SOUTĚŽ o LEGO DUPLO Cesta kolem světa
Máte rádi zvířátka? Já doufám, že ano, protože tu pro vás mám pět nádherných stavebnic LEGO DUPLO Cesta kolem světa! V každé z nich je hned sedmnáct krásných zvířatek, se kterými zažijete spoustu dobrodružství 🙂 Jestli je chcete vyhrát, napište mi, jaké zvířátko je u vás doma nejoblíbenější a proč. Bude to divoký tygr, roztomilá panda nebo třeba hravá veverka? Každému soutěžícímu pošleme srdíčko, pět vybraných odpovědí odměníme navíc stavebnicí LEGO DUPLO Cesta kolem světa. 🙂
Stručné shrnutí
- Stavebnice LEGO DUPLO Cesta kolem světa obsahuje v každé sadě sedmnáct zvířátek a je nabízena pro děti od 2 let.
- V diskusi rodiče nejčastěji uváděli jako oblíbená zvířata pejsek, kočička, žirafa, slon a panda; oblíbenost se liší podle věku dítěte (příklady: dcerka 30m preferuje pejska, dítě 2,5 roku vedou ryby a želvy, 17 měsíců vedou kočičky).
- Rodiče používají Duplo sady a plyšáky (zmíněny i sady jako "Můj první náklaďák", "Moje první farma" nebo Duplo vláček) k nácviku slovní zásoby, zvuků zvířat a každodenních návyků, přičemž konkrétní pomůcky z diskuze zahrnují i zubní pastu Elmex s myší motivací a roční permanentku do ZOO jako doplněk k výukovým návštěvám.
Nejčastější otázky
Q: Pro jaký věk je určená stavebnice LEGO DUPLO Cesta kolem světa?
A: Sada LEGO DUPLO Cesta kolem světa je nabízena pro děti od 2 let a v popisu se uvádí, že každá sada obsahuje 17 zvířátek.
Q: Která zvířata se v praxi u malých dětí nejčastěji stávají oblíbenými?
A: Rodiče v diskuzi nejčastěji uváděli "pejsek" a "kočička", dále často zmiňovali žirafu, slona, pandu, tučňáka, koně a prasátko; konkrétní věkové příklady v diskuzi zahrnují dítě 30m, 17 měsíců a 2,5 roku.
Q: Jaké další Duplo sady rodiče v diskusi zmiňovali jako vhodné pro malé děti?
A: V diskuzi byly jmenovány konkrétní sady a produkty: "Můj první náklaďák", "Moje první farma", "Velká farma", Duplo vláček s čísly a Duplo zoo; rodiče je používají společně s plyšáky a knížkami.
Q: Může hra se zvířátky podporovat každodenní návyky dítěte?
A: Ano; v diskusi rodiče uváděli praktické příklady, například zubní pasta Elmex s myší motivací, která u jednoho dítěte výrazně zlepšila ochotu čistit zuby, a Duplo hračky, které pomáhají nacvičovat krmení a péči o zvířata.
Q: Kdy se v rodině vyplatí koupit roční permanentku do ZOO?
A: Někteří rodiče v diskuzi doporučují roční permanentku do ZOO pro rodiny, které zoo navštěvují pravidelně; v diskusi se objevilo přímé zkušenostní doporučení od rodiče se zaměřením na ryby a želvy, který kupuje roční permanentku.
Q: Pomáhá Duplo přechodu k zájmu o živá zvířata?
A: Podle rodičů v diskuzi často ano; Duplo a plyšáci doprovázejí návštěvy statku nebo ZOO, děti se učí krmit zvířata, vést je na vodítku a pojmenovávat je, přičemž někteří rodiče preferují reálná zvířata (psi, krávy) a jiní více hračky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Děti obecně milují zvířátka a rodiče to často podporují hračkami, návštěvami ZOO a kontaktem s reálnými zvířaty.
- Pejsek a kočička jsou v diskusi nejčastěji uváděná oblíbená zvířata mezi malými dětmi.
- Duplo sady, plyšáci a knížky rodiče používají k učení slov, zvuků zvířat a k nácviku péče o hračky.
- Některé rodiny pravidelně využívají roční permanentku do ZOO jako doplněk k zájmu dětí o zvířata.
Sporné názory
- Někteří rodiče preferují reálná zvířata (psi, krávy, králíci) jako primární zkušenost pro dítě, zatímco jiní považují plyšáky a Duplo za plnohodnotné vzdělávací a emocionální pomůcky.
- Někteří respondenti chtějí větší stavebnice s mnoha zvířaty, jiní preferují menší tematické sady nebo specifická zvířata podle zájmu dítěte.
Otevřené otázky
- Jaký má dlouhodobý vliv pravidelné hraní s Duplo zvířátky na rozvoj empatie a zvířecí péče u dětí?
- Která zvířata nebo typy sad (např. rodiny zvířat vs. jednotlivci) nejlépe podporují u dětí hygienické a sociální návyky?
- Jak efektivní je kombinace Duplo hraček a pravidelných návštěv ZOO při učení biologických faktů o zvířatech?
Zmíněné značky a firmy
LEGO DUPLO, LEGO, Elmex, IKEA, Modrý koník
Zmíněné produkty a metody
LEGO DUPLO Cesta kolem světa, Můj první náklaďák, Moje první farma, Velká farma, Duplo vláček s čísly, Duplo zoo, Elmex zubní pasta (myš), roční permanentka do ZOO, plyšoví medvídci a figurky jako výukové pomůcky
Místa a osoby
Dvoře Králové, Polsko, Josef Čapek
Lego zvířátka máme doma celkem tři - pejska, koníčka a kozu. Nejraději si dcerka (30m)hraje s pejskem, protože je jednoduše moc hezký a může si ho vzít kdykoli a kamkoli sebou. Naposledy ji doprovodil do vany, museli si spolu pohrát, umýt se, utřít a potom se podívat společně na pohádku, hezky se o něj stará a pečuje. Tak jen dávám pozor, abychom ho někdy někde nezapomněli 😉
Nejoblíbenějším zvířetem u nás doma je surikata. Sice ani jedno z dětí tohle slovo neumí vyslovit pořádně, ale to nevadí. Jakmile syn nebo dcera něco provedou, nemůžou za to oni, ale surikata. Surikata pomalovala židličku, surikata kousla Emičku do zadečku, surikata rozlila vodu, surikata nechce spinkat a proto nemůže spinkat ani Emička .........
asi uplne top zvířátko zatím nemáme. ..ale v legu vyhrává koník na kterém vozí všechny panáčky 😀
U nás je teď nejoblíbenější myš, protože je vyobrazená na zubní pastě od Elmex, takže i díky tomu si teď syn rád čistí zuby, takže myš u nás vede 🙂
U nás vede "ňau, ňau" (kočička) 😊 může to být lev, tygr nebo stačí kočka domácí 😊 když si jdeme malovat, podá mi tužku a říká "ňau,ňau" 😊 tak máme vždy papír plný různých kočiček 😊
U naší 2,5 roku staré dcery vedou patrně ryby a želvy. Asi je po mámě, protože jsem zoolog se zaměřením právě na ryby a želvy jsou mi celoživotní vášní. 🙂 Pracovala jsem v zoo, tak jsme tam "pečené-vařené", nemá smysl nekoupit si roční permanentku. A tak malá Janička umí ocenit zvířátka tak, jak asi většina dětí v jejím okolí ne. Umí jich spoustu pojmenovat (i ta, která se špatně vyslovují) a o spoustě z nich toho mnoho ví (co jedí například). Tak trochu doufám, že bude se mnou sdílet alespoň chovatelskou vášeň, a tak ji v tom samosebou s tatínkem podporujeme jak jen můžeme. Lego DUPLO miluje, zvířátkům staví místa na krmení, ohrádky a máma pomáhá stavět domečky. Nejraději je však vozí na duplo vláčku s čísly a říká, kam ten den pojedou na výlet.
U nás vedou ti Bobři. Zvířátko od dupla zatím nemáme žádné, ale určitě by si s nemá vyhráli i bez Bobra. Mladšímu synovi se líbí ještě všechna živá Zvířátka, všechna ho fascinují, což u staršího už pravda není. Hodně se mu líbí třeba slepice 🙂
u nás je momentálně nejoblíbenější býk, takový ten texasský s těmi dlouhatánskými rohy.....samozřejmě kvůli těm rohům 🙂))))))
Protože jsme Daňkovi, je to u nás naprosto jasné. Když řeknu synovi "ty seš ale zlobidlo" odvětí mi "nee, já su Kubík Daněk!". Řešíme teď ale trošku problém, že každá srnka, každý jelen je podle něj daněk a přes to nejede vlak :D
U nás vede kralik. Protože ho mame doma živého a už se o něj hezky stará. Zároveň ho máme i z dupla v lego domečku a musí tam být s celou rodinou, protože k nám prostě patří.
U nás teď vedou naprosto všechna zvířátka, teď jsme viděli veverku a malý hned chtěl hladit, má teď tulící období a nejvíce miluje bišonka mojí kamarádky. Krásně se ho naučil krmit z otevřené dlaně a venku krásně chodí s vodítkem 🙂
Moje malá dcerka miluje zvířátka všeho druhu. Povlečení, knížky, prostě všude musí být zvířátka, právě jsme dostavěly naši malou zoo zahrádku, zvířátka bohužel nemáme, tak jsme si pomohly jinak🙂 Úplně nejraději má kočičky a to všeho druhu, takže když se v knížce najednou objeví tygr je to prostě čičíčí🙂 Jen doufám že jí to nezůstane a že obliba k těmto druhům kočiček přejde🙂
U nas je zasadne nejoblibenejsi ryba a kontretne sumec, kteryho chytil tatinek😆 Takze i rybka z Lega, kterou mame, je sumec a neustal si hrajeme, ze jo chytame😊
Ahoj, tak u nás (syn 5r. a dcera 2,5r.) milují všechny zvířatka. Ale nejvíc tahanic je o krávičku, koníčka a ptáčka 🙂
U nás je nejoblíbenější žabák.Malá má malého plyšového a nedokáže bez něj ani usnout.Druhé nejoblíbenější zvíře je tučňák,ráda se dívá na Pingu a má jednoho malého tučňáka i na koupání do vany.
Předem se omlouvám za kvalitu fotky, ale lepší se mi na netu nepodařilo najít, navíc jsem ji musela trošku upravit....Tak tohoto medvídka Freddie dostala dcera když jí bylo pár měsíců od mé kamarádky, která mi byla dokonce na svatbě za svědka. Medvídek ležel do jejího roka v posteli a ani si ho nevšimla. Po roce se to zlomilo a teď bez něj ani ránu. Pokud někam jedeme, musí jet s námi. Když jsme doma, dokáže ho několikrát za den hledat a mazlit se s ním. Vozí ho v kočárku pro panenky a neustále mu kouše čumák. Taky k němu vezme občas jiného plyšáka a požaduje pohádku - vykládání dvou plyšáků. Medvěd se stal jejím nejoblíbenějším zvířetem. A jeho jméno? BUMI 😉
🙂 u nás vede ovečka a její bébé...to se prcek naučil říkat dřív než baba, mama, tata.... a pak žabička a její kvákvá....náš bazilišek při ukázání na dané zvířátko vždycky nadšeně zahuláká zvířecí řečí.... Teď si oblíbil slona a jeho chobot, který troubí a lva, díky jeho koruně kolem hlavy 🙂 ani nevím, že lego duplo má právě cestu kolem světa v rámci nabídky pro děti od 2 let, myslím, že máte špatnou propagaci - jsem ráda, že jsem na modrém koníku 😉 super dny s lego duplem
Holčička naší známé má morčátko a chodila s ním v létě ven, a to bylo pro naší dceru něco neuvěřitelného. Ted, když jí potkáme, tak ho chce pokaždé vidět. Naštěstí bydlí o dům dál, kdyby bydlela vedle nás, věřím, že by ho naše dcera ukradla 😀
To je velice těžké. Alexik zvířátka miluje. Moc ještě nemluví, ale za to umi zvuky snad všech zvířátek 😀 od myšky, po lachtana, az po tygra. Kočičku si plete s jídlem a říká mňam . Momentálně ale asi vede tygr, sice jen tygrik z medvídka Pú, ale ten je teď top a stará se o něj, krmí ho , dokonce ho považuje i na nočník 🙂
Syn má oblíbeného lemura. V knížce o zvířatech, kterou máme doma, se u něho pokaždé zastaví, a když se ho ptám, co to je, odpoví se šibalským úsměvem téměř pokaždé: "Tatínek." Nevím, kde na to přišel, já tam podobnost nevidím, ale drží ho to nejméně půl roku, tak na tom možná něco přece jen bude 😀 😀 😀.
naše Jaruška miluje zvířátka ale nejradši gorilu 😀 stojí, bouchá se do hrudníku pěstičkama a říkáá "goliláááá" aj nás tak straší a má radost když se jí bojíme. je to naše sluníčko, když jsme byli v zoo odcházeli jsme v 15 hodin tou dobou už bývá dávno vyspinkaná, ale neodolala zvířátkům tak usnula až za vraty zoologické zahrady. 😵
U naseho Kebulky jednoznacne kotatko (i když by chtěl koupit pejska). Obcas uz nevim, jestli mam dite nebo kocku. Hraje kote velmi verohodne (mame kocoura, ma tedy kde odezirat), nastavuje krcek a ouška na podrbani, pohybuje se jako kocka, mluvi o sobe jako o kotatku, chce oslovovat kotatko, občas zkousi, jestli mu dovolim jist a pit z misticky na zemi. Proste JE kotatko. A protože momentalne vedou bojovnici a seriál o lidskem tele Byl jednou jeden život, kde miluje bile krvinky, je taky občas "bojovne" kote nebo "kote lymfocyt".
U nás je nejoblíbenější slon, a to i ten z Lega 🙂 Jedny Vánoce jsme psali Ježíkovi o slony a syn dostal několik větších plastových slonů a stále si s nimi hraje a sloníka z Lega k nim také přidává 😉
U nás je to asi koala, která ho provází už od narození.. Má jí na více místech v pokojíčku... Ale celkově zvířátka miluje.. Pejska ktereho mame, opicku ktera hrozne hulaka az se nas pes boji, ale Pata ji miluje... Želvičku Taru (plyšovou) kterou mají rádi i jeho kamarádi... Zvířátka patří k dětem.. A je jedno zda to je holčička nebo kluk, zvířátka určitě miluje 😉






U nás je těžké vybrat jedno jediné zvíře :o) Ale dalo by se to rouchu zúžit. Hodně v kurzu je zakrslá králíčka, kterou děti milují a kdykoliv je puštěná, lásku jí náležitě projevují. Myslím, že ona je miluje taky, nejvíc když je zavřená a oni na ní nemůžou. kdybych měla volit další, tak syn miluje myši, kterými žije a vlastně jimi žije téměř celá lesní školka, takže myši jsou, kde se podívám, ve školce je myší gang apod. a proč? Nejspíš proto, že jsou úžasně heboučké, malinké a když se v lese zašpiní, není to na nich poznat (oproti těm dětem :o)). A kdyby si měla vybrat dcera, byl byl to jednoznačně pes - miluje je, se všemi se hned tulí a když jí začnou olizovat, neváhá a tento projev náklonnosti jim ihned oplácí, takže nesčetněkrát jsem viděla dítě sedící na bobku, proti němu pes, koukaj si z oka do oka, pes vyplazený jazyk dcera taky a ... záleží jak rychle stihnu zasáhnout, kde tento projev náklonnosti skončí :o))