Jak se těhotenství projevilo na vaší pokožce?

simi_linola
21. led 2016

Ahojte těhulky a maminky 🙂 Postřehly jste v těhotenství nějaké změny na vaší pokožce? Pokud ano, jaké to byly?

U mě vedou jednoznačně pigmentové skvrny, kterých jsem se stále nezbavila a plno znamének. Zanechali i vám dětičky z tohoto období na těle nějakou vzpomínku?

adellt
21. led 2016

U mě je to momentálně hodně vysušená pokožka a nějaká forma ekzému.

shenara
21. led 2016

Já dneska začínám 12 týden a jsem vysušená jak nevím co...

barumat
21. led 2016

O hodně sušší pokožka a v 17. týdnu se objevil atopický ekzém. Taky se bojím strií, tak jako univerzální řešení všeho zmíněného mažu, mažu, mažu 😎

petra_pf
21. led 2016

Bála jsem se strií, ale ty nemám, za to hodně znamének a bradaviček v oblasti krku :(

kupcovci
21. led 2016

ahoj u,mna su to strie vela vela a ktomu suchsia plet a na pleciach aj drsna 🙂

brixavonpavli
21. led 2016

mám jednu asi 2,5cm širokou striii na břichu, naštěstí je jen 3cm dlouhá, ale vypadá to ošklivě 😒

skyvik
21. led 2016

Strie na vnitřní straně stehen, jizva po císařském řezu, špek na břiše a povolenější prsa :D Hold lepší už to nebude 🙂

nefertiti20
21. led 2016

ekzém se mi ztratil, objevil se znova od 8měsíce (bože, to byla úleva)...🙂 ale jinak mastné vlasy, pupínky po obličeji, strie na nohou..celkem se prcek na mě vyřídil 🙂 a to se říká, že kluci jsou pro maminky lepší než holky, že holky ubírají krásu :D

monikagurthova
21. led 2016

U mě zvýšený výskyt akné... :(

bimmka
21. led 2016

Musím ocenit, že kromě kil navíc mi děti nic nezanechaly, za což jsem ráda. Jediné co, po porodech mi vypadaly vlasy z kojení (což už se taky vrací) a docela se mi vysušuje pokožka. Ale jsme ráda, že žádné strie se nekonaly a nic podobného.

barbarra
21. led 2016

Mě se začala děsně mastit pokožka i vlasy. Jsem teď jak puberťák, snad se to po porodu trochu srovná. Strie a další radosti mně zatím minuly, ale ještě mě čekají tak 2-3 týdny těhotenství.

netanel
21. led 2016

Já v prvním trimestru horší pleť a mastné vlasy, teď byl do konce druhého klid, uvidíme, co přinesou další měsíce. Bojím se strii, tak se poctivě mazu.

carrie_b
21. led 2016

Jsem dva roky po porodu, takze zmeny, ktere na mem tele zpusobilo tehotenstvi, prohlasuji za stale a smiruji se s tim, ze jinak uz to nebude🙂 .
Drive mastna pokozka se mi premenila na extremne suchou, mam neustale popraskane ruce, supinky na nohou i pazich, plet v obliceji suchou s ucpanymi pory (i kdyz pouzivam nekomedogenni kremy). Vlasy, ktere jsem si drive musela myt obden, si ted myju max. 2 krat tydne, abych je jeste vic nevysusovala.
Jsem ale moc rada, ze alespon strie se memu telu vyhnuly obloukem🙂

kubicek11
21. led 2016

Moje pleť byla během těhotenství perfektní i vlasy.....to bylo to nejlepší období. Pleť hebká, nebyla mastná, žádný pupínek...joo to bylo blaho....za to teď občas vypadám jak puberťák 😀

elena2907
21. led 2016

Na konci těhotenství se mě udělaly pigmentové skvrny u očí,po porodu do 14 dní úplně zmizely.Pleť mám krásnou,bez pupínků,ty jsem ale nikdy neměla,vlasů na rozdávání.Jediný pozůstatek je moje váha.Přibrala jsem 30 kg a stále bojuji. Kupodivu strie se mě neudělaly při druhém těhotenství,to spíše při prvním,ale nic hrozného.Sice mám za 3 týdny dalších 7 kg dole,ale to je pořád málo ☹

mac9
21. led 2016

jsem tři roky po porodu a mam také stále pigmentové skvrny na tváří z těhotenství. čekala jsem, že se to správu a nic. zacinam kvůli tomu nesnaset léto,protože i když se mazu padesatkou, tak prostě hrozné vylezou. nyní jsem po druhé těhotná,tak jsem zvědavá na léto. pak budu možná uvažovat o chem. peelingu, i když jsem slyšela,že se to vrací. nic mi zatím na to nepomohlo, ani ipl svetlo

barumat
21. led 2016

@mac9 Měla jsem pigmentovou skvrnu na čele, postupně rostla asi tři roky, než jsem začala něco dělat. Koupila jsem si krém z DM (té jejich značky) na "pigmentflecken" a poctivě mazala dvakrát denně. Skvrna celkem ochotně zmizela - balení krému jsem ani nevypotřebovala, ale v létě ji čekám zpět, nejsem naivka. Nicméně jako řešení mě to potěšilo.

carolineg1
21. led 2016

Taky sem hrozne vysušení okolí nosu a čela se loupe

mac9
21. led 2016

@barumat jako že zmizela úplně,že neni znát,ze tam byla? ano, právě si myslím, že ty hormonální senedaji úplně odstranit. 😒

janicka1424
21. led 2016

řekla bych že nějak se pokožka nezměnila, trochu jemnější než ted asi byla

hariska
21. led 2016

V těhu skvrny po celem obličeji, bradavičky dekolt,prsa. To zmizelo, zustal jen špek na břiše a protože tři roky kojim, tak jsem úplně vyschlá:o).

mimar
21. led 2016

V těhu to bylo dobrý. To jsem měla pleť krásnou. Vlasy jsem měla pevné a husté. Po porodu se mi začal loupat nos a strasne padat vlasy. Jo a zbyla mi jizva po císaři ☺

cattus
21. led 2016

Od zacatku se mi vytratily pupinky a plet zjemnela. Od tretito trimestru mam pravidelne v dobe kdy bych mela normalne menstruaci mastnou plet a vyroji se mi pupinky ktere stejne rychle jak se objevi zase zmizi, a v mezidobi se mi dela tzv suche T pres oboci na nos. Vlasy mam spise sussi ale i presto jak je mam dlouhe (az na kycle) tak vypadaji zdrave,lesknou se a jsou pevne.
O hodne vic se mi ted posledni dva mesice lamou nehty.
Strie se mi v podstate neudelaly,vlastne vylezly jen ty stare,ktere jsem zdedila pred lety kdy jsem mela o 30kg vic nez ted.
Protoze mi temer vsechny vune "smrdi" nepouzivam zadnou specialni kosmetiku. Na vlasy sampon od Naturalis, na telo kolikrat nic nebo obyc mydlo, kremy nepouzivam - jen si obcas mazu brisko lekarskou vazelinou, hezky se promasti a pritom si ho krasne namasiruju a prckovi se to asi libi, povidam si pri tom s nim a delam si legraci ze mu ted pekne namasiruju zadecek a ted nozicky a zada. A kolikrat mi prijde,ze si ta zada nastavi abych ho hladila po nich co nejvic. t

kspp1
21. led 2016

Pleť mám problematickou, to se nezměnilo ani v těhotenství. Ale přestaly mi alespoň na těch 9 měsíců padat vlasy 🙂 Po porodu mi začaly problémy se suchou pokožkou a to řeším stále.

barumat
21. led 2016

@mac9 Přestala jsem mazat někdy v říjnu/listopadu a fakt není vidět, kde byla. Ale je mi jasné, že jakmile budu přes léto na sluníčku, začne se zase klubat. Každopádně mastičku rozhodně doporučuju. Nezůstal po ní ani světlý flíček, nic. Já myslím, že jsem to měla taky s hormonálníma změnama, ale ne s těhotenstvím, ale s věkem a tak. Bude to věčný boj, ale když existují prostředky neinvazivní a levné, které fungují a nehuntují, proč jich nevyužít 😉

barinkas
21. led 2016

v těhu jsem měla sušší kůži, to je asi jediná věc, co se změnila. Po narození malé se to vrátilo do normálu. Jinak naštěstí v tomto směru nic 🙂

partyzanka91
21. led 2016

tak těhu naštěstí na mě nezanechalo vůbec nic co se týče pokožky 🙂, ale mám na ní doživotní vzpomínku na porod - jizvu po císaři. Pokud by Linola vyráběla nějaké mazání na jizvy, ráda vyzkouším. Možná budu mít druhou sekci a trochu se děsím jak to pak bude vypadat

pavlak5
22. led 2016

Pro me je pamatka take jen jizva po cisari,jinak jsembehem tehotenstvi mela krasnou pokozku i vlasy...zhorsilo se to az po porodu .

twoangels
22. led 2016

Vysušená pokožka, mazala jsem se jako koblih 3x denně a strie se mi stejně nevyhly...

cb
23. led 2016

Takze poslusne hlasim,ze u me to uz po skoro dvou mesicich neni vubec poznat a jsem na to nalezite pysna, a kdyz mam Adelku v naruci,tak vidim jak je na nas pysny i manzel 🙂