Tvoříte adventní věnec?

klara_kik
22. lis 2016

Už tuto neděli zapálíme první adventní svíčku. Dodržujete tuto tradici? A vyrábíte si vlastní adventní věnec či svícen nebo jej kupujete? Pokud se na tvorbu chystáte nebo už jste si věnec vytvořily, budu moc ráda, když se s námi podělíte o fotku svého výtvoru. Já slibuju, že se na konci týdne podělím o ten svůj 🙂 Vše potřebné už jsem u nás nakoupila, takže o víkendu se pustím do tvoření. O to víc se budu těšit na vaše nápady a určitě nejen já uvítám inspiraci. Ty nejzajímavější příspěvky z našich diskusí na konci týdne odměním 10 srdíčky.

puutalo
24. lis 2016

Kazdy rok jsme s manzelovou babickou motali vence pro cleny rodiny. Bylo to vzdy prijemne odpoledne u babicky doma. My motali a babicka vzpominala na Vanoce v detstvi. Letos v zari "si babicka odesli", ale manzel se rozhodl, ze tradice neskonci a stafetu prevezmeme. Budeme motat celou sobotu a vzpominat pri tom na babicku.

hanka303
24. lis 2016

Vyrábím věnec kazky rok. Pro letošek už mám hotovo 🙂

babanci
24. lis 2016

@kajovaevicka Tento "neučesaný" je tedy moc krásný. 🙂 To bych taky chtěla umět. To se obalí korpus třeba jen zelenou mašlí a větvičky se přichytí jen svrchu? No, opravdu je to moc hezké.

kajovaevicka
24. lis 2016

@babanci myslíš ten s perníčky?

babanci
24. lis 2016

@kajovaevicka Jo, jo, myslím, že se ty větvičky neuchytají dokulata, ale jsou takové rozježené?

kajovaevicka
24. lis 2016

@babanci protože jsou navolno🙂 To je tenhle podstavec z KIKu, je vyložený igelitovým pytlíkem, dala jsem tam tu zelenou hmotu aranžovací, nalila tam vodu a větvičky prostě zapíchala. Začínám od středu ke krajům. A pak doplňuju podle toho, kde je ještě prázdno.

babanci
24. lis 2016

@kajovaevicka Aháááááá. Tak to jo, to je super nápad. Do toho půjdu a udělám to celé bílé, samozřejmě, kromě větví 😀 , aby se to s tím mým minimalistickým interiérem splynulo. Děkuji za inspiraci.

kajovaevicka
24. lis 2016

@babanci Není za co, těší mě, že i s tím mým "halabala" stylem co dům dal můžu být někomu inspirací 😵 A pak se pochlub. Jinak moje tchyně letos taky jede na bílé vlně. Ještě jí musím koupit takové bílé baněčky, co se jí včera líbily v obchodě a nakonec si je nekoupila.

babanci
24. lis 2016

@kajovaevicka Jo, já letos taky jen v bílé. Nakoupila jsem bílého papíru v IKEA, že můžu zabalit i sebe a někomu se darovat, ale nevím, jestli by mě ještě někdo chtěl? 😀 Ba, jo, můj chlap prý si mě rád ponechá, tak to je úspěch...po 25 letech. 😀

kajovaevicka
24. lis 2016

@babanci 😀 No... já se letos asi taky manželovi zabalím pod stromeček, protože vůbec nevím, co jiného mu dát😀 Ale to už spamuju diskuzi mimo téma🙂 Tak se budu těšit na fotku věnce. Kdyžtak mě pak prosím označ, ať mi to neuteče🙂

klara_kik
autor
24. lis 2016

@terdo
Taky se na to už těším, zvlášť když tady vidím ty krásné výsledky... Budu moc ráda, když nám pak svůj výtvor také vyfotíte 🙂

klara_kik
autor
24. lis 2016

@puutalo
To je krásná tradice a je moc pěkné, že v ní budete pokračovat. Je mi líto, že s vámi babička už letos na Vánoce nebude, ale alespoň v těch vzpomínkách bude motat věnce s vámi. Užijte si tedy tento váš krásný předvánoční den a přeji, ať věnce stále dělají rodině radost! 🙂

puutalo
24. lis 2016

@klara_kik Děkuji za milá slova. Babička v nás zanechala nesmazatelnou stopu, tak nám to určitě půjde od ruky. Přeju Vám klidné předvánoční období.

klaraalucka
24. lis 2016

nas po domacku.... tri retezy-zel,modry a fialovy,kulicky stejne mame i na stromek a maslicky 🙂...za par korun neco hezkeho

puutalo
24. lis 2016

@klaraalucka My máme letos dilema - bílo-zlatý nebo pestrobarevný stromeček? Miminko je teprve na cestě, tak to zatím řeším designově. Předpokládám, že pro děti bychom dělali hodně barevný, ale líbí se mi už teď (a vaše kombinace mi tu zálibu v barvičkách připomněla). Tak se ještě budeme rozhodovat.

klaraalucka
24. lis 2016

@puutalo my meli dlouhe roky jen modro stribrny...dcera vyrostla a minuly rok byl barevny -fial,ruz,zelena a modra jelikoz jsme sehnali tyhle kulicky jako vyhodny set 🙂 a letos kvuli malinke dceri take barevny at si uzije prvni vanoce 🙂

kateczka
25. lis 2016

Věnec hotový 😊😥 Letos jednoduše.

kateczka
25. lis 2016

😊

marinka
25. lis 2016

Já dělávám adventní věnec z perníku 🙂

vequi
26. lis 2016

Adventní věnec vyrábím. Nazdobím si ho, jak se líbí mě a barevně sladím k interiéru místnosti 🙂

fouskovi
26. lis 2016

Radši si nějaký pěkný koupím nejsem moc šikovná v téhle věcech a v dnešní době je toho spousta na výběr

moulinek
26. lis 2016

Tak já taky přidávám dnešní výtvory. Věnec dělám každý rok, už to mám takovou svoji tradici 🙂

hannahskywalker
26. lis 2016

Já tvořím asi třetím rokem vkastnorucne ☺ letos jsem zvládla dva. Červený jsem udělala pro sebe a fialový pro moji tchyni 😊

vvercatkoo
26. lis 2016

Ahoj holky, taky pridávám své.vytvory

evazerzan
26. lis 2016

Ja mam letos uz vytvoreno🙂 neni dokonaly ale je nas🙂 zkousela jsem ho poprve a poprve sem pouzila i pistol🙂

alpakovo
26. lis 2016

I ja se tedy letos vrhla do výroby vence,ale chlubit se s výsledkem raději nebudu,ikdyz dětem se libi a tesi az zítra roznou první svicku

svetlus_pepca
26. lis 2016

My si děláme každý rok adventní věnec sami 🙂 A letošek není výjimkou. Každý rok si vybereme nějakou barevnou kombinaci a styl a v tom potom máme veškerou výzdobu! Letos vyhrála příroda (jehličí, šišky, hloh, slaměné ozdoby atd.) v kombinaci s bílou a červenou barvou. Mám ráda hodně výzdoby, ale jednoduché výzdoby. A tak i věnec je jednoduchý 🙂

zvirka
26. lis 2016

U nás 2. rokem vyrábím se synem, je mu 6. Miluje všechno blyštivé a třpytivé. Loni i letos vybral základní barvy i ozdůbky a skoro sám dělal i aranžmá, já jsem jen prostá lepička s tavnou pistolí proklatě nízko 🙂 Fialový loni, modrý letos.

isabelafuentes
26. lis 2016

Ten je nas,dnes vyrobeny 🙂

missym
26. lis 2016

Tak konečně dokončeno 🙂 Rodičům, pro nás, sestřičce a švagrové ❤