twoangels
26. led 2017

Můj první porod trval 27 hodin. Měla jsem u něj svoji porodní asistentku a doktor mě viděl jen u příjmu. Bolestí jsem měla Jakš taks snesitelné, do doby než mi PA pichla do zadku oxytocin - pak už kontrakce byly v kuse, nemohla jsem nic, chtěla umřít - malá se narodila bez srdeční akce a nedýchala - naštěstí se podařilo ji oživit. Samozřejmě o bondingu, přiložení k prsu a pobytu s miminkem jsem si mohla nechat zdát. Odnesla jsem si šílené poporodní poranění - v úvahu byla dokonce i plastika ☹ a jako bonus z toho všeho poporodní deprese... Řekla jsem, že už nikdy rodit nebudu, ale až bylo malé 7, dali jsme se na druhé miminko. Druhý porod byl úplně jiný, žádná soukromá PA, 00.15 mi začala pomalu odtékat plodová voda, v 6.00 jsme vyjeli do porodnice, 6.30 příjem a 10.50 se nám narodil náš milovaný chlapeček. A teď nás čeká v červnu třetí porod... Tak doufám, že to zvládneme aspoň tak jak u druhého porodu. Gel bych. Vyzkoušela ráda, kdyby byla ta možnost.

ejwyy
26. led 2017

Malou mi okamžitě odvezli do Podolí.ani jsem ji neviděla.byla mnoho minut bez kyslíku.vlastne za mnou po porodu přišel dětský doktor a řekl mi ,,vaše dcera se narodila mrtvá!,,.A pak se div Neplacal po ramenou,že ji ,,oživil,,!Každopádně byla na řízené hypotermii,těžká asfixie a při prijmu v Podolí manželovi řekli,že na 99%bude těžce postižena...!Jen kulí jednomu frajerovi,kterej mě rodil.nakonec ji ze mě vyrvala jiná doktorka,ale už pozdě.Z porodnice mě pustili hned 2.den rano.to asi abych jim neplasila maminky...Malá měla přes 4kg,takže zrovna do tance mi nebylo,každopádně jsme denně dojizdeli za naši beruškou ve 40ti stupňových vedrech z Benešova do prahy.Nikdy na to nezapomenu a dodnes mě to dohání...Tenkrát by ani 4gely nepomohli.byla sekla raminkem a jak sem tlačila a ona nesla,tak se škrtila na snure.kdyz sem byla už vysílená a řekla ať mi udělají císaře,tak na mě ten ....Doktor vyjel ze jestli chci rodit spontánně,tak že musím něco vydržet.nakonec si někam odešel a ,,dodělala,,to tedy jiná doktorka.takze asi tak holky.vsechno je možný.strasne to bolí do dneška a to je malý skoro 1,5 roku.pri vzpomínce na porod brecim a je mi líto že to nemohlo být tak jako se synem,kterého mi dali hned do náruče a už sme bílí jen a jen spolu.

lucinka58
26. led 2017

@ejwyy to mě moc mrzí..... Je pravda, že já začala taky šíleně panikařit, když nechali zaplý monitor a já slyšela jak to srdíčko to nezvládá a přestává bít..... Hrozný okamžiky....

maii
27. led 2017

@gabrisova_vivaxcz to jako nejaky lubrikacni del usnadni porod, kde vlhkost vetsinou nebyva problem? Myslenka to je zajimava, tojo, snadne (koupitelne) reseni, inu pro lehky porod udelame vse. Ac skepticka, koukla jsem na Vase firemni webovky, no a ty duveryhodnosti moc nepridaji, chybi udaje o prubehu vyzkumu, napr. kolik ucastniku a co kontrolni skupina, a pak takoveto perly: "Dianatal porodnický gel neobsahuje žádné složky s účinkama léku a nepřechází do těla. Snášanlivost a bezpečnost pro matku a dítě (pochva, pokožka, oči, nos a ústa) byli intenzivně zkoušené a do teď nebyli zjištěné žádné vedlejší účinky." ach ten cestin. A dalsi nedostatky. Ja si nemyslim, ze by mi nejaky lubrikant kdy pomohl pri porodu.

maii
27. led 2017

@ejwyy <3

pexinka81
27. led 2017

ano vzpomínám...první porod byl nic moc, byl vyvolávaný, sice rychlý, v devět nástup s tabletkou a po 12hod byl syn na světě....ale bolest přišla tak nečekaně rychle a intenzivně, že to bylo velkým utrpením...díky tomu jsem se druhého porodu hodně bála....ale byla to zbytečná obava...

druhý porod byl ve 38tt, samovolný, přirozený, s dvojčátkami....nezažila jsem nic krásnějšího...ráno v šest začaly kontrakce, v devět jsem byla přijata už s trochu silnějšími kontrakcemi v porodnici a v 11,07 a 11,09 už byly dvojčátka na světě....bolest byla tisíckrát snesitelnější než napoprvé, bylo to takové jiné, krásné....klidně bych takto rodila na "zakázku" 🙂