Máte už vánoční náladu a na co se těšíte?

klara_kik
21. lis 2016

Milé maminky a budoucí maminky, máme tady poslední listopadový týden, který nám zakončí první adventní neděle. Na celý tento týden jsme si pro vás připravili Dny s KiKem, které věnujeme předvánočním přípravám a hlavně inspiraci. Mám pro vás spoustu tipů a budu ráda, když se s námi podělíte o ty své. Na konci týdne 10 z vás odměním za nejzajímavější příspěvky v našich diskuzích 10 srdíčky 🙂

A jakpak to u vás doma s Vánoci vypadá? Už u vás panuje vánoční nálada a probíhají první přípravy? Na co se v předvánočním čase nejvíc těšíte? Poradíte nám, jak navodit tu správnou vánoční atmosféru, když venku není po sněhu ani památky?

drex951
21. lis 2016

Já zatím vánoční náladu nepociťuji, tedy myslím, že loni touto dobou už jsem netrpělivě koukala do kalendáře, zda-li můžu začít péct cukroví 🙂
Letos mám nějak moc práce a nevím kam dřív skočit, takže to bude asi tím. V každém případě včera jsem hledala a přepisovala vánoční recepty, takže tak za týden až dva začnu péci. A právě tím pečením nastartuji tu vánoční atmosféru 🙂

sarka49
21. lis 2016

Ja už trochu blaznim. Vyrobila jsem adventní věnec a koupila jsem si vanocku 😃 k snidani

markysek2
21. lis 2016

mám vyrobenou první dekoraci se šišek , které mi kamarádka vozila asi měsíc a chystám se na adventní věnec...mám dokonce i první cukroví (sněhové pusinky, ale ty musí doschnout...no snad doschnou a něco zbyde...náš lukrativní kousek)...vánoční atmosféru nepociťuju, krom toho že v obchodech je čím dál víc lidí a pokukují na mě bobnbony na stromeček ...byla jsem trochu v šoku když jsem zjistila, že se blíží advent ...UŽ

verkaunka
21. lis 2016

U nás se zatím pripravujeme na výzdobu, která bude příští neděli hotova a ještě příští týden nákupy dárků a doplnění výzdoby. Milujeme předvánoční atmosféru, ale trochu me mrzí, ze v obchodech začínají s Vánoci už pomalu na začátku září, jako by nebyl ani podzim.....hodně se tesim na pečení cukroví, a hlavně tu vůni rohlicku...😉

tulikiss
21. lis 2016

nooo uz tri tydny mame vanocni nalepky na okne, dneska jsme dala venec na dvere, vsude dala dekorace, svetylka, pred tydnem zabalila vsechny darky a v sobotu upekla 3 druhy cukrovi 😀 ale neeee vubec s vanocema jeste neblaznim 😀 😀 ale to je tim ze mam pred sebou jeste 4 seminarky a aspon cast diplomky, to pak clovek dela vsechno jenom aby nemusel delat nic do skoly 😀

luckamb
21. lis 2016

Ahoj Klaro,
Zdravím po roce. Ja se letos nejvíc těším, ze si vánoce užijeme poprvé v 6!!!! Na co ty?

juliemichal
21. lis 2016

kluci se už strašně moc těší jak budou moct s tatínkem postavit stromeček 🙂 🙂 a taky dáme nálepky do oken 🙂 na to se už nemůžou dočkat 🙂

megynka13
21. lis 2016

Zbožňuji Vánoce a nemůžu se dočkat. Dárky jsem začala nakupovat teď, do výzdoby se zatím nechystám - ráda bych, ale jelikož žijeme s rodiči mého partnera a oni jsou proti, budeme si zdobit jen vnitřek domu. Máme již nějaká světýlka v pokoji. 🙂 Na cukroví se chystám někdy začátkem prosince. Jen škoda, že v práci nedostaneme letos vůbec žádné volno ☹

germaine
21. lis 2016

Vánoční nálada na mě padne s prvním prosincem, dřív se většinou zvyklat nenechám...letos to budou poslední Vánoce co jsem doma, takže si přípravy nejspíš ještě užiju v poklidu a těším, jak budeme s klukama péct, dělat vaječák a přípravy na Ježíška ;)

terezet
21. lis 2016

Letos jsem si dala takové osobní předsevzetí, že vánoční přípravy zvládnu ještě před začátkem adventu. Většinu dárků už mám, výzdobu mám nachystanou, věneček máme na dveřích, dnes jsem instalovala adventní kalendář. Ještě bych ráda umyla a ozdobila okna a pohodový advent může začít 🙂

alena36
21. lis 2016

no já se zlomenou nohou moc příprav neudělám...jsem ráda, že dojdu pár m na berlích na WC, takže letos bohužel nic

babanci
22. lis 2016

Udělali jsme domácí kávový likér a nakoupili většinu dárků, něco mám už zabalené a uschované. Měla jsem Vánoce šíleně ráda, ale poté, co jsem přišla o dospělou dceru...už to nemám ráda ani trochu. Snažím se kvůli vnoučatům, ale přemýšlíme, že na Silvestra odcestujeme do teplých krajů.

jitkaak
22. lis 2016

Zatím vánoční atmosféru necítím, ale to přijde hned, jak zadělám těsto na perníčky a dozdobím adventní věnec. Hrozně moc se těším na sníh, věřím, že letos napadne 🙂 Těším se až vezmu děti ven na sáňky a udělám vánoční fotky. Těším se na pečení cukroví s malou, na zdobení a na povídání u pečení. Těším se, jak si vyzdobíme dům a na radost, když malá každé ráno vyloupne okýnko adventního kalendáře. a moc se těším na na popelku a na radost dětí u stromečku. Tyto Vánoce budou prvními našeho malého Vojtíška. A už teď vím, že budou jedinečné a bude mi zase líto, až skončí.

klara_kik
autor
22. lis 2016

@tulikiss
Klobouk dolů tak rychle zvládnout vánoční přípravy! Snad vám to se seminárkami půjde stejně dobře 🙂 Držím vám moc palce, a pokud se do toho pustíte tak jako do vánočních příprav, věřím, že zvládnete víc než část diplomky 🙂

klara_kik
autor
22. lis 2016

@luckamb
Ahoj Lucko, také tě zdravím 🙂 Letos v 6? Tak to je krásná novinka! Moc gratuluju k holčičkám a přeju, ať si své první společné Vánoce krásně užijete! U mě tak velké novinky nejsou, ale těším se, že letos s vánočními přípravami začnu dřív a nenechám to tentokrát na poslední chvíli. Tak snad to vyjde a užiju si letos klidné Vánoce 🙂

monika51
22. lis 2016

Na Vánoce to venku opravdu nevypadá a ani se mi tomu nechce věřit, že nějaké budou už tak brzy 🙂 U nás se to snad zlomí koncem tohoto týdne. Už jsem vyštrachala adventní výzdobu, zítra mám v plánu udělat věnec. Truhlíky s dekoracema jsou už nachystané za barákem, aby si jich taťka do pátku nevšiml 🙂 Na něj už mám přichystané samolepky s vločkama do oken, aby je mohl s mrňousem nalepit. A já budu mezitím péct perníčky. A to teprve, až se otevře trouba a provoní to bytem, navodí tu adventní atmosféru 🙂

klara_kik
autor
22. lis 2016

@alena36
To mě opravdu mrzí :( Snad to bude co nejdříve lepší, ať si svátky užijete… A možná vám s některými menšími přípravami už pomohou děti.

princeznaj
22. lis 2016

My jsme dnes nakoupily nové vánoční dekorace a příští týden začneme zdobit byteček, péct perníčky a pouštět si světýlka a koledy 😍 jsem vánoční fanatik 😇 a tak si to budeme s prckem užívat celý advent 😍

aklin
22. lis 2016

Na vanoce sw teprve budeme chystat. Ale uz ted se tesim, jsem z toho nameko. Pristi tyden budu pect pernicky a mozna mi pomuze i 18 m dcera, jedine uzdibovat testo 🙂

luckamb
22. lis 2016

@klara_kik diky moc. Letos jsou ještě malinké, ale doufám, ze za rok ti dám veselé fotky 😂

klara_kik
autor
22. lis 2016

@babanci
Vaší ztráty je mi velice líto, neumím si takovou situaci ani představit. Jste silná a alespoň vnoučata budou mít pěkné vzpomínky. Proč by ne, Silvestr někde v teple nemusí být vůbec špatný. Přeji vám, aby to vyšlo a užila jste si pěkný konec roku se sluníčkem! 🙂

alilisi
22. lis 2016

Tyhle Vánoce si hodlám opravdu užít a hlavně bez spěchu a stresu (dřív třísměnný provoz a teď rizikové těhotenství, takže rozdíl pro mě obrovský) 🙂 .. Dnes jsem nakoupila ještě pár ozdob na stromeček + věci na adventní věnec, který mám v plánu dělat zítra, abych se trochu odreagovala před odpoledním ultrazvukem na genetice.. Cukroví začnu péct první týden v prosinci a dárky už se také pomalu hromadí 🙂 Sice tyto Vánoce budu ještě 2v1, ale už teď je to úžasný pocit a určitě to budou krásné svátky 🙂

klara_kik
autor
23. lis 2016

@alilisi
Už to budou vaše první společné svátky, tak si je užijte, jak jen to půjde! 🙂 S přípravami jste rozhodně pěkně pokročila... Já se chystám na adventní věnec o víkendu, tak budu moc ráda za trochu inspirace 🙂 Pokud byste se s námi chtěla podělit o fotku svého výtvoru, uvítáme ji v této diskuzi: https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-kikem-2/tvorite-adventni-venec/
Držím vám palce, ať vám vše dobře dopadne, a hlavně přeju hodně zdraví vám i miminku!

kubicek11
23. lis 2016

Musím říct, že letos je to takové zvláštní. Vánoční výzdobu sice ještě nemáme, ale já už cítím Vánoční atmosféru od začátku listopadu. Nikdy jsem to tak neměla, ale letos je to prostě jiné. Těším se až budeme péct a vykrajovat, protože malej bude letos poprvé asistovat. Bude to opravdu jiné, ale zároveň krásné. A já se moc těším, na to co nás čeká 😀

kuliseks
23. lis 2016

Vánoční náladu už mám díky tématu zasněžených obrázků, za které moc děkuji!🙂 Nejvíc se těším každý rok právě na zasněžené Vánoce, ale zdaleka ne vždy to vyjde...tak snad letos...!

bzanda
23. lis 2016

Já už vánoční náladu mám, protože vánoční úklid už mám za sebou (měnili jsme včera okna) a teď už se těším jak budem s dětmi péct cukroví a jak budu balit kupu dárečků... 🙂

klara_kik
autor
23. lis 2016

@kuliseks
To moc ráda slyším! Ani nevíte, jak mě potěšilo, že vám zasněžené obrázky udělaly takovou radost! 🙂 Taky doufám, že letos bílé Vánoce vyjdou!

vequi
25. lis 2016

Vánoční přípravy u nás zatím neprobíhají. Popravdě vždy si každý rok říkám, že je ještě čas čas čas a pak e hrozně divím, že výzdobu dělám 14 dní před Vánoci, péct začínám týden před a prožívat t začínám snad 2 dny před 🙂.... ale ta atmosféra potom stojí za to,... pohádky na štědrý den, zdobení stromečku, obalování kapra a na druhý den návštěvy u rodin, to miluju 🙂

fouskovi
26. lis 2016

U mě už pomalu propuká a co se nejvíce těším že se zase po roce všichni sejdeme a zpomalime v tohle uspěchaném světe a na dětské rozzarene ocicka

pomoztekacence
27. lis 2016

Ja mam uz vanocni nakadu,od vcerehska posloucham vanocni pisnicky.Vcera jsem vanocne dozklizela byt i ho nacancala.Dárecky mam taky nakoupené,tak je půjdu ještě pomalicku dneska balit.At to do vánoc stihnu😉a pristi neděli ozdobime stromeček.Rada balim vanocni darecky zvlast,at maji deti vetsi radost,navuc me baleni bavi.Cely byt máme vánočním kouzlem pak už zahaleny.Budeme péct vánoční cukroví,hlavně pernicky ty ma naše malička nejradši.A budeme společně čekat jen na Ježíška.🙂Na Vánocích je nejdůležitější slavit je s rodinou a mít lásku v srdcích.Jako každým rokem se vsichni sejdeme u moji babičky v Ostravě.Už se moc tesim.🙂