Pondělní SOUTĚŽ: Nejkrásnější vánoční zážitek

klara_kik
21. lis 2016

Vánoce jsou bezpochyby nejkrásnější a nejkouzelnější období nejen pro děti. Čekání na Ježíška, otevření vysněného dárečku, úsměv na tváři vašich nejbližších a vůně cukroví v celém bytě. Co pro vás znamenají Vánoce? Jaký vánoční zážitek je pro vás ten nejkrásnější a na jakou chvíli se ze všeho nejvíc těšíte?

Tu nejzajímavější nebo nejkrásnější odpověď na konci týdne odměním poukazem na nákup v KiKu v hodnotě 250 Kč a pěkným vánočním dárečkem. Psát můžete až do úterý 9:00, a pokud už přemýšlíte, co byste si za poukázku koupily, můžete vybírat tady: www.oblekamesechytre.cz

felineli
21. lis 2016

Je to krásný svátek, pro mne to je dechberoucí atmosféra. Těším se na provoněný byt, klidnou náladu, světýlka kolem a pokud se poštěstí tak v teple pozorovat padající sníh. Jsem romantička a tak toto období prožívám nejraději z celého roku. Kdy se mi na mžik zastaví čas a já si mohu užívat relaxaci se svým milovaným a letos nově s naší první holčičkou v bříšku. Těším se, jako každý rok, až se budeme všichni na sebe usmívat a vyprávět různé vtipné i zajímavé historky o tom co se nám kdy stalo. Myslím si že v tento den je mezi lidma velké harmonické pouto a není důležité zda se znáte, zda se máte rádi.
Ach holky, já jsem opět zasněná 🙂 Už aby to tu bylo !

zaludova
21. lis 2016

Miluju na vanocich a hlavne na celem adventu tu atmosféru, kterou si člověk vytvori, kdyz chce...uklid delam v listopadu a prosinec si uz jen uzivame...chodime na trhy, vanocni akce, vystavy, koncert, do skanzenu a tak...tesim se az si udelam svarak a budu balit darecky, tesim se na vecerni prochazky a obdivovani vyzdoby...a pak na stedry den na pohadky, pripravy...a vecer i na to, jestli se budou darky libit a tak 🙂

verca38
21. lis 2016

Tesime se na pohodu s celou rodinou 🙂 hlavne na zdobeni stromecku,ktery provoni cely dum a hlavne letosni Vanoce budou prvni s nasi malou,takze uz se moc tesime 🙂

adji
21. lis 2016

Já miluji celé Vánoce. Přípravy, těšení, plánování, očekávání, radost... Zdobená a osvětlená okna, která si venku prohlížím, vůně připravovaného cukroví, vymýšlení dárečků... A nemůžu zapomenout na pohádky a koledy 🙂
Tyhle Vánoce budou krásné. Loni to byly první Vánoce, co jsme tři a já byla plná očekávání. Nakonec vše ale bylo jinak, syna dárečky moc nezajímaly (jen balící papír). Letos už má více rozumu a bude vše krásně vnímat. Těším na rozzářená očka na rozsvícený stromeček, až půjdeme dát do lesa zvířátkům papání, na radost z dárečků a ranní těšení se, až si s nimi půjde hrát 🙂

viky2007
21. lis 2016

Nejkrásnější zážitek pro nás rodiče a dvě dcerky byl když nám den před vánoci propustili domů naší nedonošenou třetí dcerku, narodila se ve 29 tt a neměla ani kilo, domů nám jí pouštěli když dosáhla 2000 g , já s manželem za ní jezdila každý den, ségry a prarodiče jí do té doby znali jen z fotek do Podolí nikoho krom rodičů nepouští. A to nejprve říkali že domů půjde až tak začátkem ledna tak jsem si říkala že si ty vánoce ani neužiji a nakonec byli nejlepší, nejůžasnější ,no prostě skvělé.

uglyduckling
21. lis 2016

Mám jeden takový silný vánoční příběh. Není sice zrovna šťastný, ale pro mě je už neodmyslitelně spjat s vánocemi. Už je to celkem pěkná řádka let, co se tohle stalo, ale musím říct, že dnešního dne mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Vzbudila jsem se ráno 25.12. a slyšela jsem své rodiče, jak si v obýváku tiše povídají. Tón jejich hlasů mi ale napověděl, že něco není v pořádku. Zůstala jsem tedy ležet a zaposlouchala se do jejich hovoru. Řešili, jak mi a sestře oznámí, že nám v noci zemřela naše milovaná stařenka - naše prababička. V tu chvíli mi začly téct slzy, ale poslouchala jsem tiše dál. Bavili se o tom, že přesto, že s naší stařenkou to vypadalo hodně špatně už od včerejška, tak bojovala ze všech svých posledních sil, aby nezemřela právě na Štedrý den. Nechtěla totiž, abysme měli právě tento den poznamenán jejím odchodem. Prý i doktoři mluvili o malém vánočním zázraku a neobyčejně silné vůli. Stařenka nás opustila 25.prosince 5 minut po půlnoci ve věku 92 let. Díky její síle, vůli a odhodlání, díky tomu, co jsem tenkrát slyšela, díky tomu všemu, co se stalo, věřím v kouzlo vánoc a vánoční zázraky. A dodnes jí děkuju za to, že tento den pro nás všechny mohl zůstat tím šťastným!!!

kacinda
21. lis 2016

Tak to je pro me jednoznacne. Bylo 21.12. 2013 a nam se narodil nas prvni syn Filip. Pres sliby doktoru, ze nas na Vanoce pusti domu se tak diky novorozenecke zloutence nestalo a ja jsem s Filipkem zustala na Vanoce v porodnici. Cely den ni to docela neprislo, ze jsou Vanoce, protoze jsem se cely den jenom divala na ten maly uzlicek stesti, ketry lezel vedle me a krasne spinkal. Pamatuju si to jak dneska, venku svitilo slunicko, bylo nejakych 15 stupnu, takze to ani tu Vanocni atmosferu jijak nenavozovalo. Kdyz ale prisel vecer a zacaly mi chodit sms od rodiny jak nam preji krasne Vanoce, tak i nejaka slzicka ukapla, ze jsme nemohli byt doma u stromecku s manzelem a rodinou, ale vynahradili jsme si to 25.12. kdy nam manzel udelal druhy Stedry den. Takovy ,,nahradni,, ale pro nas vyjimecny a krasny. Byli jsme uz tri a bylo v tom dni hrozne emoci a hrozne lasky. S odstupem casu si to moc rada pripominam a vzpominam. Takze za me jednoznacne nejlepsi ,,nahradni,, Stedry den 😊

petracig
21. lis 2016

Nejvíc se těším na rozzářené dětské oči při rozbalování dárečků 🙂

barcatom
21. lis 2016

ja se ze vseho nejvic tesim na nase prvni vanoce ve 3 🙂 porad tomu neco (nekdo) chybel a ted uz to budou ty prave vanoce 🙂

ruzovka
21. lis 2016

Vánoce miluju a s dětmi samozřejmě dostaly další rozměr. Ale na co se na Vánoce těším? 😀? Od dětství mám takový zvyk - zlozvyk 🙂, večeřím málo, užívám si hlavně to, jak chutná těm ostatním a jak se těší. A potom, když už všichni zalezou po rozbalení dárečků k vánoční pohádce, dávám si na talířek studenýho obalovanýho kapra a trochu salátu a to je pro mě teprve ta chvíle oddechu a vychutnání si toho, co jsem uvařila 😵 😅

kitinka10
21. lis 2016

moje dcerka má 2 roky, takže mi už bude pomáhat s pečením cukroví, dokonce dostane od Mikuláše vlastní vykrajovátka..na Ježíška se moc těší a už ho vyhlíží každý den za oknem. Včera jsme psaly dopis Ježíškovi, dcerka říkala co by si přála:myšáka Mickyho Mouse, sukýnku, skluzavku atd..pak se zamyslela a řekla tou svou dvouletanštinou:"Ne maminko, hlavně když budeme spolu, to miluju úplně nejvíc"...no holky, já jsem to ořvala, nechápu kdy moje miminko tak vyrostlo 😵 😵 😵 😵

amalka89
21. lis 2016

Nejvíc se těším na oči mé dcerky,až uvidí rozsviceny stromeček a rozbalí si dárky. Myslím,že není nic krásnějšího než rozzarene oči děti a ta opravdu upřímná radost. Letos nás čeká i radost našich rodičů, protoze se chystáme oznámit, ze příští rok nás bude u stromečku zase o jednoho víc🙂

andak333
21. lis 2016

Vánoce pro mě tento první rok znamenají Rodinu. Poprvé s miminkem a konečně sami v bytě. Strašně se těším na tu atmosféru a vůni zapálených svíček a čerstvých perníčků, které budu péct.
Nejvíce se těším, až moje půl roční dcera uvidí poprvé stromeček a blikající světýlka a bude unešená (protože ty má nejradši). Těším se, jestli si všichni u stole sedneme všichni nebo ne, bude jí právě totiž půl roku, tak dostane jídelní židličku a snad v ní bude sedět.

Za poukázku bych koupila nějaké nové dekorace, které by odstartovali Vánoce a čekání na Ježíška se stále starším dítětem 🙂

kkaatte
21. lis 2016

Krásné Vánoce jsme měli loni, protože s námi byla už i naše holčička. Věřím, že ty letošní budou ještě krásnější, protože si je užije s námi a bude vše více vnímat. Určitě se jí bude líbit stromeček a světýlka na něm. Já se těším na to, až se zase sejde celá rodina a budeme si užívat jeden druhého 🙂

tulikiss
21. lis 2016

Nejkrasnejsi zazitek je pro me kazdy rok presne ten stejny okamzik. Miluju tu chvily kdy se zhasne, sviti jenom stromecek a vsichni jsou plni ocekavani a ve vzduchu je takova ta nalada napeti spojene s necim kouzelnym. I kdyz uz nejaky ten patek na Jeziska neverim, to kouzlo vanoc a tajemno me kazdej rok dostane a mam co delat abych nebrecela.

petulinka_2012
21. lis 2016

Pro mě je to je nejkrásnější den v roce. Jsme všichni spolu,společně si rozbalujeme dárečky a když vidím synovi rozzářená očka při rozbalování tak jsem nejšťastnější. Ta jeho radost v očích se nedá popsat. To je pro mě to nejkrásnější 🙂

megynka13
21. lis 2016

Vánoce pro mě znamenají strašně moc. Jsou to chvíle štěstí, smutku, radosti a hlavně společných chvil. Čas, který trávíte v klidu domova se svojí rodinou - žádná práce, žádný stres, prostě si jen užíváte toho krásného klidu a pohody. Navíc vánoční ozdoba je něco, co opravdu zbožňujeme, města se promění v něco nádherného, je to, jako byste procházeli noční oblohou ... Vůně purpury a františků, pečeného kapra a cukroví ... A nejkrásnější zážitek? To je každý rok, vždy, když děti rozbalují dárky. Tomu se prostě nic nevyrovná, když vidíte tu radost v jejich očích.

pajuska252
21. lis 2016

Vánoce jsou pro mě super doba, kterou trávím dohromady se svou rodinnou, všichni jsou doma, mají dobrou náladu, díváme se na pohádky, no prostě pohodička, nejlepší Vánoce byly loni a předloni, předloni jsme oznamovali těhu a loni už slavili i s prckem, letos už to bude vše mnohem víc vnímat tak se těším ještě víc...

drzounkova
21. lis 2016

4. prosince se mi narodil syn,který letos oslaví 1. rok. Loni už tedy s námi Vánoce trávil ale bylo to spící miminko.Letos z toho ještě nebude mít tolik rozumu ale já už se dojímám při představě,jak se všude bude všechno třpytit a svítit a my budeme sedět u stromečku už jako pořádná rodina.No ani nechtějte vědět jak to u nás na Štědrý den bude vypadat,protože já budu mít oči zalité slzami dojetí 🙂

hohe
21. lis 2016

Nejkrásnější Vánoce... poslední čtvery vánoce jsou moc krásné... každé výjimečné něčím jiným... ale za jeden z nejkrásnějších zážitků považuji naše první Vánoce v našem domečku. Tenkrát jsem přišla v září o práci a nemohla nic sehnat. Co jsme se naplakala... Každý rok před Vánoci jsem si kupovala andílky - vždy jen před Vánoci a vždy jen jednoho - do sbírky. Ten rok jsme byla rozhodnutá, že si žádného nekoupim. Chodila jsme od pohovoru k pohovoru... 23.12. mi zavolali od nás z lázní, že jsem vyhrála výběrové řízení... práce pět minut od domu... a pod stromečkem Andílek od mého manžela... věděl, že si ho ten rok kupovat nebudu a tak mi ho koupil on... tenkrát jsme pod stromečkem hodně plakala a popravdě brečím i teď, když to píšu, dodnes má ten Andílek v mém srdci zvláštní místo a je to jedinny anděl ze sbírky, který je vystavený celý rok, nejen na Vánoce... není nad to, když lidi kolem vás vnímají vaše tužby, zvyky, naděje...

sharka1_4
21. lis 2016

nejhezčí zážitek bude určitě letos, narodí se nám dcera, ale z těch minulých, v 6 ti letech jsem dostala kočičku, kterou jsem měla skoro 18 let 🙂 bohužel jsem o ni loni přišla, takže loňské Vánoce pro změnu Ježíšek nadělil kocourka mamce pod stromeček 🙂

verbra
21. lis 2016

Vianoce pre mňa znamenajú veľa. Mám 3 staršie sestry. Každá z nás býva v inom meste, ja dokonca v inom štáte 🙂 ale len na Vianoce sa všetci zídeme ako jedna veľká rodina. Moji rodičia sa majú čo obracať okolo nás ešte aj teraz. Sme 4 sestry čo majú dohromady 8 detí + 1 psa, 1 mačku a plné akvárium rybičiek 😀 Tak si to predstavte, ako sa všetci zídeme v 3-izbovom byte 🙂 Na Vianoce sa vždy teším, na tú atmosféru, rozbaľovanie darčekov, radosť detí, vymieňanie darčekov, dlhá noc, ťažké ráno,... 🙂 Je ťažké nájsť najkrajší zážitok, pretože v každom roku by sa našiel aspoň jeden. Ale detská radosť pri vianočnom stromčeku hovorí za všetko 🙂 A čo na Vianociach ešte zbožňujem, je to, že každý rok, každé Vianoce mi moji rodičia uvaria tú najlepšiu hubovo-zemiakovú polievku na svete a zemiakovú kašu 🙂 Bohužiaľ sa museli zmieriť s tým, že ja nebudem jesť našu typickú kapustnicu a zemiakový šalát. A na toto sa každé Vianoce teším 😉

amaliee
21. lis 2016

Letošní Vánoce si hodlám s celou rodinou pořádně užít🙂 přípravy u nás probíhají už od léta v podobě shánění dárků a dekorací. Těším se, že si s dcerkou prvně společně upečeme vánoční cukroví a ozdobíme stromeček, pod který dcerce nadělíme brášku a nám syna (to bude ten nejkrásnější vánoční zážitek).

bzanda
21. lis 2016

Pro mě jsou teď každé vánoce s dětmi plné napětí, zda se Ježíškovi podaří proplížit se ke stromečku a navalit dětem dárečky 🙂 Sama si pamatuju že když jsem byla už odrostlejší dítě, připadalo mi dost srandovní, jak se můj táta snažil lehce našlapovat aby parkety tak proklatě nevrzaly...

tadeasek2016
21. lis 2016

Ten nej vánoční zážitek byly pro mě každé Vánoce. Vzpomínám, jak jsme kupovali kapra a táta vždycky říkal, že až uplave, tak je Štědrý den. Dodnes s úsměvem na tváři vzpomínám, jak jsem přemýšlela nad tím, jak se ten kapr mohl vejít do té odtokové dírky. Ale každý rok kapr uplaval na Štědrý den. Pak jsme odpoledne zavřeli dveře do obýváku aby jsme nevyplašili Ježíška a šli jsme na procházku. Potom jsme se umyli, oblékli a navečeřeli. A po večeři táta, který prostě tak strašně miloval pro nás dělat různý blbosti, měl připravenou dírku z obýváku do kuchyně, tudy mu vedl provázek až ke zvonečku u stromečku (to víte, žádné elektronické vymoženosti té doby nebyly, tak to taťka řešil takhle 😀 ) tak tím provázkem z kuchyně zazvonil a my věděli, že v obýváku byl právě Ježíšek. A já do dnes úplně přesně nevím, jak dokázali rodiče dostat dárky pod stromeček, když jsme do obýváku zavřeli, dárky tam pod stromečkem nebyly a pak byli všichni spolu.Nádherný vzpomínky. Škoda, že táta už není. Z Tadeáška by byl totálně vyprdlej, těšil se, jak by jednou rozmazloval vnoučata. Nestihl to...☹
A teď se hrozně moc těším, jak si s přítelem letos všechno vyzkoušíme (protože náš Tadeášek je ještě miniaturní) a příští rok už Vánoce oslavíme tak, jak bych si je přála slavit až do konce života. 🙂
Krásné svátky všem!

makulinecka
21. lis 2016

Hezký den, pro mě a mou rodinu jsou tyto svátky ty nejkrásnější v roce. Obvzlášť od doby, co se nám narodila dcera. To dostaly tyto svátky nepopsatelně jiný rozměr. Ta radost, napětí a vzrušení v dětských očích je něco kouzelného. Letošní vánoce budou zase jiné a neopakovatelné, protože je budeme poprvé v životě slavit ve čtyřech. Moc se těšíme.

kaluzovamajka
21. lis 2016

Kdysi, když jsem byla ještě malá byly Vánoce pro mě tím nejlepším dnem ze všech. Nejraději bych je měla každý den. Nejen kvůli dárkům, ale i kvůli tradicím a rodině, která vždy udělala tu nejlepší atmosféru. Pamatuji si, jak jsme se sourozenci vstávali ještě za tmy a budili rodiče, že už jsou VÁ-NO-CE. Dokonce, když mi bylo 5, Ježíšek nám přinesl malou sestřičku.

Loni, poté co jsem se stala maminka, zažila jsem jedny z nejkrásnějších Vánoc a zároveň jsem zjistila, co obsahuje role maminky, že není až tak jednoduchá, jak jsem si celou dobu myslela. 😉 Ale za to je tato role jedna z nejkrásnějších.
Na letošní Vánoce se těším už od ledna :D. Těším se na jiskřičky v očích syna, až uvidí stromeček, rozbalí dárky (už jsme koupili i zvoneček, aby k ním Ježíšek trefil)
🙂. Loni byl syn ještě miminko, ale letos už to bude více živější a o to veselejší. 🙂

mkrelo
21. lis 2016

Vánoce pro mě znamenají zklidnění, setkání se s početnou rodinou, i když se scházíme i na svátky, narozeniny,apod.... Každý rok se sejdeme u prababičky a pratety v baráčku na vesnici,který vyměnily za rušnou Prahu. Scházíme se zde i s mymi rodiči,sestrou a její rodinou, má 2 malé dcery a má rodina-manžel a 2letý a 2mesice syn, a pes. Takže je nás dost,nechybí ani pes.Nejenze společně chystáme jídlo, stul,zdobíme..
Avšak Vánoční svátky před 4lety zanechaly vzpomínky 🙂 , a to takové,ze když jsem šla 10.1. na gynekologii, oznámil mi mudr. ze čekam miminko 😉 . Při prvním velkém ultrazvuku,na který mě doprovodil i manžel, se ho doktor zeptal, co jsme dělali kolem 24.prosince, (A to,ze jsme zdobili stromecek vedet nechtel) - což je období, když jsme pravděpodobně počali našeho synka Matěje. Ale to jsem to ještě nevěděla, že ve mě roste nový život, předběhla mě sestra,která oznámila, že čekají přírůstek,který se narodil 9.8. a Já jsem rodila 17.9.,takže se tomu už jen smějeme. Ze jsme se nedohodly a byly obě těhotné. 🙂 A máme pěknou vzpomínku okolo Vánoc. Samozřejmě rozzářená očička tech malých je krásná událost, člověk přemýšlí, co jim koupit a ono jim největší radost udělá trhání a muchlani papiru..

bobulinka
21. lis 2016

Vánoce je období, kdy jsem nakažena těšením od mých dětí. Hlavně pro staršího je to období těšení se. Od září si píšeme seznam dárečků. A už máme přichystaný adventní kalendář. Toužím po tom si koupit krásný adventní věnec, ale po tom co dcerka šáhla do svíčky na dortu jsem se rozhodla ještě počkat. Mám na Vánocích nejraději období těšení, zdobení a rozsvícení stromečku. Tu radost našich dětí, když vybalují dárky (rozuměj cupují papír). A ano i já mám samozřejmě radost z dárečků od mého muže. Nebýt Vánoc bylo by to zimní období mnohem smutnější.

brendamonique
21. lis 2016

Krásný podvečer - na Vánocích mám nejraději tu atmosféru a hlavně období Adventu, příprav a očekávání ... ovšem pomyslnou třešničkou na dortu je pro mne, když mohu sledovat rozzářené, nadšené tváře mých dětí, když rozbalují dárky a natěšeně čekat jejich reakce. Proto mne loni nejvíce pobavil náš tehdy rok a půl starý benjamínek. Byly to pro něho druhé Vánoce, ale vlastně první které začínal tak nějak postupně vnímat, že se kolem děje něco jiného a zajímavějšího, než jen, když mu bylo 5 měsíců a zjistil, jak můj muž řekl ... "že když je venku zima, tahaj si lidi do baráků stromy" 😀 ... tak loni po Štědrém dnu, kdy zjistil, že stromeček plodí jednou za rok dárky, se hned druhý den 25. tého jal zjišťovat v šest ráno na kolínkách a plazením vpřed, zda se ten zázrak náhodou ještě nebude opakovat. Zvídavě lezl pod stromkem a hledal za našeho smíchu opět dárky 😀