Mimoděložní těhotenství. Vaše zkušenost?

22. črc 2020

Holky, vy které jste prodělaly mimoděložní těhotenství, jaké jste měly příznaky (třeba i ty, které jste si uvědomily až zpětně)? A bylo to prvni, druhé nebo třetí těhotenství? Díky za odpovědi!

pe_tu_ss_ka
22. črc 2020

První těhotenství, neměla jsme žádné příznaky, žádnou bolest a přes 14 dní mě kontrolovali (odběry, ultrazvuky), nebylo nikde vidět, jen z krve patrné. Po 14 dnech laparoskopie a bylo uložené v pravém vejcovodu. Jinak testy nesílili, po menstruaci a dost silné a bolestivé, jsem měla pozitivní testy, a že je něco špatně jsem poznala dle prsou, nejdřív mega nalité a druhý den úplně splasklé.

autor
22. črc 2020

@pe_tu_ss_ka moc děkuji a přeji hodně štěstí!

pe_tu_ss_ka
22. črc 2020

Také držím palce, ať se to u Vás nepotvrdí. Jinak já už máš téměř dvouleťáka, asi po 6 měsících od zákroku jsem otěhotněla.

elffany
22. črc 2020

Druhé těhotenství, první bylo bez problémů. Zpočátku příznaky žádné, testy sílily, později silné bolesti (křeče) v oblasti postiženého vejcovodu...a u dr. vysoká hodnota hcg. Necelé 4 měsíce po laparoskopii jsem znovu otěhotněla a vše v pořádku 🙂

klokanka31
22. črc 2020

U mě první těhotenství, testy sílili, žádné bolesti, jen jsem chvílema špinila (po fyzické námaze) a byla jsem hodně bledá. Dr.že je špinění běžné, a cpala do mě duphaston, údajně na udržení. Pak měla dva týdny dovolenou, a po ní se zjistilo že to je ve vejcovodu.

tynulaa
22. črc 2020

První těhotenství. Bolela mě tak nepříjemně práva strana (furt jsem říkala, že mě bolí asi až ledvina). A bylo mi na omdlení, což jsem si přiznala až pak.

sayast
22. črc 2020

Čtvrte těhotenství. Mírná bolest podbřišku na jedné straně, špinění, vnitrni pocit že je něco špatně. Test sílil ukázkové, HCG stoupalo ukázkové dvojnásobně. Od úterý jsem byla sledována v nemocnici, ve čtvrtek mě hospitalizováli, protože to bylo chtěné dítě,jinak bych šla hned na sál. V sobotu HCG 2800 a už bylo vidět že je mimo dělohu (ob den zpět-ctvrtek HCG 1400 a nikde nic). Tak okamžite začali připravovat sal,kam jsem do hodiny jela a už bylo prasklé,krev v brise. Což jsem si pak zpětné uvědomila, že jsem pociťovala prasknutí než mě uspali, takže opravdu za minutu 12

sayast
22. črc 2020

Ještě na uklidnění, pro mě to byl druhý nezdar během krátké doby, tak se hned nezačali snažit, ale miminko se nám pak povedlo v tu dobu neplánované na 1 nechráněný styk, což jsem s jedním vejcovodem koukala 😁, teď je to 5ti měsíční raubíř.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
errol4388
22. črc 2020

První těhotenství. Na testech dálnice, ale podle krve stoupalo Hcg pomaleji. Občasné lehké krvácení, bolest zad, která vystrelovala do pravé nohy. Těhotenství bylo uloženo v levém vejcovodu. V 9.tydnu na plese mi to prasklo, bolest šílená, viditelné krvácení žádné, zvracela jsem a bylo mi na omdlení. V nemocnici ultrazvuk a už to litalo, do půl hodiny od ultrazvuku jsem byla na sále.

slunycko
22. črc 2020

První těhotenství. Mírná bolest na pravé straně, test negativní, bylo mi občas špatně. Jinak mi nic nebylo. Jednou po noční směně jsem cítila velký tlak na pravé straně. Říkala jsem si, že když to nepřejde, zajdu si k doktorovi hned druhý den. Odpoledne po probuzení to bohužel ještě ten den prasklo ve vejcovodu. Což byla šílená bolest v břiše, která vystřelovala do ramene a bylo mi na omdlení. Takže hned do nemocnice a břišní operace, né laparoskopicky. Na JIPce jsem byla 2 noci a v nemocnici dohromady 14 nocí. Po mimoděložním se mi ale povedlo otěhotnět dvakrát. 🙂

lucinka_16
22. črc 2020

První těhotenství. Nezvyšující se HCG,na utz nebylo nic vidět. Občasné celkem velké bolesti až křeče na levé straně...a pak i krvácení. Dr mě poslal do nemocnice,tam taky na utz nic neviděli (což už mě celkem děsilo,na to kolik doktorů se na mě bylo dívat 🙄) a nakonec laparoskopie a levý vejcovod pryč...

katkas75
22. črc 2020

První těhotenství. MS pár dní po termínu, jen slabá, takové větší špinění. Přičítala jsem to starostem se svatbou a fyzickou námahou - vozila jsem kolečka na stavbě. Špinění přešlo v krvácení, asi sedmý den jsem volala doktorce, že furt krvácím. Ihned kontrola, odběr krve, odpol výsledky - prý potrat. Ani jsem netušila, že jsem těhotná. A jelikož krvácení trvá už dlouho, druhý den nástup do nemocnice na kyretáž. Po tydnu telefon z nemocnice, že ať radši přijedu, protože podle krve brane před zákrokem HCG neklesá. Tak jsem druhý den jela. Vůbec mě nenapadlo, že by byla varianta mimoděložního. Nikdo mi nic neřekl. Na utz zjistili, že je mimi ve vejcovodu. Už bylo i srdíčko, bylo to tedy asi 7tt. Doktorka mě sprdla, když jsem TO nazvala miminkem a poslala mě okamžitě na sál. Celou dobu žádné bolesti ani pocity. Bylo to ale asi na poslední chvíli, protože mě chodili co 10 minut kontrolovat, jestli nemám bolesti. Každopádně vejcovod je pryč.

katkas75
22. črc 2020

@katkas75 *bilo srdíčko 😁 jo a test jsem si dělala v den vynechané MS a byl negativní. Za pár dní jsem začala špinit, takže jsem myslela, že obyč zpoždění.

kmarie81
22. črc 2020

Prvni tehotenstvi, v 6 týdnu když sem vstával z postele strašná křeč v podbřišku a hned na to hrozně tmavá krev, pak hnědý špinění, hned sme jeli do centra, kde mi vzali krev a doktor koukl na ultrazvuk, kde ještě nic neviděl, odpoledne výsledky hcg, který moc nestouplo a za dva dny kontrola, další ultrazvuk, kde už byl vidět zvětšený levy vaječník, tak hned do nemocnice, protože to bylo malé a hcg bylo jen 550 nabídly nám vyřešení pomocí metotrexát a ne operativní ne. Takže sem vaječník zachránila...

autor
23. črc 2020

Holky a vy, které jste špinily, jak moc? Já občas, když se utřu lehoučké špinění 😞 na kalhotkách nic

kmarie81
23. črc 2020

kromě toho prvního rána taky jen slabé špinění - hnědé - ale pořád mě bolelo břicho na levo... Ale jestli jen trochu špiníš a nic tě nebolí, tak je to v prvním trimestru častá věc a třeba se nic zlého neděje, každopádně kdybys měla velký strach, tak určitě zajed na gyndu nebo do nemocnice - klidně na pohotovost... Radši dvakrát zbytečně než to jednou pos.at

luciebelohradska31
24. črc 2020

Já jsem žádné příznaky neměla bylo to moje první těhotenství test jsem si udělala až za 14 dní nějak jsem nevěřila že bych byla těhotná pořád jsem čekala kdy to dostanu potom jsem začala špinit a pak mě to začalo bolet až v nemocnici do ty doby nic

autor
27. črc 2020

Tak dámy děkuji moc, dnes jsem byla na 1.kontrole a plod je nastesti tam, kde ma byt, jsem cca 6+1 i srdicko uz bylo. Tak snad za 3 tydny bude vse v poradku a dostanu prukazku 🙂

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz